PDA

Виж пълна версия : Как да сложим custom rom на Dell Streak

ДНК
03.12.10., 11:20
Събирането и систематизирането на този материал на едно място е за улеснение на потребителите. Темата е отворена за допълнения. Ако има неточности или пропуски нека се обсъдят и да се допълнят към написаното за да се получи едно добро ръководство за ползвателите на Dell Strike.Всичко което съм описал съм го пробвал на моя телефон и работи. За да пристъпите към описаните процедури трябва да имате инсталиран и работещ Android SDK,работеща fastboot среда ,инсталирани драйвъри и компютъра ви да разпознава вашето андроид устройство.
Root на телефона- ако сте с фройо, при мен работи безотказно SuperOneClick v1.6.3 -свалете я и стартирайте програмата
1. Изключете USB Debugging
2. Кликнете Root
3. Когато изпише Waiting for Device, бързо включете USB Debugging
4. Когато изпише Starting ADB Server...изключваме USB Debugging
Включваме
5. Изключваме
6. Това се повтаря отново щом изпише -Waiting for device...
Понеже това трябва да се прави бързо не се отчайвайте ако не стане от първия път- повторете отначало упражнението и ще се получи.

За новите ББ сега се използва следния начин:
1.Слагате си superuser.zip на СД картата - http://mirror2.streakdroid.com/manii/Tools/Superuser.zip
2. Влизате в streakmod
3. Избирате "update from update.zip"
4. Намирате superuser.zip и го флашвате

Инсталиране на Custom Recovery
Свалете си Custom Recovery- ClockworkMod Recovery v2.5.0.1 (аз използам него) или StreakMod
Първи метод
Разархивирате ClockworkMod Recovery в папка тулс на SDK
Изключвате телефона- махате и слагате батерията
Включвате телефона с натиснат бутон на камерата
Избирате Fastboot - горе в дясно
Изчаквате 10 секунди и включвате телефона към компютъра- трябва да се появи Fastbootmode -долу в ляво
Отваряте Command prompt като Администратор
Указвате пътя до папката където сте разархивирали и изписвате-
fastboot flash recovery recovery.img
Давате ентер
fastboot -i 0x413c reboot
давате ентер и задържате бутоните за усилване и намаляване
Не трябва да влючвате телефона в нормален режим- първото включване трябва да е в Custom Recovery
Втори метод- изпробвал съм го 3-4 пъти и винаги работи, но резултата трае няколко дена, поне при мен.
Стъпките са като горните с разлика, че не флашвате през Fastboot. Разархивирате ClockworkMod Recovery , отваряте папката и правите двоен клик на Install-recovery-windows.bat. Махате кабела, махате батерията за 4-5 минути , слагате я, и влизате в рековъри. Избирате втората опция -Software Upgrade via Update.pkg on SD card с бутона на камерата и ви се появява Custom Recovery.

Сега инсталирането на ClockworkMod Recovery или на StreakMod-Recovery става най лесно с MultiRecoveryFlasher - http://www.multiupload.com/ZUKZKOM2BN

Baseband
Бейзбенда контролира взаймодействието на телефонната част и операционната система. Когато телефона трябва да се обърне към клетките на оператора -- било то за разговори или данни -- всичко това минава през бейзбенда. Бейзбенда също така отговаря и за разпознаването на картата като валидна и за сигнала, който се появява точно до името на оператора. Когато отключите телефона бейзбенда се модифицира по начин, който му позволява да комуникира с други мобилни оператори и безжични мрежи.

Streak_104_3883_21
Streak_104_4399_21
Streak_106_4917_31
Streak_111_6267_00
Streak_112_6601_31
Streak_203_6941_21
Streak_205_8023_21
Streak_206_8105_21
Streak_309_0_00
Streak_309_11548_00
Streak_315_12332_00
Streak_318_12821_00
Streak_319_12792_21
Streak_322_12947_11
Streak_324_0_12
Streak_339_14896_32
Streak_340_14844_31
Streak_345_15380_00
Streak_350_15367_14
Streak_351_15609_00
Streak_352_15815_15
Streak_353_15697_31
Streak_354_15881_11
Streak_360_17397_00

Информацията за бейзбанда и промяната му се извършва чрез amss файл. Изтегляте си файла и го поставяте (SDK-tools) в същата папка където ви е и fastboot.exe. През команд промпта указвате пътя и изписвате :
fastboot -i 0x413c flash amss amss.mbn
fastboot -i 0x413c reboot

