PDA

Виж пълна версия : Питане относно LG GT OPTIMUS

isito84
19.06.10., 14:42
Вчера си закупих Оптимус-а и тепърва навлизам в областа на андроид.С фирмуер 1.6 - има ли нещо по ново от това? :-?
Как се затварят приложения?Има приложения които затварям от изход,но като задържа меню ми се появяват като минимизирани.Как се update firmware на андроид и по конкретно за посочения телефон?

zaketo
20.06.10., 11:48
И аз си закупих същия телефон и имам проблем с USB-то когато го включа в компютъра ми показва,че е включено ново устройство телефона започва да ми се зарежда но програмата LG PC Suite 2 и 3 не ми показват,че е включено устройство и не мога да си прехвърлям данни от компютъра на телефона.

dessyteneva
20.06.10., 12:05
Не съм го виждала на живо,но би трябвало принципа да е един и същ-отгоре имаш нотификейшън бар дето може да се сваля надолу,като включиш телефона към компютъра там се показва знакче usb,дръпваш барчето надолу и цъкаш там ,където е знака,ще те пита да маунтне ли картата-казваш му да и така ще можеш да си видиш картата през компютъра,а може би така и ще го разпознае програмата.

zaketo
20.06.10., 12:29
Мерси много стана

isito84
20.06.10., 12:35
С firmware 1.6 съм,как мога да update да версия 2.1 или 2.2. Някои ще помогне ли с инфо и програма?PLS.

logmax
20.06.10., 17:04
Няма още официална Андроид 2.1 за оптимуса

motopetka
21.06.10., 08:31
И аз съм със същия. За 10 дни работа - 1 забиване :-j За затваряне на приложения съм дръпнал Advanced Task Killer - отстрелва ги с 1 клик (не знам дали е най-доброто - и аз съм пълен аматьор с андроида)

topgunbg
21.06.10., 15:21
и аз имам същия, много е добър, някой да е намерил безплатен речник (бг-ен-бг) и нотификейшън бара, за него мога да го дърпам само като е настрани дисплея, иначе не успявам, идеи?

reaper22
21.06.10., 15:31
и аз имам същия, много е добър, някой да е намерил безплатен речник (бг-ен-бг)

Една от програмите участващи в конкурса на Мтел е точно това, което търсиш, потърси я в маркета казва се LEV.

jordyv
21.06.10., 15:34
Нотификейшън бара може да се извади не само с дърпане, натискате сензорният бутон и ви изкарва 6 бутона на дисплея. Там има нотификейшън за тези които не могат да се справят с ваденето чрез слаид :) Аз съм много доволен от телефона, не очаквах да е толкова добър след като е LG :)

topgunbg
21.06.10., 15:37
знам как да го отворя от тези бутони, но си е по-голяма гъзарийка да си го придърпаш ;)
П.П. рийпър тнкс за програмата xD

jordyv
21.06.10., 15:40
В такъв случаи просто плъзни пръст, но тръгни малко преди дисплея. Тогава става от весеки път, поне при мен.

topgunbg
21.06.10., 15:50
виж много добре знам как става, просто ти казвам че като екрана е в режим портрет не мога да го издръпам, само в лендскейп успявам

zaketo
21.06.10., 16:30
Искам да попитам как да си кача програма или игра от компютара на LG-то няма папка получени файлове или става само от маркета ?

isito84
21.06.10., 16:59
Ще се чака за ОптимИс-а хахааа

http://store.picbg.net/thumb/1A/D9/a92896e559e01ad9.JPG (http://picbg.net/img.php?file=a92896e559e01ad9.JPG)

reaper22
21.06.10., 18:04
Искам да попитам как да си кача програма или игра от компютара на LG-то няма папка получени файлове или става само от маркета ?

