PDA

Виж пълна версия : Проблем с custom мелодии

Xander
17.05.10., 14:00
Здравейте,

От маса време наблюдавам следния проблем - Каквата и default мелодия да сложа работи, но като сложа custom мелодия на даден контакт не става.
На детайлите за контакта ми се показва правилната, но като ми звънне - звъни с default-ната x-(
Намерих следното решение:
"..To best use custom ringtones and notifications, first create a folder on your SD Card named Media. Inside this folder create another named Audio.
Then create two folders in Audio named Notifications and Ringtones. Save your custom sounds in the appropriate folders.
Then in Settings you should see your custom ringtones and notification sounds."
И дори с гореописания workarround НЕ РАБОТИ :-?

Ако някой има идея как да разрешим проблема ще съм много благодарен! :)

JosifBG
17.05.10., 15:30
Здравейте,

От маса време наблюдавам следния проблем - Каквата и default мелодия да сложа работи, но като сложа custom мелодия на даден контакт не става.
На детайлите за контакта ми се показва правилната, но като ми звънне - звъни с default-ната x-(
"..To best use custom ringtones and notifications, first create a folder on your SD Card named Media. Inside this folder create another named Audio.
Then create two folders in Audio named Notifications and Ringtones. Save your custom sounds in the appropriate folders.

Потърси в маркета програмата Zedge чрез нея ще можеш да задаваш различни мелодии за различните състояния...опитай и ми кажи дали работи

yavdanchev
17.06.10., 23:51
Здравейте,

Да се присъединя към молбата на колегата ... пробвах какво ли не - Zedge, Ringroid - и винаги ми звъни стандартната мелодия , която съм нагласил, а не custom такавата за конкретния контакт. Имам подозрения , че се получава така заради конфликт с някой софтуер, като двата посочени ги изключвам, понеже ги инсталирах след като видях, че прави тоя проблем.
Някой ако има опит и евентуално решение, нека сподели , моля :rolleyes:

dxterr
18.06.10., 02:24
При мен проблемът е същият. Имам подозрения че е от последният OTA ъпдейт. С Legend съм и преди това всичко си работеше нормално, но след инсталирането на ъпдейта custom мелодиите на контактите вече не работят.

Xander
21.06.10., 15:29
Айде намерихме къде се корени проблема !! Предполагам че всички имате task killer/manager и т.н. Еми ако искате мелодии за контактите ви uninstall и сте готови! Вчера го пробвах и на моя и на приятелката ми и работи перфектно.

Synthetic_Form
22.06.10., 11:53
Хм, това ми прилича на - "За да излекуваме пръста, дай да отрежем ръката" :)
Иначе, поздравления за локализирането на проблема.
Предполагам, че има и по меко решение обаче, но пък трябва да се пробва и потърси КОЕ точно като се "килл-не" къстъм мелодиите не работят.
Може би ако "People" се сложи в секцията "програми, които да не се убиват" и проблема ще се реши? Защото именно в "People" се указва на кого с каква мелодия да звъни?

... просто си размишлявам.

Xander
22.06.10., 12:42
Възможно е ... не ми се занимаваше да го пробвам :D