PDA

Виж пълна версия : X10i Rachel - Android 2.1

Страници : [1] 2

JosifBG
06.06.10., 20:11
Да обнадеждим потребителите които чакат ъпдейт за своите Х10-ки с няколко изтекли снимки на SEX10i работещ под управлението на Андроид 2.1 в ранна версия. Както е видимо от снимките по-долу няма следи от юзер интерфейса присъщ на Сони Ериксон (Timescape & Mediascape), но да се надяваме, че актуализацията ще обхване и него :)

Източник (http://blog.se-nse.net/xperia-x10-2-1-update-leaked/#comments)

http://img33.imageshack.us/img33/8956/1006021537e73f07c898fc1.jpg http://img339.imageshack.us/img339/7374/10060215375a2475e5c3fc6.jpg http://img337.imageshack.us/img337/5935/10060215378dc0386fef4b6.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/5417/10060215370b15383cd8833.jpg

ComputerMan
08.06.10., 15:03
Голяма глупост направиха от SE. Как може да пуснат топ телефона си с тази стара версия. Аз го имам от 2 месеца и мога да кажа, че телефончето е супер но е много орязан заради версията 1.6. Има и бъгчета за оправяне и най-вече има голяма нужда от оптимизиране, че доста забавя на места. И сега какво, тапаците от SE вместо да го ъпдейтнат направо до 2.2, пак ще го орежат. Направо нямам думи. Но да оставим глупостите им на страна. Надявам се поне след ъпдейта през септември, да се подобри:

1. Качеството и силатата на звука. През слушалките е добре но през говорителя е доста слаб и заглушен.
2. Да му се добави еквалайзер.
3. Да получи мултитъч.
4. Да го оптимизиран като хората. Че тия забавяния дразнят.

А от обещаните неща като - HD видео запис, безжична свързаност чрез DLNA и подобрения на Timescape и Mediascape е добре дошло.

JosifBG
08.06.10., 15:45
Голяма глупост направиха от SE. Как може да пуснат топ телефона си с тази стара версия. Аз го имам от 2 месеца и мога да кажа, че телефончето е супер но е много орязан заради версията 1.6. Има и бъгчета за оправяне и най-вече има голяма нужда от оптимизиране, че доста забавя на места. И сега какво, тапаците от SE вместо да го ъпдейтнат направо до 2.2, пак ще го орежат. Направо нямам думи. Но да оставим глупостите им на страна. Надявам се поне след ъпдейта през септември, да се подобри:

1. Качеството и силатата на звука. През слушалките е добре но през говорителя е доста слаб и заглушен.
3. Да получи мултитъч.

А от обещаните неща като - HD видео запис, безжична свързаност чрез DLNA и подобрения на Timescape и Mediascape е добре дошло.

Напълно съгласен...

rijiq
08.06.10., 18:00

3. Да получи мултитъч.

Аз пак почвам да се чудя .. да .. или :))

rijiq
16.06.10., 12:25
А някой пробвал ли го е ???

ComputerMan
16.06.10., 12:46
Кое по-точно ?

rijiq
16.06.10., 13:09
Кое по-точно ?

Нещо се обърках ... гледах в XDA .. ама нещо не съм догледал :-B

Horror
16.06.10., 14:54
Според последното инфо от SE, ъпдейта към 2.1 ще е през Q3'10.

http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/06/16/x8-announcement-and-xperia-updates/

blacksnoopy
21.06.10., 02:14
3. Да получи мултитъч.

Чел съм, че хардуерно не поддържа мултитъч :(

Horror
21.06.10., 10:57
2.1 ще се опитам да го тествам - днес. Ако се добра до един софт за флашване.

Това с мултитъча е доста мъглява история и източниците в СЕ си противоречат на моменти.

rijiq
21.06.10., 13:37

Това с мултитъча е доста мъглява история и източниците в СЕ си противоречат на моменти.

Супер :D
Пробвай и сподели как се държи и какви подобрения има и мулти тъч дали .. или ...

Успех \m/

Horror
21.06.10., 23:20
Тестването се отлага за другия понеделник, колегата, чийто лаптоп трябва да ползвам, че аз нямам достъп до правилната мрежа (сложно е за обяснение) е забягнал на море до тогава.

rijiq
22.06.10., 12:50
Тестването се отлага за другия понеделник, колегата, чийто лаптоп трябва да ползвам, че аз нямам достъп до правилната мрежа (сложно е за обяснение) е забягнал на море до тогава.

Само можем да му завиждаме 8->

Horror
22.06.10., 14:00
Няма за какво, забавното в случая е, че той има достъп до едни неща, аз до други и трябва да сме двамата с него. Както казах, малко е сложно. ;)

rijiq
22.06.10., 14:30
Няма за какво, забавното в случая е, че той има достъп до едни неща, аз до други и трябва да сме двамата с него. Както казах, малко е сложно. ;)

Аз имах в предвид .. за морето 8-x
А нали знаеш, че те хубавите неща стават бавно b-).
Така че ще изчакаме :-bd

slavin
22.06.10., 20:26
Само на мен ли ми се чува тихо при разговор. Увеличавам до край, а все едно е на половина на стария ми телефон. При по-шумно място много ми се затруднява комуникацията. Има ли и други начини за увеличаване на звука освен с хардуерните бутони?

ComputerMan
22.06.10., 21:43
Само на мен ли ми се чува тихо при разговор. Увеличавам до край, а все едно е на половина на стария ми телефон. При по-шумно място много ми се затруднява комуникацията. Има ли и други начини за увеличаване на звука освен с хардуерните бутони?

Не, няма. Като цяло, телефона е много тих не само от страна на разговорите. Много често ми се случва да не го чуя и като звъни. Мисля си , че е намален софтуерно. Ще види след ъпдейта как ще е.

Horror
23.06.10., 01:05
С коя софтуерна версия си в момента? Би трябвало да има вече нова - R2BA020.

slavin
23.06.10., 07:49

С R1FA014, но някой ако е с по-нова да сподели има ли промяна в звука или други предимства.

rijiq
23.06.10., 10:16

Къде трябва да я намеря :-?
Като проверя за нова версия през ОТА и ми дава, че съм с последната :-/

JosifBG
23.06.10., 10:24

Не е пуснат официално за това и не го виждаш ;)

rijiq
23.06.10., 10:43
Не е пуснат официално за това и не го виждаш ;)

А имаш ли инфо дали ще го пуснат скоро :-?

Horror
23.06.10., 11:34
С SEUS (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/xperiax10?cc=bg&lc=bg) tool-а на SE за ъпдейт.

rijiq
23.06.10., 11:50
С SEUS (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateserviceapplication/xperiax10?cc=bg&lc=bg) tool-а на SE за ъпдейт.

Казва ми, че съм с последната версия :-@ ....
Явно трябва да се изчака :-w

slavin
23.06.10., 11:53

Settings - About phone - Build number

rijiq
23.06.10., 11:55
Settings - About phone - Build number

R1FA014 :-/

zhivkom
23.06.10., 12:39
Хора, от доста време има 016 за X10i Generic версиите. Не виждате 016, защото най-вероятно сте с брандиран телефон. Ако го отключите и префлашнете с Generic фирмуер , тогава ще може да бъдете с 016, който предлага подобрени по-силен звук, работа на камерата и оправя някои бъгове. Сега се очаква да излезе 020, която ще съдържа андроид 2.1. А до края на годината ще излезе още един, който ще предлага ХД видеозапис, подобрени приложения за медия и социални мрежи и т.н.(може би с андроид 2.2?)

Ако излезе нещо, сигнализирайте

rijiq
23.06.10., 12:51
Хора, от доста време има 016 за X10i Generic версиите. Не виждате 016, защото най-вероятно сте с брандиран телефон. Ако го отключите и префлашнете с Generic фирмуер , тогава ще може да бъдете с 016, който предлага подобрени по-силен звук, работа на камерата и оправя някои бъгове. Сега се очаква да излезе 020, която ще съдържа андроид 2.1. А до края на годината ще излезе още един, който ще предлага ХД видеозапис, подобрени приложения за медия и социални мрежи и т.н.(може би с андроид 2.2?)

Ако излезе нещо, сигнализирайте
Аз от М-тел си го взех .. и не мисля, че е брандиран ...
Как става префласхването и от къде да го взема този Generic фирмуер
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676181 от тук ли *-:)

И как се прави префлашване .. преди с героя ми беше ясно .. ама с госпожицата съм от скоро :-/

Иии ако е от xda кой ром да свалям ..
"United Kingdom Generic R1FA016" или "German Generic R1FA016"

Horror
23.06.10., 12:54
Всъщност за Мтелската версия на софтуера има и 016 и R2BA020.

zhivkom
23.06.10., 12:55
Да, от М-тел са брандирани. Все пак работи само с карта на м-тел.
За сравнение в UK водафонските версии, тоест като тези в М-тел са с 014, докато Generic версиите са с 016.

http://www.xperiax10.net/2010/04/14/debrand-your-xperia-x10-tutorial/ -ето тук е описано добре и познавам човек, който го е направил по това ръководство. Аз тези дни също се заемам. :)

rijiq
23.06.10., 12:57
Всъщност за Мтелската версия на софтуера има и 016 и R2BA020.

А от къде да ги намерия тия ъпдейти :-?

zhivkom
23.06.10., 13:06
Как така? Откъде имаш такава информация?
Ако има такива с 020, то те трябва да са с андроид 2.1.

Horror
23.06.10., 13:16
Не са. 020 е MR1 релийз. Нещо като сървис пак. Всеки телефон при СЕ получава след излизането си няколко MR ъпдейта.

От къде знам.. да кажем, че съм свързан с SE по някакъв начин. ;)

zhivkom
23.06.10., 13:17
Тогава защо update service не предлага ъпдейта?

Horror
23.06.10., 13:22
Ще погледна и ще ти кажа. От къде ти е Х10-ката? Мтел?

zhivkom
23.06.10., 13:25
Да, от мтел е. Ъпдейти няма налични нито чрез ОТА, нито чрез SEUS. Но ми направи впечатление, че като пусна SEUS , няма разделение на моделите. Има само Xperia и до него още един, който е същия , но името му не е Xperia, a някакви букви. Дълго се чудих кое да натисна и натиснах Xperia.

Horror
23.06.10., 13:25
Какви букви?

zhivkom
23.06.10., 13:30
Ами някакви си букви, не помня, като бъг по-скоро. Но снимката беше същата. Сега нямам SEUS за да ти кажа. Аз знам че 020 има само за X10a версиите в Бразилия,възможно ли е под тези букви да се е имало предвид Xperia X10a?

EDIT: Хмммм... много интересно, но никак учудващо...
Сега влязох в сервизното меню на телефона и там пише следното:

Brand : M-tel BG
Phone Software Version: 122-4612_R1FA014 GENERIC ,
Filesystem version : 122-4607_R1FA014 VFE

Това VFE, предполагам значи "Водафон"... а май всички водафонски телефони са все още с 014

UPDATE:

Някакъв си оператор Telenor, предлага въпросния 020 ъпдейт. Към момента изглежда е единствения... Поне хората написаха какви са промените:

- по-плавни анимации
- по-бърза като цяло система
- промени в интерфейса, най-вече на Timescape и Mediascape. Timescape има опция за теми, която променя цвета на фона.
- проблемите с AV синхронизацията били оправени

Horror
24.06.10., 19:21
R2BA020 от вчера е официален и трябва постепенно да се появи в SEUS за всички региони и оператори, включително версиите за Мтел и Глобул.

rijiq
24.06.10., 19:27
R2BA020 от вчера е официален и трябва постепенно да се появи в SEUS за всички региони и оператори, включително версиите за Мтел и Глобул.

Суууупер \:D/ \:D/ \:D/
Само дано да е по-скоро :-ss

zhivkom
24.06.10., 19:39

Благодаря ти за информацията. А би ли ми каза, дали ще се вижда като OTA ъпдейт от 014, защото в един форум бях прочел, масово версиите с 014 са с блокирани OTA ъпдейти и затова всеки път казва, че е с най-нова версия.

Horror
24.06.10., 19:53
До колкото си спомням май и мтел и глобул нямаха ОТА, до някъде и самия оператор трябва да каже дали иска или не иска ОТА.

JosifBG
24.06.10., 20:01
Потвърдено .... още вчера програмката на СЕ е изпищяла за нов ъпдейт..

Бъдете сигурни обаче, че драйверите Ви са инсталирани правилно за да флашнете новия софтуер

ComputerMan
24.06.10., 22:04
Тва е много добре. И аз се поразрових за инфо за по-сигурно. Ето кво намерих.

Подробни промени след ъпдейта:

Camera is much quicker
Google Mail Icon has Changed
Touch Screen is more responsive
Apps Market is different, It could because the Telenor Branding
Telenor Branding has a few applications installed as default
No APN Installer Like Generic Firmware
Screen seems cleaner
Handset seems quicker
Power Off Menu is smaller
Much Quicker to boot
Pin Screen is different
Widgets Menu is now smooth Scrolling
Fancy Widgets seems to be working better now
Loads more free RAM
App draw is now super speedy
Screen awakes instantly from sleep
Lock screen seem more accurate
Timescape has been improved
Timescape has no lag once loaded
Timescape Themes
MediaScape Icons have changed
MediaScape loads much quicker
MediaScape Volume Increased
MediaScape Volume Level Icon Change

В момента съм с R1FA016 и преди малко пробвах да ъпдейтна телефона но все още не е наличен в нашият регион.

rijiq
25.06.10., 10:08
Потвърдено .... още вчера програмката на СЕ е изпищяла за нов ъпдейт..

Бъдете сигурни обаче, че драйверите Ви са инсталирани правилно за да флашнете новия софтуер

Как да съм сигурен че са инсталирани правилно :-?
В дивайс менъжера не ми дава грешки ... значи всико трябва да е наред =:)
Нали :-ss

zhivkom
25.06.10., 13:43
Днес опитах да направя ъпдейт и нищо... телефона ми бил с най-новия софтуер.
Аз съм с 014, нали уж имало 016?!
Освен това относно другото име, за което говорих: едното е Xperia X10, другото е SO-01B. Пробвах и с двете и според двете съм с най-новия софтуер. Това как да го разбирам?

rijiq
25.06.10., 13:52
Гледам тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=683793
и реших да взема да пробвам WWE_R2BA020 с фалш тула .. :-".
Ама нещо не мога да разбера от къде да взема DeviceID-то
В обясненията пише
Open regedit and search the String :
"USB\Vid_0fce&Pid_adde\"
You will find the "DeviceInstance" should look like this :
"USB\Vid_0fce&Pid_adde\1&23cfa456&7&8"
copy the last part "1&23cfa456&7&8" into the DeviceID.txt file. Don't paste any free lines/blocks before or after!
Ама нещо не мога да го разбера това ... някой има ли идея ???

И има ли вероятност да прецакам нещо телефона .. :-ss

Horror
25.06.10., 14:11
Ако го брикнеш, аз ще ти го флашна после. ;)

rijiq
25.06.10., 14:26
Ако го брикнеш, аз ще ти го флашна после. ;)

Благодаря :) дано не се налага .. :bz
Ама това ID от къде да го намеря :-?

И ако нещо му "направя" как ще го оправиш ... ??? :-?

vaskoty
25.06.10., 14:42
Здравейте!
Имам няколко въпроса, дано не прозвучат твърде глупаво.
Телефона ми е бранднат към М-тел. Безопасно ли е да му направя дебранд, какъв фърмуер трябва да използвам и ще ми остане ли БГ езика след дебранда?
Искам да го направя, защото не искам всеки път да чакам м-телски софтуер!

Horror
25.06.10., 15:07
В интерес на истината техния излиза доста бързо, а покрай водафон може да получиш и някои и друг ъпдейт по-рано, така че по-добре си стой с него.

vaskoty
25.06.10., 21:23
В интерес на истината техния излиза доста бързо, а покрай водафон може да получиш и някои и друг ъпдейт по-рано, така че по-добре си стой с него.

Релано досега, дори покрай М-тел и водафон не съм видял нищичко...
Няма ъпдейти.. още въся с 14 ката и постоянно се ядосвам на батерията.
А като гледам какво става по форумите, направо ми призлява.. хората са със софтуер, който е доста по-добър от моя.

strash0
26.06.10., 01:37
туку що си брикнах тела(излиза ми телефона и удивителна) следвайки инструкциите от хда... сега какво да права ?
Това са стъпките които следвах
1 истеглих WWE_R2BA020 - http://hotfile.com/dl/50396515/a7d6e...0_DEK.rar.html
и http://hotfile.com/dl/44983907/9d54b5e/XIOFUB.rar.html
2. ънзипнах ги( в парвия рар имаше два рара ънрарнах ги и тях и всички фаийлов с резширение .sin ги копирах в папката от втория рар
3. пуснах X10flash.bat
4. изключих тела
5.задаржах бак бутона и вкарах кабела
6. от досовския прозорец натиснах старт и нещо почна да се инсталира
след като свърши натиснах ентер и краи с тела ми :(

JosifBG
26.06.10., 01:45
туку що си брикнах тела(излиза ми телефона и удивителна) следвайки инструкциите от хда... сега какво да права ?
Това са стъпките които следвах
1 истеглих WWE_R2BA020 - http://hotfile.com/dl/50396515/a7d6e...0_DEK.rar.html
и http://hotfile.com/dl/44983907/9d54b5e/XIOFUB.rar.html
2. ънзипнах ги( в парвия рар имаше два рара ънрарнах ги и тях и всички фаийлов с резширение .sin ги копирах в папката от втория рар
3. пуснах X10flash.bat
4. изключих тела
5.задаржах бак бутона и вкарах кабела
6. от досовския прозорец натиснах старт и нещо почна да се инсталира
след като свърши натиснах ентер и краи с тела ми :(

Лошо, лошо.. от София ли си ?

strash0
26.06.10., 01:50
за съжеление не. Голяма каша ли съм забъркал ? ;(

strash0
26.06.10., 01:51
аа май го оправих. Просто през СЕУС пуснах и се инстална на ново :)

strash0
26.06.10., 01:52
ако може да ми кажеш къде съм сгрешил при първи си опит

JosifBG
26.06.10., 01:52

А добре, че си се оправил, че почнах да мисля как да ти префлашна телефона от разстояние :)

BTW: SE неможеш толкова лесно да го брикнеш ;)

strash0
26.06.10., 02:28
можеш ли да ми кажеш къде сбърках първия път ?

JosifBG
26.06.10., 02:31
можеш ли да ми кажеш къде сбърках първия път ?

не за съжаление защото не съм я правил тази процедура...

Като ми остане време ще разцъкам и ще пиша

rijiq
26.06.10., 10:23

Можеш ли да кажеш кой файл изтегли /Telenor WWE_R2BA020 ли??/ и къде го сложи / в коя директория ???
:-?

strash0
26.06.10., 11:20
Нищо не съм теглил, просто пуснах сеус и следвах стъпките.
Ако може някой по грамотен да направи една инстукция стъпка по стъпка как да ъпдейтнем до последния ъпдейт, че ми писна всеки ден да зареждам батерияра :)

rijiq
26.06.10., 12:57
Нищо не съм теглил, просто пуснах сеус и следвах стъпките.
Ако може някой по грамотен да направи една инстукция стъпка по стъпка как да ъпдейтнем до последния ъпдейт, че ми писна всеки ден да зареждам батерияра :)

Да ще бъде супер :-bd

strash0
26.06.10., 21:20
супер успях .... вече съм с r2ba020.. :D

vaskoty
26.06.10., 21:43
Супер!!! Давай инструкция как да го направим и ние... С БГ език си, нали? ; )
Почерпката няма смисъл да я коментирам! : )

strash0
26.06.10., 23:19
За съжеление бг език нямам. Но ако те претиснява бг клавиатурата аз поне ползвам смарт кей про доста по добра от стандартната. Общо взето всичко върви доста по гладко от преди. Ъпдейта си заслужава. Малко по късно като свърши мача , ще постна всички стъпки през които минах. Но горещо ви препоръчвам да прегледате и темата в хда девелпърс не искам на съвеста ми да тежи някои повреден телефон :)
Posted via Mobile Device

vaskoty
27.06.10., 11:57
Ок, ще ти бъда благодарен ако постнеш един линк към хда да поразгледам.. ;)) Може и на ЛС да ми го дадеш заедно с линковете към необходимия ми софтуер, ; )

rijiq
27.06.10., 12:25
супер успях .... вече съм с r2ba020.. :D

Супер .. честито :-bd
Хайде споделяй стъпките ... че нямам търпение >:)

ATAHAC
27.06.10., 17:27
Първо да кажа, че с телефона съм от 2 седмици и още нищо ми не ясно.
На мойта експериа гледам, че софтуера е нещо със 16 и букви и като пусна да търси по-нов софтуер казва, че няма. За да си кача това с 20 къде говорите по-горе трябва ли да правя нещо допълнително с телефона? А телефона е от глобул ако има значение.