За да инсталираш програми извън маркета трябва да си свалиш някой файл мениджър (напр Astro) от маркета, за да виждаш какво имаш свалено на картата. През файл мениджъра намираш апк-то и инсталираш.

zaketo
21.06.10., 19:01
Мерси

Midori
21.06.10., 23:30
Днес си взех такъв. Имам два проблема. Първият е, че пише, че за сваляне на файлове през компютър трябва да използвам LG PC Suite, което да изтегля от lgmobile.com. Е, аз не можах да го намеря нито там, нито на българската страница на lg electronics. Има го на различни страници за софтуер, но нито една от тях не ми е позната. Някой да има идея откъде да го сваля?

Вторият ми проблем е малко странен. Екранът не е перфектно напаснат в прозорчето за него и при повече вглеждане (а аз го гледах доста, понеже е нова играчка) стои съвсем леко завъртян спрямо правите ъгли на самия телефон. На практика човек дори не забелязва, докато не го ползва половин час нон стоп. Обаче пък като го гледаш един час, започва да ти лази по нервите. Чудя се дали въобще има смисъл да се опитвам да искам сервиз или замяна.

JosifBG
22.06.10., 07:01
Днес си взех такъв. Имам два проблема. Първият е, че пише, че за сваляне на файлове през компютър трябва да използвам LG PC Suite, което да изтегля от lgmobile.com. Е, аз не можах да го намеря нито там, нито на българската страница на lg electronics. Има го на различни страници за софтуер, но нито една от тях не ми е позната. Някой да има идея откъде да го сваля?

Вторият ми проблем е малко странен. Екранът не е перфектно напаснат в прозорчето за него и при повече вглеждане (а аз го гледах доста, понеже е нова играчка) стои съвсем леко завъртян спрямо правите ъгли на самия телефон. На практика човек дори не забелязва, докато не го ползва половин час нон стоп. Обаче пък като го гледаш един час, започва да ти лази по нервите. Чудя се дали въобще има смисъл да се опитвам да искам сервиз или замяна.

Абсолютно!

Обратно в магазина да ти го сменят ама на момента... и не се съгласявай на никакъв сервиз... имаш право да го върнеш в рамките на 7 работни дни!

ivan93
22.06.10., 14:53
здравейте и аз се сдобих с оптимус. Но имам някои въпроси.
1-во Има ли смисъл да update-на до 2.1 или 2.2
и как да стане най лесно след като го роотна.
2-ро нещо му има на флашплаъер-а на моя телефон или като цяло телефона няма флаш. Щото отваря йоутубе и се зачудих.
3-то никоя свясна игра освен raging thunder2 не върви (въобще не искат да се инсталират). Примерно quake3 (кваак3) - сложих сичко на 6 докато не я отворих. натискам play и ме изхвърля. А друг пример е

http://www.android-themes.com/Android_Games/3050.html

директно ми заявява че не може да се инсталира на този телефон. Знаете ли как може да се реши този проблем ? Малко странно ми изглежда thunder2 да върви толкова гладко а тази да не върви и не би трябвало и от хардуер-а да е.

Мерси за помощта

Midori
23.06.10., 11:12
Абсолютно!

Обратно в магазина да ти го сменят ама на момента... и не се съгласявай на никакъв сервиз... имаш право да го върнеш в рамките на 7 работни дни!
Благодаря много! А това по силата на някакъв закон ли е или трябва да го търся в договора за продажба? Т.е. ако те ми кажат, "нищо му няма, не е наша работа, след като действа" или "остави го за един месец да го оправим", аз с какво мога да ги контрирам?

JosifBG
23.06.10., 11:52
Благодаря много! А това по силата на някакъв закон ли е или трябва да го търся в договора за продажба? Т.е. ако те ми кажат, "нищо му няма, не е наша работа, след като действа" или "остави го за един месец да го оправим", аз с какво мога да ги контрирам?

Отиваш спокойно ...показваш им какъв е проблема и искаш да ти го заменят.

Ако ти предложат сервиз отказваш категорично, почваш да пищиш да риташ да плюеш и да ги заплашваш със комисията за защита на потребителя :)

Шегата на страна... ето ти линк към закона за защита на потребителите
http://www.kzp.bg/download.php?mode=fileDownload&p_attached_file_id=150

И това мнооого добре го знаят тъй, че едва ли ще почнат да правят проблеми...

