PDA

Виж пълна версия : Проблем при разглеждане мултимедията в телефона

stenlius
02.06.10., 22:31
Здравейте, от скоро имам Spica и днес установих, следните дразнещи проблеми, дано някой да се е сблъсквал с решението им..
Фърмуер JE1, не е руутван, инсталиран LauncherPro + 10ина програми от маркета

1. При разглеждане на снимки в галерията чрез My Files, при zoom снимката /правена с камерата на телефона/ все едно не е на фокус, а седи размазана и нискокачествена?! Снимки, които съм качвал отделно също са така - изобразяват се нискокачествено... на компютъра снимките от телефона изглеждат доста добре и са на фокус. Свалях други вюъри - Астро, Picture viewer - същата работа, нискокачествено изображение. Нещо от андроида ли е или аз бъркам някъде? Има и бандинг - няма и помен от 16 милиона цвята, а андроида 2.1 мисля поддържа?

2. Видео с каква резолюция и битрейт може да върви плавно, без да се разминават картина и звук? Каквото и да пробвах, все се разминават с по малко. Тествах DivX 512х3хх и се разминават леко картината и звука, при mp4 640х360 е същата работа при 800 кбита.

Мерси предварително, това ми е първи андроид и тепърва прохождам. :-bd

JosifBG
03.06.10., 07:17
Здравейте, от скоро имам Spica и днес установих, следните дразнещи проблеми, дано някой да се е сблъсквал с решението им..
Фърмуер JE1, не е руутван, инсталиран LauncherPro + 10ина програми от маркета

1. При разглеждане на снимки в галерията чрез My Files, при zoom снимката /правена с камерата на телефона/ все едно не е на фокус, а седи размазана и нискокачествена?! Снимки, които съм качвал отделно също са така - изобразяват се нискокачествено... на компютъра снимките от телефона изглеждат доста добре и са на фокус. Свалях други вюъри - Астро, Picture viewer - същата работа, нискокачествено изображение. Нещо от андроида ли е или аз бъркам някъде? Има и бандинг - няма и помен от 16 милиона цвята, а андроида 2.1 мисля поддържа?

2. Видео с каква резолюция и битрейт може да върви плавно, без да се разминават картина и звук? Каквото и да пробвах, все се разминават с по малко. Тествах DivX 512х3хх и се разминават леко картината и звука, при mp4 640х360 е същата работа при 800 кбита.

Мерси предварително, това ми е първи андроид и тепърва прохождам. :-bd

1. Какъв Ром ползваш?
2. Рутвал ли си телефона
3. С оригиналните програми тези проблеми има ли ги ?

stenlius
03.06.10., 09:43
Би трябвало да е с оригинален ром от Самсунг, ето това пише в систем инфото: Build number е ECLAIR.XXJE1, BASEBAND i570EXXJD1, kernel 2.6.29; root@SE-S608 #2
Аз не съм го руутвал, как се разбира дали е рутван? Може би предният собственик го е направил, аз го купих малко ползван.

Точно с оригиналните програми ги има проблемите - с видеоплеъра и галерията + my files, които са вградени в ром-а на Самсунг. Снощи сложих mVideo player, с него сякаш не се разминават картина и звук.

Не съм пробвал РОМ-а сток преди инсталация на каквото и да било как изобразява картинките, но ако трябва ще набия един мастър ресет и ще тествам.

logmax
03.06.10., 10:09
Az sym sys Спица-та също но гореспоменатите проблеми ги нямам тоест при зум се разфокосирва снимката и след малко се оправя за секунда две най много. Това за цветовете и мен ме дразни но не съм намерил решение до този момент. А рома който ползваш не е оригиналния с който идва спицата. Но е последния официален който е излязъл

JosifBG
03.06.10., 10:44
Би трябвало да е с оригинален ром от Самсунг, ето това пише в систем инфото: Build number е ECLAIR.XXJE1, BASEBAND i570EXXJD1, kernel 2.6.29; root@SE-S608 #2
Аз не съм го руутвал, как се разбира дали е рутван? Може би предният собственик го е направил, аз го купих малко ползван.

Точно с оригиналните програми ги има проблемите - с видеоплеъра и галерията + my files, които са вградени в ром-а на Самсунг. Снощи сложих mVideo player, с него сякаш не се разминават картина и звук.

Не съм пробвал РОМ-а сток преди инсталация на каквото и да било как изобразява картинките, но ако трябва ще набия един мастър ресет и ще тествам.

