PDA

Виж пълна версия : Малко тъп въпрос

scarymovie
10.08.10., 15:08
Здравейте,
извиниявам се за малко тъпия въпрос, но ме интересува програми които са като арк файл мога ли да си ги запиша без проблем или трябва да ми е рутнат телефона. Например IGo. Другия ми въпрос има ли възможност за премахване на този роот например ако искам да го нося за ремонт за да не ми анулират гаранцията.Иначе телефона ще ми дойде тези дни.
Мерси предварително

h4x0r
10.08.10., 15:16
Здравейте,
извиниявам се за малко тъпия въпрос, но ме интересува програми които са като арк файл мога ли да си ги запиша без проблем или трябва да ми е рутнат телефона. Например IGo. Другия ми въпрос има ли възможност за премахване на този роот например ако искам да го нося за ремонт за да не ми анулират гаранцията.Иначе телефона ще ми дойде тези дни.
Мерси предварително

можеш да ги инсталираш разбира се руут не ти трябва за да инсталираш *.apk просто ти трябва 1 файлов мениджър и да качиш дадения файл в устройството/картата памет и да зададеш на телефона че може да инсталира отделни приложения а не само от маркета руут-а е за други цели и ако руутнеш телефона гаранцията се анулира :) файлов мениджър можеш да немриш в андроид маркета например

AndExplorer
Astro
File Manager

но ти препоръчвам астрото е най удобно :)

J`E`K`O
10.08.10., 15:20
Всички програми за андроид са с този .apk формат (тези в Андроид Маркет също). Но ако имаш, да речем на компютъра си, свалена програма (.apk файл), за да я инсталираш на телефона си трябва примерно чрез кабела да прехвърлиш програмата на телефона си (на SD картата например) и след това с някой файлов мениджър (Astro например) да инсталираш програмата. (с Астро - отваряш Астро, намираш .apk файла, цъкаш на него и ще видиш опция за инсталиране). Също така трябва в опциите на телефона да си разрешил инсталирането на програми извън маркета.

За руут не мога да ти помогна.

h4x0r
10.08.10., 15:21
изтрийте това мнение ако може че сгреших мерси

J`E`K`O
10.08.10., 15:23
за какъв телефон става въпрос ? модел ? :)

Темата е пусната в раздела за Легенда :)

Опцията, с която можеш да разрешиш инсталирането на външни програми (такива не от маркета) се намира тук:
Menu -> Settings -> Applications
Там ще видиш отметка Unknown sources. Сложи отметката и после през Астрото си инсталирай програмата.

janko
10.08.10., 15:24
Другия ми въпрос има ли възможност за премахване на този роот например ако искам да го нося за ремонт за да не ми анулират гаранцията.Иначе телефона ще ми дойде тези дни.
Мерси предварително

разбира се. Всеки телефон, който може да се руут-не може и да се ънруут-не :) http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-legend/

h4x0r
10.08.10., 15:27
разбира се. Всеки телефон, който може да се руут-не може и да се ънруут-не :) http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-legend/

да но едва ли ще заличи всичките следи от роот/ънроот все някъде ще се пази лог от тази операция и пак ще му изгори гаранцията според мене е по добре ако искаш да имаш гаранция на телефона не го роотвай докато не мине :)

scarymovie
10.08.10., 15:33
мерси много
аз не мога да смогна да прочета коментарите, много сте бързи евала
като го взем 100 процента ще имам още много въпроси и ще питам

scarymovie
12.08.10., 14:38
здравейте отново
взех го и сега почвам с въпросите :
1. Има ли начин за илизане от програмите да не са в бакгроунд, aз си качих Advanced Task Killer и чрез него ги спирам, другото да кажа което ме дразни има някакви реклами в самата програма и в файл менажера Астро май се казваше пак има, има ли начин да ги спра и да не ме товарът с трафик.
2. Като му дам ъпдейт на софтуера ми казва че няма а той е 1.31.405.5 , няма ли по-нов.
3. Как да си сложа на телефона да е на 2G мрежата а не на 3G.
4. Къде качва програмите в коя папка че сега трябва да сложа още няколко файла за IGo и не знам къде.
5. Като го пуснах към компютера ми даде че го открива като removable disk а като се опитам да вляза в него не ми дава, нужен ли ми е допълнителен софтуер за да качвам файлове.
Мерси за отговорите предварително.
Ако има нещо друго ще пиша.

Lalito
12.08.10., 15:11
Честито за новата придобивка!
Като за начало, разгледай тук http://www.all4android.com/faq/
За останалите ти въпроси, разгледай форума и ще откриеш отговори, а и други полезни неща.

h4x0r
12.08.10., 15:12
1. Има ли начин за илизане от програмите да не са в бакгроунд, aз си качих Advanced Task Killer и чрез него ги спирам, другото да кажа което ме дразни има някакви реклами в самата програма и в файл менажера Астро май се казваше пак има, има ли начин да ги спра и да не ме товарът с трафик.
за първото и аз още нямам решение и търся как става номера и дали изобщо може така

2. Като му дам ъпдейт на софтуера ми казва че няма а той е 1.31.405.5 , няма ли по-нов.
последната версия е 2.05.405.2 CL191838 release-keys

3. Как да си сложа на телефона да е на 2G мрежата а не на 3G.
Menu>>Settings>>Wireless & networks>>Mobile networks>>Network Mode>>GSM Only
GSM Only = 2G
WCDMA Only = 3G
GSM / WCDMA auto = 2G + 3G

4. Къде качва програмите в коя папка че сега трябва да сложа още няколко файла за IGo и не знам къде
правиш си папка Igo в / директорията на картата и там поставяш файловете

5. Като го пуснах към компютера ми даде че го открива като removable disk а като се опитам да вляза в него не ми дава, нужен ли ми е допълнителен софтуер за да качвам файлове.
Menu>>Settings>>Connect to PC>> Default connection type>> Disk Drive
Charge Only = зарежда батерията от USB порта
Disk Drive = експлорера на картата памет

scarymovie
12.08.10., 15:24
Прочетох в FAQ-а, че до колкото разбрах да ми работи Advanced Task Killer трябва да имам рутнат телефон и че не било много препорачително да ги килвам програмите. Вярно ли е че не е хубаво и защо и наистина ли ги спирам след като нямам роот достъп

h4x0r
12.08.10., 15:26
с таск килъра/мениджъра си натоварваш телефона излишно :) аз не използвам такива програми убива ги уж но не освобождава памет без таск върви по бързо телефона :)

/offtopic променете името на темата тук има доста полезна информация :)

scarymovie
12.08.10., 16:05
Не знам според мене това е доста тъпо да оствям програми в бакгоунд оперативната паметта малко по-малко не се ли изчерпа, между другото къде мога да видя колко свободна имам в момента.

zak
12.08.10., 17:15
последната версия е 2.05.405.2 CL191838 release-keys

много странно и аз имам Legend от 2 дни, като го включих ми написа че има update, но и при мен последната версия е 1.31.405.5 (Мтел ползвам).
:-L

h4x0r
12.08.10., 18:51
От хтц са спрели ъпдейта най- вероятно е много бъгъв

Sent from my HTC Legend