Незнам от къде си го купила, но ако е някоя голяма верига магазини то тогава още по-добре защото те си пазят и реномето и ако подадеш жалба с/у тях ще ги изядат с парцалите :)

Накратко... отиди спокойно ..покажи им какво те притеснява и поискай да ти го сменят!

ivan93
23.06.10., 11:53
По силата на европейския закон за защита на потребителите (и на българската наредба) имаш право да върнеш ВСЕКИ продукт в срок от 7 работни дни ! Ако ти кажат че отказват да го сменят (или в краен случай да разтрогнат договора от които пак можеш да се откажеш в 14 дневен срок по същите закони) им казваш: Напишете ми на един лист че ми отказвате смяна и обслужване и се подпишете срещу името си. Подписваш се и ти. (И в този момент вече трябва сериозно да се замислят дали няма да те обслужат) Ако ли пак откажат си тръгваш по живо по здраво с листчето и си ги съдиш при 70-80% от случаите всеки съд ще ги осъди.

!!! Ако откаже да го напише на лист (предполагам че си момиче/жена) отиваш при някои полицаи наблизо и му казваш чичко/господин полицаи в еди кой си magazin се опитват да ме измамят ( премълчаваш че не те обслужват и с малко късмет и ако пуснеш малко осмивки сигурно ще се навие да види за какво става въпрос ). Но ако е от някои magazin от известна верига сигурно няма да има проблеми.

Midori
23.06.10., 12:20
Благодаря ви много и на двамата! Наистина много ми помагате. Иначе телефона го купих от Виваком, дано няма проблем.

petyo.tsanov
23.06.10., 12:31
едвали ще има проблем отиваш и говориш спокойно с тях и няма да има проблем :) аз като ходя да си плащам сметката само ме питат как е моторолата :)) се едно хамстер са ми продали =))

JosifBG
23.06.10., 12:37
едвали ще има проблем отиваш и говориш спокойно с тях и няма да има проблем :) аз като ходя да си плащам сметката само ме питат как е моторолата :)) се едно хамстер са ми продали =))

Храниш ли я? поиш ли я :D

petyo.tsanov
23.06.10., 12:41
храна я всеки ден с апп-ове от маркета :D ама искам скоро да я напоя с едно кисело млекце с ягудка :D

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2010/01/android-froyo.jpg

ам ам :D

JosifBG
23.06.10., 12:54
ok ok let`s cut the offtopic :)

Midori
25.06.10., 13:30
Ок, помогнете ми, казаха, че сменяне било позволено само до 24 часа. Можели само да пратят на сервиз. Какво да размахам, за да си променят мнението?

BigDeal
25.06.10., 13:57
Ок, помогнете ми, казаха, че сменяне било позволено само до 24 часа. Можели само да пратят на сервиз. Какво да размахам, за да си променят мнението?

Абе тея луди ли са какво ли?
Няма такъв закон който да регламентира 24часа.... разпечатай закона който josifbg ти е дал и го вземи с тебе и им го наври в муцуните...

petyo.tsanov
25.06.10., 14:07
Комисия за защита на потребителите гр.София
тел. 02 / 980 25 24
факс 02 / 988 42 18
гореща линия 0700 111 22
Разговорите към националния телефон 0700 111 22 се таксуват на цената на един градски/селищен разговор и според избрания тарифен план от потребителя.

запиши си телефоните и принтирай закона и по специално подчертай:

Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:
1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;
2. сключване на договора, а когато задълженията по чл. 54 са изпълнени след сключването на договора - от деня на тяхното изпълнение, но не по-късно от срока по ал. 3 - за услуги.
(2) Алинея 1 не се прилага по отношение на следните видове договори:
1. (изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) за предоставяне на услуги, чието изпълнение е започнало с изричното съгласие на потребителя преди изтичането на срока по ал. 1;
2. за доставка на стоки и предоставяне на услуги, чиято цена зависи от колебанията на финансовите пазари, които доставчикът не е в състояние да контролира;
3. за доставка на стоки, изработени съобразно изискванията на потребителя или по негова индивидуална поръчка;
4. за доставка на стоки, които поради своето естество не могат да бъдат върнати или подлежат на бързо разваляне, или има опасност от влошаване на качествените им характеристики;
5. за доставка на аудио- и видеозаписи или програмни продукти, разпечатани от потребителя;
6. за доставка на вестници, списания и други периодични издания;
7. за хазартни игри и лотарии.
(3) Потребителят може да упражни правото си на отказ от сключен договор от разстояние за финансови услуги в срок 14 дни.
(4) Когато доставчикът не изпълни задълженията си по чл. 54, потребителят има право да се откаже от сключения договор в срок три месеца, считано от датата на получаване на стоката или от сключването на договора за предоставяне на услугата.
(5) Когато информацията по чл. 54 е предоставена на потребителя в рамките на срока по ал. 4, срокът по ал. 1 започва да тече от датата на предоставянето й.
(6) Доставчикът е длъжен да възстанови на потребителя в пълен размер заплатените от него суми не по-късно от 30 дни, считано от датата, на която потребителят е упражнил правото си на отказ от сключения договор.
(7) Потребителят е длъжен да съхранява получените от доставчика стоки, тяхното качество и безопасност по време на срока по ал. 1.

Midori
25.06.10., 14:25
Това, което ме притеснява е, че посочените срокове за разваляне на договор важат само за продажба от разстояние, а в раздела за гаранцията има следното препятствие:

Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:
1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
2. намаляване на цената.
(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.
А те ще ми кажат, че е незначително. Мацката в магазина му хвърли един поглед и каза, че нищо му няма, но ако искам може да го прати на сервиз.

BigDeal
25.06.10., 14:39
Това, което ме притеснява е, че посочените срокове за разваляне на договор важат само за продажба от разстояние, а в раздела за гаранцията има следното препятствие:

А те ще ми кажат, че е незначително. Мацката в магазина му хвърли един поглед и каза, че нищо му няма, но ако искам може да го прати на сервиз.

Явно мацката от магазина е кривогледа искай да говориш с мениджъра на магазина и не отстъпвай и крачка назад щото са големи гадове и усетят ли те, че се колебаеш и ще те въртят до побъркване.

Другия вариант е направо от магазина да звъннеш на комисията за защита на потребителя и да им кажеш какво се случва по телефона... те ще те накарат по всяка вероятност да напишеш оплакване, но какво пък в крайна сметка ти си си в правото и си търсиш правата... напишеш ли оплакване жална им майка на тея от магазина....

petyo.tsanov
25.06.10., 14:58
ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.
да ако нямаш лепенки на диплей-а или някаква друга незначителна подробност по амбалаж и нещо от сорта! а тва че дисплей-а е на криво си е направо дефект които не е незначителен! правиш си рекламация и да не ти дреме ! ако оня се прави на 6 без 10 искаш да ти извикат управитела ако и с него няма развитие пускаш жалба, във всеки магазин имат книга за оплаквания! след това званиш на КЗП още в магазина и ги питаш как да процедираш след това.

BigDeal
25.06.10., 15:01
Още повече ти си си в законния срок и дори не трябва да им даваш каквото и да е обяснение още повече да ги убеждаваш в правотата си... Тая Овца която е видяла телефона и е казала, че нищо му няма не е тя тази която да определя дали му има нещо или не.. така, че няма какво да чакаш..бягай направо в магазина и вдигай скандал!

Midori
25.06.10., 15:39
В интерес на истината едноседмичния срок е само за неща закупени през интернет, тв магазини и т.н. Иначе сроковете са 6 месеца и 2 години, което всъщност е съвсем добре.х
Ще се пробвам, дано не се хванат за това с незначителността.

isito84
28.06.10., 14:58
Та какво стана с телефона?

nikolay
28.06.10., 23:49
Как да вляза в маркета като не ми приема регистрацията (направена е от компютър).
Ще съм ви благодарен и ако ми кажете някоя програма за разглеждане на картата, че немога да си намеря приложенията качени от компа.

dessyteneva
29.06.10., 05:53
Програмата за разглеждане е Astro-има я в маркета,а за да влезеш в маркета виж в settings-applications-manage applications-marcet -clear data да го изчистиш и пак да пробваш след това.Пиша за гааксито,защото нямам lg,но трябва да е нещо подобно,не вярвам менюто да е чак толкова различно.

logmax
29.06.10., 08:09
Убеди се че след като си въведеш адреса на ел. поща не си оставила интервал празно място. Това се получава примерно понякога когато отидеш с софтуерния бутон "Next" или ти излезе думата от речника и я избираш направо. Напиши си адреса и чукни по дисплея за да отидеш на паролата.

