PDA

Виж пълна версия : проблем с WI-FI

binato
29.08.10., 12:44
здравейте , преди няколко дни си купих този телефон от магазин на бг оператор и вече започнах да се разочаровам -1. няма бг меню въпреки че ме увериха 4е всички телефони предлагани от тях са с бг меню
2.WI-FI (open network) си работи нормално,но когато искам да се закача към защитена мрежа(secured with WEP),след въвеждането (правилно)на ключа винаги ми изписва WI-FI unsuccessful -и то на домашшния ми рутер
пробвах на няколко места,все същото.Не мога да се закача към защитена мрежа
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

logmax
29.08.10., 14:51
Какъв точно ти е рутера. ?

floyd
29.08.10., 18:50
С кой firmware ти е телефона? Ако е с V10B си свали LG Mobile update и го ъпдейтни.

binato
29.08.10., 19:00
Какъв точно ти е рутера. ?

CANYON - wireless AP Router cnp-wf 514

Вече се отчаях напълно - днес питах за проблема служител на нет доставчика ми - и той ми каза че доста телефони имат същия проблем -хващат само незаключени мрежи - а заключените не ще въпреки че иска код а след като вкараш кода изписва че е невъзможно

binato
29.08.10., 19:07
С кой firmware ти е телефона? Ако е с V10B си свали LG Mobile update и го ъпдейтни.

каде мога да го видя - телефона ми е LG GW620

binato
29.08.10., 19:13
има ли притежатели на този модел телефон LG GW620 - имат ли съшия проблем

binato
29.08.10., 23:03
сега откривам и друг проблем - не мога да пращам снимки чрез блутута към друг телефон -просто телефона открива другите но не може да се свърже с тях - пише
paried but not conneccted

floyd
30.08.10., 10:15
Settings / About phone - най-отдолу пише Software version, и под него GW620-V10c (при мен е така). Засега съм се връзвал само с един рутер със WPA криптиране. Просто не ми се е налагало на други, но на този се връзвам без проблем. Чух, че криптирането трябва да е и с PSK, за да се свързва телефон, но нямам рутер под ръка да пробвам. Иначе с шернат wireless през адаптор не можах да се свържа. И то на 2 адаптора. Пробвай да смениш криптирането на WPA или WPA2 + PSK и виж дали ще се вържеш. Още повече, че тези протоколи са по-надеждни от стария WEP.
Блутута ти ще работи само с хендсфри, докато от LG не решат да ъпдейтнат андроида до 2.1 или 2.2. Това е ограничение на операционната система, не на телефона. Ти в момента си с версия 1.5.

binato
31.08.10., 22:36
Settings / About phone - най-отдолу пише Software version, и под него GW620-V10c (при мен е така). Засега съм се връзвал само с един рутер със WPA криптиране. Просто не ми се е налагало на други, но на този се връзвам без проблем. Чух, че криптирането трябва да е и с PSK, за да се свързва телефон, но нямам рутер под ръка да пробвам. Иначе с шернат wireless през адаптор не можах да се свържа. И то на 2 адаптора. Пробвай да смениш криптирането на WPA или WPA2 + PSK и виж дали ще се вържеш. Още повече, че тези протоколи са по-надеждни от стария WEP.
Блутута ти ще работи само с хендсфри, докато от LG не решат да ъпдейтнат андроида до 2.1 или 2.2. Това е ограничение на операционната система, не на телефона. Ти в момента си с версия 1.5.

благодаря за инфото - вчера го върнах в магазина -пратиха го и писаха софтуерен проблем -сега ще чакам да оправят блутута и нета - служителката бая се мъчи да докаже че телефона е в ред ама не успя :-bd:o):-h

jelez
12.09.10., 00:45
няма такава спряла машина като тоя гсм lg gw620.много къц телефон от към убдеити

binato
17.09.10., 21:03
вече 20 дена чакам да ми го върнат от ремонт -но нещо го няма
май ще ми върнат паричките

J`E`K`O
17.09.10., 21:36
Ако ти върнат парите по-добре си вземи HTC, поне по-често има ъпдейти а и има доста къстъм ромове за тях. Иначе не знам как ще ти оправят блутуута..трябва да ти сложат Андроид 2.1 а такъв за този телефон май няма.. :D