Сега промяната на ББ става най лесно с MultiBasebandFlasher - http://www.multiupload.com/19B0UVA5OP
А ето и един по-лесен начин за флашване на определени AMSS & DSP1 когато някой РОМ изисква това:
1. Сваляте и разархивирате на десктопа си този файл - http://www.mediafire.com/?x706g42bydhm66v
2. Сваляте си необходимите AMSS & DSP1 и ги слагате в разархивираната папка
3. Влизате във фостбот мод и свързвате телефона и компютъра си
4. Кликвате на "go.bat" от папката на десктопа където са ви AMSS & DSP1
5. Натискате който и да е клавиш когато ви поиска това

Инсталиране на Custom ROM
Принципите на процедурата са едни и същи с малки изключения при различните ромове, което включва по скоро подготовка на вашия телефон към даден ром;
1. Изтегляте подходящия ром за вашия телефон на компютъра си.
2. Прехвърляте го на основната директория на кртата на телефона си, без да го разархивирате или да променяте името му
3. Махате кабела и гасите телефона.
4. Натискате копчетата за усилване и намаляване и включвате телефона
5. Правите винаги factory reset от първото меню
6. От появилото се меню избирате втората опция- Software Upgrade via Update.pkg on SD card за да се отвори къстам рековъри
7. Навигирайте с бутоните за усилване и изберете Nandroid backup- този стъпка е по ваше желание и предценка. Изчакайте да завърши процеса.С бутона за включване на телефона се върнете в основното меню.

8. В основното меню изберете install .zip from sdcard - избирането става с бутона на камерата
9. Избирате choze zip from sdcard
10. Изберете архива с рома който желаете да флашнете
11. След ботването на новия ром е желателно да направите factory reset от първия екран
Бъдете търпеливи, някои процеси изискват повече време. Преди да започнете се уверете, че батерията ви е заредена.

Конкретно за [ROM] StreakDroid GingerStreak 2.4.3
При мен работи по следния начин:
1.factory reset
2.Флашване на amss и dsp1
3.Рестарт на телефона със задържани копчета за усилване и влизане в Custom Recovery
4. Wipe Data data, cache, dalvik
5. Флашване на новия ром
6. След зареждане на новия ром factory reset
7. Рестарт на телефона

Ако сте сложили РОМ с овърклок на процесора настройките са следните - SetCpu -max 1228, min 384, "smartass" и човка "set on boot" за проба на квадранта, а после 998 на 384

Това е, дано темата е полезна. Ще се радвам ако бъде допълнена и развита.
Оставил съм и двата начина на работа- и стария от преди 1 година, както и новите начини, които се използват сега.

zmiara
03.12.10., 11:21
Аз съм с него и за сега нямам оплаквания доста по - добър е от официалният.

А ще ти е проблем ли да споделиш малко по подробно как става флашването с тоя ROM, че нещо са ми малко неясни писанията на тоя пич DJ Steve. Аз сега съм с 2.2 официалната версия ама нещо много не ме кефи, малко е бавничка и доста лаг-ове има.

Svetlinsem
03.12.10., 11:23
Разбира се но това ще бъде довечера или утре.

zmiara
03.12.10., 11:25
Разбира се но това ще бъде довечера или утре.

Ок. Благодаря предварително.

jimis
06.12.10., 21:09
Svetlinsem....Извиняй за нахалството ,но нали не си ни забравил,че с тоя телефон не се издържа вече,много е бъгав..

Svetlinsem
06.12.10., 21:35
Не съм забравил ;)

zmiara
09.12.10., 17:19
Колега до към коледа дали ще споделиш това което ни интерсува?

Svetlinsem
09.12.10., 17:44
Разбира се ... Когато имам свободно време!

ivchuuu
21.01.11., 22:53
и аз тарся някакви инструкции на родния език ако някои от знаещтите обясни ще е супер

Anbuch
26.01.11., 11:44
Това е най-доброто на български което до сега съм открил в нета:
http://www.anavaro.com/blog/streakdroid-1-5-1/
За streakdroid v1.5.1 е ,като до колкото разбирам за всеки custum rom може да е различно!

ДНК
26.01.11., 17:38
Поемам инициативата най късно до 2 дена да постна в тази тема подробно описание на български език за флашването на къстам ромове- от рековъри до края . Ако някой ме изпревари, няма да се сърдя :P.