Midori
29.06.10., 16:43
Та какво стана с телефона?
Провал по тъчлинията, общо взето.

Питаха, там казаха пак, че не можели да го заменят и се оказа, че и единият от другите им телефони в магазина е с такъв дефект. Явно е нещо серийно, мама им, мисля да погледна и в други магазини дали е така.

Дадоха ми телефона на сервиз на ЛГ с мъглявото обещание, че там можело да ми го заменят.

zaiko
01.07.10., 15:37
А скайп мога ли да си инсталирам или не го поддържа?:-?

motopetka
01.07.10., 22:00
fring

lubik
02.07.10., 10:17
Моля да си каже мнението как се държи телефона. Мисля и да си го взема, но се чудя струва ли си парите за ЛГ.Повече пари за телефон не ми се дават , а ме е страх да си взема някои HTC втора ръка понеже те първа ще се уча на ОС Андройд да не ме метнат с апарата.

Midori
02.07.10., 12:57
На мен това ми е първият телефон с Андроид, та няма с какво да сравнявам.
Първо, огледай го добре в магазина - както казах, на моят екранът му е леко завъртян, видях го и на още един телефон в магазина, може би е сериен дефект.
От там нататък - държи се добре, не забива и т.н.

Проблеми, които съм забелязала:
- Може би проблемът е в мен, но така и не можах да намеря качена на телефона програма за разглеждане на файловете, и сега рингтоновете трябва да ги браузя през медия плейъра или през аплета, с който съм ги сваляла. Сигурно това се оправя някак.
- Държи много, ако не говориш, но в режим на разговор батерията му пада сравнително бързо - за около 5 часа.

Иначе съм доволна от него, но пак казвам - нямам много база за сравнение. Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай.

reaper22
02.07.10., 13:32
Може би проблемът е в мен, но така и не можах да намеря качена на телефона програма за разглеждане на файловете, и сега рингтоновете трябва да ги браузя през медия плейъра или през аплета, с който съм ги сваляла. Сигурно това се оправя някак.

Няма вградена програма, затова пък маркета е пълен с такива (Astro File Manager, ES File Explorer и т.н.)

lubik
02.07.10., 14:02
Мерси Midori :)

JosifBG
02.07.10., 19:02
Моля да си каже мнението как се държи телефона. Мисля и да си го взема, но се чудя струва ли си парите за ЛГ.Повече пари за телефон не ми се дават , а ме е страх да си взема някои HTC втора ръка понеже те първа ще се уча на ОС Андройд да не ме метнат с апарата.

Няма какво да те метнат с апарат от HTC ;) ако попаднеш на такъв и ти хареса само гледай да работи и да е здрав... а софтуера изобщо не го мисли защото той се сменя ;)

isito84
02.07.10., 19:34
123

mmitako
03.07.10., 10:47
Имам LG GT540 Optimus и искам да ползвам 3G мрежата на лаптопа.Трябва ли да се инсталира програма?Ако може някои да помогне.

JosifBG
03.07.10., 12:16
Имам LG GT540 Optimus и искам да ползвам 3G мрежата на лаптопа.Трябва ли да се инсталира програма?Ако може някои да помогне.

За да стане това което искаш има няколко начина:

1ви - да имаш подобна функция на телефона чрез която да можеш да създадеш hotspot access point или Ad-hoc мрежа към която по WiFi да се свърже Лаптопа ти към телефона и да ползва споделения 3G Интернет.
2ри - да имаш такава функция в синхронизиращия софтуер които си върви с телефона.
3ти- ако нямаш горните 2 то операцията може да стане с рут на телефона и излолзване на някоя Tether програма...