Свали си някоя програма от Маркета която изисква рут и ще разбереш ...имаш ли го нямаш ли го :)
Виж във форума бях писал за Market Enabler ... инсталирай я и ми кажи можеш ли да я активираш така, че да виждаш платените програми в маркета.
А и не съм сигурен, но аз лично незнам да е излизал официален Eclair за Самсунг още повече, да продават телефоните с преинсталиран Eclair което от своя страна значи, че телефона ти най-вероятно е бил рутнат и е флашнат със къстъм ром от където и може да ти идват всичките проблеми и грижи...

stenlius
03.06.10., 11:54
Свалих няколко, които искат руут достъп и не работят - drocap2 за скрийншот като разклатиш телефона, backup приложение, може би все пак не е root-нат, ще питам и предният собственик. Иначе фърмуера го има във Samsung-firmwares като последният излязъл за Европа:

I570EXXJE1 2010 May

Иначе със снимките става точно като при logmax, само дето си остава назъбена и размазана при увеличение и не се оправя.

JosifBG
03.06.10., 12:30
Свалих няколко, които искат руут достъп и не работят - drocap2 за скрийншот като разклатиш телефона, backup приложение, може би все пак не е root-нат, ще питам и предният собственик. Иначе фърмуера го има във Samsung-firmwares като последният излязъл за Европа:

I570EXXJE1 2010 May

Иначе със снимките става точно като при logmax, само дето си остава назъбена и размазана при увеличение и не се оправя.

This is not a official Samsung Mobile site.
We are just a Samsung Fan site.

Но споделят също и, че ромовете са официални което малко ме обърква...

Ако Ромовете са официални то защо ги няма официално пуснати за съответните телефони в официалния сайт на Самсунг?!? а се появяват във фен сайтове?

stenlius
03.06.10., 13:52
Проблема с картинките се оказа Гугълски в крайна сметка, има доста изписано в нета...

http://www.neowin.net/news/android-21-downgrades-image-quality
http://www.displaymate.com/Motorola_Droid_ShootOut.htm#Upgrade

Просто андроида 2.1 е със 16 битов цвят в галерията и много компресия, слава богу намерих и приложение, което ги реши тези проблеми, а именно B&B Gallery:

http://www.youtube.com/watch?v=P0A9Qiq1Q0k

След зуум минават 2-3 секунди и снимката се изчиства и изглежда като на компютъра - доста добре. :-bd

JosifBG
03.06.10., 14:11
Радвам се, че реши проблема...

logmax
03.06.10., 16:20
samsung продължават да не слагат ромовете си за изтегляне от техния сай и аз незнам защо но просто него правят. Един от малкото пъти който са пускали ромове беше за Омниа i900 и той работеше само за азиатските ромове. Според Samsung - Frimware всички ромове за Spica които са на техния сай са официални и не са т.н. костум ромове.

JosifBG
03.06.10., 16:36
samsung продължават да не слагат ромовете си за изтегляне от техния сай и аз незнам защо но просто него правят. Един от малкото пъти който са пускали ромове беше за Омниа i900 и той работеше само за азиатските ромове. Според Samsung - Frimware всички ромове за Spica които са на техния сай са официални и не са т.н. костум ромове.

Добре де ако са оригинални/официални и т.н. защо не изкарат и подробно ръководство HowTo за флашване на тези ромове или поне да го направят като хората easy set както му се вика така както са го направили HTC.

Цък Цък и си флашваш новия ром...а не хората по цял свят да се чудят кво се случва...а и налисе сещаш какви мизерии могат да се случат ако някой от този фен сайт реши да си направи гавра и преработи някой ром и т.н т.н. не ми се мисли...и кой ще поеме отговорността? Никой... Самсунг ще кажат сори Ние не сме го публикували защото беше тестов а фенския сайт ще си измият ръцете защото не са институция ...и става едно мазало, че свят да ти се завие...

logmax
03.06.10., 20:59
Аз незащитаам политиката на Samsung даже напротив много съм разочарован (за втори път. Първия път беше със ОМНИЯТА). Издаването на ромовете става ужасно бавно. Принципно Spica няма да получи официален ъпдейт до Android 2.2 няма официално становище но такава е политиката на фирмата. А що се отнася до инструкций как се слага новия ром ами даже да избереш да го ъпдейтнеш през техния PC Studio пак се съгласяваш че ако недай си боже нещо сгъне по време на флашването проблема си остава твой. :( Ето тук (http://samsung-firmware.webs.com/I5700_Flash_Tutorial_English.pdf) има подробно ръководство в стил "цък тук после тук".