PDA

Виж пълна версия : Не се справям с Optimus GT 540

Andrei_S40
01.11.10., 23:22
Добър вечер!Приятон ми е, току що се регистрирах.Казвам се Андрей и съм потребител на GT 540 Optimus.
Извинявайте за новата тема, но просто не мвиждам как да се обърнапо-ясно за помощ към Вас.
Дано не я приемета за спам, защото имам проблем с усвояването(проблемът е в мен, не в телефона) ...Купих го на 22.10.2010г.(тоест съвсем нов е).
Не разбирам многго от телефони, нито от софтуеъра им...Един вид инвалидизиран съм в тая област.
Проблемът е в това, че новият ми телефон не може да приема нито картинки, нито риъл тон мелодии, нито Джава игри.
До скоро бях със Сони Ериксон К550И и нямах подобни проблеми...
за мен е много непрятно, че не мога да си свалям и слагам мелодии , каквито поискам....
Телефонът не се поддържа.....
Простете ми за лаишките въпроси.....
Когато купувах телефона първо се спрях на HTC , но ми се видя твърде високотехнологичен за мен и огледах GT 540 избрах него.Не бяха проблем парите.
Въпросът ми е как мога да свалям от интернит картинки, мелодии, игри и музика......
И друго не събракх ли/не се ли набутах с Optimus GT 540
моля да не ми се сърдите за темата.Не искам да Ви досаждам, а съзнавам, че го правя.
Моля за простички практически съвети.
Дразни ме например ,че не мотгга да си сложа слайдшоу и картинка на фона на телефона, каквото искам...С предишния не беше така....
Благодаря!(дано не ме псувате много).

prashanov
02.11.10., 10:49
Здравех, първо могада ти потвърдя че не си се "минал" с покупката на този модел телфо. Аз ползвам същия от както излезе, и съм впечатлен от функционалността и цената. За да научиш какво може и какво не може Оптимуса разгледай упътването което имаш в кутийката:). Може да разглеждаш вякакви файлове(Картинки,мелодий,песни,клипове, филми и тн.) Java игрите също не са проблем, просто ги търси в правилният формат. Ако искаш може да си сваляш различни игри от Андройд маркета, има много и все хубави. По отношение на слайд шоу картинките не съм сигурен дали те разбирам правилно но ако искаш да ги гледаш от галерията има 5 различни типа на показване , както обширна настройка за тях. Ако имаш още въпроси с радост бих ти отговорил.

prashanov
02.11.10., 10:56
Ааа, забравих ако искаш да прехвърляш с блутут, трябва да направиш телефона видим от опцийте иначе няма шанс да те открият. ако използваш кабел пак от опциите на телефона трябва да избереш "разрешение за външна памет"

Andrei_S40
02.11.10., 17:21
Господин Прашанов,
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ДОБРИТЕ ДУМИ!

Не мога да сложа за фон на така да го кажем ,,работния плот" на телефона направена от мене снимка или картинка.

Свалих картинки и игри от интернет, обаче пише- ,,неуспешно изтегляне"....

Лошо, упътването ми е някъде в колата, а тя е на тенекеджия, защото катастрофирах......

А това разрешение за външна памет какаво представялва?
регистрация ли е?
Трябва ли да купувам карта с допълнителна памет и ако да, откъде в София?
Явно телефона е хубав, но аз съм технически неграмотен за него!

JaVa
02.11.10., 17:30
Карта - от Plesio, търси Class 6 . Аз от там си взех за 50 лв 8GB class 6 с USB Card Reader.

prashanov
03.11.10., 12:04
Ако си теглил от адроид маркета приложения и ти изписало ,,неуспешно изтегляне", то не е от телефона а от маркета, и на мен от време на време ми го изписва същото. Изчакай малко и опитай пак няколко пъти. А за слагането на снимка не би трябвало да имаш проблем - Задържаш с пръст върху началният екран и избираш опция тапети после начало за картинка на десктопа или закл.екран за скриинсървара. След това избор от каде ако са твой снимки или картинка от интернет избираш галерия , а ако искаш от телефона базови избираш галерия тапети.
За разрешението за външна памет , когато свържеш телефона с компютър посредством кабел той започва да се зарежда и никаде не индикира за втъзка.
Влизаш в меню настройки на тел. от там в "SDкарта и памет на телефон" и маркираш "Само вънашна памет" когато го направиш , на телефона индикира символ за усб връзка. Влизаш в май компютър на компютъра :) и там трябва да видиш иконка на телефона . Когато вече я имаш може да влез и разглеждаш всичко в телефона(сваляш и качваш фалове и тн.)
Това е .
Успех
ако те интересува нещо друго пиши