Anbuch
26.01.11., 19:33
http://www.vwclub.bg/forum/images/smilies/bowdown.gif <:-P

ДНК
29.01.11., 16:58
:D

mooncalf
29.01.11., 20:19
Сложих обяснението, като първи пост, да е лесно за намиране :)

bacekoko
12.07.11., 08:09
Ето от ТУК (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=397078&d=1283901727) можете да си свалите PDF с обясненията кое как се прави. Инфото е от XDA.

krasimir76
29.09.11., 21:08
Аз съм с версия 2.2.2 ,стъпките за рутване и слагане на ром едни и същи ли са като първия пост ,че с този големия телефон:)ми е притеснено дали ще се получи както трябва

krasimir76
29.09.11., 21:22
Интересувам се в тази тема защото ,не е коментирано от януари месец ,а пък предполагам има доста подобрения

DoNko
30.09.11., 15:17
Някой може ли да даде линк от където да си изтегля ръководство на български?
plssssssssssssssssss

ДНК
30.09.11., 16:20
Пишете какво точно искате за да може ви се помогне. При инсталирането на различнените ромове си има някои особенности на които трябва да се обърне внимание, така че питайте конкретно за определен РОМ или определено действие. Да определено може да има разлика от първия пост- излязоха доста програми за улеснение при инсталация, а и доста различни ББ версии .

krasimir76
01.10.11., 06:35
Искам да си рутна телефона и да сложа възможно най-добрия ром който знаете -използвате .В момента съм със стоков 2.2.2 кои стъпки трябва да следвам и какво точно трябва да направя за да стане перфектно ,че като гледам този стоковия нещо не ми харесва ,като че ли е малко тромав (сравнявам го с другия ми телефон DHD)
Гледам колегата над мен е с някакъв ром 2.3 ,би ли описал как си стигнал до това .

ДНК
01.10.11., 17:10
Перфектен РОМ е трудно да се намери- винаги ще има по-добър след известно време. А и при всички може да се наблюдават така че според мен е въпрос лично мнение и предпочитания кой от всичките ще избереш. Рутването на стоковия РОМ става по различен начин за различен бейзбанд. Виж кой от долните ББ си ти:
Streak_309_0_00
Streak_309_11548_00
Streak_315_12332_00
Streak_318_12821_00
Streak_319_12792_21
Streak_322_12947_11
Streak_324_0_12
Streak_339_14896_32
Streak_340_14844_31
Streak_345_15380_00
Streak_350_15367_14
Streak_351_15609_00
Streak_353_15697_31
Streak_354_15881_11
Streak_360_17397_00

Ако приемем че имаш инсталиран СДК на настолния си компютър , инсталирани драйвъри и можеш да влизаш в фастбот и рековъри режим на телефона си другото е лесно .Сега инсталирането на StreakMod Recovery е лесно с използването на MultiRecoveryFlasher v0.8 . За определен ром си има точни инструкции за инсталирането му. Ако той изисква смяна на AMSS и dsp със специални такива /както при 2.3/ ще ти кажа лесен начин за флашването им без да пишеш команди във фастбот среда. За флашването на стандартните ВВ се използва MultiBasebandFlasher вече. За рутването на повечетто нови ВВ се флашва superuser.zip. Това е в основни линии, ако има нещо питай :-))

DoNko
03.10.11., 16:21
Някой предлага ли рутване срещу заплащане?

ДНК
03.10.11., 18:05
Някой предлага ли рутване срещу заплащане?

Кажи кой ти е бейзбанда и с коя версия си - 1.6 , 2.1 или 2.2 /ако не е тая в профила ти/ и ще ти напиша как да си рутнеш телефона. Но все пак поне си инсалирай СДК и Dell Suite ,иначе няма как да стане. А и ако сам не разбереш как да се оправяш със телефона си, едва ли тоя рут ще ти е полезен. Не искам да те поучавам ама малко труд и упоритост не е навредил на никой :bv:

DoNko
03.10.11., 22:08
Благодаря ДНК, нов съм с дела и ме е малко трудно.
За бейзбана не знам как да го проверя, версията ми е 2.2
По-принцип съм упорит и прочетох доста в форумите ноо... както казах ми е малко трудно в началото :(
Ще съм ти МНОГООО БЛАГОДАРЕНН да ми съдействаш.
А почерпката ще е както трябва :)
БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

ДНК
04.10.11., 05:37
settings- About phone-Baseband version- .........ей тия цифрички ги напиши

DoNko
04.10.11., 07:26
GAUSB1A135100-EU
Това е което пише :)

krasimir76
04.10.11., 15:06
И при мен така пише като на DoNko,а в друг форум ме посъветваха това
Инсталираш си програмата първо.
Включваш юсб дебъгинг.
Трябва да си монтирал СД картата в телефона.
Стартираш програмата. След стартирането ще ти изпише предните две условия.
Натискаш бутончето руут и чакаш да стане магията
Сега се порових малко по обстойно , и намерих този клип,но не смея сам да започна тази операция
http://www.youtube.com/watch?v=8AgIqMDWK8s
но като гледам на клипа ,доста файлове трябват за да започне самия процес,аз от къде да ги изтегля?