JosifBG
03.07.10., 12:17
Кажете ми програма за скрийншотове,знаете ли?

http://www.all4android.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D 0%B5-screenshots-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4-%D1%82%D0%B5/

isito84
03.07.10., 14:14
Със Уин7 съм и това SDK нещо не иска да се инсталира.

hacker_didko10
03.07.10., 21:47
Здравейте !

Искам да попитам нещо . Решил съм да си купя телефона , но като прочетох за това оплакване за дисплея и настръхнах . И аз от виваком ще го вземам . Каква е вероятноста и моя да излезе дефектен ? И как да проверя дали е ? Много пари за телефон не ми се дават , особено в тази криза ... Така , че моля ви отговорете и ме посъветвайте . . . Благодаря предвартелно ...

Midori
03.07.10., 22:31
Истината е, че то не пречи само дълбоко ме дразни на естетично ниво. Дори на пръв поглед не се вижда. А иначе - просто искаш да ти го пуснат. Гледаш дали правите линии на тъчскрийна са успоредни на тези на самия телефон, дали единият му ъгъл не изглежда по-вдигнат от другия и т.н. Дори продавачите да се опитат да ти обясняват "ама какво му е, аз нищо не виждам", не ги слушаш. Искаш нов или отиваш в следващия магазин на Виваком - такива поне има много. Ако случайно все пак си вземеш някой не какъвто трябва - в рамките на 24 часа могат да ти го сменят, без да въртят и сучат. Така че съветът ми е първият ден да си поиграеш повече с него - свали си някакви игри, разцъкай менютата, пиши нещо. Ако не е наред, би трябвало да си проличи.

Бтв, днес забелязах още едно неудобство, но то май е общо за всички андроиди - аплетите се съхраняват само на вътрешната памет и тя логично свършва. Доколкото разбирам това може да се промени само ако телефонът е рутнат.

al1en
03.07.10., 23:08
Хора нещо тези 150 мб ми се струват много малко :/ останаха ми 50 от тях :/ немога ли да ги инсталвам програмите на картата не на самият телефон?

axander
04.07.10., 01:43
Гледам са пуснали ъпдеит някои да е пробвал http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/311477/lg-gt540-rom-updates-from-lg/

isito84
04.07.10., 09:19
А след този update на ROM ще изчезне ли БГ езика?

triXtyle
07.07.10., 17:40
Привет :)
Първото ми съобщение тук ще е именно в темата за LG gt540, тъй като вчера станах собственик на такъв :)
И тъй като никъде не видях някой да е отговорил на въпроса относно връзката LG -> USB -> PC, ето аз как се справих с проблема:

1. От тук: http://uk.lgmobile.com/web/web.support.retrieveSoftwareUpdate.laf свалих програмата LGMobile Update.
2. След бързата инсталация LGMobile Support Tool (очаквано) не откри телефона. Но много хитро са сложили един бутон за сваляне на Driver-а за конкретния модел.
3. След автоматичните сваляне, разопаковане и инсталация, можете да свържете телефона и компютъра. (В My computer се появява ново устройство, което преди стъпка 4 е недостъпно и не може да се отвори)
4. От бутона Уведомления цъкате на USB свързан. После натискате "Монтиране". Устройството в My computer вече е достъпно :)

п.п. не можете (поне до тоя извод стигнах аз) да оперирате от компютъра с вградената памет на телефона. Само с картата.

