PDA

Виж пълна версия : Проблем с маркета

bo6o
21.05.10., 22:27
От вчера съм със Спица-та, днеска флашнах с i570EXXJE1 и всичко е точно. Качих на картата няколко .апк програмки, разрешил съм инсталването от опциите и има някакъв вграден файл експлорър - Myfiles, който обаче като цъкна на някое от апк-тата и ми пише No program can do do that или нещо от сорта. Аз ли бъркам нещо, или????
И друго въпросче - има ли как да си го руутна телефона с тази версия на фирм-а.
И още едно въпросче - предната версия, както и тази, би трябвало да включват БГ, но нито преди, нито сега имам бг език на клавиатурата.
И още един проблем - днеска няколко пъти пробвах, с различни безплатни ВиФи-та из града и така и неможах да се логна в маркета(днеска си направих и гмейл акаунт, с който май трябва да мога да влеза), като ми дава че няма стабилна връзка със сървърите, а си браузвах без проблеми.

Та ще се радвам на малко отговорчета, като към начинаещ :)

logmax
22.05.10., 10:16
По въпроса за "No program can do do that" мъчиш се да отвориш файл за който нямаш подходяща програма. С какво разшерение ти е файла който се мъчиш да отвориш ? . Има начин за рутване на телефона със тази весия по късно ако остане време ще намеря темата (от др. форум) и ще ти дам линк да видиш как става. Версията която си качил поддържа Български език ( разбирай интерфейса на ОС-то да е на БГ) без Бългаска клавиатура.Можеш да го включиш Menu>Settings>Language & Keyboard>Select locate избираш Bulgarian и си готов.

bo6o
22.05.10., 10:41
Ми .апк се мъча да отворя, т.е. да инсталирам 3д парти приложения някакви, но ми дава че не може нищо да направи с тези файлове, а до колкото разбирам с това разширение са именно програмите за андроид. Иначе мерси за езика, и ще съм благодарен за руут-а, но най-вече ми трябва помощ за инсталирането на приложения. Иначе в един друг форум разбрах защо не мога да се логна в Маркет-а - трябвало ръчно да си настроя времето и в 12часов формат \нещо се бъркало ако е на автоматик\, но може би чак утре ще имам възможност да пробвам.

logmax
22.05.10., 10:56
С вградения файл експлорер няма да можеш. Изтегли си Astro file manager от маркета с него отвори файла и ще се инсталира.
Posted via Mobile Device

bo6o
22.05.10., 14:09
Да вкарам още малко въпроси - нямам настройки за ГПРС и ММС \към м*ел\ а на сайта им няма за андроид, а с общите не искам да експериментирам, защото един път изгорях така с няколко лева. Та ако може някой да ги сподели ще съм благодарен. В тази връзка - трябва ли да ме притеснява че ще ми смуче трафик, при положение че съм спрял синхронизацията, и май нямам приложения които държат да имат връзка... И как по дяволите се излиза от браузъра :D

Edit - Вече почвам да се вбесявам. Настроих АПН-ите, но ммс така и неможа да изпрати-стои си в очакване на чудо, отделно че от месинджъра не мога да избирам контакти?!?!?!
На браузъра имам гпрс - работи, но в тоя маркет така и не мога да влезна - ни през гпрс, ни през вифи. Четох в един форум че трябвало да изключа автоматичната настройка на часа - е спрях, даже дадох 12часово време да показва и пак нищо. Моля хора помагайте, че без програмки не мога....

logmax
22.05.10., 17:37
за настройките виж тази тема (http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=417). По принцип когати си настроиш APN-а е добре да си сложиш нещо от рода на APNdroid (това е програмка допълнителна има я в маркета). Тя спира и пуска интернета когато ти трябва.

logmax
22.05.10., 17:38
за ММС
1. отваряш си панелчето с програмките

2. от там цъкаш зъбното колелце - settings

3. избери wireless controls

4. избери предпоследната опция "Mobile Network Settings"

5. избери предпоследната опция "Access Point Names"

6. Добави 2 APN-а с данните по-долу (натискаш Menu хардуерния бутон и после "New APN", попълваш, след това пак с Menu хардуерния бутон и избираш "Save", с Beck бутона не запазва настройките на АПН а се губаят)

Name: M-Tel Internet GPRS
APN: inet-gprs.mtel.bg
Username: mtel
Password: mtel
и надолу не пипате нищо

и:

Name: Mtel MMS
APN: mms-gprs.mtel.bg
Proxy: празно
Port: празно
Username: празно
Password: празно
Server: празно
MMSC: http://mmsc
MMS Proxy: 10.150.0.33
MMS Port: 8080
MMS Protocol: WAP 2.0
MCC: 284
MNC: 01
APN type: mms

bo6o
22.05.10., 17:44
Мерси, аз в последствие открих темата с настройките, и както писах - с браузъра нямаше проблеми, но бях спрял бекграунд свързването \от шубе за сметката\ и маркета за това не тръгваше... Набих се все пак с парички и дръпнах Астрото, да мога поне 3д парти програми да качвам \Първата разбира се беше Сиджик - без нея не мога\. Както и да е :) Остана само да го руут-на и ще съм го покорил Андроида \със Симбиана докато влеза в час ми отне повече време... но все пак за първи път ми беше\.
Благодаря отново за помощта.