ДНК
04.10.11., 16:28
Начина на клипа е малко остарял- сега става значително по- лесно.Ако имате инсталирани СДК И НЕОБХОДИМИТЕ ДРАЙВЪРИ можете да следвате следното кратко описание;
1. Сваляте си MultiRecoveryFlasher v0.8и разархивирате разархивирате съдържанието на архива на десктопа си
http://www.multiupload.com/ZUKZKOM2BN
2.Влизате във фастбот на телефона - изключвате телефона,задържате на копчето за включване и това на камерата докато ви се покаже бял екран за калибрирани и натискате фастбот. Изчаквате десетина секунди и свързвате телефона и компютъра. Изписва ви че трябва да изчакате да намери уствойството- ако ви изпише че сте във фастбот мод значи всичко е наред, но ако остане да търси значи не сте инсталирали необходимите драйвъри. Връщате се на инсталиране на СДК и драйвъри. Ако сте във фасбот моде се отивате в папката на десктопа която разархивирахте и кликвате на MultiRecoveryFlasher batch file
Показва ви се меню с зелени букви- избирате flash StreakMod-Recovery и готово. Правите ребоот на телефона при натиснати копчета за усилване и намаляване и копчето за включване- не трябва да влизате в операционната система .Вече имате инсталиран StreakMod-Recovery
3. Копирате си Superuser.zip на основната директория на картата
http://mirror2.streakdroid.com/manii/Tools/Superuser.zip
Влизате в StreakMod-Recovery , после избирате "update from update.zip" , намирате Superuser.zip и го флашвате
Това е в основни линии, вече може да инсталирате къстам ром , но не забравяйте винаги да правите нандроид бакъп /от менюто на StreakMod-Recovery /преди да започнете инсталиране на нов ром.
Дано съм бил полезен:az:
Ако има нещо неясно питайте
П.П Сори, имаше някои грешки от недоглеждане, но вече ги оправих

DoNko
04.10.11., 16:31
А с рутването ще мога ли да си сложа най новият андроид?

krasimir76
04.10.11., 16:41
Довечера ще го пробвам това ,изглежда се прави за 5-6 минути ,а след това кой ром би препоръчал да си сложим ,като гледах доста клипове и при тях има леко зацикляне при преминаване в другите екрани и като цяло е доста тромав ,така ли е при теб с някой РОМ или всичко си върви гладко

ДНК
04.10.11., 17:20
Ромовете се сменят често така че слагай последния 2.3 а като излезе нов се сменя- то в това е тръпката иначе всеки ром омръзва рано или късно. От опит мога да кажа че най бърз до сега е 1.6.1 , най стабилен 1.9.1 , а 2.3 е по средата/но пък с повече екстри/. То зависи и от някой незнайни причини- при едни е добре при други не и така. Преди и след инсталацията на всеки ром правете фактори ресет от първото меню на рековърито

ДНК
04.10.11., 17:23
А с рутването ще мога ли да си сложа най новият андроид?
И с StreakMod-Recovery , без него нищо не можеш да направиш

krasimir76
04.10.11., 17:32
Като гледам ,май тук има бг превод със този ром за 2.3
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1285793

ДНК
04.10.11., 17:41
Има бг меню

DoNko
04.10.11., 22:23
А от къде да си дръпнем СДК И НЕОБХОДИМИТЕ ДРАЙВЪРИ?

DoNko
04.10.11., 22:35
Еиии никой не иска да помогне цццццц :(

ДНК
05.10.11., 03:28
http://developer.android.com/sdk/index.html

krasimir76
06.10.11., 16:17
Някой може ли да обясни този ром как точно се слага,като гледам има някои добавкипреди да се инсталира самия ром и после как се слага бг език,благодаря предварително?

