PDA

Виж пълна версия : Проблеми с батерията?

kazakoff
29.10.10., 20:24
Ако може колегите с Q1 да споделят как им се държи батерията.. Защото това ми се явява проблем. Моята пада със страшна сила, все едно съм я включил към стартера и си паля колата с телефона :emo_im_sad: Ужас.. Сутринта изключвам телефона от зарядното (зареден на макс, естествено). До обяд вече съм под 20% :emo_im_wtf: Да не говорим, ако реша да ползвам GPS или WI-FI... При закупуването на телефона си направих цикъл, както си му е реда. Не знам, това ми е първия смартфон, така ли е нормално? Или съм извадил "късмет" с кофти батерия.. :emo_im_lips_are_sea

mooncalf
29.10.10., 22:28
Да не ти пука, нали е с доживотна гаранция :-bd

Това е шега да не се вържеш.

Сложи си някое приложение за калибриране на батерията.
Аз ползвам Battery Left Widget (http://www.androlib.com/android.application.com-preinvent-batteryleft-xmwx.aspx).
Добра работа върши.

Ако и това не помогне Factory Reset, гледаш как е положението и ако и това не даде резултат вече доживотната гаранция трябва да си каже думата.

two-nine
30.10.10., 05:07
При мен с цял ден включен Imo.im + тук-таме ровичкане в нета + около час и половина разговори - от сутрин до вечер. Отделно си имам и аварийно зарядно за кола (повечето ми време е в кола) и ако ми потрябва си го зареждам от там. Малко ми е странно да държи буквално 5-6 часа...

mooncalf
30.10.10., 11:58
Малко ми е странно да държи буквално 5-6 часа...

Не искам да ме разбират погрешно хората сдобили се с това "чудо" на съвременната техника, иначе казано GLOBUL Q1 (ZTE Racer)
, но ако телефона беше много читав нямаше да ги раздават буквално за без пари.

Мое мнение.

Но да му държи батерията толкова малко това си е меко казано ужасно!

bgeorgiev
03.11.10., 14:31
При мен го имаше този проблем след използване на навигация (използвам Sygic) и ако не рестартирм телефона пада за 1 ден иначе е около 20 мин разговори и малко ръчкане 3-4 дена .

mahaji
08.11.10., 11:13
И моята издържаше едва цял един ден отначало (поне докато осъзная че много програми черпят енергия, докато са във фонов режим), но откакто ползвам приложението Battery Improve, нямам грижи - отива към 3 дни.
По принцип батерията на този телефон не е от най-издържливите, което е основният недостатък на телефона. 5-6 часа е наистина много малък период, така че най-добре провери кои програми оставяш да работят, докато телефона ти е в stand-by режим...

two-nine
16.11.10., 19:32
Battery Improve е просто обикновен таск килър. Защо не пробвате с One Click Root + Set CPU? При мен издържа достатъчно :)

bumer
22.11.10., 20:50
Ако може колегите с Q1 да споделят как им се държи батерията.. Защото това ми се явява проблем. Моята пада със страшна сила, все едно съм я включил към стартера и си паля колата с телефона :emo_im_sad: Ужас.. Сутринта изключвам телефона от зарядното (зареден на макс, естествено). До обяд вече съм под 20% :emo_im_wtf: Да не говорим, ако реша да ползвам GPS или WI-FI... При закупуването на телефона си направих цикъл, както си му е реда. Не знам, това ми е първия смартфон, така ли е нормално? Или съм извадил "късмет" с кофти батерия.. :emo_im_lips_are_sea

не ти рябват никакви програми ако си в ключил gps на строиките ги изклюцчи и има и още настроики кои да на правиш даваш на мрежи итам в последната опция мобилни мрежи там даваш на g2 и актуализациите има някав gmail там нeщо което ти гълташе много от батерията и аз го имах този проблем на се оправи и сега си издржа до 3 максимук 4 дена за виси от работата с него

praktiker
23.11.10., 08:05
никой не казва, но аз да споделя, че освен да си кажа мъката, че ми отказа тъчскрийна, който проблем писах тук във форума,но в друга тема, та мисълта ми е,че докато ми беше читав го включвах в КОМПЮТЪРА и се зареждаше!!! с кабела, който е в комплекта! хем си вършиш работа прехвърляш данни, хем се зарежда,е не едновременно де, но се зарежда-пробвайте!

kazakoff
26.11.10., 16:03
Battery Improve наистина върши работа. Като го пусна се озадачавам колко много задачи са се задействали в даден момент и дърпат силиците на телефончето :/ RoadSync е особено нагло приложение, което не ми върши никаква работа, защото е за връзка с Microsoft Exchange Server (аз не се възползвам от услугите на който). Проблемът е, че не ми дава възможност да го деинсталирам от телефона :((( Уж сме с Андроидчета, а Майкрософт са се загнездили здраво и там :(

rumenaa
05.12.10., 18:06
Каквото и да опитвате няма да преборите слабостта на телефона - батерията. Иначе аз много му се кефя, ама не мога постоянно да си ходя със зарядното в джоба...