NerdiX
28.06.10., 09:27
ако може да ми кажеш къде съм сгрешил при първи си опит
"Хвърлям боба", но предполагам, че не си изчакал уиндоуса да си инсталира докрай драйвера за флаш. Когато правиш процедурата през СЕУС, софта на СЕ "форсира" инсталацията на този драйвер. В твоя случай е трябвало да изчакаш уина да детектне "флаш-режима" на телефона, да му инсталира драйвери през уиндоус ъпдейт (или да ги зададеш ръчно) и едва тогава да преминеш към флашване.
Имай предвид, че това са съвсем различни режими на работа на телефона.
Когато го свързваш, за да прехвърляш файлове, например от и към телефона/картата, се инсталират набор от драйвери - за SEMC USB storage (виждаш го като преносим диск), за модем (на х10 не виждам, но к800 представя и такова устройство в Device Manager) и т.н.
Когато задържиш back (или C - при други модели на СЕ) и включиш USB кабела, телефона влиза в специфичен флаш режим, при който не се представят на компютъра различни устройства за разпознаване, защото не е и необходимо. Като флашваш е ясно, че няма да го ползваш като модем/диск и т.н., затова се вижда само SEMC Flash.
При нормална употреба на телефона, този режим не се ползва, съответно уина не инсталира въпросния драйвер. За да го инсталираш "безболезнено" е най-удачно първото свързване на телефона към компа във флаш-режим да стане с помощта на СЕУС, едва след това да го включваш повторно с разни други тулове.
Може да направиш и друга гимнастика. От СЕУС да екстрактнеш необходимия флаш драйвер и да го инсталираш ръчно, уина ще го има записан в регистрите си и когато свържеш телефона, няма да се опитва да му търси драйвер от разни източници, а директно ще му назначи инсталирания.

Гледам тук http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=683793
и реших да взема да пробвам WWE_R2BA020 с фалш тула .. :-".
Ама нещо не мога да разбера от къде да взема DeviceID-то
В обясненията пише
Ама нещо не мога да го разбера това ... някой има ли идея ???

И има ли вероятност да прецакам нещо телефона .. :-ss

Vid_0fce - Идентификатор на производител - СониЕриксон, Pid е процес идентификатор на флаш драйвера. След бакслаша "5&11d199??&?&?" e идентификатор на конкретното устройство. Различен за всеки телефон, подобно МАС адресите на мрежовите карти (или номерата на сим картите). Този идентификатор трябва да се запише в текстовото файлче, за да знае флаш тула кое устройство да намери и да му изпрати данните.
При мен го намира:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\De viceClasses\{a5dcbf10-6530-11d2-901f-00...} - болднатото би трябвало да е еднакво и при всички, поне на уинХР...

rijiq
28.06.10., 10:29
Много благодаря за обяснението ... като от учебник :-bd.

Само не разбрах къде да търся този "ред"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\De viceClasses\{a5dcbf10-6530-11d2-901f-00...} -
В смисъл да го напиша някъде или .. какво да направя .. в cmd ли да го пиша ??

NerdiX
28.06.10., 10:47
В Start -> Run пишеш regedit.
Стартира се програмката Registry Editor - в нея са всички важни настройки на уина- ВНИМАВАЙ какво и къде пипаш!!! може да си омажеш компа много качествено.
В ляво ще видиш My Computer и дървовидна структура с HKEY_CLASSES_ROOT; HKEY_CURRENT_USER; HKEY_LOCAL_MACHINE...
Всеки слаш от пътя представлява папка в дървото, лесно ще стигнеш до ControlSet, но по-лесно е да натиснеш F3 и в прозорчето да напишеш Vid_0fce&Pid_adde - може да го копираш от тук и да го пейстнеш в реда на прозорчето за търсене. После цъкаш Find и чакаш да приключи търсенето.
След като намериш търсения стринг, в лявото поле на програмата ще видиш DeviceInstance REG_SZ USB\Vid_0fce...
Кликаш с десен бутон на DeviceInstance и избираш Modify, от появилото се прозорче копирай реда Value Data и го вмъкни в текстово файлче, за да си го имаш - да не го търсиш пак в регистрите. След което затвори прозорчето Edit String с Cancel, за да си сигурен, че не си променил нещо в стринга.

Другия вариант е в лявото поле с дървовидната структура да видиш коя е "разтворената" папка с този стринг и като кликнеш с десен бутон върху нея да избереш Export, ще те пита къде да запише .reg файла. Записания рег файл може да разгледаш с ноутпад или друга програма за текстови файлове...

rijiq
28.06.10., 12:11
В Start -> Run пишеш regedit.
Стартира се програмката Registry Editor - в нея са всички важни настройки на уина- ВНИМАВАЙ какво и къде пипаш!!! може да си омажеш компа много качествено.
В ляво ще видиш My Computer и дървовидна структура с HKEY_CLASSES_ROOT; HKEY_CURRENT_USER; HKEY_LOCAL_MACHINE...
Всеки слаш от пътя представлява папка в дървото, лесно ще стигнеш до ControlSet, но по-лесно е да натиснеш F3 и в прозорчето да напишеш Vid_0fce&Pid_adde - може да го копираш от тук и да го пейстнеш в реда на прозорчето за търсене. После цъкаш Find и чакаш да приключи търсенето.
След като намериш търсения стринг, в лявото поле на програмата ще видиш DeviceInstance REG_SZ USB\Vid_0fce...
Кликаш с десен бутон на DeviceInstance и избираш Modify, от появилото се прозорче копирай реда Value Data и го вмъкни в текстово файлче, за да си го имаш - да не го търсиш пак в регистрите. След което затвори прозорчето Edit String с Cancel, за да си сигурен, че не си променил нещо в стринга.

Другия вариант е в лявото поле с дървовидната структура да видиш коя е "разтворената" папка с този стринг и като кликнеш с десен бутон върху нея да избереш Export, ще те пита къде да запише .reg файла. Записания рег файл може да разгледаш с ноутпад или друга програма за текстови файлове...

Последен въпрос и започвам b-)

А телефона трябва ли да е в флаш мод или ... не .. щото като стигна до там и ми дава за Value Data /usb\vid_0fce&pid_adde/ .. не ми дава някакъв код или нещо подобно :-?

....
Пробвах да го пусна телефона в флаш мод .. ама нещо .. не става ...
Изключвам го, задържам стрелката "назад", пъхам usb-то ... иии телефона си тръгва съвсем нормално ... :-?
Аз ли бъркам нещо :-?

NerdiX
28.06.10., 14:54
Подкарай го с помощта на сеус - стъпките са описани подробно.
1. вадиш батерията за 5 сек. - нямам идея защо тази стъпка винаги се пропуска, след което идват въпроси: "не ми го намира";
2. стартираш сеус;
3. избираш модел телефон;
4. поставяш батерията, БЕЗ да пускаш телефона от копчето, т.е. остава изключен
5. СЕУС ще те подкани кога да задържиш БАК бутона
6. кога да включиш юсб кабела - в този момент уина открива SEMC Flash device и започва да му търси драйвер, след инсталирането му, СЕУС продължава;
7. и ще те подкани да пуснеш бутона, вече си във флаш режим с назначен коректен драйвер.
8. Както може да очакваш - СЕУС ще те напсува, че си с последна версия на софтуера, но както си се ориентирал по форумите - винаги има и по-нови ;)

strash0
28.06.10., 15:23
Не бях сменил имената два файла, затова неуспях при първия опит.
Като свърша работа ще опиша подробно как ъпдейтнах аз.

Sent from my X10i using Tapatalk

rijiq
28.06.10., 15:40
Не бях сменил имената два файла, затова неуспях при първия опит.
Като свърша работа ще опиша подробно как ъпдейтнах аз.

А как трябва да ги преименувам 8-|

rijiq
28.06.10., 15:45
Подкарай го с помощта на сеус - стъпките са описани подробно.
1. вадиш батерията за 5 сек. - нямам идея защо тази стъпка винаги се пропуска, след което идват въпроси: "не ми го намира";
2. стартираш сеус;
3. избираш модел телефон;
4. поставяш батерията, БЕЗ да пускаш телефона от копчето, т.е. остава изключен
5. СЕУС ще те подкани кога да задържиш БАК бутона
6. кога да включиш юсб кабела - в този момент уина открива SEMC Flash device и започва да му търси драйвер, след инсталирането му, СЕУС продължава;
7. и ще те подкани да пуснеш бутона, вече си във флаш режим с назначен коректен драйвер.
8. Както може да очакваш - СЕУС ще те напсува, че си с последна версия на софтуера, но както си се ориентирал по форумите - винаги има и по-нови ;)

Аз и това го правих .. с 5-те секунди .. ама .. същатата работа..
Мже би защото съм го правил и друг път .. и вече си е инсталирал драйверите .. ама от къде да видя този "DeviceID" .. само /usb\vid_0fce&pid_adde/ ми изкарва :-?

NerdiX
28.06.10., 16:10
Десен клик на MyComputer -> Properities -> Hardware -> Device Manager.
Наблюдавай устройствата дали се променят когато включиш телефона, трябва да се появи ново устройство, ако има инсталиран драйвер, ще е в ред, ако няма ще се появи с "?" - неизвестно устройство и ще търси драйвер.

На същия USB порт коректно ли се свързва телефона, виждаш ли му картата като преносим диск?
Пробвай на друг USB порт. Препоръчително е да ползваш тези портове на гърба на кутията, които са директно на дънната платка. Често се случва китайските кутии да са калпаво изпълнение и като включиш устройство на предния панел на кутията, то да не работи коректно.

rijiq
28.06.10., 16:31
Десен клик на MyComputer -> Properities -> Hardware -> Device Manager.
Наблюдавай устройствата дали се променят когато включиш телефона, трябва да се появи ново устройство, ако има инсталиран драйвер, ще е в ред, ако няма ще се появи с "?" - неизвестно устройство и ще търси драйвер.

