PDA

Виж пълна версия : Официален Android 2.1 за LG GT540 Optimus

Ico
23.08.10., 23:43
Някой от момчеата на android.modaco.com са се добрали до снимки на Optimus с официален 2.1 от LG.

Темата:

http://android.modaco.com/content/lg-gt540-optimus-gt540-modaco-com/316332/android-2-1-ready-for-gt-540/

Публикуваните там снимки:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs200.snc4/38344_1564940446407_1322274596_31480490_3988749_n. jpg

http://www.technotist.com/picture_library/LG-GT540-Rom21-2.jpg

jsivkov
24.08.10., 10:04
още 3 седмици трябва да изчакаме за официалното представяне :)
а някой знае ли дали има някаква вероятност за ъпгрейдване след това до Андроид 2.2, и дали хардуерно Оптимуса е съвместим.

И имам въпрос в тази статия от линка дават, че РОМ-а е 512 МБ, което при мен не е така, да не е някаква по-нова ревизия.

moniiiiii11
24.08.10., 12:19
с този ъпдеит ще се пооправят ли цветовете щото е мн зле в момента????

MiRaGe
24.08.10., 13:23
Най- малко ще станат от 64 хиляди на 16 милиона, а дали ще е по- добре не е сигурно , ако самата матрица на екрана не е добра.

Ico
24.08.10., 13:30
16 милиона ме съмнява да станат :)
"Матрицата" на екрана всъщност е TFT с 256К.
Досега сте го гледали на 65К, защото толкова поддържа 1.6 и няма как да прецените на практика как предава цветовете в действителност, нали :)

MiRaGe
24.08.10., 14:34
Не съм запознат с модела и затова предположих 16М. Понеже изхождах от моята Моторола, която е оптималната цветово матрица TFT

moniiiiii11
24.08.10., 15:04
ахам дано да се пооправят щото сега като направиш снимка и тя е като черно бяла :Д

moniiiiii11
24.08.10., 15:06
ама да попринцип в характеристиката пише,че са 265к а работи на 65к така,че няма как да станат 16м

MiRaGe
24.08.10., 15:15
В такъв случай най- вероятно самата матрица си е такава и няма да забележиш голяма промяна. Промяната главно е в преливането от цвят в цвят- става доста по- плавно, когато е повече от 65K.

moniiiiii11
24.08.10., 15:28
мхм бе да излизат по барзо тези ъпдейти да ги видим

Ico
24.08.10., 16:29
MiRaGe,

Между 64К и 262К определено има разлика...
Направи си обаче и такъв експеримент - определи на посоки десет произволни снимки, които държиш на компютъра си и провери за всяка една от тях колко различни цвята съдържа - мисля, че ще останеш изненадан :)

Дори с 64К - не съм забелязъл снимките на този екран - макар и да не е кой знае какво - да изглеждат зле. Поне според мен екранчето е съвсем прилично :)

Остави настрана това, което пише moniiiiii11, той просто не е наясно :) - видът на екрана на телефона и способностите на ОС да показва повече или по-малко цветове по никакъв начин не са свързани с параметрите на вградената в телефона камера :)
Тоест какъв и екран да има телефона, това не се отразява на резултатите от камерата или както пише moniiiiii11 - "сега като направиш снимка и тя е като черно бяла" :)))) Избийте си я от главата тази връзка и двамата :))))))

Камерата на Optimus е наистина 3МП и далеч не е суперфотоапарат :)) Ама чак пък да няма цветове...
moniiiiii11, с какви настройки снимаш, пусни тук някакви снимки за да разберем какъв е проблема :)

MiRaGe
24.08.10., 16:40
Оо аз въобще не обърнах внимание, че той говори за камерата! Разбира се, че сензорът на камерата няма нищо общо с качеството на екрана и способността на ОС да възпроизвежда Х брой цветове.
И пак казвам- ако снимка, която на компютър изглежда цветово наситена, а на телефона с убити цветове- това е свойство на самия екран и поддръжката на повече брой цветове няма до подобри този проблем.

Ico
24.08.10., 16:51
Ами аз затова ти обръщам внимание, защото всъщност постовете са много силно подвеждащи :)))) той през цялото време говори за версиите на Андроид и за "да се оправят цветовете" и така свързано естествено, че ти ще го приемеш за екрана, както и аз в началото :) Трябва да се зачетеш за да разбереш по онова изпуснато изречение, че става въпрос за "като направиш снимка" :)
Относно екрана на GT54 изобщо няма какво да спорим - просто не трябва да очакваме чудеса, а разочарованията са резултат ней-вече от неадекватни очаквания. Той никак не е лош за този клас и тази цена, снимките изглеждат дори в лявата част на хистограмата показани като че ли с по-добра динамика отколкото на LCD дисплея на моя EOS40D :) и цветовете са по-близки до реалните отколкото на домашния ми монитор, който е вече старичък IBM и не е калибриран. Но това е бюджетен модел и не е с AMOLED все пак :)) Цветовете никак не са бледи и "измити", контраста е сравнително добър, но навън на силната слънчева светлина сега избледнява и се налага да се засенчва - това е резистивен бюджетен тъчскриин и ще продължи да бъде такъв дори ако успея да му инстларима Snow Leopard :)))) Това си е хардуер.

moniiiiii11
05.09.10., 14:39
а този андроид 2.1 от къде ще може да се изтегли????

moniiiiii11
05.09.10., 15:02
да бе видях че има настройки и е малко по-добре с тях ма секи път трябва да я настроиваш