PDA

Виж пълна версия : iGo за Galaxy i5500

vekatatd
06.12.10., 10:51
Поради зачестилите въпроси на ЛС относно инсталирането на въпросната навигация и невъзможността ми да отговарям навреме реших да започна тази тема, въпреки наличието на сходна в раздел GPS.
И така да започнем.
1. Снабдявате се с подходяща за вашият телефон версия, да съм по точен търсите iGo за резолюция 240x320(или обратното, зависи как си гледате телефона ;) ). Тук помощ може ви окаже чичко Гугъл, като не забравяте да добавите в търсеното вашата резолюция (240x320 или QVGA).
заб. Имайте предвид, че се среща версия за Tatoo, което уж е със същата резолюция, но някои от бутоните не се виждат.
джокер: пробвайте какво ще каже чичко Гугъл за iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA.apk, ако не стане, помогнете му като добавите kummikud, android и downloads

2. След като сте си осигурили нужното .apk(това е инсталационния файл с правилната резолюция). Премахвате всички следи от предишните ви опити за инсталиране на програмата (т.е. деинсталирате я), ако има такива. Ако няма инсталвате .apk-то ( качвате го на телефона, т.е. на SD картата му и го инсталирате) след това може да махнете самото .apk от мемори картата.

3. Ако вашата версия на програмката се нуждае / или вие искате допълнително да добавите карти, POI, гласове, камери и т.н. отново прибягвате до чичко Гугъл, намирате си нужното и го копирате в директория (папка) /sdcard/iGo/content ( да се разбира в подпапка content, намираща се в папка iGo, която в root (демек директно) на SD картата.

4. Ползвате си навигацията със здраве :beer:

заб. В описаната инсталация се счита, че разполагате с microSD card в телефона, файлов браузър, инсталер/ънинсталер (обогатих родния език :D ) и елементарна компютърна грамотност.

пс Ще помоля модераторите да не местят или поне да не трият темата, въпреки наличието на тази (http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1273) , понеже считам, че тук би била по-полезна на хората, притежаващи този телефон

ivailora4kov
10.12.10., 10:41
Благодаря на vekatatd за темата която е пуснал, специално за GT-i5500, защото колкото и да четох и да търсих, като пробвам да го инстална това iGO, все не искаше да си намери файловете, от тази тема най-накрая успях да инсталирам iGO-то и то тръгна без проблем. При мен проблема беше че не екстраквам както трябва папките върху картата памет, ако някой друг има проблем с това че програмата не си вижда съдържанието - при мен се оправи така:

1. копирах програмата директно на картата (която е в телефона) (1GB)
2. инсталирах я
3. разархивирах съдържанието на арива на десктопа ~ 30МB (без никакви карти освен - basemap.fbl)
папката която разархивира се казваше "iGO My way" и в нея имаше 3 папки - "content", "license", "scheme"
4. от издърпания торент сложих само картата на българия във папка "map", която се намира във "content"
5. преименувах папката "iGO My way" - да се казва само "iGO"
6. копирах вече преименуваната папка "iGO" на картата директно
7. стартирах инсталираната програма!

всичко тръгна почти без проблем, освен това че както казва "vekatatd" трява програмата да е за QVGA резолюция, не ми се показваха повече от половината бутони, търсите 30 мин, по гугъл или където можете, кой какъвто късмет има, и след като намерих точната програма, всичко сега е ок, само че съм на английски за момента, че не успях да намеря БГ гласове, ако някой има - може да ми прати или да ми пише ако не съм онлайн:
ivailo_rachkov@yahoo.com