На същия USB порт коректно ли се свързва телефона, виждаш ли му картата като преносим диск?
Пробвай на друг USB порт. Препоръчително е да ползваш тези портове на гърба на кутията, които са директно на дънната платка. Често се случва китайските кутии да са калпаво изпълнение и като включиш устройство на предния панел на кутията, то да не работи коректно.
Премигва самото "дърво" ама нито гршка .. нищо не ми показва .. то почти веднага ми влиза в нормален режим :-? и примигва още веднъж ... без да ми показва нищо ...

rijiq
28.06.10., 17:22
Успях \m/
Включих СЕУС да провери телефона ... и докато беше включен пак проверих в "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\De viceClasses\{a5dc...."
ама дърво .. отново :-?
После ... докато още телефона е включен в СЕУС влязох в дивайс менъжера и от там го намерих най-после тоя код :-bd

Сега .. трябва да сложа файловете за ъпдейта в папкта на X10Flash_Unbrick или .. къде за да го пусна :-?

tanita5555
28.06.10., 19:49
Здравейте.Нова съм във форума и до сега само четях.Днес успях да флашна телефона си по много лесен начин през СЕУС.Изтеглих R2BA020 и заместих файловете които се намират в C: \ -> Program Files -> Sony Ericsson -> Update Service -> db -> 13740270 -> blob_fs и сеус си слага новият firmware.Дано дам съм го обяснила разбираемо...и да съм била полезна...успех

ComputerMan
28.06.10., 20:06
Здравейте.Нова съм във форума и до сега само четях.Днес успях да флашна телефона си по много лесен начин през СЕУС.Изтеглих R2BA020 и заместих файловете които се намират в C: \ -> Program Files -> Sony Ericsson -> Update Service -> db -> 13740270 -> blob_fs и сеус си слага новият firmware.Дано дам съм го обяснила разбираемо...и да съм била полезна...успех

Ако случайно си с бг език, запазили ти се. И от каде точно савали R2BA020?

tanita5555
28.06.10., 20:12
да запази се... дай скайп да ти го пратя че е спрян файла за теглене

vaskoty
28.06.10., 21:41
Ще бъда благодарен ако се сдобия и аз с този файл! : )

tanita5555
28.06.10., 22:09
ок

rijiq
29.06.10., 02:31
Ще бъда благодарен ако се сдобия и аз с този файл! : )
Утре сутрин ще го кача .. че е в офиса :D

rijiq
29.06.10., 10:18
Линк за ъпдейта http://dox.bg/files/dw?a=1bdfee6431 :-bd
Това е WWE_R2BA020_DEK b-)
Не съм го ложил още ... и май днес няма да намеря време :-?

rijiq
29.06.10., 10:20

Добре дошла >:D<
Кои файлове замести ... аз в тази директория не видях сходни файлове :-?

tanita5555
29.06.10., 11:35
Добре дошла >:D<
Кои файлове замести ... аз в тази директория не видях сходни файлове :-?

пусни ъпдейта да ги свали

NerdiX
30.06.10., 17:05
tanita сподели впечатления, линка публикуван от rijiq същите файлове ли съдържа?

rijiq
30.06.10., 17:09
И аз ъпредйтнах b-)
Ще пиша какви са ми впечатленията :-"

Първо впечатление е, че има някакви програмки на някакъв език който не разбирам :-j

Утре повече :-bd

tanita5555
30.06.10., 17:36
tanita сподели впечатления, линка публикуван от rijiq същите файлове ли съдържа?
За файловете незнам дали са същите,но първото което забелязах че ми изчезнаха автоматичните настройки за GPRS...тези програмки които бяха споменати по горе нещо не мога да се сработя с тях,лошото е че не могат да се махнат.
Posted via Mobile Device

rijiq
30.06.10., 18:19
За файловете незнам дали са същите,но първото което забелязах че ми изчезнаха автоматичните настройки за GPRS...тези програмки които бяха споменати по горе нещо не мога да се сработя с тях,лошото е че не могат да се махнат.
Posted via Mobile Device

И аз така без нет останах.. ама аз така и така рядко го ползвам :P
Инче можете да си направите настройките от http://mtel.bg/customer/wap/general.php

NerdiX
30.06.10., 18:23
Аз изключвам всякакъв подобен трафик. В града намирам свободни мрежи, извън града освен ГПС, друго не ползвам, т.е. не ми е нужен трафик в движение.

tanita5555
30.06.10., 19:05
И аз така без нет останах.. ама аз така и така рядко го ползвам :P
Инче можете да си направите настройките от http://mtel.bg/customer/wap/general.php
Posted via Mobile Device

NerdiX
04.07.10., 00:27
Не съм очарован от ...020 - батерията не е "фурия". Звука - стана ясно, че не е оправен.
Уж не е брандиран от Виваком, но едва след "дебранд" с uk generic 016, SEUS ми предложи 020 като наличен ъпдейт...
Не съм го руутвал, скоро трябва да се появи нов фърмуер, с който ще се збавлявам да махам апликациите на SE...
Posted via Mobile Device

strash0
04.07.10., 10:19
Относно батерията, след ъпдейта кара по 2дена, преди него до 18 часа... Да отчна че 3г е постоянн включено ползвам доста мобилен нет, по рядко wifi, дисплея не е на ауто, с 2 думи не се ограничавам от нищо. На 2 дена да зареждам е доста по приемливо :)

strash0
05.07.10., 10:00
Сутринта ъпдейтнах до r2ba023 след което рутнах теле следвайки инструкциите в хda. За сега не мога да видя разлика в тела. Някои знае ли какви са промените в новия ъпдейт?

rijiq
05.07.10., 11:21
Сутринта ъпдейтнах до r2ba023 след което рутнах теле следвайки инструкциите в хda. За сега не мога да видя разлика в тела. Някои знае ли какви са промените в новия ъпдейт?

А то къде го дръпна r2ba023 .. аз каквото и да изтегля все е r1fa16 :))
Нещо явно бъркам ..
И сподели стъпките по които го направи :) ... интересно ми е :-bd

freeze
05.07.10., 12:59
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=617 <= Най-отгоре.
Инструкциите са безобразно смотано направени. Довечера, надявам се, ще рутна една машина и ще напиша по-адекватни.

rijiq
05.07.10., 13:09
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=617 <= Най-отгоре.
Инструкциите са безобразно смотано направени. Довечера, надявам се, ще рутна една машина и ще напиша по-адекватни.

И аз се мъча сега по техните обяснения ... да видим какво ще се получи ...
ама файла от първа стъпка ми е за r1fa16
или то от 2-ра стъпка се 'качва до ..23 :-?

freeze
05.07.10., 13:47
Ей за това безобразно описание говоря :D
И аз така първия път като си играх с телефона се очудих и пропуснах стъпката с r1fa16 (:

Цялата работа идва от там, че все още няма recovery image за x10 с флашване на ромове и т.н. За това се използва вграденият update manager за OTA упдате-и, който като се стартира в Debug режим (което прави step2.cmd чрез adb) може да флашва пакети от SD картата.

Не съм напълно сигурен защо трябва първо да се флашне въпросния 16 firmware, но ако не се флашне той, а се почне директно от Step2, тоест върху стандартния софтуер, с който идва телефона, ъпдейта започва, прави първия си рестарт, продължава, след което се рестартира отново и стартира обратно в стандартния софтуер, без да е осъществен ъпдейт. Предполагам, че има някакво брандиране или защита в стандартния софт, което налага подмяната му с r1fa16.
Подмяната се прави със стартиране във flash режим (изключен телефон, задържа се Back и се включва).
Защо по този начин не се инсталират направо и рутнатите ромове като r2ba023 - не знам.

Довечера, след тест върху устройство, ще опиша стъпките. Ако не - Horror беше решил да го направи.

rijiq
05.07.10., 14:09
Руутнах го b-)
Обаче след като му направих "ъпдейта" до r1fa16 ..следвах стъпките ..
Всичко наред .. и го пуснах да търси за ъпрейт .. понеже си остана с r1fa16
Намери ъпдейт до ...020 и го инасталира и до там ... а къде е r2ba023 :-?

freeze
05.07.10., 14:28
Продължи ли със Step2 и Step3? На Step2 след като избереш Update from SDCard трябва да мине известно време и сам да се рестартира, а на екрана да има една икона с един кашон.

ComputerMan
05.07.10., 14:51

Не виждаш разлика, а чуваш ли такава. По принцип този ъпдейт би трябвало да пооправи качеството и силата на звука на телефона.

rijiq
05.07.10., 15:55
Продължи ли със Step2 и Step3? На Step2 след като избереш Update from SDCard трябва да мине известно време и сам да се рестартира, а на екрана да има една икона с един кашон.

Ами да .. минах ги ..
Рестаритра се телефона .. ама си беше с r1fa16 след това проверих за нови ъпдейти ии намери .. ама само до .020 незнам защо така стана :-?

JosifBG
05.07.10., 16:22
Никой от Вас ли не се наема да напише процедурата 1:1 както я е направил така, че да е ясна и за другите желаещи да рутнат?

rijiq
05.07.10., 16:25
Никой от Вас ли не се наема да напише процедурата 1:1 както я е направил така, че да е ясна и за другите желаещи да рутнат?

Ей сега :-bd
Префлашвам го отново и след това ще опиша всичко от край до край ..
Но с по-разбираем коментар от xda :))
Само всичо да мине както трябва b-)

JosifBG
05.07.10., 16:41
Ей сега :-bd
Префлашвам го отново и след това ще опиша всичко от край до край ..
Но с по-разбираем коментар от xda :))
Само всичо да мине както трябва b-)

В нова тема! Thanks :)

rijiq
05.07.10., 17:48
В нова тема! Thanks :)

Успях!!!!
Ето за всички желаеши http://www.all4android.com/forum/showthread.php?p=10990#post10990
\m/

strash0
05.07.10., 22:58
ComputerMan определено не виждам разлика в звука ,за сега само където батерията ми отиде за няма и 15 часа, сега префлашнах тъй като първия път не мина много гладко. Утре ще дам повече унфо как се държи телефона.

JosifBG
06.07.10., 01:45
Мисля, че дискусията спокойно може да продължи тук -> http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1650
:-bd

A_N_T_O_N
14.07.10., 00:12
Сори за въпроса но така и не разбрах кога ще излезе официално Андроид 2.1 или за х10i ?:>

ComputerMan
14.07.10., 09:29
Сори за въпроса но така и не разбрах кога ще излезе официално Андроид 2.1 или за х10i ?:>

Последното тримесичие на годината. По принцип Септември се очаква, но да видим. Голяма грешка е да вярваш на нещо казно от SE.