ДНК
22.10.11., 17:10
Добрата новина е, че DJ Steve се завърна след дъъълго отсъствие, и може да очакваме приятни изненади за коледа :bp:
Темата от страница 1 е обновена и допълнена :bv:
По мое мнение GingerStreak 2.4 Beta се държи по- добре от 2.3 - за тези които се чудят кой ром да сложат

ПП. И за тези дето си нямат работа и се чудят как да си счупят телефоните:D

pirlo
28.10.11., 21:08
За новите ББ сега се използва следния начин:
1.Слагате си superuser.zip на СД картата - http://mirror2.streakdroid.com/manii.../Superuser.zip
2. Влизате в streakmod
3. Избирате "update from update.zip"
4. Намирате superuser.zip и го флашвате

Преди да флашна Superuser-a трябва ли да имам рековъри. Защото не мога да го намеря "update from update.zip"

едит: от къде мога да изтегля драйвъри за Fastbootmode

ДНК
29.10.11., 04:27
Инсталирай СДК най- напред- някъде в темата съм дал линк. Трябва да можеш да влизаш във Fastbootmode за да инсталираш къстам рековъри. После , инсталирай StreakMod-Recovery с MultiRecoveryFlasher и тогава ще имаш опция "update from update.zip" за да флашваш. Драйвърите се инсталират при инсталирането на СДК. Ако не сте ги инсталирали ето линк - http://dox.bg/files/dw?a=171a3371ca

pirlo
29.10.11., 12:45
Да те питам другото рековъри от къде да изтегля. Аз за сега съм свалил StreakMod-Recovery, СКД и superuser.zip
И кой ром ще ми препоръчаш после да кача.

ДНК
29.10.11., 13:49
Ми щом имаш StreakMod-Recovery друго не ти трябва. Препоръчвам ти 2.4.3 от ромовете но трябва да флашнеш и amss и dsp файловете които са за него. Както и фактори ресет преди и след флашването на рома.

bacekoko
30.10.11., 07:19
На някой от ромовете изрично пише да се флашва само amss, иначе (ако се флашне и DSP1) понякога се стига до софтуерна смърт и после ще се нуждаете от QDLTOOL, за да го оправите.

pirlo
31.10.11., 10:22
ДНК мерси много за всичко Делчето вече е с 2.4.3 Ром

bacekoko
02.11.11., 14:14
Мен досега ме помръзваше да си сменя добре работещото 1.2 лайт-ромче, ама вчера го разръчках и пробвах 2.4.3 StrikeDroid на DJ Steve, но не ми хареса и го смених с MaxicetDroid 1.2 който ми допадна повече (изключително бърз и без никакъв лаг).

bacekoko
07.11.11., 12:02
Абе с новите ромове колко ви държи бактерията?
Аз и с 2.4.3 на DJ_Steve откарах около ден, и MaxicetDroid 1.2 откарвам около ден и половина....а с лайт-рома карах по 2 дни и ако не ръчкам много мога и 3 да откарам. Ползвам иначе след смяна на рома батери-калибрейшъна, ама ефект нулев.

Излезна и 2.4.4 на DJ_Steve -някой пробва ли го вече?

ДНК
08.11.11., 14:36
Ако го ръчкам цял ден какъвто и ром да сложа резултата е - зареждане всеки ден. Иначе с малко разговори и без ръчкане може и да откара и 3-4 дена, ама това напоследък нещо не се случва...
Относно ром 2.4.4 - май не е от най-сполучливите и мисля да не го слагам, ще изчакам следващия. Ще ги карам поне през един, че иначе трябва да ме вземат в хда за тестер .. :-))

+twoem
08.11.11., 18:52
И аз сложих 4.3.3 :bm: .Първи впечатления-лоши.
Бавно зарежда при рестарт. Лаг ,екранът е неестествено чувствителен,а съм с инвизъбъл шиилд; предните три хардлерни сензорни бутони понякога преди да спрат да светят започват да просветват 10 15 пъти, като мигачи.
Много важно, не знам при вас как Е обаче на мен маркета ми е много прецакан.:be:

Но пък готин дизайн като цяло. Харчи батерия, но сравнение със стоков по-малко,браузър бива, клавиатурата е готина(тази хакер или нещо такова) кефи ме зеам лаунчера.

Най -много от написаното ми помогнаха по-скорошните коментари на ДНК. Иначе направих вс.стъпка по стъпка и нямах проблеми.1,2,3; 1...12.... и така. Съвет прочетете обясненията за различните програмки и какво как кога ;най-вече защо.

Поздрави

gelermo
23.12.11., 14:15
http://www.streaksmart.com/2011/02/dj_steve-gets-honeycomb-running-on-dell-streak.html
Някои,слагал ли го е това?

golqmidiot
03.04.12., 11:49
recovery.img трябва да е за 351 при flash-ването, а superuser.zip е станадартен за всички ромове? Правилно ли съм разбрал?

Vaklin
05.07.13., 18:09
Здравейте.

Чудя се има ли някакав начин да инсталирам нов ром без да ползвам връзка с компютър,само през картата памет и бежичният интернет? Входа на кабела е прецакан и скоро не се предвижда да го сменям.

Благодаря предварително.