PDA

Виж пълна версия : Проблем с камерата след ъпдейт!

D.Radenkov
21.11.10., 21:39
Здравейте преди 2 дни си ъпдейтнах телефона до 2.1 версия и тогава включвах камерата и си работеше без проблем. Сега реих да пусна баркод скенера за едно прилойение и установих , че вече не работи. Показва само снежинки и сменява цвеовете непрекъснато , но без никакъв образ. Правих фактори ресет но без успех. Телефона не е опускан и е бил през цялото време в калъв. Според вас дали е софтурен проблема или нещо дефектира?

bisko
21.11.10., 23:51
Зелено/розово ли са цветовете ? :) Опитай да снимаш и виж в самата снимка ще излезе ли така или ще е ок. Също така опитай леко да разклатиш телефона (не го бий!) и виж ще има ли някаква промяна.

Виждал съм подобен проблем при iPhone, както и фотоапарат Canon. Ако на снимката излязат кофти цветовете и не се оправи с разклащане - сервиз, най-вероятно е хардуерен проблема.

Не знам на оптимуса как е, но има ли някакъв вариант за възстановяване на предишна версия. Възможно е и проблем с ОС-а да има просто :)

D.Radenkov
22.11.10., 08:04
Не става по тоя начин, Аз се съмнявам да е хардуерен проблема. По-скоро нещо системата се скапа , защото като влезна в скритото меню и избера тест на камерата при правене на настройки веднага ми затваря процеса com.hidden_camera Според мен е от него проблема , намерих файловете в руски сайт , но не мога да премахна старите от системната директория на андроид.

mooncalf
22.11.10., 09:21
Защо не пробваш да повториш процедурата по ъпдейта?
А за да триеш от системните директория ти трябва root.

D.Radenkov
22.11.10., 19:36
Чудя се дали ще може да се флашне наново с същия файил? Ако наистина става ще го направя.