PDA

Виж пълна версия : Tattoo странен проблем

milenski
31.03.10., 01:04
Здравейте
От няколко дни имам доста странен проблем. Когато свържа телефона към РС не ме пита като какво искам да го свържа?! Появява ми се Removable Storage но е празен според компютъра.
По интересното се случва след това а именно:
Избирам иконата USB -> PC казвам да бъде Drive и се появява. Разкачам го със Safe Remove както се полага но сед това не всички програми виждат SD картата. Пробвах и с включен и с изключен Debugging mode но няма разлика. Например избрания от мен рингтон се намира на SD картата. Като отида в настройките на рингтона там ми казва Unknown Tone. Тръгвам да си избера и каза SD Card missing. Добре обаче когато отида на настройките на SD картата - телефона си я вижд аи казва колко място има на нея. Дори и с Root Explorer си я бразувам без никакви проблеми.
След като рестартирам нещата се нормализират. Някой с подобни симптоми?
Преди 10-тина дни си направих Root и то с "материали" от 4pda.ru, но беше по подобен начин описан във форума и във връзка с качването на iGO MyWay.

Svetlinsem
31.03.10., 09:47
С каква карта си?

milenski
31.03.10., 09:58
8GB APACER
Телефона го ползвам от 2,5 месеца а това е "ефект" от последната седмица и съм склонен да мисля че ROOT-a може и да има нещо общо...

Svetlinsem
31.03.10., 10:13
Според мен има два варианта: Проблема идва от Роота (не знам каква точно е процедурата там, но е доста възможно) или Проблема е от картата! Картата клас 6 ли е?

JosifBG
31.03.10., 10:41
Не мисля, че има връзка с рута... по скоро картата е проблемна...
Опитай да сложиш оригиналната карта и виж с нея дали ти прави тези проблеми...

После да почерпиш :))

ЕДИТ: Това се случва обикнвенно по няколко причини и те всички са свързани с картата...
Мнооого малка е вероятноста рута да е причината защото това което прави рута като модификация е да смени няколко файла в ром-а. Другата вероятна причина е да е бъг в рома... аз също съм имал този проблем с оригиналната карта но след като си купих 8ГБ клас 6 карта и всичко заспа...

milenski
31.03.10., 12:03
Class 4 ми е картата. Ще пробвам довечера с оригиналната и да видим дали ще има същия ефект/дефект.
Ето и още малко инфо (от току-що както се казва)
Unmount за да видя какъв клас е и после я пъхнах отново и ефекта е налице. Виждам я като описание колко е пълно празно от нея, мога да я браузна с Root Explorer-a но нито адресбука нито останалите "вградени" програми я виждат.

Svetlinsem
31.03.10., 12:11
Проблема е от картата! Мисля, че ще ти се наложи формат на картата. Най - добре е винаги да е клас 6 особено за по големи карти!

milenski
31.03.10., 12:18
Ми за довечера ще си имам занимавка и ще пиша :)

EDIT: Пробвах с неговата - оригинална карта. Слагам я без да рестартирам телефона и отново неговите си приложения (адресбук и т.н.) не я виждат :(
Довечера ще видя с Формат на картата какво ще настане и ще се насоча към Restore Defaults на телефона...Колкото и да не ми се прави.

milenski
01.04.10., 11:52
Уви и след формат на картата ефекта е аналогичен. Така като се замисля наскоро го изпуснах на асфалта но от не повече от 30 см над земята. Падна си на страната от която се зарежда съдейки по ожуленото. Да си призная не ми се вярва да е това. Снощи дори стана така че Rings_Extended която ползвам за избор на мелодии от SD картата спря да ми намира МР3 файловете. Твърди че ги няма. Махнах програмата сложих Zedge но ефекта беше същия. Но ако отида на картата файловете са си там и мога да си ги пусна дори. Та..... май работата сериозно отива към RESET. Поради наличието на много и различни бекъп програмки какво бихте ми препоръчали? Засега съм се насочил към SpriteBackup, но ако препоръчате нещо друго бих се вслушал в съвети :)

JosifBG
01.04.10., 13:07
Уви и след формат на картата ефекта е аналогичен. Така като се замисля наскоро го изпуснах на асфалта но от не повече от 30 см над земята. Падна си на страната от която се зарежда съдейки по ожуленото. Да си призная не ми се вярва да е това. Снощи дори стана така че Rings_Extended която ползвам за избор на мелодии от SD картата спря да ми намира МР3 файловете. Твърди че ги няма. Махнах програмата сложих Zedge но ефекта беше същия. Но ако отида на картата файловете са си там и мога да си ги пусна дори. Та..... май работата сериозно отива към RESET. Поради наличието на много и различни бекъп програмки какво бихте ми препоръчали? Засега съм се насочил към SpriteBackup, но ако препоръчате нещо друго бих се вслушал в съвети :)

My Backup Pro е твоята програма...

milenski
05.04.10., 23:04
В крайна сметка се стигна до Factory Defaults и нещата се оправиха.
Благодарности на всички отзовали се :)

Svetlinsem
06.04.10., 09:30
Радвам се, чси се оправил!

kucara
05.08.10., 21:12
Здравей Те приятели!
Имам HTC tattoo от скоро и все още не съм на ти. Имам подобен проблем на горе посочения, но незнам какво да направя интересно е ,че картата памет с която го купих е 2 ГБ сандиск с нея проблем няма, взех и 8 гб сандиск SDHC. Озадачен съм, защото в първият момент след рестарт всичко е наред след това започвам да се занимавам телефона (пускам си музика, астрото) и хоп изведнъж решава, че картата я няма!?

Освен това искам да попитам притежателите на тато имат ли иконата която съм посочил на снимката по-долу (появява се и при двете карти)

http://picasaweb.google.com/kucara/Razni#5502005601217455538

Благодаря ви предварително!