PDA

Виж пълна версия : Апликация за плащане на синя зона в София

nta
12.06.10., 04:08
Здравейте, случайно попаднах на едно сръбско приложение, което служи за плащане на тяхната алтернатива на синя зона и се чудех дали на някой не му се занимава да направи нещо подобно за София.
Идеята е - цъкваш 1 бутон, избираш си номера на колата с която си в момента (има ги предефинирани) и приложението праща СМС на 1302

Ето за референция Сръбската апликация, която е на друго ниво, тъй като там се плаща така в много градове и различни зони....

http://www.androlib.com/android.application.com-fbraun-rapod-parking-wwnz.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+AndrolibUS+%28AndroLib+%3A+Ne w+Apps+and+Games%29&utm_content=Google+UK

redspace
14.06.10., 20:04
Може да напиша такова просто приложение, но сигурно ще е след месец :)

JosifBG
17.06.10., 01:07
Това е интересно даже ми хрумнаха няколко идеи как да се обогати програмата за да стане още по-интересна...

logmax
17.06.10., 09:32
Ако приложението не включва примерно по големите градова а само София ми се струва малко безполезно като се има в предвид че всеки сам може да напише СМС с номера на колата и да го прати на въпросния номер (не се сещам какъв беше точно)

tostefo
17.06.10., 16:22
Ако приложението не включва примерно по големите градова а само София ми се струва малко безполезно като се има в предвид че всеки сам може да напише СМС с номера на колата и да го прати на въпросния номер (не се сещам какъв беше точно)

може да си го запазиш и само натискасш сенд :)

JustNick
17.06.10., 16:59
може да си го запазиш и само натискасш сенд :)
Ако плащаш за една и съща кола (номер), дори и това не е необходимо. Празен смс на 1302 автоматични "паркира" последният паркиран автомобил.

logmax
17.06.10., 20:51
Именно за това говорим. Виж ако примерно програмата ползва избор на град (примерно София , Пловдив , Варна , Стара загора и т.н.) примерно да има функция за запаметяване на няколко рег номера и едно позициониране през Google Maps тогава би предизвикало повече интерес.

sashomasho
19.06.10., 00:41
видях че има такова в макркета, участва и в конкурса, sms паркинг или нещо подобно се казваше.

nta
02.07.10., 10:46
Именно за това говорим. Виж ако примерно програмата ползва избор на град (примерно София , Пловдив , Варна , Стара загора и т.н.) примерно да има функция за запаметяване на няколко рег номера и едно позициониране през Google Maps тогава би предизвикало повече интерес.

Много ме радват такива мнения... защо да не го направим... ако не искаш - недей, няма смисъл да обясняваш на теб защо ти се струва безсмислено. Ако на някой му се занимава, може все пак да напише такава програмка.... аз лично всеки път се чудя как беше номера.... 1302 или 1502..... апликацийката може да ти прави и "lock" на мястото от което е пратен СМС-а и например да не трябва да помниш къде си паркирал, или да ти помогне ако си забравил и т.н.

mute
02.07.10., 12:55
в маркета трябва да има такава програма, видях я на презентацията на Mtel App Factory, на мен лично много ми хареса като реализация.

nta
06.07.10., 02:20
в маркета трябва да има такава програма, видях я на презентацията на Mtel App Factory, на мен лично много ми хареса като реализация.

Ползвам я вече, супер е!

rumboni
09.07.10., 23:58
...мм да, в бъдеще дори си го представям....
Залепил си един стикер с 3D баркод на предното стъкло, минава служителя от Паркинги и гаражи, сканира кода и веднага сървъра му връща инфо колко мин. остават и дали изобщо си платил. :)
3D баркода може да съдържа като инфо:номер на колата, данни на собственика, тел. за връзка евентуално.

пример:
http://img28.imageshack.us/img28/4388/imgdw.png

appforce
10.07.10., 09:51
...мм да, в бъдеще дори си го представям....
Залепил си един стикер с 3D баркод на предното стъкло, минава служителя от Паркинги и гаражи, сканира кода и веднага сървъра му връща инфо колко мин. остават и дали изобщо си платил. :)
3D баркода може да съдържа като инфо:номер на колата, данни на собственика, тел. за връзка евентуално.

