PDA

Виж пълна версия : root и update на ос до 2.2 за GW620

cubo
25.07.10., 21:45
здрасти.прави ми впечатление ,че за повечето android телефони е изписано много, а за GW620 почти нищо.това означава че или е по-нов или по-смотан от останалите.помогнете ми да намеря начин да го root-на и да update-на ос версията моля.нов съм с андроида и искам да се уча

stbozhanov
25.07.10., 22:16
здрасти.прави ми впечатление ,че за повечето android телефони е изписано много, а за GW620 почти нищо.това означава че или е по-нов или по-смотан от останалите.помогнете ми да намеря начин да го root-на и да update-на ос версията моля.нов съм с андроида и искам да се уча

Ето тук има доста информация за този модел:

http://www.zacpod.com/

cubo
25.07.10., 22:20
благодаря.ако оцапам нещо ще споделя,но ако някой има в предвид нещо по-конкретно ще ми е интересно даа го изслушам

JosifBG
26.07.10., 13:12
благодаря.ако оцапам нещо ще споделя,но ако някой има в предвид нещо по-конкретно ще ми е интересно даа го изслушам

Пиши тук и се консултирай с потребителите преди да направиш каквото и да е било за да не омажеш нещо!

jelez
28.07.10., 15:28
ЗДРАВЕИТЕ колеги имам един андроид lg gw620 nqkoi направил му е ме ubdate na софтуера ,може ли или не може:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd>:/

jelez
28.07.10., 15:37
колега ти сега успя ли да си убдеитнеш софта повече от 1,5

jelez
28.07.10., 15:38
сега оспяли да убдеитнеш софта към повече от 1,5

dessyteneva
28.07.10., 20:34
Извинявай за офтопика-ама ти сам можеш ли да разбереш какво си написал?Защото аз не мога ,а сигурно и доста други-как очакваш да ти се отговори?

jelez
28.07.10., 23:07
Здравейте
Колеги наскоро си купих един андроид lg gw620 .Та въпроса ми е може ли да си направя ubdate на софтуера от 1,5 към по горен филмуер

floyd
29.07.10., 09:09
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585784&page=139

Подкарали са 2.1, но не работи GPS и WiFi.

jelez
29.07.10., 09:43
Значи все още няма стабилна версия ,то на тая нито блутота работи и приложенията се инсталирват на памета на телефона

stifmart
20.08.10., 22:43
Здравей, незнам какво му правиш ама при мен всичко си му работи перфектно.

jelez
21.08.10., 08:56
Здр колега я дай :o)=))=)) малко по -подробно обяснение с какво го правиш и как

floyd
02.10.10., 06:28
http://code.google.com/p/openetna/

От вчера пичовете вече нагаждат 2.2 "Froyo" за нашта сапунерка. Пожелавам им спорна и успешна работа.

P.S. И да кажа първи впечатления - СУУУПЕЕЕЕР. Блутута не работи, бутоните за усилване и намаляване също, но за начало е супер. Гласовото търсене работи. Сега ще пробвам да подкарам и Flash.

floyd
16.10.10., 17:56
Понеже получих запитване на лично, реших да отговоря тук, за да е достъпно за всички:
Всичко по OpenEtna v6 ( Android 2.2.1 ) си работи перфектно, с изключение на Flash, OpenGL, и видеото на камерата. Днес подкарахме и Bluetooth, и фикса ще е наличен в следващия релийз.
Има само някакъв проблем с говорителя - понякога след издаване на звук остава включен и яде батерията. За да се изключи трябва да се набере някой номер. Търси се откъде идва проблема, но се иска време.
Иначе андроида е доста по-бърз от 1.5 или 1.6.

cubo
16.10.10., 20:07
Аз все още не успявам да се справя.Нито съм успял да го руут-на,нито да го ъпдейтна.основния проблем ми е във връзката с компютъра.просто не го открива

jelez
17.10.10., 12:04
Koлега даи линк или някаде качи ром версията инсталационоя фаил и обясни на невежите как става цялото рутва не и дали е желателно

cubo
17.10.10., 13:21
Руут-а е е от zac's pod.проблема е от драйвърите за lg за windows.

floyd
17.10.10., 20:05
По-горе съм дал линка към проекта. Там във Wiki е описана инсталацията. Няма нужда да е рутнат телефона, за да флашнете нов ром. Трябва обаче да имате fastboot, който ако сте ъпдейтнали софтуера през LG Mobile Update вече е заминал. Та накратко четете там за процедурите. Сложничко е, за да го описвам наново тук. И напомням, че рома се разработва в момента, така че, ако не ви гризе чисто любопитство, поизчакайте да се изчистят нещата.

