PDA

Виж пълна версия : Как да ползваме Ad-hoc Мрежи

JosifBG
28.09.09., 15:35
Изисквания: Телефона Ви да е рутнат + Busybox!

Много лаптопи имат възможността да споделят безжичната интернет връзка посредством ad-hoc wi-fi мрежи. Това е удобен вариант ако искате да свържете Вашия телефон към WiFi мрежа но нямате под ръка wi-fi router и/или access point. Подобен вид свързване не се подържа по подразбиране и няма необходимата документация как може да се направи това на Вашия Android/HTC Hero.

Забележка: За момента не е известно как трябва да се направи конфигурацията за да се подържат и WPA 1&2 Security

Ето и стъпките който трябва да следвате за да разрешите използването на ad-hoc wifi мрежи на HTC Hero:

Трябва да се редактира 2 системни файла във операционната система"

/system/etc/wifi/tiwlan.ini
/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf.

За предпочитане е използването на (ADB) със разрешено USB Debugging на Вашия телефон за да се избегне грешка при използването на не толкова добре написаните Terminal Програми.
Adb дава възможност да се променят системните файлове на Вашата Андроид операционна система директно от Вашия command prompt на Вашият компютър. Използвайте Android SDK за да инсталирате драйверите за връзка с компютър.
Ако имате руут на Вашия телефон може би вече сте свършили това.

1. Отворете Command Prompt:

Start/run (Напишете CMD) и натиснете Enter.

2. Свържете телефона чрез USB кабел към Вашия компютър и проверете дали е видим:

C:\>adb devices

3. adb pull /system/etc/wifi/tiwlan.ini c:\

Това ще копира файла tiwlan.ini от телефона във компютъра в главната директория на C:\

Отворете файла с текстови редактор (аз използвам Word) и намерете текст “WiFiAdhoc = 0?" и го променете 0 на 1. След това ще поставим няколко нови реда под този.

WiFiAdhoc = 1
dot11DesiredSSID = (въведете тук името на вашата ad-hoc мрежа)
dot11DesiredBSSType = 0

Готови сме с редактирането на този файл за това го запишете и затворете.

В Command Prompt напишете следното:

adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:\

Файлът "Wpa_supplicant.conf" Ви позволява да конфигурирате Вашето network security.

Отворете пак файла в текстови редактор.
Ще видите, че файла съдържа конфигурации на мрежите към който сте се закачали до сега както и техните Pass keys.

Добавете следните редове във Вашия файл.

ctrl_interface=tiwlan0
update_config=1

eapol_version=2
ap_scan=2
fast_reauth=1

network={
ssid="InsertyourSSIDhere"
scan_ssid=0
mode=1
key_mgmt=NONE
group=WEP104
auth_alg=SHARED
wep_key0="InsertyourownPASSKEYhere"
}

Запишете и излезте от файла.

Прехвърляне на променените файлове във Вашия телефон:

adb shell
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
exit
adb push tiwlan.ini /system/etc/wifi/tiwlan.ini
adb push wpa_supplicant.conf /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
adb shell
mount -o ro,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
exit
Това което остава да направите е ad-hoc wi-fi мрежа със internet sharing на Вашия лаптоп.

Ако имате въпроси или затруднения пишете.

Странно но при мен не работи :)

mengo
18.01.11., 15:39
наистина ли трябва да се правят такива вуду магии, само за да си шеарне човек интернета ад-хок. това господа, ме плаши доста, защото тази седмица мислех да ставам горд притежател на ХДХ или някой друг модел с андроид. в момента съм все още съм с глупавата си н97 Нокия (гадния симбиан се самозакопа.. пълен регрес от ос.7-8, офтопик, простете), но дори и тя го може това без никакви сложности. и айпфонът дето се му се носи слава че нищо не ти позволява и той си се свърза ад хок от ей тъй....как може, що да чиня..

mooncalf
18.01.11., 16:07
Вече има и по-лесен начин :)

Connectify (http://www.connectify.me/index.html)

А тук го има и с картинки ---> http://www.nexusoneforum.net/forum/nexus-one-faq-how-tos/3133-reverse-tether-getting-internet-your-phone.html

П.П.
Грешка, това което съм дал е как от лаптопа или PC-то да се шерне нета, за да се върже друго устройство, по Wi-Fi-то.

JosifBG
24.01.11., 23:31
наистина ли трябва да се правят такива вуду магии, само за да си шеарне човек интернета ад-хок. това господа, ме плаши доста, защото тази седмица мислех да ставам горд притежател на ХДХ или някой друг модел с андроид. в момента съм все още съм с глупавата си н97 Нокия (гадния симбиан се самозакопа.. пълен регрес от ос.7-8, офтопик, простете), но дори и тя го може това без никакви сложности. и айпфонът дето се му се носи слава че нищо не ти позволява и той си се свърза ад хок от ей тъй....как може, що да чиня..

Всеки нов телефон с Андроид 2.2 поддържа шеринг от ПС към телефон и обратно...Виж кога е писана темата ;)

mengo
29.01.11., 13:50
Всеки нов телефон с Андроид 2.2 поддържа шеринг от ПС към телефон и обратно...Виж кога е писана темата ;)

би ли пояснил , става дума за адхок ... поправи ме, ако греша, но не-руутнат телефон няма как да ги вижда...

освен това хората си блъскат главите, защо вместо да се всяваш смут с подобни изказвания, не обясниш ?

SufferMe
29.01.11., 19:28
Пък и не само не-руутнатите не го виждат, трябва да бараш андроида в обвивката за да го накараш да вижда ад-хок мрежи... квото и да си говорим /n-то го няма при телефоните ама кой да погледне ;)

SufferMe
29.01.11., 19:30
Нека поясним http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11#802.11n :) ;)

mengo
29.01.11., 21:09
руутнах го (perm root c z4root) , замених wpa_supplement чрез root explorer и вече се виждат adhoc....,( маркета също работи)

бих помогнал на някой, ако има въпроси (поне за Samsung Galaxy S)

SufferMe
30.01.11., 11:51
@mengo Поздравления ^^

radil92
02.05.11., 13:20
Имам HTC Legend и искам да попитам някой има ли възможностда ми обясни какво точно да направя и да изтегля, за да мога да ползвам интернета от лаптопа на телефона, защото не мога да разбера какво точно се иска за да "вижда" телефона ми ad-hoc мрежи. Благодаря предварително :be:

eXtreme
03.05.11., 14:23
Виж тук:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=754961