Posted via Mobile Device

strash0
14.07.10., 10:23
По принцип само ейпъл са редовни с ъпдейтити. Колко време геройте чакаха ъпдейт? Бе трябва да измислят нещо та всички да вървим в крак.

jadaia
19.07.10., 14:34
Имам x10 от месец и до сега не съм ползвал интернета през 3gto(512мб на месец) а само през wifi.Въпросът ми е като влеза в настройки на мобилна мрежа само MMS и данни ли да маркирам или и полето с роуминг с пренос на данни за да използвам полагащите ми се 512мб. на месец.

rumboni
19.07.10., 17:58
Роуминг с пренос на данни на практика е като си извън БГ да имаш 3G, така че сам си прецени.

JosifBG
03.08.10., 00:31
Айде народе топъл топъл тест туку що изгря на нашите екрани :)

Все още е тестови така, че няма да го намерите из познатите Ви местенца, но някой от разработчиците от XDA може би вече работи по въпроса за тестова версия която да можете да пробвате :)

Снимки в долния пост :)

Ето и едно мноооого кратко видео което успях да направя :)

http://www.youtube.com/watch?v=cGcar0Awz3o

Horror
03.08.10., 00:34
:)

rijiq
03.08.10., 10:13
Супер ... чакам го с нетърпение \m/

zhivkom
03.08.10., 18:21
Хайде по-бързо да идва :)

JosifBG
03.08.10., 18:52
Хайде по-бързо да идва :)

По някаква причина неможах да ти отговоря в youtube незнам защо... но това което исках да ти напиша е " All4Android.com разбира се :) "

;)

zhivkom
03.08.10., 20:09
По някаква причина неможах да ти отговоря в youtube незнам защо... но това което исках да ти напиша е " All4Android.com разбира се :) "

;)

Няма нищо. Аз навсякъде ще пробвам. :)

И така...
Хора, нека който има възможност да направи списък с промените. Нека е колкото се може по-подробен. Също така , ако някой може да ми отговори на конкретни въпроси, бих бил много щастлив: :)
- Колко цвята е сега дисплея 65К или 16М както се твърдеше, че ще бъде?
- Какво е положението с батерията? А батерията при режим с пуснат видео-уолпейпър?
- Някакви промени в mediascape или timescape? Може би нови теми и дори толкова исканата от мен функция за multi-selection?

ПП: Аз както и всички останали ще се радваме на малко повече видео и снимки.

Lupe_Fiasco
05.08.10., 15:46
Здравейте!Понеже съм от новаците искам да попитам:баща ми ми е взел XPERIA X10 от Холандия и е кодиран(ще ми го донесе другата седмица като се прибере).Може ли малко да ми разясните въпроса за тези дебрандирания и въобще какво значи това? и чак след като се отключи и дебрандира ли мога да си ъпдейтвам софтуера?

zhivkom
06.08.10., 13:38
Здравейте!Понеже съм от новаците искам да попитам:баща ми ми е взел XPERIA X10 от Холандия и е кодиран(ще ми го донесе другата седмица като се прибере).Може ли малко да ми разясните въпроса за тези дебрандирания и въобще какво значи това? и чак след като се отключи и дебрандира ли мога да си ъпдейтвам софтуера?

Здрасти! :)
Накратко:
Дебрандиране - означава отключване на телефона за работа към всеки произволен оператор. (разкодиране)
Тъй като такива телефони обикновено имат модификации по софтуера ( приложения от мобилния оператор например или пък точно определена версия на операционната система) ъпдейтите, които ще получат също са модифицирани. Това изисква повече време.
При стандартните софтуерни версии решенията за ъпдейти се решават и разпространяват строго от производителя. Т. е. ако днес излезе ъпдейт за Xperia X10 всички с небрандирани телефони биха го получили първи. За тези брандирани към определен оператор ще е нужно повече време, докато въпросния модифицира софтуера. Да не говорим, че дори може да ограничи получаването на ъпдейти изобщо.
Брандирането е кофти по ред причини!
Относно твоя телефон:
Да, ще получаваш ъпдейти, но те ще бъдат модифицирани от стандартния и ще ги получаваш по-късно, а заради брандирането няма да можеш да ползваш нашенските карти.
За дебрандиране можеш да погледнеш тук http://www.xperiax10.net/2010/04/14/debrand-your-xperia-x10-tutorial/

Във форума вече има тема за ъпдейтване на софтуера.
Честито и успех!

ПП: Изглежда AT&T се готви да пусне Xperia X10 до няколко седмици, което кара много от нас да вярват, че телефона ще бъде разпространяван с Android 2.1, което пък от друга страна ме кара да си мисля , че скоро и ние ще получим новата версия. Хайде някой от "просветените" да сподели информация, ако има такава.

JosifBG - няма ли да видим някое ново клипче или снимки? :D

Lupe_Fiasco
06.08.10., 23:09
Някой пробвал ли е чрез този http://www.xperiax10.net/2010/04/14/debrand-your-xperia-x10-tutorial/ линк който ми даде колегата да си отключи телефона?

zhivkom
07.08.10., 09:36
Някой пробвал ли е чрез този http://www.xperiax10.net/2010/04/14/debrand-your-xperia-x10-tutorial/ линк който ми даде колегата да си отключи телефона?

Да, аз и то върху няколко телеона вече. :)
И... до колкото съм запознат друг начин освен този няма. Освен ако не е възможно с flash tool, но за него се изисква специален хардуер, ако не се лъжа.
Съветвам те ако решиш да отключваш да използваш някой от UK Generic фирмуерите. Най-изчистени са и най-бързо получават ъпдейти.

ПП:
Аз мога още от сега да кажа какво искам оправено и какво да не пипат в 2.1 , понеже колкото и да ги харесвам SE имат навика да "оправят" визуално някои неща, като по-скоро ги развалят.
Не пипайте адресната книга!
(имам натрапчивото усещане, че ще направят адресната книга с големи икони на контактите, което абсолютно ще развали ефекта от детайла в софтуера. Дано не съм прав!)

Оправете следното:
- мулти-селектиране на изображения;
- при музиката в медияскейп, моля оправете лентата за бърз достъп вдясно. Това , че съм българин и телефона ми е на български, съвсем не означава, че слушам само такава музика!
- за бързината и разните там цветове няма какво да казвам;
- по-бърза камера;
- Пуснете сорс-кода на телефона, за да можем да слагаме и custom ROM-ове :-bd

Lupe_Fiasco
07.08.10., 13:30
Да, аз и то върху няколко телеона вече. :)
И... до колкото съм запознат друг начин освен този няма. Освен ако не е възможно с flash tool, но за него се изисква специален хардуер, ако не се лъжа.
Съветвам те ако решиш да отключваш да използваш някой от UK Generic фирмуерите. Най-изчистени са и най-бързо получават ъпдейти.

ПП:
Аз мога още от сега да кажа какво искам оправено и какво да не пипат в 2.1 , понеже колкото и да ги харесвам SE имат навика да "оправят" визуално някои неща, като по-скоро ги развалят.
Не пипайте адресната книга!
(имам натрапчивото усещане, че ще направят адресната книга с големи икони на контактите, което абсолютно ще развали ефекта от детайла в софтуера. Дано не съм прав!)

Оправете следното:
- мулти-селектиране на изображения;
- при музиката в медияскейп, моля оправете лентата за бърз достъп вдясно. Това , че съм българин и телефона ми е на български, съвсем не означава, че слушам само такава музика!
- за бързината и разните там цветове няма какво да казвам;
- по-бърза камера;
- Пуснете сорс-кода на телефона, за да можем да слагаме и custom ROM-ове :-bd

Аха,разбрах горе/долу за какво става дума.Искам да те попитам,ако не те затруднява може ли да ми напишеш стъпките по процедурата на отключване,имената на файловете които трябва да си изтегля и евентуално по някоя снимка на програмата.Ще съм ти много благодарен!Помолвам те,защото не ми е много добре английския и да не объркам нещо. :)

zhivkom
07.08.10., 13:32
Аха,разбрах горе/долу за какво става дума.Искам да те попитам,ако не те затруднява може ли да ми напишеш стъпките по процедурата на отключване,имената на файловете които трябва да си изтегля и евентуално по някоя снимка на програмата.Ще съм ти много благодарен!Помолвам те,защото не ми е много добре английския и да не объркам нещо. :)

Да ти кажа, за това ми трябва компютър с уиндоус. Нямам такъв в момента, а и не ми се слага на Мак-а. Затова снимки няма как да ти направя.
Мога да преведа темата и да я постна във форума. Ще гледам до края на деня да го направя, че имам и други неща да върша.

Lupe_Fiasco
07.08.10., 21:56
Да ти кажа, за това ми трябва компютър с уиндоус. Нямам такъв в момента, а и не ми се слага на Мак-а. Затова снимки няма как да ти направя.
Мога да преведа темата и да я постна във форума. Ще гледам до края на деня да го направя, че имам и други неща да върша.

Благодаря ти много за времето което си отделил за да направиш стъпките по дебрандирането :-bd Като ми донесът телефона ще пробвам :)

Lupe_Fiasco
07.08.10., 22:02
аа забравих да попитам след като прочетох стъпките по флашването как да мога да разбера какъв ми е телефона X10a или X10i?

zhivkom
07.08.10., 22:23
Настройки-> За телефона->Номер на модела
Само ще те помоля за напред да пишеш в конкретната тема.

Lupe_Fiasco
07.08.10., 22:59
Настройки-> За телефона->Номер на модела
Само ще те помоля за напред да пишеш в конкретната тема.

Разбира,се няма проблеми обаче във коя тема тази която направи със стъпките по флашването нали?

П.П. Благодаря отново за отговора ти :)

zhivkom
07.08.10., 23:27
Да в нея, за да може всичко да е систематиирано и ако някой има проблеми да тъси евентуален отговор там.

Svetlinsem
08.08.10., 00:08
Моля без офтопик. Преди да напишете нещо погледнете, прочетете и чак тогава пишете. Благодаря!

kurvarina
09.08.10., 20:36

моляте ако си направил твоя телефон с 2.1 да направиш и моя ще си платя аз не разбирам много от андроид робясе постоано но несмея да го направя не сум сигорен във бъзможностите си 0878864826 кликни аз ще те набера~o)

kurvarina
10.08.10., 21:22
С R1FA014, но някой ако е с по-нова да сподели има ли промяна в звука или други предимства.
Mod Edit
Josifbg

ComputerMan
10.08.10., 23:39
Mod Edit
Josifbg

Ти знаеш ли какво искаш въобще ? Щом си с 026, а на Обама да платиш, няма да ти сложи по-нов фърмуер. Ти си с ПОСЛЕДНИЯТ ъпдейт появил се за Xperia X10. Aко въпроса е за 2.1, няма да го получиш поне до Октомври. Има доста неща изписани по въпроса, прочети ги.

zhivkom
11.08.10., 01:58
Ееее, хора прочетете нещо, преди да пишете-имате очички! Не може така!
Администраторите- защо не сложите съобщение, което да се пусне при логване. Например голям червен надпис " Ще задавам въпроси, ако преди това съм потърсил отговора" И от долу "Да" и "Не". Който натисне "Не"- авто логаут.
kurvarina- използвай функцията "edit" за поста си. Излишно е да пишеш 2 поста непосредствено един след друг.