А ето и линк към официалната страница:
http://openetna.com/openetna/

И на двете места има инстрикции и линкове за сваляне на последния ром.

zxn
25.10.10., 22:29
най вероятно това е последното ми LG,като им гледам подръжката на софта.

jelez
26.10.10., 13:17
Никои ли от тука претежавашите се колеги на тия пръчки не е оспял да го направи убдеит на повече от 1,5

floyd
01.11.10., 18:55
Май само аз съм се престрашил. ;)

jelez
02.11.10., 16:06
Е поне станали и да кажеш на 2 на 3 как си го направил сам ти,какви драивери си качил какви филмиера благодаря предварително

Shegy
02.11.10., 16:52
и аз - и аз :),
от "V6" ги следя тия от "openetna" и качвам всяка нова версия, не е като да няма бъгове, но почти ги изчистиха

jelez
03.11.10., 15:31
Добре де споделете с нас как закачаш телефона към компа програма и филмуер

Shegy
03.11.10., 17:34
иди на http://openetna.com
там всичко е описано

floyd
04.11.10., 21:39
Добре де споделете с нас как закачаш телефона към компа програма и филмуер

Еми не е толкова просто, за да ти кажа на 2 на 3, че ще вземеш да объркаш нещо и да даде фира телефона. Първо трябва да видиш дали телефона има fastboot, защото от LG са го отрязали в по-новите софтуери. Вадиш батерията, отваряш клавиатурата, включваш кабела към USB-то, и като светне леко екрана натискаш space или menu+space. Пробвай и двата варианта и то по десетина пъти, като променяш леко момента на натискане на бутоните. Ако влезеш във fastboot, ще ти го изпише на екрана. Ако имаш, сваляш и инсталираш Android SDK. И там трябва да четеш внимателно как се инсталира.Ако нямаш, трябва да свалиш и инсталираш LG mobile update, както и LG Utils, и да флашнеш по-стара версия на софтуера, която има fastboot. LG mobile update ще ти инсталира и драйверите. Android SDK също ще инсталира драйвер. Влезеш ли веднъж във фастбоот, натам е лесно - сваляш OpenEtna и го флашваш. Ето тук има винаги последната версия: http://www.zacpod.com/files/OpenEtna/NightlyBuilds/
Всяка нощ се билдва сорса с включени последните изменения.
Пак казвам - четене му е майката.

jelez
05.11.10., 11:41
Добре в тая версия какво не работи и преложенията инсталирват ли се в картата или пак в телефона всичко работи ли или има бъгове.Благодаря за оделеното време.

jelez
05.11.10., 15:46
Моя версия е v10c

jelez
09.11.10., 12:17
Аз не мога да го направя като свържа кабела нищо не ми излиза даже и с fastboot не мога да говкарам само едно капаче с батерията само се плъзга.С тая версия на v10c на филмуера сам ,и незнам какво да правя ,някои да помага ако може

floyd
11.11.10., 07:17
Е ти въобще отвори ли някой от линковете, дето сме ти постнали?
Ако си пробвал вариантите, които ти описах, и то поне по 10-тина пъти, и не можеш да влезеш във fastboot, значи твоя firmware е по-нов и е с отрязан достъп до fastboot. Трябва да свалиш по-стар firmware, да го флашнеш през LG Utils, и след като си осигуриш достъп до fastboot, тогава вече може да флашваш OpenEtna. А момчетата даже са направили и флашери за Linux и Windows:
http://forum.openetna.com/index.php?topic=184.0

jelez
12.11.10., 10:02
ИМа ли някой от бургас които да ги разбира тия телефони как се флашват ,ако има да пише на личния или на скайп

jelez
12.11.10., 16:46
Не мога да намеря акуални драивери за хп,някои да помогне

jelez
15.11.10., 13:59
Колеги и аз вече сам с новия убдеит ,само че има един проблем някои път като изгасне и не ще да се включи трябва да му извадя батерията за да мога да го стартирам

sheetglow
03.02.11., 18:32
e dobre de moje li da nqma wi fi i gps haxh c c c trea da go izmislqt po skoro...

Пиши на Български

moonclaf