PDA

Виж пълна версия : Проблем с батерията

Mary
19.09.10., 10:43
Здравейте, нова съм в използването на Android OS, но от два дни батерията ми пада за по-малко от 24 часа. Проверих какво използва батерията:
Система Андроид - 65%
Клетъчна готовност - 17%
Неактивен телефон - 17%
ОС Андроид - 2%
Това, което ми прави впечатление е, че батерията се разрежда нощем, когато телефона не се използва. Пада от 80% на 30%. Моля да ме посъветвате какви настройки да направя. Телефонът е на десетина дни, при първото зареждане държа 3 дни. Благодаря ви предварително!

J`E`K`O
19.09.10., 10:53
И при мен беше така в началото - вечерта падаше поне с 50%, но след около две седмици се оправи и сега вечер ми пада с 4-5% и като цяло батерията държи по-дълго. Аз бях с HTC Legend де. Та изчакай известно време и виж дали ще има подобрение.

JaVa
19.09.10., 11:54
Първите 10 цикъла на батерията я разработват. При мен беше абсолютно същото, но в последствие почна да си държи прилично 2-3 дни с разговори и ровене в I-net през Wi-Fi.

Не се притеснявай.

Mary
19.09.10., 12:11
Благодаря ви за бързата реакция, надявам се проблемът да се оправи:)

Mary
03.11.10., 10:09
Отварям отново темата, защото най-накрая открих причината - проблемът е в сим картата. Смених я с нова на същия оператор, батерията държи 5 дни. Още веднъж благодаря на всички отзовали се!

cecoicov
03.11.10., 17:31
Колега как стигна до извода че е от сим картата.Питам защото вече две нощи подред, батерията на телефона ми се разрежда и го намирам изключил се на сутринта.

mooncalf
03.11.10., 20:39
Аз не знам колегата как е стигнал до този извод, но на приятелката SE W660 както си работеше добре изведнъж започна да точи батерия за 1 ден като преди това си работеше по 5 дена. Носихме го на сервиз защото беше гаранционен, естествено нямат проблем в сервиза. Но нямат проблем защото аз като им го оставя си вземам SIM-a, и те си го тестват с тяхна карта. И после пак същата работа. Та накрая сменихме SIM-a и всичко си дойде на място.

Та ако някой забележи такова странно поведение на батерията то има много голям шанс да е от SIM картата.

cecoicov
04.11.10., 06:07
Точно това ме озадачи, защото телефона до сега работеше без проблем и изведнъж започна проблема с батерията.
Ще пробвам с друга сим карта явно за да видя дали и моя проблем е същия.

P.S.Ако не е тайна на кой оператор е сим картата.

Mary
04.11.10., 11:31
От месец търся причината, и реших да сменя картата с друга на същия опрератор - за проба..... и телефона спря да се разрежда. Тествах го два дни - на втория беше 80 %, при положение, че със старата сим се разреждаше за по-малко от 17 часа. Операторът е Виваком.

mooncalf
04.11.10., 12:27
Операторът е Виваком. Явно имат доста проблемни SIM-ве.

cecoicov
04.11.10., 16:09
Благодаря за отговорите.Ще сложа друга сим карта и после ще пиша какво е станало.

moniiiiii11
06.11.10., 17:06
и какво да прави тази сим карта и моя пада мн барзо ,но понеже остават много включени приложения и сложих advanced task killer и ги спирам от там и така трае по 3 дена което пак неми харесва

moniiiiii11
06.11.10., 18:35
и как ви дават друга карта дубликат ли правят и как да им кажа тази карта ми стопява батерията и те да ми повярват малко съмнително

cecoicov
07.11.10., 13:41
При мен това да е от сим картата проблема с разреждането на батерията отпадна :emo_im_undecided:
Смених с друга, на друг оператор (такава имах), но батерията пак се разреди за около 16-18 часа напълно.
Направих и "Hard Reset" да не би да е от някое приложение или игра дето съм инсталирал, но не. Явно при мен проблема идва от другаде.

moniiiiii11
07.11.10., 15:31
еми незнам другите да кажат според мен няма как сим-картата да ти разрежда телефона

Mary
08.11.10., 14:34
еми незнам другите да кажат според мен няма как сим-картата да ти разрежда телефона

Сим картата сама по себе си не разрежда батерията, но явно, когато е дефектен чипа телефона търси обхват или не работи нормално. Проблема при мен се реши след подмяна на картата, но при всеки е индивидуално. Вероятно трябва да добавя, че освен точенето на батерията, при мен се беше появил и проблем с входящите повиквания.