PS: Вижте ме, използвах обидна дума и няма да получа бан! 8-> (Sorry, не се сдържах...)

JosifBG
11.08.10., 08:07
Ееее, хора прочетете нещо, преди да пишете-имате очички! Не може така!
Администраторите- защо не сложите съобщение, което да се пусне при логване. Например голям червен надпис " Ще задавам въпроси, ако преди това съм потърсил отговора" И от долу "Да" и "Не". Който натисне "Не"- авто логаут.
kurvarina- използвай функцията "edit" за поста си. Излишно е да пишеш 2 поста непосредствено един след друг.

PS: Вижте ме, използвах обидна дума и няма да получа бан! 8-> (Sorry, не се сдържах...)

Въпросния потребител е предупреден както може да се види от жълтия картон долу в дясно (виж картинката).

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=604&stc=1&d=1281502836

Всеки един от Вас може да докладва за нередност която е в разрез с правилата на форума сигнализирайки на всички модератори и администратори като просто натисне иконката с триъгълник и удивителен знак под името на всеки потребител (виж картинката)

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=604&stc=1&d=1281503175

kurvarina
11.08.10., 18:39
Ти знаеш ли какво искаш въобще ? Щом си с 026, а на Обама да платиш, няма да ти сложи по-нов фърмуер. Ти си с ПОСЛЕДНИЯТ ъпдейт появил се за Xperia X10. Aко въпроса е за 2.1, няма да го получиш поне до Октомври. Има доста неща изписани по въпроса, прочети ги.
благодаря на всички и се извинявам за безпокоиството кое то съм създал просто съм нов във форума и деиствително трябва да се чете доста извинявам се още веднъж

blacksnoopy
31.08.10., 00:10
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/08/se-android-21-tweet-rm-eng.jpg

bsp91
31.08.10., 14:16
Здравейте аз съм френски, (съжалявам за моя английски).

1 - Бих искал да знам какви промени в Android 2.1 и най-вече да знае дали той е течност, реактивна, ако
2-л "autonomie се разглежда отново в увеличение?
ergonomie и аз "на клавиатурата е представител на е да се промени М", един възложи на Sony Ericsson е т "Ще по-категорично и по-реактивни?
3 - по телефона, че е на нивото на конкуренцията HTC желание?
4 - са ограничени цветове в 2.1?
5 - интерфейса на Xperia е хубав ergonomiquement?
6 - m&#233;diascape и Срок за повече течности?

Благодаря за отговора! ;)

ComputerMan
31.08.10., 14:48
Здравейте аз съм френски, (съжалявам за моя английски).

1 - Бих искал да знам какви промени в Android 2.1 и най-вече да знае дали той е течност, реактивна, ако
2-л "autonomie се разглежда отново в увеличение?
ergonomie и аз "на клавиатурата е представител на е да се промени М", един възложи на Sony Ericsson е т "Ще по-категорично и по-реактивни?
3 - по телефона, че е на нивото на конкуренцията HTC желание?
4 - са ограничени цветове в 2.1?
5 - интерфейса на Xperia е хубав ergonomiquement?
6 - m&#233;diascape и Срок за повече течности?

Благодаря за отговора! ;)

Dude, if you translated with google, don't!!! Translate bullshit without sense.

See here (http://gadgets.apnafundaz.com/2010/07/android-2-1-eclair-on-xperia-x10-leaked-build-features-beta-tests-on-720p-hd-recording/), I already answered once, but obviously not looking enough.

Lupe_Fiasco
31.08.10., 16:55
Скоро си ъпдейтнах моята XPERIA до R2BA026 през SEUS пробвайте :)

GH0STFACE
31.08.10., 19:52
Скоро си ъпдейтнах моята XPERIA до R2BA026 през SEUS пробвайте :)

Братле, брандиран ли си към някой оператор? Щото съм на Мтел и през SEUS ми дава, че съм с най-новия софтуер, a съм с R2BA024.

zhivkom
01.09.10., 08:52
Братле, брандиран ли си към някой оператор? Щото съм на Мтел и през SEUS ми дава, че съм с най-новия софтуер, a съм с R2BA024.

Трябва да дебрандираш телефона си. Съветвам те да го направиш с някой UK Generic firmware, защото те получават първи ъпдейти. Дори новия 2.1, който би трябвало да бъде пуснат някъде от 20-ти ще излезе първо за UK Generic версиите, а от там нататък колко ще се точи за останалите държави не е ясно. Но като гледам за БГ все още няма 026 дори ...

A_N_T_O_N
01.09.10., 09:17
Трябва да дебрандираш телефона си. Съветвам те да го направиш с някой UK Generic firmware, защото те получават първи ъпдейти. Дори новия 2.1, който би трябвало да бъде пуснат някъде от 20-ти ще излезе първо за UK Generic версиите, а от там нататък колко ще се точи за останалите държави не е ясно. Но като гледам за БГ все още няма 026 дори ...

Моя телефон е от Глобул и не съм правил нищо от както сам го купил, но една вечер пуснах през SEUS ъпдейта и се ъпдейтна до *026...Братовчед ми има същия телефон купен от МТЕЛ и отидох да ъпдейтна и неговия...след ъпдейта неговия беше до *024?! Някой може ли да ми обясни как се получава тази разлика ?:)

Horror
01.09.10., 10:22
Според зависи дали оператора е тествал и одобрил следващата софтуерна версия. Глобул са доста бързи в това, Мтел се мотаят повече.

Lupe_Fiasco
01.09.10., 22:03
Aми по принцип телефона ми е заключен,но си го ползвам със TurboSIM.Сменил съм си софтуера с български който е на Глобул и после проверих за ъпдейти през SEUS и стана работата :)

motofen
04.09.10., 12:33
...с тоя 2.1 пак няма да може да се разкодира с някоя фрее програма нали?

Horror
07.09.10., 20:18
Ъпдейта към 2.1, ще е най-рано 2-та седмица на октомври. 39 и 40-та седмица са последните тестове. За момента тестовия софт се държи доста прилично.

Това се отнася и за X10 mini / mini pro.

scarflex
07.09.10., 20:28
Здрасти, моля те кажи нещо за камерата.Дали са я оправили от СЕ, в смисъл още ли няма нормална светкавица, а само "светлина върху снимката", скрита в настройките или са решили този проблем?!
Благодаря за отговора.

Horror
07.09.10., 20:33
Съжалявам, но положението си е същото, т.е. имаме photo light, а не светкавица.

zhivkom
07.09.10., 22:35
А дали има вече селектиране на множество изображения? И дали са оправили търсенето в музикалния плейър?(сега когато си на български изписва само килица в лентата за бързото търсене)

Horror
07.09.10., 23:30
В момента може да се търси и на английски, е то зависи и какви езици имаш избрани за клавиатурата. Иначе поне за момента кирилицата в клавиатурата е фонетична (не си спомням каква беше на 1.6).

zhivkom
07.09.10., 23:36
В момента може да се търси и на английски, е то зависи и какви езици имаш избрани за клавиатурата. Иначе поне за момента кирилицата в клавиатурата е фонетична (не си спомням каква беше на 1.6).

нямям предвид тръсене с клавиатура. Имам предвид лентатат за бързо търсене, която се намира в дясната част на екрана.
А по въпроса със селектирането? BTW дали няма да получим и 3D Gallery-то?

Horror
07.09.10., 23:48
При мен е на английски, но подозирам, че има значение какъв език е избран при първоначалното пускане и настройване на телефона. Аз бях избрал английски. Сега го прехвърлих на български, рестартирах го и си остава на английски.

При следващия wipe, ще видя как е. 3D Gallery не се забелязва за момента, но версията с която съм е ранна, след нея ще има още няколко.

zhivkom
07.09.10., 23:56
При мен е на английски, но подозирам, че има значение какъв език е избран при първоначалното пускане и настройване на телефона. Аз бях избрал английски. Сега го прехвърлих на български, рестартирах го и си остава на английски.

При следващия wipe, ще видя как е. 3D Gallery не се забелязва за момента, но версията с която съм е ранна, след нея ще има още няколко.

Възможно е, но при мен си беше на английски първоначално. После избрах български и не знам защо, но Mediascape реши, че слушам само изпълнители с имена на кирилица. Иначе ако съм на английски,лентата също си е на английски.
3D Галерията не е проблем, вече има доста версии, които може да се изтеглят из XDA например.
Малко нахално става, но ме интересува и още нещо. По-скоро е сравнение на живота на батерията с и без Live Wallpapers и като цяло спрямо живота и с 026? Ако си правил сравнение ,разбира се. Благодаря! :-bd

Horror
08.09.10., 00:14
С Live Wallpapers, 3G, включен Moxier и нормално количество разговори - 2 дена. Като цяло доста по-добре.

zhivkom
08.09.10., 00:18
С Live Wallpapers, 3G, включен Moxier и нормално количество разговори - 2 дена. Като цяло доста по-добре.

оооо, не! Moxier!?! Това не трябва ли да е излишно при 2.1? Нали Mail приложението си поддържа Exchange.
Както и да е де, това за батерията е добре.
Благодаря още веднъж!

Horror
08.09.10., 00:22
Все още го има в ром-а, а в Mail приложението няма Exchange или е поради ранната версия или от СЕ са мазали.

zhivkom
08.09.10., 00:26
Все още го има в ром-а, а в Mail приложението няма Exchange или е поради ранната версия или от СЕ са мазали.

Ако са го пипнали това нещо,пиша им моментално "Hate Mail" и им обяснявам колко са тъпи и защо!

Horror
08.09.10., 00:34
То това, че са го пипали е по-малък проблем, версията, която е в рома е доста древна и не поддържа widgets, което лично мен ме дразни. Казах им го, но какво от това.

zhivkom
08.09.10., 08:28
То това, че са го пипали е по-малък проблем, версията, която е в рома е доста древна и не поддържа widgets, което лично мен ме дразни. Казах им го, но какво от това.

