PDA

Виж пълна версия : Въпрос отностно навигация

bobynfs
25.05.10., 19:45
Здравейте момчета и момичета ако има :-bd:-bd

Интересува ме как се държи навигацията по време на пътуване на HTC Hero... Губи ли сигнал често, бързо ли се свързва? че мисля да си сменям телефона и това е един от фаворитите ми но все още не съм решил на 100% събирам информация за сега :)

Телефона ще се ползва за АЛО АЛО и за навигация и от време на време за интернет

janko
25.05.10., 21:04
Ако има телефон, който си губи сигнала по време на пътуване, то проблема е в самия телефон или в софтуера. Поне от досегашните навигации твърдя, че съм пробвал почти всичко и до сега не съм видял такава, която да не върви добре като сигнал. Така че проблема остава телефона. Само че до сега не съм чул някой да се оплаква от GPS-а на Hеro, така че смело го взимай, няма да сбъркаш [..]

bobynfs
26.05.10., 09:58
Ако има телефон, който си губи сигнала по време на пътуване, то проблема е в самия телефон или в софтуера. Поне от досегашните навигации твърдя, че съм пробвал почти всичко и до сега не съм видял такава, която да не върви добре като сигнал. Така че проблема остава телефона. Само че до сега не съм чул някой да се оплаква от GPS-а на Hеro, така че смело го взимай, няма да сбъркаш [..]

По точно имах в предвид антената на навигацията на какво ниво е. Но след като викаш че не си имал такъв проблем значи си е добре антенката.
Имам и още2 въпроса за първия мисля, че знам отговора но все пак да попитам телефона има ли вариант да му се вържи външна антена на GPS-са и другия въпрос може ли андроида да се здвои с външен GPS приемник?

logmax
26.05.10., 10:03
По първия въпрос : Няма изход за слагане на външма GPS антена ( все пак е телефон не GPS у-во )
По втория въпрос : Аз съм пробвал Samsung Spica i5700 да я здвоя със Holux M100 и не стана това беше при Android 1.5 ил 1. не помня повече не съм опитвал.

DMXOnline
26.05.10., 19:21
По първия въпрос : Няма изход за слагане на външма GPS антена ( все пак е телефон не GPS у-во )
По втория въпрос : Аз съм пробвал Samsung Spica i5700 да я здвоя със Holux M100 и не стана това беше при Android 1.5 ил 1. не помня повече не съм опитвал.

като цяло голяма вина има холукс-а тъй като е доста капризен

logmax
27.05.10., 20:32
Днес ми остана мало време и пробвах една безплатна програмка от маркета казва се BluetoothGPS и служи точно за това да се сдвояват блутут GPS-и на холукс М100 се закача и хваща сателити само че няма пълно щастие :)
Като за начало ще кажа че трябва да сте с Андроид 2,0 и нагоре.
И второто е че поне на този етап нито iGo нито Sygic имат възможност да работят със bluetooth GPS-и. Ако не е активен вградения такъв ревът ако не го пуснеш спират и този който си сдвоил с горепосочената програма. В самата програма има модул подобен на Google MAP с който се вижда че програмата работи обаче с която и др. програма да опитам нестава. :) ами това като остане повече време ще я помъча повече :)