пример:
http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=60069318

Сигурно имаш в предвид 2D баркод.

Според мене още по-удобно би било да сканират номера на колата, и да не трябва да лепиш нищо. Такъв алгоритъм беше дипломната работа на един приятел

logmax
10.07.10., 09:56
За София в момента който ти пратят СМС че ти остава 5 мин. до края и на чичката дето дебне с машинката му изпращат а не си плати а са та вдигнали :)

JustNick
10.07.10., 17:28
...и на чичката дето дебне с машинката му изпраща...
Това не е вярно!

freeeee
10.07.10., 17:38
Дайте линк, че не я откривам.
Мерси предварително.

logmax
10.07.10., 18:30
Последен офтопик :
За последно когато бях в София и ми се наложи да паркирам в синя зона в центъра в момента в който слязох от колата и се появи въпросния чичко държащ PDA у-во и ме информираше за цените. Въпросния беше до колата точно 5 мин. преди да ми изтече времето.

JustNick
11.07.10., 19:02
Чичковците покриват доста малки райони, 2-3 пресечки. Има такива, които добре се справят със запомнянето на това, на коя кола горе-долу по кое време ѝ изтича времето. Това беше така дори преди да има sms паркиране. Но мога да ти гарантирам, че не се изпращат известяващи sms-и към тях.

nachev
15.07.10., 18:07
Привет на всички, които следят и активно участват в този форум.
Аз съм автора на въпросното приложение за плащане на Синя Зона, което беше класирано за полуфиналите на М-Тел App Factory конкурса (SMS Паркинг).
Радвам се, че се приема добре, а също така с удоволствие приемам всякакви коментари, забележки и препоръки за бъдещето развитие.
За момента имам няколко идеи, които повече касаят визуалният интерфейс. Имам получен един коментар в маркета, че уиджета е странен и че червения фон "вади" очи :), така че първото нещо, което ще добавя в следваща версия е възможност за избор на фон.
Ако някой смята, че на приложението му липсва нещо съществено откъм функционалност съм готов да го обсъдим и реализирам след това.

netmonk
15.07.10., 20:23
Мерси за приложението. Днес го използвах :) Успех!

nachev
15.07.10., 23:17
Сигурно имаш в предвид 2D баркод.

Според мене още по-удобно би било да сканират номера на колата, и да не трябва да лепиш нищо. Такъв алгоритъм беше дипломната работа на един приятел

Ако някой има информация за OCR библиотека за Андроид, нека сподели. Една от идеите ми е да може да си сканираш рег. номер и директно да се изпрати смс или да се запамети като профил. До момента обаче намерих само една която е писана за awt и се нуждае от сериозен рефакторинг.

appforce
16.07.10., 11:48
Ако някой има информация за OCR библиотека за Андроид, нека сподели. Една от идеите ми е да може да си сканираш рег. номер и директно да се изпрати смс или да се запамети като профил. До момента обаче намерих само една която е писана за awt и се нуждае от сериозен рефакторинг.

В Android се използва tesseract-ocr, една от най-добрите open source библиотеки. А иначе дипломната работа беше собствен алгоритъм на MatLab

http://android.git.kernel.org/?p=platform/external/tesseract.git;a=tree

nachev
17.07.10., 23:47
В Android се използва tesseract-ocr, една от най-добрите open source библиотеки. А иначе дипломната работа беше собствен алгоритъм на MatLab

http://android.git.kernel.org/?p=platform/external/tesseract.git;a=tree
Благодаря за насоките. Ще разгледам нещата и се надявам скоро да има и положителен резултат, с който да се похваля

MONKRETIEN
28.07.10., 23:04
Приложението е супер удобно.

nachev
28.07.10., 23:38
Приложението е супер удобно.

В момента работя по някои нови неща в него. Засега предимно подобрения на визуалната част, защото получих доста критики за "вадещия" очи червен фон :)

Новини за програмата ще публикувам в тази тема (http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1811)

Synthetic_Form
30.07.10., 01:14
Програмата е страхотна! Ползвам я от известно време и върши чудесна работа.
Единствената критика, която имам е към дизайна на иконките.
Ако имаш нужда от помощ в тази насока, мога да помогна.
Драсни едно ЛС, ако проявяваш интерес.