PDA

Виж пълна версия : MID iTablet 7"

angel4o
18.10.10., 11:53
Здравейте, скоро се сдобих с такъв таблет съвсем случайно(разходка из шопинг център в Шанхай) и искам да споделя някои неща, както и да отправя някои въпроси.
Машинката бачка изключително добре, батерията държи над 4 часа с включен уай-фай и браузване на страници. Процесора е 800мгхз, мемори картата е 16гб, вградената памет му е 2 или 4 гб. Тъч скрийна работи нормално и без грешки, може би качеството на цветовете не е от най-доброто,но за цената си е екстра. Камерата не е нищо особенно, като за видео разговори е идеална. ОС е Андроид 1.6.

Тук ми идват и въпросите.
Мога ли да мина на по-новата версия на Андроиф 2.1 или процесора е слаб за нея? Неможах да намеря никъде в менютата и настройките опция за ъпдейт на текущата ОС или ъпгрейд към друга версия. Имам книжка на английски към таблета в която всичко е описана много подробно,но никъде не се споменава за тези неща. Прочетох темата с Ром-овете, отворих 1вия линк, но там няма такъв модел устройство. Евентуално, някой ако знае от какво може да се взаимства,ще бъде чудесно :)

J`E`K`O
18.10.10., 12:29
За процесора няма проблеми, аз съм с HTC Legend и 2.1 работи без проблеми. А от къде да ъпдейтнеш - производителя трябва да пусне ъпдейт до 2.1 (за което се съмнявам да стане) или да намериш в интернет custom ROM за този таблет.

angel4o
18.10.10., 13:20
Като каза производител - влезнах във сайта му, който е целия на китайски, с много помощ от гугъл се ориентирах къде да търся за ъпдейт,но до днешна дата няма нищо.
Как да разбера какъв къстъм ром мога да сложа на този таблет?

J`E`K`O
18.10.10., 13:27
Е не можеш. Имах в предвид да се ровиш в интернет дали някой не е направил къстъм ром за тази марка и модел таблет. Но ако не е много разпространен шанса да има такъв ром е много малък.

JosifBG
18.10.10., 13:35
За да инсталираш къстъм ром трябва да си рутнал устройството... а за да рутнеш таблета то трябва някой да е написал процедура...чесно казано до момента такава не съм срещал може би заради факта (както каза JEKO), че модела все още не е популярен.

А може и да има не само рут, но и къстъм ромове за този модел, но да са на китайски :)

angel4o
18.10.10., 13:59
Значи, трябва да вложа повече време в търсене на инфо за точния модел на устройството, за да мога да направя максимално добър рисърч на това, което има като възможности за него.

п.п. интересно е,че абсолютно същото устройство го имаше и с WinCE, но тъй като съм минал през няколко смартфона ползващи уиндоус, реших да заложа на по-съвременна платформа

angel4o
19.10.10., 12:17
Все още немога да разбера модела на таблета, пускам скрийншот от инфо таба, ако някой колега може да помогне ще съм много благодарен.

http://i51.tinypic.com/eij9c4.jpg

tanita5555
19.10.10., 20:18
Все още немога да разбера модела на таблета, пускам скрийншот от инфо таба, ако някой колега може да помогне ще съм много благодарен.

http://i51.tinypic.com/eij9c4.jpg

Според мен е М001...

angel4o
20.10.10., 03:44
M001 ??? Какво ще рече това,че ако търся РОМ трябва да е за М001???

Благодаря за инфото (*)

tanita5555
20.10.10., 10:36
M001 ??? Какво ще рече това,че ако търся РОМ трябва да е за М001???

Благодаря за инфото (*)

Потърси тук http://www.slatedroid.com/content/

Gaspar
20.10.10., 21:13
И на мен ми попадна такъв.Няма Андроид маркет, има Апп.Маркет.Как да му сложа Андроид маркет.

angel4o
23.10.10., 09:22
Колеги, открих точната марка и модел на таблета - Екен М002 - те били написани на гърба на таблета по дяволите.... сега остана да се справя с избирането на ром и флашването. Ще пиша тук резултата,когато успея.

п.п. ако някой се сеща за жизнено важно нещо,което не бива или бива да правя да драсне тук някой ред ако е възможно....

Благодаря

Gaspar
24.10.10., 08:52
Този е М003.Налице са следните проблеми.Мнооого муден екран.Мноого бавно зарежда батерията.Мнооого бързо се разрежда.Няма Андроид маркет има Апп.Маркет със стари версии на приложенията.
Моля за помощ за синхронизацията на календара с гугъл и за инсталацията на андроид маркет или поне спрингпад.

angel4o
24.10.10., 09:54
И моя е с ап.маркет.
http://www.slatedroid.com/content/ - тука има мисля,че 2 рома, които можеш да ползваш

Gaspar
25.10.10., 15:48
Нито ром ползвам нито циганоген.То това е жива мъка,то едва върви бе братя

niki72
28.10.10., 13:04
И аз пробвах един М-002 с Андроид 1.6. Естествено на 300 мхц не е бърз и с 128 рам, но толкова за 150лв. За нет, скайп, четене на електронни книги, разглеждане на снимки и т.н. става. Като се махнат ненужни приложения и живва малко. Има по-скъпи които са по-бързи и с повече възможности.

Gaspar
02.11.10., 18:55
Аз моя го хвърлих

angel4o
06.11.10., 05:37
Az moq go polzvam usileno ot 4 dni poradi lipsata na laptop, daje v momenta pisha ot nego, bachka stabilno, skype e malko skapan,no vyrshi rabota. Instalirah si programa za vpn, koqto bachka bez problem. Problema e che si mahnah app market i sega nemoga da instaliram android market... ako nqkoi moje da pomogne shte sym mnogo blagodaren

P.s. sorry za latinicata
Posted via Mobile Device

Mod Edit: Пиши на Български!
Josifbg