Моляя?Не поддържа widgets? Напрво ме разби! Ха ха! Значи не бива да съдим по тази версия, наистина е архаична. :)

Horror
08.09.10., 09:17
Версията на моксиер няма widgets, не на рома. При версия 2.5 на моксиер се появява опцията да имаш widget с календар или пощата.
Posted via Mobile Device

zhivkom
08.09.10., 20:03
Разбрах!
Чакането му е майката... :-ss

alex242
10.09.10., 13:14
Ориентировъчна дата на ъпдейта някой да знае ?

DMXOnline
10.09.10., 13:48
Ориентировъчна дата на ъпдейта някой да знае ?

Мисля че беше до края на септември началото на октомври.......
Posted via Mobile Device

Horror
10.09.10., 19:44
41-42 седмица.

kurvarina
15.09.10., 12:55
Нещо се обърках ... гледах в XDA .. ама нещо не съм догледал :-B
здравей
искам да те попитам понеже не намерих нищо освен че ъпдейта за сони х10 и ще е през септември дали вече го има сори за тъпия въпрос

GH0STFACE
15.09.10., 13:39
здравей
искам да те попитам понеже не намерих нищо освен че ъпдейта за сони х10 и ще е през септември дали вече го има сори за тъпия въпрос

Не е излезнал още, но ти не се притеснявай, че ще го изпуснеш, като излезне официално веднага ще разбереш. Навсякъде и всеки ще надуе гайдата, че е пуснат.

Horror
17.09.10., 20:25
Съжалявам за инфото, но ъпдейта ще закъснее още малко. Графика за тестовете беше отменен и нов няма за момента. Има слаба вероятност да закъснеят само тестовете и RTL-a да остане непроменен, но при всички случаи, това ще е някъде в средата на октомври.

Lupe_Fiasco
17.09.10., 23:18
Е аз бях прочел информация от профила на Sony Ericsson в twitter,че ъпдейта се очаква в края на септември.Сега чак до средата на октомври ли ще чакаме за ъпдейт?

Horror
17.09.10., 23:34
За момента, така се очертава. Забавянето трябва да е само една седмица. Иначе, това, че един отдел казва едно, а се случва друго, не е нещо необичайно за СЕ. Лек пример за лоша вътрешна комуникация. Освен това дори и да знаят, че ще има забавяне е малко трудно, внезапно да си сменят цялата концепция и комуникация.

Lupe_Fiasco
18.09.10., 13:04
Аха ясно,дано поне го пуснат по-скоро.Жалко,че няма да има ъпдейт до 2.2 :|

AOne
18.09.10., 17:12
Ще има. Януари - Февруари.

Horror
18.09.10., 19:36
Няма да има.

ComputerMan
18.09.10., 19:40
Абе не знам защо и двамата сте толкова сигурни. Все пак говорим за SE, те самите на са сигурно в нищо.

Horror
18.09.10., 21:09
Да кажем, че мойте контакти с СЕ са на малко по-различно ниво. Освен това, както казах и в един друг форум, не виждам смисъл от това потребителите да се заблуждават и подвеждат излишно. Това, че от СЕ не осъзнават това и продължават да говорят глупости си е техен проблем. Те всъщност, може и да го осъзнават, просто не знаят как да се измъкнат от ситуацията, а честността понякога е добра политика.

RaZeR
18.09.10., 21:39
Значи щом няма да има ъпдеит до 2.2 ще пускат може би нов телефон под андроид , но все пак това са само предположения

Horror
21.09.10., 11:56
Ъпдейтчето ще се забави още малко. Както изглежда няма да е дори брез октомври, а ще е най-вероятно в началото на ноември.

rijiq
21.09.10., 12:05
Ъпдейтчето ще се забави още малко. Както изглежда няма да е дори брез октомври, а ще е най-вероятно в началото на ноември.

Направо ... DEJA-VU ...
С героя беше така .. сега с Х10-ката ..
Дали и със следващият ми телефон ще е така .. чак почвам да се замислям :(|)

Horror
21.09.10., 12:19
Според зависи какъв ще е следащия ти телефон. ;)

rijiq
21.09.10., 12:28
Според зависи какъв ще е следащия ти телефон. ;)

Е има време ..все пак съм от 4 месеца с тоя телефон .. освен ако някой не ми предложи изкушаващ бартер :P

Kurudzhikov
21.09.10., 22:46
А дали съобщено кога ще пуснат ъпдейта за Германия?

ComputerMan
22.09.10., 07:55
Eто едно много забавно клипче за смартфоните и по-точно Xperiata. http://www.youtube.com/watch?v=p2AP3VMAkpA&annotation_id=annotation_139826&feature=iv

DMXOnline
22.09.10., 19:54
Eто едно много забавно клипче за смартфоните и по-точно Xperiata. http://www.youtube.com/watch?v=p2AP3VMAkpA&annotation_id=annotation_139826&feature=iv

тоя клип може да стане като виц за блондинки :) без да се засягат дамите :)

JosifBG
22.09.10., 21:42

ха ха ха

МНого яко :)

Horror
23.09.10., 11:16
http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/09/23/update-on-updates/

We have earlier given some information on what to expect from this update and said that the roll-out was planned to start late Q3.
The plan for the added features and Android 2.1 step-up still holds but unfortunately we need a couple of more weeks before we are ready to start the roll-out.
The revised plan is to start the roll-out from end of October and onwards.
We are of course not happy about the change of launch timing but we have had to spend some additional time on the software to really makes sure we roll-out with the right quality and user experience.
When it comes to what to expect from the updated software all three X10 models will be updated to Android 2.1 and the Xperia X10 will also get HD video recording with continuous auto focus among many other things.
The key changes for the different products are the following:

Xperia X10:

HD video recording with continuous auto-focus for high quality videos
Upgrade of the Android platform to Android 2.1
New back up and restore application, with extended content back up
5 homescreens for apps, widgets, shortcuts and folders
Social phonebook which automatically syncs contact pictures from Facebook and shows when your friends are online

Xperia X10 mini and X10 mini pro:

Improved Bluetooth functionality with support for sending and receiving pictures, contacts and more
New backup and restore application with extended content back up
Automatic synchronization of your contact pictures between Facebook and your phone book
Improved ways of handling pictures, audio, text and numbers in your messages
Upgrade of the Android platform to Android platform 2.1

GH0STFACE
23.09.10., 13:14
Значи изглежда от описаните новости в х10, че все пак флаш няма да има в 2.1.

NerdiX
23.09.10., 16:03
За флаш чакаш 2.2...

Horror
23.09.10., 16:19
Който, няма да дочака. То както е тръгнало - СЕ, докато извадят ъпдейта към 2.1 и ще трябва да пускат вече телефони с 3.0. Освен ако не ги пуснат и тях с 2.1, което ще е вече уникално изпълнение.

rijiq
23.09.10., 16:31
Който, няма да дочака. То както е тръгнало - СЕ, докато извадят ъпдейта към 2.1 и ще трябва да пускат вече телефони с 3.0. Освен ако не ги пуснат и тях с 2.1, което ще е вече уникално изпълнение.

ХАХАХАХА нали .. 8-}
Тогава наистина ще се зачудя .. какво да е следващото ~X(

Lupe_Fiasco
23.09.10., 22:39
Horror ти като каза,че имаш по такава връзка със Сони Ериксон кажи,защо толкова се бави ъпдейта уж трябваше да излезе края на този месец..

Horror
23.09.10., 23:24
Проблеми със стабилността на софтуера и някои други неща.

freeze
24.09.10., 01:49
Минито мята и получава без грижи файлове от други андроиди и макове. На 1.6 не е ли било така?

krstankov
24.09.10., 05:03
Изобщо няма да ги чакам повече,Продавам си телефона,СЕх10-УК,Т-мобиле,R2BA026,Kernel 2.6.29-rel,baseband 1.1.31,Пълен комплект+калъф Golla+допълнително зарядно/не за кола/Цена-600 лв.
Телефона е на 2 месеца,практически нов,с оригиналния си протектор,без 2-ри в комплекта,8 ГБ!Мога да го разкодирам за моя сметка!

Horror
24.09.10., 09:22
Само след инсталирането на допълнителен софтуер.

Минито мята и получава без грижи файлове от други андроиди и макове. На 1.6 не е ли било така?
Posted via Mobile Device

Lupe_Fiasco
24.09.10., 15:23
Проблеми със стабилността на софтуера и някои други неща.

Аха,ясно.Ще го чакаме ъпдейта.

JosifBG
26.09.10., 19:44
Темата е почистена от излишни и не на място постове.

Моля придържайте се към темата!

armeneca89
28.09.10., 09:44
нямам тарпение вече през 10 минути разглеждам сайта :D:D

Horror
28.09.10., 12:34
Ако го разглеждаш с идеята за ъпгрейд, ще се наложи да почакаш до началото-средата на ноември.

armeneca89
29.09.10., 19:34
полудявам

strash0
29.09.10., 21:02
ние ще чакаме, то е ясно. Въпроса е дали пак ще си купим сони :)

Lupe_Fiasco
29.09.10., 22:51
Следващия ми телефон отново ще е Sony Ericsson както и предишните.Свикнал съм си с марката и не я заменям.Доволен съм от телефоните им ;) Сега обаче се излагат,че бавят много ъпдейта до 2.1 дано поне оправдаят очакванията ни и после да пуснат и 2.2 ще е супер :)

krstankov
30.09.10., 06:31
Пожелавам ви приятно чакане на ъпдейта,несъмнено ще дойде НЯКОГА!
Относно х10-телефона не е лош,но нищо повече....
Моя замина вече,и от утре съм с по-добрия избор,за същите пари,а именно АйФон 4,да допълня колегата отгоре ЧЕ НИКОГА,ама НИКОГА няма да сменя Ябълката за нищо..........Понеже имах 3Г преди...Жалко,набутах приятелката ми с договор със смешния Хироу,а себе си-за трагичния х10...
ИмаХ желание,НО.....
Баста!

NerdiX
30.09.10., 08:05
офффф

На krstankov "приятно" изживяване с ябълките и други подобни зарзавати.

МОЛЯ не цапайте темата с брътвежи, одържайте си нервите и чакайте по-тихичко... аз също чакам, но не цапам!

/офффф

Svetlinsem
30.09.10., 22:17
Без офотопик моля!

armeneca89
10.10.10., 22:59
приятели какво става вдигам кръвно вече и**х и ъпдейта.

