PDA

Виж пълна версия : Alex Android-based E-book Reader

sas
20.10.09., 15:48
Не точно телефон ;), но ето (http://www.springdesign.com/resource/jsp/) нещо интересно като концепция - Android-based E-book Reader.

Alex is the first Google Android-based e-book device to provide full Internet browsing over Wi-Fi or mobile networks such as 3G, EVDO/CDMA and GSM. With its dual-screen, multi-access capability, it provides the entire Web universe as a handy reference library, prompting users to delve into its vast information base to complement, clarify or enhance what they are reading.

http://www.springdesign.com/resource/images/Alexreader.jpg

Любопитен съм да разбера очаквания battery life при regular usage :D

JosifBG
20.10.09., 19:05
Точно това гледах днес и много ми хареса :)

mirox3m
21.10.09., 08:30
Ето и едно видео:

http://www.youtube.com/watch?v=-dtgHfAMP5I&feature=player_embedded

Има ли начин за видео "ембед" от Ютюб и ако няма, може би е добре да се помисли по въпроса.

redspace
25.10.09., 11:32
Идеята на e-reader-а е да държи много, защото дисплея му хаби енергия само като се рефрешва, а тези тук са сложили и lcd. Не ми се струва много благоразумно :P

ciki
26.10.09., 16:30
Как така само като се рефрешва? а през останалото време докато работи и четеш книга?

redspace
26.10.09., 20:23
Как така само като се рефрешва? а през останалото време докато работи и четеш книга?

Красотата на E-Ink дисплейте или още наричани paper display, е че са направени от такива елементи, които в статично състояние не хабят никаква енергия. Т.е. Когато картината е "нарисувана", не се хаби никаква енергия :) Хаби се само когато се нарисува нещо друго или казано по друг начин - когато се рефрешне дисплея. Така, че теоритично ако имаш един такъв дисплей и заредиш нещо то може да си стои така с години :) За това на много устройства от този клас не се посочват часове за работещ режим, а се пише колко страници приблизително може човек да прелисти за едно зареждане на батерията. Сами се сещате, че това е страшна технология, която пести неимоверно батерията и дори не е нужно батерията да е голяма, но е хипер тъпо да се сложи и втори дисплей, който да е LCD, OLED и тн т.е. НЕ E-Ink, защото ще хаби много батерията :)

ciki
26.10.09., 21:11
брей......

Horror
26.10.09., 21:55
мда, примерно PRS-505 на Сони го дават с живот на батерията за 1500 прелиствания, което както и да го гледаш са си няколко книги.

redspace
26.10.09., 22:01
мда, примерно PRS-505 на Сони го дават с живот на батерията за 1500 прелиствания, което както и да го гледаш са си няколко книги.

Имай в предвид, че тези дисплей се "прелистват" цели и понякога частични части от екрана, но за да навигираш из менютата примерно също се използва прелистване. Например: Отваряш главното меню - едно прелистване, скролваш до 3тото подменю - 3 прелиставия и тн, но пак си е много добре :)

Horror
27.10.09., 09:14
Да де, но обикновено няма какво толкова да му се прелиства из менюто. Пък и какво са 1-2 прелиствания на фона на 1500. Определено не съжалявам, че си го взех преди година и нещо, вече съм прочел няколкостотин книги на него.