показвам как точно трябва да изглеждат папките на картата памет:
(или поне при мен така изглеждат и така съм ги копирал и всичко работи за момента):

sdcard\iGO\content
sdcard\iGO\content\building
sdcard\iGO\content\car
sdcard\iGO\content\dem
sdcard\iGO\content\dictionaries
sdcard\iGO\content\lang - тук копирате езика на интерфейса (*.gro)
sdcard\iGO\content\map - тук копирате картите (*.fbl)
sdcard\iGO\content\poi
sdcard\iGO\content\speedcam
sdcard\iGO\content\voice - тук копирате гласовете (*.zip)

sdcard\iGO\license

sdcard\iGO\scheme

disc
23.12.10., 12:51
Здравейте.Вчера се сдобих с един такъв Самсунг 5500,и опитвам да му кача IGO,качих му всичко,както сте описали,папка IGO в root directory в картата,със съдържание content(building,dem,lang,map,poi,speedcam,voice), license и scheme.
При стартиране ми излиза грешка:"Program application database cannot be found"
Опитах като слагах една по една папките в IGO директорията,първата грешка беше,че липсва папката с лицензите,сложих я и пак опитах,когато добавя останалите папки ми излиза "Program application database cannot be found"
Със iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA.apk съм.Опитах и с десеттина други версии-същата работа.
Какво не е наред?

liubovalter
28.12.10., 13:43
Поради зачестилите въпроси на ЛС относно инсталирането на въпросната навигация и невъзможността ми да отговарям навреме реших да започна тази тема, въпреки наличието на сходна в раздел GPS.
И така да започнем.
1. Снабдявате се с подходяща за вашият телефон версия, да съм по точен търсите iGo за резолюция 240x320(или обратното, зависи как си гледате телефона ;) ). Тук помощ може ви окаже чичко Гугъл, като не забравяте да добавите в търсеното вашата резолюция (240x320 или QVGA).
заб. Имайте предвид, че се среща версия за Tatoo, което уж е със същата резолюция, но някои от бутоните не се виждат.
джокер: пробвайте какво ще каже чичко Гугъл за iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA.apk, ако не стане, помогнете му като добавите kummikud, android и downloads

2. След като сте си осигурили нужното .apk(това е инсталационния файл с правилната резолюция). Премахвате всички следи от предишните ви опити за инсталиране на програмата (т.е. деинсталирате я), ако има такива. Ако няма инсталвате .apk-то ( качвате го на телефона, т.е. на SD картата му и го инсталирате) след това може да махнете самото .apk от мемори картата.

3. Ако вашата версия на програмката се нуждае / или вие искате допълнително да добавите карти, POI, гласове, камери и т.н. отново прибягвате до чичко Гугъл, намирате си нужното и го копирате в директория (папка) /sdcard/iGo/content ( да се разбира в подпапка content, намираща се в папка iGo, която в root (демек директно) на SD картата.

4. Ползвате си навигацията със здраве :beer:

заб. В описаната инсталация се счита, че разполагате с microSD card в телефона, файлов браузър, инсталер/ънинсталер (обогатих родния език :D ) и елементарна компютърна грамотност.

пс Ще помоля модераторите да не местят или поне да не трият темата, въпреки наличието на тази (http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1273) , понеже считам, че тук би била по-полезна на хората, притежаващи този телефон
моля помогнете.аз на моят телефон открих че dps работи само като имам интернет,казахами да изтегля dps karmin.но тои не помага,не виждам никъкъв резолтат,след което ми казаха да намеря карта но незнам от каде да взема,необходимолие да поставя igo на моя телефон ,тои е мод.gt-i5500 sas androit 2,1 и дали да деинсталирам кармин,това сте помогнели телефона ми да се свързва дирекно със сътелита и да не изка интернет

stengy
30.12.10., 12:06
Искам да попитам, подпапка "content" сама ли се създава при инсталирането на .арк-то или трябва ръчно да си я създам. Питам, защото след инсталирането на .арк-то не виждам създадена такава поддиректория.

myankov
31.12.10., 02:11
Трябва да имаш сложена такава папка.

liubovalter
04.01.11., 17:32
аз сложих иго но беше със друга резолюция и телефона ми блокира,моля кажете от къде да сваля за този телефон.търсих кадели не ноне намерих препоръчаното 8.4.2.124036-QVGA това което слозих беше jm-pplw.моля помогнете

stengy
11.01.11., 14:46
Трябва да имаш сложена такава папка.

