PDA

Виж пълна версия : MapDroyd - офлайн вариантът на Google Maps

pnv
30.06.10., 10:45
Здравейте,
вчера попаднах на http://www.mapdroyd.com/

Приложението все още не може да се нарече навигационна програма, тъй като няма нито търсене, нито рутиране, но определено има голям потенциал. Използва векторни карти от http://www.openstreetmap.org/ , които в повечето случаи (особено за Европа) са по-подробни от Google Maps, поради факта, че са отворени и всеки може да добавя обекти към тях. Другото предимство на програмата е, че има меню с всички налични карти по континенти и държави, избирате си тези, от които имате нужда, изтегляте ги на картата и това е, повече не се хаби трафик. Но най-добро впечатление ми направи светкавичната скорост, с която се мащабират картите (zoom in, zoom out). Програмата е безплатна и я препоръчвам на всеки, определено има бъдеще и ако добавят възможности за търсене и рутиране, ще стане може би най-добрата програма за навигация за Андроид :) Е за съжаление сигурно ще стане и платена, но това вече е друг въпрос...

JosifBG
30.06.10., 10:56
Изглежда обещаващо...

BeNeZ1n0
30.06.10., 18:00
Браво не много подробен но доста полезен инструмен вече който иска нещо повече програмта препраща към TravelDroyd за която картите се закупуват (все още няма за БГ)

Наистина е обещаващо :)

П.П. Има проблем с изключването на 3G независимо че е офлайн програмата за позициониране използва 3Г локейшъна първо а после ГПС-а и ако искаш да си спреш 3г-то за да позваш само ГПС-а - не става тя си го включва сама варианта е да зададеш грешни настройки (предполагам). Въпреки че не генерира особен трафик ако съм извън страната и реша да ползвам офлайн карта не ми се иска колкото и да е малък да ми се таксува какъвто и да е мобилен интернет при роуминг режим. За някакво адски жалко потребление няколко минутки разговор и 2-3 смс-а от Турция в Мтел ми отсякоха главата да бях си купил турска карта

pnv
01.07.10., 10:37
Така е, РОМингът на нашите оператори е безмилостен :P Пиши на авторите на програмата за този проблем, най-вероятно е бъг, тъй като при пуснат GPS не виждам смисъл въобще да се ползва мрежата за определяне на позицията. В сайта на програмата има wish list, драсни им там и предполагам, че ще коригират бъга за новата версия :)

BeNeZ1n0
05.07.10., 22:08
Писах им на 01.07.10 и до днес никой не ми е дал отговор но за сметка на това открих една много интересна алтернатива в доста отношения по-добра приложнието се казва Locus (http://www.androlib.com/android.application.menion-android-locus-FnAj.aspx) много семпъл интерфейс и лесен инструмент за сваляне - въвеждате кординати/адрес или използвате ГПС локацията си за да се позиционирате в/у дадена зона ... отдалечавате или приближавате в зависимост колко голям обхват искате след което задавате до колко искате да можете да зуумвате след сваляне на картата. За пример карта на Търново + малко от околноста прецизирана във формат Гугъл Мапс Класик излиза по малко от 1 мб

pnv
29.07.10., 09:07
Вече има търсене и навигация, но за тази функционалност е създадено изцяло нова програма от същия производител. Казва се NavDroyd и е както се очакваше - комерсиална. Струва само 5 евро и без да се замислям бих си я купил, но за съжаление в България все още няма възможност да се закупуват приложения от маркета. За щастие руснаците и този път не са стояли безучастни и поне докато стане възможно закупуването на програми от маркета и у нас, може да ползваме тяхната "версия" :P

А за самата програма - тя използва същите векторни OpenStreetMaps (http://www.openstreetmaps.org/) карти като MapDroyd и е със същия семпъл и бърз интерфейс. Просто е добавено търсене и навигация. Има още накъде да се развива, но и в сегашния си вариант е доста добра, особено откъм пълнота на картите. Другото предимство на OpenStreetMaps e че всеки може да отиде на сайта им, да се регистрира и да добави информация към дадена карта. Ето защо тези карти се развиват доста бързо и смея да твърдя, че вече са по-подробни от Google Maps, особено що се отнася до POI (хотели, ресторанти, забележителности и т.н.). Друго предимство на програмата е мениджърът на карти - можете с него да си теглите карти само на определени държави или континенти, а като го пускате, той автоматично проверява дали има нови версии на картите, които използвате, като пише и от коя дата са. Който желае повече инфо, да ми пише на лично ;)