PDA

Виж пълна версия : Питане за Bluetooth при LG GT540 Optimus

strikercho
08.10.10., 00:07
Здравейте! Имам от около седмица таз прекрасна машинка GT540. До сега съм доволен, но имам следните питания. Тъй като съм нов с Андроид 1.6, предполагах, че някъде по менюто(все пак е смартфон) ще има папка с т.нар. "мои файлове" - обаче не. Решението го намерих - свалих Астро файл мениджър. Втория ми проблем е свързан с блутуут-а. Защо по никакъв начин не мога да изпращам текстови, джар, уърд и подобни файлове към други блутуут устройства? Пробвах с Bluetooth file transfer, но то ми дава че се свързва, но не се pair-ва и пак не става. Единствената команда кято има е "share", но пък чрез нея не мога да пращам друго освен снимки, видео и контакти! Имам разни текстови, pdf-ски файлове и тях не мога. Но пък ако дам пълномощно на някакво друго устройтво, то може да си тегли каквото иска от мен. И последното питане е защо не мога да свържа PC Suite чрез блутуут, а само с USB кабел? Предварително благодаря!

SufferMe
08.10.10., 00:16
Хммммм машинката и аз я имам що-годе от скоро, но до сега несъм пробвал да пращам друго освен MP3 и видео шитс.... май ще се наложи да тествам сутринта и да ти кажа какво е станало и ако има прогрес как да се оправи.

Поздрави:Лъчо!

strikercho
08.10.10., 00:18
Мерси много! Ще чакам отзиви!

vinety
08.10.10., 10:58
И аз имам същия проблем с блутуда .Надявам се че с новата версия това ще се оправи и ще могат да се пращат всякакви файлове.

SufferMe
08.10.10., 15:43
Момчета не знам при вас но при мен няма и следа от такъв проблем , защо не пробвате да направите мастър ресет на телефона, ако и тогава не стане ще му мислим!

Поздрави: Лъчо!

vinety
08.10.10., 20:08
Ти с коя версия си аз съм с v10c от 12 май можеби има значение от Виваком.

strikercho
08.10.10., 21:34
Ти ме обнадежди, човек! Обаче кажи до какво устройство и какви файлове изпращаш и как? Аз го ресет-нах (по начина с трите бутона - така намерих в нета) пак накачурих програмките, но с bluetooth file transfer не става. Открива ми телефона SE K750, но после при самото свързване почва едно "searching..." до безкрай и не става. Кажи как примерно да се изпрати един обикновен pdf-файл от Оптимуса до елементарно телефонче с блутуут? И естествено благодаря пак!

JaVa
08.10.10., 21:51
Ти ме обнадежди, човек! Обаче кажи до какво устройство и какви файлове изпращаш и как? Аз го ресет-нах (по начина с трите бутона - така намерих в нета) пак накачурих програмките, но с bluetooth file transfer не става. Открива ми телефона SE K750, но после при самото свързване почва едно "searching..." до безкрай и не става. Кажи как примерно да се изпрати един обикновен pdf-файл от Оптимуса до елементарно телефонче с блутуут? И естествено благодаря пак!

За да работи bluetooth file transfer трябва да си Root-нал, иначе чакаме 2.1 за да може да работи програмата (в 2.1 няма нужда от root).

strikercho
08.10.10., 21:54
Е тука следва въпроса как да го руутна. Понеже вероятно има тема за това във форума няма да те питам как става това(макар, че няма да се сърдя ако кажеш набързо:) ПС: Това нещо с руутването рисковано ли е?

SufferMe
08.10.10., 23:36
ANDroot , така се казва програмката :-p
Бях забравил да спомена че съм го руутнал :-p

strikercho
08.10.10., 23:45
Ама казвай ги тез работи де:)))) Шегувам се! Благодаря ти за инфото. ПС: намерих си андроот, свален и инсталиран и палеца ми е на копчето. Чакам само ако знаеш ти или някой друг с андроот дали ънруутването е напълно безболезнено и НАЙ - важното: какво става с гаранцията?

JaVa
09.10.10., 00:26
Ама казвай ги тез работи де:)))) Шегувам се! Благодаря ти за инфото. ПС: намерих си андроот, свален и инсталиран и палеца ми е на копчето. Чакам само ако знаеш ти или някой друг с андроот дали ънруутването е напълно безболезнено и НАЙ - важното: какво става с гаранцията?

Unroot-а е безпроблемен, ако предадеш телефона с Root, то гаранцията ти е отпаднала. Но може да го махнеш и да махнеш програмата и да си спестиш главоболията. Rootвай смело и безотговорно - няма да имаш проблеми :) ако не пипаш там, където НЕ трябва :P !

strikercho
09.10.10., 19:41
Ето ме и мен с руут-нат ЛГ540. Обаче проблема с блутуута си, седи...Помагайте, плс

SufferMe
09.10.10., 20:07
Защо не обясните в подробности как се Руут-ва самото ЛГ няма да е лошо.

reaskol
09.10.10., 20:56
SufferMe за лг 1.6 има universal root се казва програмата

strikercho
09.10.10., 21:09
Да не бъркаш с Universal Androot? Нея вече я пробвах