Andrei_S40
03.11.10., 18:00
Ако си теглил от адроид маркета приложения и ти изписало ,,неуспешно изтегляне", то не е от телефона а от маркета, и на мен от време на време ми го изписва същото. Изчакай малко и опитай пак няколко пъти. А за слагането на снимка не би трябвало да имаш проблем - Задържаш с пръст върху началният екран и избираш опция тапети после начало за картинка на десктопа или закл.екран за скриинсървара. След това избор от каде ако са твой снимки или картинка от интернет избираш галерия , а ако искаш от телефона базови избираш галерия тапети.
За разрешението за външна памет , когато свържеш телефона с компютър посредством кабел той започва да се зарежда и никаде не индикира за втъзка.
Влизаш в меню настройки на тел. от там в "SDкарта и памет на телефон" и маркираш "Само вънашна памет" когато го направиш , на телефона индикира символ за усб връзка. Влизаш в май компютър на компютъра :) и там трябва да видиш иконка на телефона . Когато вече я имаш може да влез и разглеждаш всичко в телефона(сваляш и качваш фалове и тн.)
Това е .
Успех
ако те интересува нещо друго пиши

МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПРАКТИЧЕСКИТЕ СЪВЕТИ!СВИКАХ СЪС СНИМКИТЕ!Чакам си ЮСБ-то и упътването......
НТелефонът има и GPS навигация, макар че е с бая недостатъци, ала ти показва все пак местоположението!

ПОЗДРАВИ ЗА СТРАХОТНИЯ ФОРУМ!:beer:

Bladebeam
04.11.10., 20:48
Здравейте, Имам LG Optimus .проблемът е , че когато сам на Handset (обикновенно в инфото пише,че бутона като се натисне веднъж спира музиката, а като се натисне 2 пъти сменя песента) При мен бутонът върши само първата функция... съмнявам се да е от playera... но ако някой може да помогне , ще сам много благодарен :)

prashanov
05.11.10., 12:06
Здравейте, Имам LG Optimus .проблемът е , че когато сам на Handset (обикновенно в инфото пише,че бутона като се натисне веднъж спира музиката, а като се натисне 2 пъти сменя песента) При мен бутонът върши само първата функция... съмнявам се да е от playera... но ако някой може да помогне , ще сам много благодарен :)

Много е специфично, 1 зависи от Handset-а, оригиналният само спира и пуска(пауза). Ако ползваш други проложения за слушане на музика трябва да си поиграеш с настройките.

Andrei_S40
07.11.10., 17:41
Хайде ново 20-се ....ЮСБ-то на телефона не става...просто не може да се вкара в отвора....

mooncalf
08.11.10., 14:18
- Не улиза бе, Татее :(
- Къде не улиза бе сине ??
- У бурканя не улиза бе, Тате !!!!!

prashanov
11.11.10., 09:37
кое къде не влиза ????

Andrei_S40
12.11.10., 00:33
кое къде не влиза ????

Ох простете ми!8-|
Прибързан съм и невежа.
Е сега извадих кабелчето от адаптера и го сложих.
Преди съм видял ЮСБ то на навигацията Garmin Nuvi 255W
Съжалявам!

А мога ли да прехвърля музика от компа на телефона?

prashanov
17.11.10., 11:13
"А мога ли да прехвърля музика от компа на телефона? "

Ти как мислиш!!!!!

Andrei_S40
20.11.10., 19:37
"А мога ли да прехвърля музика от компа на телефона? "

Ти как мислиш!!!!!

Не става!Слагам ЮСб-то , но нищо не се появява, освен инсдикацията за нов хардуеър...........

mooncalf
21.11.10., 21:17
Вземи та да прочетеш малко как се борави с телефона, а не да пишеш само някакви небивалици.
На всичко отгоре LG има поддръжка на сайта си изцяло на Български.

Продукт поддръжка за GT540 (http://www.lg.com/bg/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=GT540&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux)

Обаче какво ще правим с инСдикацията за нов хардуеЪр......... не знам :D:-D:-))

Bladebeam
15.12.10., 11:47
Много е специфично, 1 зависи от Handset-а, оригиналният само спира и пуска(пауза). Ако ползваш други проложения за слушане на музика трябва да си поиграеш с настройките.
Ами можеш ли да ми предложиш някое такова приложение ?

traffic
20.12.10., 20:23
регистрираи се в ипмарт и си дръпни ндраив или Sygic Mobile Maps 10 za android az sy6to sym s gt540 i mi vyr6e6e mnogo dobra rabota

traffic
20.12.10., 20:25
Пиши на Български!!!

Josifbg