п.п.2 Аз съм със Skype beta. Ползвам я само за чат, но сигурно може и за разговори да се ползва (не съм опитвал, а и ме мързи да ровя :) )

дано съм бил полезен на някой :)

b.o.m
07.07.10., 19:42
Здрвеите!от къде мога да си свалиа хубава карта за навигациа?

axander
09.07.10., 14:37
За skype и други такива наи-доброто е fring има го в маркета става и за видео разговори а моя въпрос е свързан със с това lg pc suite 4 само един път успях да го свържа драиверите и аз по горния начин инсталирах но не ми го разпознава тая програмка само веднъж се получи иначе самия windows ми го намира мога да прехвърлям данни с windows 7 съм.Рестартирах го и си го позна.

zaiko
13.07.10., 09:25
Няколко пъти засичам, като активизирам екрана и ми изписва "сим картата е неактивна" или блокирана...отключвам го, въвеждам пин-кода без телефона да е бил изключван и се оправя! Някой да има такъв проблем? Също така ми звънят и им дава заето , а аз не говоря....8-|8-|8-|

dr.serbezov
13.07.10., 11:22
На мен още от първия ден ми го прави този номер с губенето на връзка и загубата на звук.

Понякога даже и не вибрира при входящо повикване, даже и да го видя че свети и да вдигна - нито аз чувам нещо, нито мен ме чуват отсреща.

Прави го по два-три пъти на ден и сам се оправя.

Ако се заинатя да го оправя сам - трябва да мина през самолетни настройки или нещо друго свързано със звука за да тръгне.

Изключил съм мобилната мрежа, сложил съм го само на 2G, от Виваком даже ми смениха сим-картата с нова /имат видима физическа разлика със старите/ но проблема си остава.

Ще го дам за сервиз или подмяна, но в него са ми всички 400 контакта на клиентите и ако няма на какво да ги прехвърля - ще фалирам ;-)

kdelov
16.07.10., 07:01
Здравейте!Замислил съм купуване на андроид телефон в най-близко бъдеще,но все още се двоумя между това лг (което за сега може би е фаворит) ново и HTC Tattoo на старо.Може ли да ме посъветвате кое ще е по-удачния вариант?

Благодаря предварително

п.п.Ако коментарът ми е оффтопик,прощавайте.

Romeokton
16.07.10., 10:25
За Оптимус-а мога да кажа че е добър избор. За цената си е супер. Не знам откъде мислиш да го купуваш. Аз взех от Виваком на изплащане за една година като лоялен клиент и ми излиза 360 лв. Иначе с нов абонамент е много изгодно.

Иначе телефона работи добре. Мен лично малко ме дразни че леко пука като се натиснат сензорните бутони за менютата, но това да му е кусура.

kdelov
18.07.10., 11:52
Вече съм напълно насочен към него,след като прочетох някои ревюта на тату-то.Иначе аз ще го взимам с абонамент UniCall S с договор за година.Без лизинг.А за пукането не е особен проблем.Благодаря за информацията.

Midori
19.07.10., 10:23
Няколко пъти засичам, като активизирам екрана и ми изписва "сим картата е неактивна" или блокирана...отключвам го, въвеждам пин-кода без телефона да е бил изключван и се оправя! Някой да има такъв проблем? Също така ми звънят и им дава заето , а аз не говоря....8-|8-|8-|
И на мен ми се случва два-три пъти, но не е като да е постоянно.

jsivkov
24.07.10., 22:54

а дали това е достатъчно основание за използване на гаранцията, понеже и при мен го има, но не мога да съм сигурен дали ще мога да го покажа на момента. Телефона е купуван от Виваком, но го ползвам с карта на Мтел.

Midori
28.07.10., 09:24
Сигурно е. Въпросът е, че вероятно ще те оставят един месец без телефон по този повод.

Бтв, аз имам проблем.
Като си включа картите и кажа да ми намери местоположението, то ми казва "your current location is temporarily unavailable". И не мога да разбера gps-а ли не бачка или аз не съм разрешила нещо, или самото приложение се бъгва...

superemo
29.07.10., 08:57

И при мен го забелязах този (д)ефект :-"
Мисля,че като пуснат упдейта до 2.1 ще се оправи :-bd

radolv
31.07.10., 08:05
Здравейте вече и аз се сдобих с този телефон! Никакви проблеми нямам с него ! Даже при свързване със lg pc suite 4 всичко си е на 6 Намери ми някъкъв абдейт за него ,но непосмях да го сложа някой да го е слагал?Помогнете с програма за навигация?

