PDA

Виж пълна версия : Синхронизация на Android с MS Outlook

jsivkov
14.08.10., 23:50
Възможно ли е да си синхринизирам контакти, майли и календара с MS Outlook, т.к. ми е по-удобен от този на LG PC Suit и Гмайл-а.

Ico
16.08.10., 12:29
Принципният вариант за решаване на твоя проблем според мен е направо да синхронизираш MS Outlook с Google Calendar.
По този начин ще си използваш на десктоп компютъра Outlook, както си свикнал, а като си далеч от твоя компютър можеш да използваш същите данни от телефона или от произволен друг компютър през Google Calendar.
Нещо повече - ако имаш домашен и служебен компютър можеш да си синхронизираш и на двете места MS Outlook с акаунта ти в Google и така дори без да използваш Google имаш полза - и двата ти Outloock -а ще са синхронизирани без да се налага да използваш MS Exchange сървър, който обикновено не е безплатен :)

Можеш да прочетеш тук за синхронизацията:

http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?hl=en&answer=89955

J`E`K`O
16.08.10., 14:16
това не е ли само за календара? А ако искам и пощата да мога да получавам през телефона?

Ico
16.08.10., 17:32
Е, разбира се, че е за Календара на Outloock.
За пощата - какво има да говорим?
Отиваш в приложението си за поща на телефона и си настройваш акаунта.
Но разбира се, може и пак през акаунта в Google.
Разбира се - има огромно значение каква поща използваш.
Някой безплатни уеб-услуги не предлагат POP3 достъп, но пък щом тръгнахме от Outloock, то означава че в случая с това няма проблем.

И тъй като в тази тема става въпрос за LG Optimus - конкретно в случая:

Вариант 1: Използвате приложението Email, което получавате инсталирано заедно с телефона (не Google mail, а точно Email - иконката е бяло пощенско пликче със символ @ на жълт фон). Казвате му, че ще задавате нов акаунт и в зависимост от акаунта, който използвате правите настройките така, както сте ги напривили и в Outloock.

Варинат 2: През Google. Отваряте си акаунта в Google, отивате на GMail и оттам в дясно избирате Settings. След това избирате Account and Import. Настройвате си SMTP, за да можете да изпращате и POP3 за да можете да получавате поща - пак е сходно с Outloock - тогава ще събирате пощата си и от този акаунта на произволен сървър, разрешаващ ви POP в акаунта си в Google. Така ще я виждате и в приложението Google Mail на Optimus. Добра идея е в този случай да изберете в Google етикети за всеки акаунт, за да разбирате веднага кое на кой акаунт е получено.

И в двата случая може да споменем, че ако изберем постоянна синфроницация за GMail клиента (а тя е Push mail) или пък настроим като Push mail акаунт в приложението Email или пък му кажем да събира пощата на всеки 5 минути (Download options за съответния акаунт) това неминуемо ще ускори разреждането на батерията при равни други условия.
Това накракто.

Относно синхронизирането на контактите - мисля че важи същото като при календара - просто синхронизацията не е само за календара, а и за контактите. Поне така си мисля по спомен.
Аз например имах еднакви контакти в Outloock (когато го използвах) на служебния си компютър и на домашния си компютър, на акаунта си в Yahoo (точно него използвах за да синхронизирам Outloock на двата компютъра), а и в последствие на акаунта в Google, когато там се появи възможност. По-късно обаче започнах да събирам всички акаунти, които използвам в GMail акаунта, защото ми е по-удобен. Това доста преди да си взема телефон с Андроид - по-скоро избрах Андроид, защото така или иначе доста много разчитам на Google още от първоначалната поява на GMail.

nansito
12.09.10., 15:16
Здравейте на всички нова съм във форума искам да попитам дали има флаш плеар за ЛГ ОПТИМУС 540 1,6 БЛАГОДАРЯ ВИ предварително :)