PDA

Виж пълна версия : Нарастваща сметка

kiboto
16.10.10., 08:43
Здравейте!
От 5 дена имам LG Optimus и вече сметката ми е почти 30 лева... Става дума, че до сега не съм имал телефон с ОС и първия ден да го разцъкам малко, да погледна GPS и станаха 19 лева в рамките на няколко часа. Това добре, обаче от тогава нищо такова не отварям, само wifi от време на време и то като не успява да се свърже или намери връзка въобще не го мъча, тоест спирам wifi. Не влизам в тези, които вече знам че са платени и все пак сметката ми всеки ден расте, за сега е 29 лева. Кажете какво да изключа или да направя, не може така, като говоря много малко, от както имам телефон общо не съм направил толкова сметка, колкото за тия 5 дена...:-<

jsivkov
16.10.10., 23:26
спри си интернета през GSM мрежата.

dessyteneva
17.10.10., 07:41
Свали си от маркета APNDroid и я ползвай за споране на нета от оператора,много е удобна,има уиджет,който като го цъкнеш спира или пуска нета и съответно си сменя цвета,за да се вижда спрян или пуснат е нета.

Far_West
17.10.10., 10:02
Здравейте,взех си LG Optimus от Vivacom и искам да попитам 2 неща:
1.GPS-a взима ли пари когато е включен?
2.За да използвам Maps необходимо ли е да имам достъп до интернет?

Предварително благодаря

dessyteneva
17.10.10., 10:37
Сам по себе си gps-а не взима пари,но ако ползваш maps ще ти вземе,иска интернет,защото сваля картите онлайн и ако нямаш пакет интернет ще ти се таксува според абонаментния план.

kiboto
17.10.10., 19:55
А теглене от маркета таксува ли се? И от къде се спира интернета през GSM мрежата? ОТ настройки някъде ли?

dessyteneva
17.10.10., 20:01
Не знам при теб какво има в настройките,затова съм ти написала какво да свалиш,ако нямаш wifi потърси арк-то в гугъл,иначе тегленето от маркета се таксува,когато е през нета на оператора.

tuger
17.10.10., 20:40
Изключете си mobile internet-a и background data-та.

J`E`K`O
17.10.10., 21:02
Menu->Settings->Wireless & Networks

Махаш отметката на Mobile Network. Би трябвало да стане така. Иначе това, че ти не отваряш интернет страница не значи, че няма програми които работят на заден фон и проверяват за нов мейл, ъпдейтват прогнозата за времето или нещо такова ;)

prashanov
19.10.10., 12:18
Най просто казано- влизаш в настройките => настройка на безжични мрежи => мобилна мрежа => махаш чавката (изписвати че ммс не е налично) и готово. Аз като взех моя стигнах до 80кинта. ;)

ThePunisher
01.02.11., 00:53
Добре сте аэ съм вътре със 100 кинта:emo_im_money_mouth: