PDA

Виж пълна версия : Samsung Galaxy i5500 наличен в България.

yovet0
09.10.10., 21:14
Преди 2 дни видях в сайта, че от Виваком са пуснали в продажба въпросният телефон. Бях решил вече да си взимам втори телефон с карта на въпросният оператор. Днес влязох в един офис на Виваком и продавача ми предложи няколко други телефона, но вниманието ми се спря върху този. Първо впечетление ми направи цената, но си викам кой знае каква ще е пръчка, но мнението ми се разби веднага щом го докоснах. От Samsung са наблъскали всевъзможни неща в него, които според мен са повече от добре за цената му. Дисплеят е само 2,8 инча с разолюция 240 х 320, но учудващо за мен той е капацитивен и то с доста добро ниво на чувствителност, реално дисплея реагира и на най- минималното докосване. Друго интересно е и процесора който по данни на производителя е 600 Mhz, и като добавим 256 MB рам, да ви кажа честно Android 2.1 си върви доста мазничко и без насичания. Също така устройството си се Root-ва за нула време с помоща на Universal Androot. Още не съм слагал навигация, но при първа възможност ще сложа Sygic и ще докладвам дали всичко е наред. Единственото нещо което ми направи лошо впечатление за сега е доста ниското качество на звука от говорителя при разговор. Цената на апарата без сим карта е 419 лв., аз го взех с абонаментния плат Unicall S, и ми излезе 229 лв. Като цяло мога да кажа, че това е един доста добър избор по отношение цена-функции(качество).

yovet0
09.10.10., 23:29
Тествах Sygic 10, работи без никакъв проблем. Live wallpapers работят без да натоварват системата по никакъв начин. Батерията мисля че ще се държи доста прилично, от обяд го ръчкам без да спирам, и е изхабил само 15 % батерия.

rashowasp
19.10.10., 15:20
igo няма ли за него

Alexander97
19.10.10., 19:52
В нашата фамилия Samsung I5500 е 3-тия Android телефон. Не можем да се нарадваме на огромните му възможности. Ще споделяме с Вас опит и познания. Да ни са честити.

vekatatd
20.10.10., 10:16
igo няма ли за него
Има, просто трябва да е 320х240. Потърси в интернет следното iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA . Принципно има и някаква версия за WildFire, но личните ми впечатления са, че е по-зле. Основен проблем е застъпването на бутоните и трудното им нацелване :D

rashowasp
20.10.10., 16:54
Колега намерих iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA но не става от коя папка се инсталира.

vekatatd
20.10.10., 21:21
1. Записваш .apk-то в картата на телефона, директно в главната директория (дали през компа или не, все тая)
2. От телефона го инсталваш, ако срещнеш трудности си свали един AppsInstal или нещо подобно беше от маркета, намира всички инсталационни файлове и ти ги показва
3. Махаш apk -то от телефона, вече не ти трябва
4 . Копираш директно в телефона папката с картите, POI и т.н.

пс
трябва да си включил отметката за инсталиране на външни за маркета приложения

ако не е много ясно напиши в Google: ipmart android igo
има и БГ вариант.
Ако и след това все още не се получава, драсни тук. :)

rashowasp
20.10.10., 23:02
Тръгна,благодаря.

vekatatd
20.10.10., 23:43
:-bd

Valichka
29.10.10., 12:25
Вчера си купих самсунг галакси i5500. Не знам какво да правя. Как се инсталват програми- скайп например. Дори безжичен нет не мога да хвана.....имам толкова много въпроси :(

vekatatd
29.10.10., 13:21
1. menu->setting->applications->unknown sources слагаш отметка ( за да можеш да инсталираш немаркетски(леле обогатих родния език) приложения)
2.menu->setting->wireless&networks->wi-fi settings намираш си мрежата и се връзваш
3.menu->market-> ровиш и си харесваш каквото искаш

Препоръчвам да си инсталнеш файлов мениджър (astro), умния маркет също е готин, блутут мениджър (astro bluetooth), appInstaler, 3gwatchDog.....
offff
не ме слушай, инсталирай си което те кефи и ти трябва!!!

ако имаш въпроси , питай

JosifBG
29.10.10., 16:49
Питай всичко което те интересува и не се притеснявай!

Само ще помоля да е в друга тема, че тази се изчерпа и я затварям!

Отвори си нова тема и задай всичките си въпроси пък ние ще отговаряме ;)