PDA

Виж пълна версия : Контакти към Google акаунта?

zlobil
13.10.09., 22:59
Привет,

Как мога да избера нов контакт да се запише в Google акаунта ми?
При запис имам 3 опции: SIM, Exchange и Phone.
Имам отметка на Google акаунта да ми синхронизира контактите, но къде се активира опцията да копира съществуващи контакти от картата или паметта на телефона към Google?

Мерси!

Svetlinsem
13.10.09., 23:01
Това го има само при Херо мисля. Според мен тези, който запишеш в телефона ще се sync. Може и да греша.

zlobil
13.10.09., 23:17
И аз си мисля, че го има. В началото ми беше дублирало 50-60 контакта на Google. Тествах да създам нов контакт и да синхронизирам после, но още не е качен. Ще си поиграя и ще пиша дали е станало.

zlobil
14.10.09., 09:12
Оказа се познат проблем, където телефона не засича Google акаунта. Може да се оправи като се изтрие от menu-->settings-->application-->manage applications-->Google apps-->clear data. След това се въвежда от data synchronization.
Сега проблемът е, че не се вписва в акаунта ми - Не засича мрежа според него, въведох наново настройките за APN-a, но не стана.

JosifBG
14.10.09., 09:57
Не ги знам какви са тея проблеми наистина....
От както имам Херо нито един път не се е случило да ми се дублират контакти или да ми няма контакти или да има някаква мешавица по този въпрос...

Всичките ми контакти са в гуугъл и каквото и да правя с телефона синхронизирам всичко двупосочно и се получава точно това което ми трябва..

zlobil
14.10.09., 09:59
Да,така трябва, но ако пропуснеш първоначалният сетъп на телефона, после може и да не ти ги синхронизира. Това някъде трябва да се отбележи за начинаещите винаги в началото да се логват с техният Google акаунт, ако нямат да си направят нов.

Svetlinsem
14.10.09., 10:07
Решението на този проблем е Wipe

zlobil
14.10.09., 10:10
За съжаление това е решението.

zlobil
14.10.09., 10:17
Тъй като нямам и маркет в момента, някой ще ми даде ли линк за директно сваляне на Backup for root users (.apk)

Благодаря!

Svetlinsem
14.10.09., 10:39
http://dox.abv.bg/files/listtree

JosifBG
14.10.09., 10:43
Всъщност не е необходимо да се прави генерален wipe а просто да се изчисти от application data кеша и при отваряне на гмайл след това да се въведе юзер и парола

zlobil
14.10.09., 10:44
http://dox.abv.bg/files/listtree

СТРАНИЦА ЗА ДОСТЪП

Несъществуващ файл / папка :(

zlobil
14.10.09., 10:46
Всъщност не е необходимо да се прави генерален wipe а просто да се изчисти от application data кеша и при отваряне на гмайл след това да се въведе юзер и парола

Изчистих го, но сега не иска да се свърже и логне, казва, че няма мрежа. А не е така, вкарах на ново APN настройките за Mtel, светва зелено, но не става....

Svetlinsem
14.10.09., 10:51
Дай ми майл да ти пратя линка, че този докс ме дразни!

JosifBG
14.10.09., 10:51
Отиди на applications, manage applications намери гугъл и изтри clear data....същото направи и на гугъл storage, рестарт на телефона и след това му цъкни на гугъл талк и ще те пита за юзер и пас...

zlobil
14.10.09., 12:17
Отиди на applications, manage applications намери гугъл и изтри clear data....същото направи и на гугъл storage, рестарт на телефона и след това му цъкни на гугъл талк и ще те пита за юзер и пас...

Не става. Само wipe e начина.

tatenceto
06.04.10., 19:10
Да повдигна малко темата.На моя телефон-ЛЕГЕНДА- също не ще да синхронизира контактите в Гуугъл.С изключение на тези които въвеждам ръчно.Те се синхронизират с Гуугле-то почти мигновенно.А контактите изпратени чрез синия зъб неискат.Пробвах с изтриване на кеша но ефект при мен няма.Може пък и грешката да е в мен.

logmax
06.04.10., 20:31
Да повдигна малко темата.На моя телефон-ЛЕГЕНДА- също не ще да синхронизира контактите в Гуугъл.С изключение на тези които въвеждам ръчно.Те се синхронизират с Гуугле-то почти мигновенно.А контактите изпратени чрез синия зъб неискат.Пробвах с изтриване на кеша но ефект при мен няма.Може пък и грешката да е в мен.

Пробвай контакт който е изпратен през блутут да го редактираш само му дай едит без да правиш нищо натисни done и виж дали ще се синхронизира така ?

kebibg
08.04.10., 08:05
Аз съм с Нексус но мисля че и при теб трябва да е така.
Отиди в менюто на Апликации и Синк.
Там трябва да имаш твоя гугъл акаунт.
Кликваш на него и настройваш кое как и в каква посока да се синхронизира.
Дали да синк календар ,бележки,контакти и т.н.

tatenceto
10.04.10., 11:57
Поне при мен не става синхронизациящта. Чекнал съм да се синхр.всичко от и към гугъл. Прави ми впечатление че много бързо приключва синхр. А контактите са много.
Posted via Mobile Device

kebibg
11.04.10., 15:15
Поне при мен не става синхронизациящта. Чекнал съм да се синхр.всичко от и към гугъл. Прави ми впечатление че много бързо приключва синхр. А контактите са много.
Posted via Mobile Device

Ами да ти кажа май си направил голяма беля като си казал двупосочно синк!
Влез си в гугъл акаунта от Компа и виж дали все още имаш някякви контакти.Аз първия път също така се наредих :-? .

HAMMER_T
11.04.10., 21:52
Когато аз си пращах контакти по BT или SMS забелязах, че като пристигнат в телефона и си остават като "Phone" контакт, и не може това да се редактира. А реално с акаунта се синхронизират тези, които са с "Google", поне при мен, с 1.6

tatenceto
13.04.10., 14:14
Току що проверих контактите,уж всичко е тук.Добавих си нов от телефона преди 2 дена,но го нямаше в гугъл.Сега го добавих в гугъл да видим ще ли ми го дублира в тела.А относно редактирането,независимо с как са попаднали контактите в телефона,мога да ги редактирам.Това на Легенда-та.