Не разбрах "трябва да има сложена такава папка" при самата инсталация на Igo или трябва аз да създам такава подпапка след инсталацията на Igo. Питам, защото след инсталацията на .арк-то не виждам създадена подпапка \content.

mooncalf
11.01.11., 15:17
Създай си я ти. Или по-точно я копирай от компа в SD-то. Защото тя самата папка 'content', съдържа в себе си още папки и файлове.

sweetya
12.01.11., 01:32
:D божеееееее и аз си мисля че ще е лесно с тая навигация ...отказвам се прекалено съм руса за да я кача в тела :@

stella
14.01.11., 20:30
...

Пиши на Български!

Mod Edit
Josifbg

stella
14.01.11., 20:46
извинете знам трябваше да е на български

JosifBG
14.01.11., 20:49
извинете знам трябваше да е на български

Натисни бутона edit и си поправи поста ;)

Thanks

stengy
28.01.11., 11:21
Създай си я ти. Или по-точно я копирай от компа в SD-то. Защото тя самата папка 'content', съдържа в себе си още папки и файлове.

Нямам такава папка на компа. От нета свалям на компа "iGOMyWay_8_4_2_139242_QVGA.apk", Това .apk го качвам на sd card на телефона и оттам го инсталирам. След инсталацията не виждам никъде в телефона папка "content". Явно нещо пропускам.

mooncalf
28.01.11., 11:54
@stengy, от там от където сваляш въпросната програма, трябва да има описание и всички необходими файлове. А не само *.apk-то.
Както казах папка "content" съдържа други папки и файлове в себе с които трябва също да копираш от компа в картата.

ntsolov
30.01.11., 20:08
При мен изобщо от компютъране се вижда телефона. А инсталирането на тъпия файл (на телефона, нали там му е мястото - защото на компютъра не може да се инсталира) не доведе до нищо, включително и до стъздаване на въпросните папки.

stengy
02.02.11., 11:07
@stengy, от там от където сваляш въпросната програма, трябва да има описание и всички необходими файлове. А не само *.apk-то.
Както казах папка "content" съдържа други папки и файлове в себе с които трябва също да копираш от компа в картата.

Явно, че не съм се сдобил с всичко нужно за инсталацията, но там откъдето свалих арк-то, имаше само това, пък и не знаех, че трябват още неща. Явно ще трябва да търся още. Е, ако има някой да помогне с готова сборка за случая, ще бъде перфектно. Благодаря предварително

ivailora4kov
15.02.11., 14:30
ще обясня накратко какво точно трябва да се направи за да тръгне програмата без проблем, че може би има хора които не са чели началото на темата

1. трябва да се изтегли инсталационния файл на програмата. при мен той се казва така: iGOMyWay_8.4.2.124036_QVGA.apk
2. трябва да се изтегли съдържанието на програмата отделно - карти, гласове, POI, и така на татък...
3. копира се инсталационния файл във картата на телефона
4. копира се съдържанието на програмата от компютъра във картата на телефона, във папка iGo (по съответният начин както е описан в първите постове)
5. инсталира се apk файла, след като изпише че е инсталиран може да се изтрие от телефона за да не заема повече място, той вече не е нужен
6. страртирате инсталираната програма от телефона. ако сте следвали всичко както е описано не би трябвало да имате проблеми.

ако на някой му трябва инсталацията + съдържанието както на iGo така и на Cygic, да ми пише на имейл-а и да напише в subject (предмета) на съобщението какво точно му е запитването, защото майли от непознати даже не ги отварям, ако не пише за какво става въпрос!!!
ivailo_rachkov@yahoo.com