PDA

Виж пълна версия : Firmware update???

ivan.braynov
04.08.10., 23:21
Привет,

имам едно питане и то е дали има някакъв официален ъпдейт излезнал за спицата. На самсунгмобайл.бг го има в актуализиране на фирмуер, но като го включа към NPSто и избера телефона ми изписва, че съм с най-новия възможен фирмуер ( което не е така).

Интересува ме официален ъпдейт, защото не е мой телефона. Аз съм с WinMo и него съм го разцепил от преинсталирания, но не искам да му пада гаранцията и затова ме интересува официален ъпдейт.

:(

Благодаря предварително...

ivan.braynov
05.08.10., 00:32
Сега свалям NPS 1.5 и като стана ще го пробвам :) Също трябва да се изключи от сетингс Mass Storage и да няма друго USB устройство.
Ще пиша, ако успея да го ъпдейтна.

darksaint
05.08.10., 11:13
Все едно ще успееш да го ъпдейтнеш :)... Според самсунг БГ с които имах полемика относно ъпдейтването, чак след август ще има наличен ъпдейт за България /което хич не ми се вярва като ги знам как си спазват сроковете /...
Зарежи NPS и давай смело с Один...

ivan.braynov
05.08.10., 11:34
Пробвах без успех с NPS 1.5, но пак избрах България като страна, в която се намирам. Чудя се, ако се смени примерно с UK или нещо от този сорт дали ще има някаква разлика или се познава по IP от коя държава си???

С Один заради гаранцията не искам. Не е мой телефона.

ivan.braynov
05.08.10., 14:36
Въпросът ми към СамсунгБългария

i5700 Spica firmware upgrade за България
Привет,

искам да попитам кога ще е наличен ъпгрейд на фирмуера в България, понеже в други страни вече е пуснат? Дали ще е андроид 1.6 или 2.1 няма значение, просто кога ще е наличен такъв за нашата мила Родина.

Благодаря предварително.

ПС. Въжможно ли е при инсталацията на NPS 1.5 при задаване на държава, в която се намираме различна от BG да сме способни на ъпгрейд или всичко с разпознаване на държавата е свързано с IP?

Поздрави,
Иван

Отговорът

Здравейте,
Официалното становище е, че към края на Август ще е възможен апдейт на Андроид версията през PC Studio 7. Бихте могли да инсталирате 2.1 на Вашия I5700.
Няма проблем да правите ъпгрейд на телефона в случая, който описвате, няма връзка с IP.
Поздрави,
Самсунг

mutha
20.08.10., 22:06
Здравейте! Утре ще си купя i5700 и исках да попитам, какви са разликите между Android 1.5 и Android 2.1? Имам предвид заслужава ли си флашването (или както е точния термин, не съм много наясно) с по-новата версия или разликите не са толкова големи?

Извинявам се, ако съм нарушил правилата на форума. Благодаря за отговора!

darksaint
23.08.10., 11:21
Хммм, доста разлики има м/у 1.5 и 2.1...
Като най-важни са, че в 2.1 вече има възможност за трансфер на данни чрез блуту и че камерата се е сдобила с доста опции за по финна настройка...
Има промени и в визуалния стил, системата за заключване
За повече информация:

http://mobile-review.com/pda/review/android-21.shtml

P.S. Не всичко което е описано в посочения по горе сайт е налично за спика

P.S.S Все повече софтуер е only for 2.x

ivan.braynov
23.08.10., 12:12
блутут трансфер има от 1.6

darksaint
23.08.10., 19:17
блутут трансфер има от 1.6

Аха все едно има... в 1.5 и 1.6 file sharing/transfer не е позволен софтуерно...

ivan.braynov
24.08.10., 00:26
Аха все едно има... в 1.5 и 1.6 file sharing/transfer не е позволен софтуерно...

Интересно. Имам Оптимус с 1.6. Пращам и получавам файлове от него без да е рутван и без да e инсталиран Bluetooth File Transfer. Телефона е вивакомски.