J`E`K`O
08.11.10., 14:42
moniiiiii11 - Андроид телефон да ти издържи 3 дни е напълно нормално, дори е добро постижение. моя обикновенно издържа около 2 дни, 2 дни и половина.

Ако искаш батерията да ти издържа - вземи си телефон с малък екран (2-2.5 инча), който не е тъчскрийн и процесора е 300-400MHz макс, или носи резервна батерия.

Повечето от нас когато имат възможност включват телефона към източник на ток.

moniiiiii11
09.11.10., 06:05
Благодаря това исках да знам просто щото не говоря прекалено мн пък малко държи и батериата е голяма се пак 1500 и за това си мислих,че не е нормално

mooncalf
09.11.10., 10:05
И все пак можеш да си инсталираш някоя програмка за калибриране на батерията.
Има ги доста из маркета, аз ползвам Battery Left, и след като се калибрира батерията, издръжливостта и се повишава с малко. А в комбинация с OverclockWidget, който съм настроил когато се загаси екрана MHz на CPU-то да падат от 600 на 350 ефекта е още по-добър !!
Така в стенбай телефона почти не харчи батерията.
За OverclockWidget-а, ти трябва ROOT.

moniiiiii11
10.11.10., 06:05
ахам аз казах 2-3 дена ма днес едва 24 часа изкара с разговори 5 мин. и 30 мин. да сам ръчкал в интернет

moniiiiii11
10.11.10., 07:25
изтеглих си battery left live widget и като дам на batteries след това edit default battery i ot dolu mi iska POWER (mАh) какво да пиша там????
и отдолу има две отметки calibrating i calibrating until accurate и двете ли да сложа???

mooncalf
10.11.10., 10:00
На - POWER (mАh) си пишеш колко ти е мощна батериата, в твоя случай 1500mAh
И да сложи 2-те отметки.

moniiiiii11
10.11.10., 10:20
напраих го ма май нищо нестава

mooncalf
10.11.10., 12:03
Е тя батерията се калибрира повечко време. В смисъл трябва да направиш поне 2 цикъла на заряд и разряд.
Примерно аз като инсталирам приложението на 100% когато е батерията, ми пише 40 часа. След като съм направил 1 пълен разряд и после пак заряд вече ми пише 89 часа.

moniiiiii11
10.11.10., 12:27
аааааха :Д
а каде го гледаш това?

mooncalf
10.11.10., 12:36
В настройките на самата програма го пише :) гледай там.

Ето и графика.

http://www.all4android.com/forum/picture.php?albumid=14&pictureid=85

Battery Graph е програмката.

moniiiiii11
11.11.10., 18:58
абе тая програма battery left live widget си показва каквото си реши тя :Д
на left time на пълно зареден тел показва 3 часа и после цял ден седи се така въпреки,че батерията пада

moniiiiii11
13.11.10., 09:27
защо след кат сам килнал сички приложения и те пак се пускат сами без да сам ръчкал нищо??????

tediinka
10.12.10., 11:29
Здравейте !
Имам LG gt 540 optimus вече от един месец и повече и батерията ми пада супер бързо .. ! бихте ли ми помогнали по някакъв начин?

ivolichev77
11.12.10., 07:25
Само да попитам: SIM картите към виваком ли бяха??!!

topgunbg
11.12.10., 10:23
Здравейте !
Имам LG gt 540 optimus вече от един месец и повече и батерията ми пада супер бързо .. ! бихте ли ми помогнали по някакъв начин?
потърси гимнастики с батерията тук или отскочи до другия форум;)
или калибрация...

dobidob
05.01.11., 20:37
Относно сим картите.Ако се съмнявате сменете си сим картата няма какво да загубите.Аз съм на М-тел и си смених старата сим карта с 3G сим карта.Цената е 6 лв. и я активираха за около 2 часа.Поставена в 3G телефон тази карта помни до 500 номера.Между другото имах проблем при записването на номерата от телефона на старата сим карта.Записваха се само имената без телефоните.С 3G сима нямам проблеми.Предполагам че тези карти са по-оптимизирани за работа с 3G телефони.

dobidob
05.01.11., 20:41
Забравих да спомена,че наскоро един приятел си смени вивателската сим карта.Каза,че телефона често губи и търси обхват.