pabl0
31.07.10., 14:51
Мисля, че трябва да ти е пуснато wifi-то май трябва да има интернет връзка специално за "my location"... при мен става, но както ти казах само когато е кънектнато към нета...

pabl0
31.07.10., 14:52
Мисля, че трябва да ти е пуснато wifi-то май трябва да има интернет връзка специално за "my location"... при мен става, но както ти казах само когато е кънектнато към нета...
п.п. сорка маи го пуснах на друг

jsivkov
02.08.10., 09:09
а някъде има ли информация кога и дали се очаква ъпгрейд до Андроид 2.1

Bladebeam
05.08.10., 09:26
Искам да попитам ако някой може да ми обясни точно как да си инсталирам скайп на LG Optimus, защото пробвах няколко неща, но не се получи

Bladebeam
05.08.10., 09:31
И ако е възможно да ми кажете как точно трябва да си изключа интернета за да остане само WIFI

Ico
05.08.10., 12:01
Bladebeam,

По първия въпрос:

Инсталираш си най-добре от Маркета Nimbuzz.
Стартираш Market, търсене, пишеш Numbuzz и го инсталираш.
После си настройваш Skype акаунта.
Ако искаш оригиналния Skype Beta ще трябва да се поразтърсиш тук за apk файла, но според мен лично Nimbuzz е по-добре.

По втория въпрос:

изключваш си мобилната мрежа и си включваш Wi-Fi - ти си с Android 1.6, не зная на какъв език ти е менюто в зависимост от избрания Local, затова на български и английски:

Settings (Настройки)/Wireless controls (Настройки за безжични мрежи)/ Mobile Network (Мобилна мрежа) - изключваш го.

Settings (Настройки)/Wireless controls (Настройки за безжични мрежи)/ Wi-Fi -включваш го.

Вече ти си знаеш - в същото меню избираш и Wi-Fi settings (Wi-Fi настройки) за да си избереш и настроиш мрежата - предполагам, че след като така питаш с това вече си наясно и си го направил.

Bladebeam
05.08.10., 23:25
Много благодаря!По втория въпрос аз открих как става, но за първия сам благодарен много :)

zaiko
07.08.10., 09:25
а знаете ли къде да намеря "Better keyboard" да го дръпна за да си сменя скина на клавиатурата...на дсякъде ми излизат само скинове не и самата програма

JosifBG
07.08.10., 11:08
Темата е пред затваряне.... за това ориентирайте се за всеки въпрос който имате да пускате отделна тема като преди това проверите дали вече не е коментиран Вашият въпрос във вече съществуваща тема за да не се получава дублиране...

Затварянето се налага защото темата стана много дълга и става трудно да се намери това което се търси.

Bladebeam
08.08.10., 10:07
Знам, че е много тъпо ама нещо немога да си настроя бързите набирания просто не иска.... незнам защо, може нещо да не правя както трябва ако някой може да напише стъпките ще сам безкрайно благодарен .... Благодаря предварително!

jsivkov
08.08.10., 13:13
Знам, че е много тъпо ама нещо немога да си настроя бързите набирания просто не иска.... незнам защо, може нещо да не правя както трябва ако някой може да напише стъпките ще сам безкрайно благодарен .... Благодаря предварително!

влизаш в контактите си
натискаш бутона за меню/настройки /ляв сензорен/, вътре има икона за номерата за бързо набиране натискаш върху нея /три реда са по два, най горната лява иконка/
излиза списък с числата от 1 до 9 с тагове неопределен, след което като натиснеш на даден ред те праща към телефонния ти указател, където си избираш, кой номер да отговаря на даденото число.

Cvecko90
11.08.10., 21:17
Здравейте . Може ли някой да ми обясни как стоят нещата с гпс-а и как функционира?Безплатен ли е и какви програми са ми нужни за да го използвам пълноценно.. също ме интересува и дали на андроид 1.6 може да се инсталира и навигационна програма,защото доколото разбрах картите и навигацията се различават... благодаря предварително

Svetlinsem
12.08.10., 00:09
Мисля, че темата се изчерпа!