DMXOnline
11.10.10., 07:14
приятели какво става вдигам кръвно вече и**х и ъпдейта.

и вииий чакате кат ниий :)

Horror
11.10.10., 12:09
Стискай зъби. Още около месец.

DMXOnline
11.10.10., 17:37
Стискай зъби. Още около месец.

стискам аз ....

armeneca89
12.10.10., 16:09
аз вече нямам зъби разбирате ли това :Dhttp://vip-bg.info/images/stories/vip_3_ot_050808/televidenie/bez%20zab%20orig_264247_bg.jpg

Lupe_Fiasco
12.10.10., 21:48
Разбираме те всички сме така,но както каза Horror ще устискаме още около месец :)

JosifBG
13.10.10., 11:22
хахахахах

armeneca89
13.10.10., 12:54
Знам няма друг избор
Posted via Mobile Device

ComputerMan
15.10.10., 20:00
Sony Ericsson пуснаха видеота които показват какво ще донесе финланата версия на 2.1 преди да я пуснат. Малко ще замажат очите на недоволните фенове.

http://www.youtube.com/watch?v=GlVBmJqwmP0&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=gzuu8y1MIzo

http://www.youtube.com/watch?v=I6l8MNTMDzw

http://www.youtube.com/watch?v=drZoWYwP560

Очакват се още.

armeneca89
23.10.10., 12:14
приятели някой има
ли новини от ъбдейта?
Posted via Mobile Device

NerdiX
23.10.10., 12:17
2.1 вече сертифициран, сори за некадърното копи от xda.
Източник: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=816789

Manufacturer: Sony Ericsson
Model #: X10i (AAD-3880056-BV)
Supported Technologies
and Frequency Bands: GSM: 850/900/1800/1900, UMTS FDD: Band I/Band IV/Band VIII

HW Version SW Version Date Certified
A 2.0.A.0.453 Oct 22, 2010
A R1EA029 Jul 27, 2010
A R2EA001 Jul 21, 2010
A R2BA028 Jul 21, 2010
A R2BA027 Jul 12, 2010
A R2CA016 Jul 12, 2010
A R2BA026 Jul 12, 2010
A R2CA014 Jul 12, 2010
A R2BA025 Jun 30, 2010
A R2BA024 Jun 22, 2010
A R2BA023 Jun 17, 2010
A R2BA021 Jun 15, 2010
A R1FC001 Apr 21, 2010
A R1FB001 Apr 13, 2010

source:
http://www.ptcrb.com/ctiastaff/complete /view_complete_request . cfm?modelid=16755

Sent from my X10i using XDA Appg Tapatalk

Horror
23.10.10., 13:07
Тестовете на CAF SW is 2.0.A.0.504, започват в понеделник.

mooncalf
23.10.10., 14:22
Официално отложиха ъпдейта с Android 2.1 за Sony Ericsson XPERIA X10 за края на октомври

Sony Ericsson XPERIA X10 се забави леко с излизането си на пазара, сега от производителят официално обявиха, че обещаният за третото тримесечие на 2010 г. ъпдейт към Android 2.1 ще бъде отложен най-малко за края на месец октомври. От компанията се извиняват на феновете си и признават, че също не са доволни от новината, но изтъкват, че им е нужно още малко време, за да натъкмят нещата като хората.

Надявам се собствениците на XPERIA X10, които са прочели горните редове, да не са останали разочаровани  като цяло X10 е един много хубав телефон, дори и със сегашния софтуер. Освен Android 2.1, с ъпдейта за Sony Ericsson XPERIA X10 ще бъдат добавени още:

* Възможност за запис на HD клипове (най-вероятно 720p) с продължителен автофокус и добро качество
* 5 начални екрана за разполагане на widget-и, шорткъти и папки
* Ново приложение за back up и връщане на информация
* Подобрения в книгата с контакти  автоматична синхронизация с Facebook и показване кои ваши приятели са на линия

Източник:Sony Ericsson Product Blog (http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/09/23/update-on-updates/)

Horror
23.10.10., 16:00
Е, тази "новина" е от началото на месеца. ;)

Lupe_Fiasco
23.10.10., 17:14
Дано до края на месеца да го пуснат,че нямам търпение :)

rumboni
23.10.10., 20:40
най-рано 2.1 ще има през Q5 , което ще рече следващата петилетка

armeneca89
23.10.10., 22:36
nali shte ima multitouch che ne razbrah ni6to? "izvinqvam se za latineca nqmam drug izbor."

Doni
23.10.10., 23:20
До колкото знам няма да има защото имало някакъв хардуерен проблем който непозволява подражката на мултитъч :(

Lucius
23.10.10., 23:28
Аз и така си харесвам телефона но да видим какво ще предложат с 2.1

Lupe_Fiasco
24.10.10., 00:10
Скоро май няма да имаме 2.1 :( Android 2.1 Update for Sony Ericsson Xperia X10 and X10 Mini Pro Coming by End of November for T-Mobile UK
by Kevin Krause on October 14th, 2010

Sony-Ericsson-Xperia-X10-Android-phone

NerdiX
24.10.10., 11:18
T-mobile може да го бавят колкото си искат. Важно е кога ще го пусне биг мама а това ще е по-рано от който и да е оператор...

freeze
24.10.10., 21:26
Multitouch (http://www.youtube.com/watch?v=efPJvtTGJlk)
:?

Horror
25.10.10., 13:27
Двуседмичния цикъл за теста на 2.1 (финална версия) почна днес. След успешното му приключване (ако няма открити проблеми), софта ще излезе. Т.е. може да се чака най-рано след 8-ми, но е по-реално да е след 15-ти ноември.

rijiq
25.10.10., 13:31
Двуседмичния цикъл за теста на 2.1 (финална версия) почна днес. След успешното му приключване (ако няма открити проблеми), софта ще излезе. Т.е. може да се чака най-рано след 8-ми, но е по-реално да е след 15-ти ноември.

А дали ще има мултитъч .. като в клипчето на freeze :emo_im_wtf:

Horror
25.10.10., 13:57
Ами в галерията на mediaskape-а няма. Но пък от СЕ бяха казали, че ще работи с 3th party приложения.

blacksnoopy
27.10.10., 18:43
http://www.youtube.com/watch?v=E4zfMGAW0sU

veselence
27.10.10., 22:49
Хайде де,откога го чакаме този софт,вийда се че ще има мултитъч освен другите екстри,това е много добре,как мислите:-B:-B:-B:-B:-B:-B

veselence
27.10.10., 22:54
Сори за правописа,ама съм ентусиазиран,затова така,да ме извинят модераторите>:D<

kiril75
29.10.10., 20:26
http://www.mobilebulgaria.com/news/17600/ъпдейтът-до-android-21-за-телефоните-на-sony-ericsson-започва-на-31-октомври

Ъпдейтът до Android 2.1 за телефоните на Sony Ericsson започва на 31 октомври
29 октомври 2010, 18:30, прочетено 184 пъти

Sony Ericsson обяви, че ъпдейтът до Android 2.1 за телефоните на компанията от серията Xperia ще започне вечерта в неделя, 31 октомври. От него ще могат да се възползват Xperia X10, X10 mini и X10 mini pro, които се продават с Android 1.6. Ъпдейтът ще протече на отделни етапи, като компанията очаква да приключи до края на ноември. Новият софтуер ще достигне първо до потребителите от скандинавските страни, като постепенно ще обхване и други региони.

За промените вече сме писали, но все пак ще припомним какви ще бъдат те. Xperia X10 ще получи възможност за запис на HD видео и продължителен автофокус във видеорежим, 5 страници на основния екран, функция за създаване на резервни копия на информацията в телефона и възстановяването й и социален телефонен указател, който ще синхронизира снимките на контактите с Facebook. Xperia X10 mini и X10 mini pro ще се снабдят с подобрена Bluetooth функционалност с опция за безжично разменяне на съдържание и същия социален телефонен указател и бекъп функция като тези в Xperia X10. Телефонът ще ви извести, когато ъпдейтът бъде достъпен за инсталация, която ще трябва да се извърши чрез компютър.

Horror
29.10.10., 20:31
Тенкс, но да беше видял, че го има вече на сайта. http://www.all4android.com/android-2-1-%d1%8a%d0%bf%d0%b4%d0%b5%d0%b9%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-xperia-x10-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b5%d0%bd-%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b5%d0%b4/

freeze
29.10.10., 20:56
Нещеш ли добих новия билд на 2.1 на Mini Pro-то.

На първо четене - още по-пъргав е. След малко ще видя има ли разлики в Linpack.
Очевидно е правен backport от 2.2. Например новия Маркет - има Suggestions при търсене и auto update. Apps2SD няма.

JosifBG
29.10.10., 21:16
Нещеш ли добих новия билд на 2.1 на Mini Pro-то.

На първо четене - още по-пъргав е. След малко ще видя има ли разлики в Linpack.
Очевидно е правен backport от 2.2. Например новия Маркет - има Suggestions при търсене и auto update. Apps2SD няма.

Ех тея добри приятели :beer:

freeze
29.10.10., 21:35
:emo_im_angel:

Multitouch на Mini Pro няма. Тествано с HeavyGunner.

DMXOnline
30.10.10., 00:06
айде малко добри новини за вас (http://www.gsmarena.com/it_is_official_the_xperia_x10_family_android_21_up date_finally_rolls_out-news-2042.php)

JosifBG
30.10.10., 00:53
айде малко добри новини за вас (http://www.gsmarena.com/it_is_official_the_xperia_x10_family_android_21_up date_finally_rolls_out-news-2042.php)

http://www.all4android.com/android-2-1-%D1%8A%D0%BF%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-xperia-x10-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D0%B4/

DMXOnline
30.10.10., 01:17
http://www.all4android.com/android-2-1-%D1%8A%D0%BF%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-xperia-x10-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D0%B4/

извинявам се че не погледнах на всякъде

vaskoty
30.10.10., 17:10
Колкото по-малко време остава, толкова по-нетърпелив ставам... За UK Generic кога ли ще излезе? :?
Posted via Mobile Device

Lupe_Fiasco
30.10.10., 17:13
ами за тези които са със софт на Глобул?

Horror
30.10.10., 18:14
Глобул си одобриха софтуера преди няколко дена, но не съм сигурен, че ще са в първата вълна.
Posted via Mobile Device

Lupe_Fiasco
30.10.10., 18:47
Аха,значи в този случай да изчакам ли или да си сложа uk generic софтуер за да получа по-бързо ъпдейта?

Horror
30.10.10., 19:07
Изчакай по-добре.