PDA

Виж пълна версия : Една идея за програма

Voland
18.06.10., 17:20
Здравейте,

От доста време ми се върти една идея в главата, мислена от потребителска гледна точка. Обичам да споделям музика с приятели и предполагам, че и на вас ви се случва когато сте някъде навън да искате да пуснете някое хубаво изпълнение през високоговорителя на телефона. Та за такава ситуация ми се струва, че би било забавно, да разполагам с програма, която да може да плейва един и същ аудиофайл синхронизирано от два или повече апарата. Всъщност това съм го правил в ръчен режим с две Нокии 6300 и се получи доста забавно. :)

Най-логично ми се струва комуникацията да се случва през блутуут, като апаратът майка го стриймва към останалите. Естествено към базисната функция биха могли да се добавят различни глезотии като плейване на ляв или десен канал от две еднакви устройства или пък да се миксира като на два виртуални грамофона и други подобни.

Давайте мнения, пък ще се радвам да се намерят ентусиасти.

JosifBG
18.06.10., 18:01
Идейката е забавна :) харесва ми, но...

Блутут-а на телефоните не поддържат връзка с повече от едно устройство, което автоматично означава, че ако искаш да пуснеш стриима на повече от 1 у-во няма как да стане защото връзката на блутута ще е заета с 1 у-во...

Това е което ми идва на първо четене

bisko
19.06.10., 10:02
Не поддържа повече от една връзка едновременно ? По дяволите едно време цъкахме мулти покер 4 човека по блутуут ? (С разни Symbian телефони от времето на Nokia 6630)

До колкото ми е известно само по време на сканиране не могат да се намерят по повече от 1 устройство. Ако някой има повече инфо, моля да сподели.

J`E`K`O
19.06.10., 10:57
Мен не толкова това, колкото скоростта ме притеснява. Да се стриймне дадената песен, да се плейва...а дори всеки да има определеният файл на телефона си, то ако сте с различни телефони, а дори и с еднакви да сте, в зависимост от натоварването на машинката, при подаване на сигнал "Play" може да има някакво, макар и минимално забавяне при някой от потребителите.

Едит: Сега се зачудих.. как ли работят безжичните тонколони - било то за телефони, или тези на Лоджитек - 5.1, 7.1 и т.н.