PDA

Виж пълна версия : Електронно банкиране

mariel80
18.11.10., 21:29
Искам да попитам дали някой знае как мога да правя електронно банкиране от андроид телефона си? Доколкото разбрах сертификата който се използва следва да се прехвърли в друг формат, тъй като нормално в браузърите на компютрите файловете на сертификатите са във формат Personal Information Exchange (.pfx). Телефона ми е HTC Desire HD а операционната система Андроид 2.2 а версията на браузъра WebKit 3.1. :emo_im_lips_are_sea

Hooligan
19.11.10., 16:14
За коя банка става дума? Например моята (ЦКБ) не може от телефона, направиха влизането само с електронен подпис и става само от компа :(

Иначе докато беше с обикновен сертификат беше лесно, просто влизаш в браузера, от опциите бакъпваш сертификата и го меткаш в телефона, после от неговия браузер или от опциите му даваш да го ползва него.
Става, пробвано е лично от мен :)

Horror
19.11.10., 17:15
Hooligan, пробвал ли си epay от телефон?

Svetlinsem
19.11.10., 17:32
При мен не става на 2.2 Делл Стреак, нито цкб, нито ипей.

Hooligan
19.11.10., 17:41
Hooligan, пробвал ли си epay от телефон?

не съм, ползвам ги толкова рядко, че не ми се е налагало от телефона :)

А цкб няма как и да стане, както казах, вече само с електронен подпис се влиза, а това не знам как ще стане от телефона :)
може би ако имаш usb host и успееш да подкараш четеца за карти :)

sas
19.11.10., 18:26
За Android ще бъде интересно някой да сподели работещо решение с поддръжка на сертификати :) (За WinMob c IE дълго време работеше - ама кой да ползва IE, еле пък на WinMob в наши дни.)

Ако те устройва като решение - нарочна сметка в банка, която издава ТАН кодове /напр. PCB или Интернешънъл Асет Банк/ и не се занимаваш с дивотии ....

Hope this helps :emo_im_cool:

HAMMER_T
19.11.10., 18:43
Аз ePay си ползвам през WinMob и Android. Логвам си през браузъра и кеширам :emo_im_money_mouth:

mariel80
19.11.10., 21:13
При мен на (HTC Desire HD / Android 2.2) ePay върви добре със стандартния за телефона браузър. Ако изключим изискването на някои банки за персонален сертификат (имам банкиране в ПИБ) то при използване на обикновен сертификат от тип .pfx няма пречка същият да се експортира от интернет експлорър в мозила файърфокс и после да се експортира отново вече с разширение .p12 какъвто тип се използва в Андроид. Дотук добре. Лошото е че за да работи електронно банкиране следва или самата банка да е разработила приложение за това или да се използва браузър който поддържа банката. В случая с ПИБ IE или Firefox. Очевидно за Андроид няма интернет експлорър, а фаъурфокс е на много ранна бета версия и не става още. Пробвах. Е, ще чакаме.

Hooligan
20.11.10., 18:22
Чакай малко, нещо ми убягва, като ги направиш в .p12 как точно ги експортираш в телефона?
Слагаш ги на картата, после от сетингс ги инсталираш, влизаш в браусера и си отваряш страницата на баката, не виждам защо да не стане, ставало е на всичките ми телефони с winmob, не знам защо с андроид да не стане....

mariel80
21.11.10., 08:31
Чакай малко, нещо ми убягва, като ги направиш в .p12 как точно ги експортираш в телефона?
Слагаш ги на картата, после от сетингс ги инсталираш, влизаш в браусера и си отваряш страницата на баката, не виждам защо да не стане, ставало е на всичките ми телефони с winmob, не знам защо с андроид да не стане....

Точно така, инсталирам файла със сетингс. Просто самата банка не поддържа в електронното си банкиране самия браузър на андроид. Поддържа интенет експлорър или файърфокс. Файърфокс в бета версия за андроид явно има проблем в това отношение и системата на банката просто ме изхвърля. Това е.

Ivoto
21.11.10., 11:54
Същият проблем с Андроид 2.2 на Галакси Таб и Ипей... Ще чакаме, значи...

GH0STFACE
24.11.10., 12:14
Аз ползвам банкиране на УниКредит със цифров сертификат. Него си го импортирам както трябва в телефона. .р12 си е сертификата всичко точно. Обаче като заредя страницата на УниКредит и нито ме пита за сертификат нито нищо. И съответно не ме пуска да влезна без него. Пробвал съм със стоковия браузър и с Долфин HD. с X10i 2.1 съм.

Subcross
09.12.10., 21:41
През Galaxy tab си влизам в ДСК Директ без никакви проблеми.
Posted via Mobile Device

mariel80
11.12.10., 11:54
През Galaxy tab си влизам в ДСК Директ без никакви проблеми.
Posted via Mobile Device

Явно ДСК са напред с тези неща :)

adsdsa
15.09.12., 18:01
През Galaxy tab си влизам в ДСК Директ без никакви проблеми

Явно ДСК са напред с тези неща :)

Здравей Subcross, би ли могъл да опишеш, как инсталираш сертификата на Банка ДСК в ДСК Директ чрез Froyo? Кой браузър ползваш? Аз на таблет Odys Space даже не успявам от MicroSD-картата си да копирам файла със сертификата (.p12) във вътрешната памет на таблета. Излиза ми съобщение, че paste-ването е неуспешно...

Писах ти въпроса и на лична.

Благодаря предварително!

cryon
01.05.13., 08:33
Здравей Subcross, би ли могъл да опишеш, как инсталираш сертификата на Банка ДСК в ДСК Директ чрез Froyo? Кой браузър ползваш? Аз на таблет Odys Space даже не успявам от MicroSD-картата си да копирам файла със сертификата (.p12) във вътрешната памет на таблета. Излиза ми съобщение, че paste-ването е неуспешно...

Писах ти въпроса и на лична.

Благодаря предварително!

Със Prestigio 4500, с JB 4.1, със вградения браузър ДСК директ работи без грешка. При мен стана така: експортнах си сертификата от компютъра (задължително с парола) няма значение дали ще е pfx или p12 (в моя случай с Мозила в p12). Копираш го в основната директория на сд картата после зареждаш страницата на дск, въвеждаш си име и парола и при зареждането ще те пита дали да инсталира сертификата, после за паролата, която вече си сложил. Ако нямаш заключване на телефона ОС ще те пдкани да направиш такова. Това е :) Не търси вече файла в главната директория на сд картата, ос вече го е преместила ....... тя си знае къде :)

NikoD40
03.11.13., 11:15
Мога да споделя инсталиране на банкови сертификата на Samsung GT P5110 . Експортирам сертификата с парола и го записвам на харда на компютъра после свързвам таблета към компютъра и копирам от компютъра така приготвените сертификати в основната директория на паметта на таблета . След това отварям предварително инсталираното приложение на Google chrome от таблета и влизам в страницата на онлайн банкиране след това следват стъпките на приемане на сертификата от браузъра и потвърждението ,съответно системата си взима така експортираните сертификати и си слага където трябва . Ако нямате парола за заклюване на таблета ,устройството ще поиска да създадете такава .