PDA

Виж пълна версия : Няколко по-новобрански въпросчета

Anbuch
12.12.10., 08:55
Здравейте , от няма и една седмица съм в света на Андроид!
Имам Dell Streak ,не заключен към оператор , беше с Андроид 1.6 ,който ъпдейтнах до 2.2 версията 318 която излезе на 6 декември.
Имам за сега следните въпроси:
1 Пробвах да го руутна с програмата Z4root ,ама нещо нестава....Значи първо избрах temporary root ,забелязах ,че процесора спря да си намаля честотата в зависимост от нуждата и заби на 998 Mhz ,без да забива или да личи ,че се тормози нещо. След това пробвах да инсталирам SystemApp Remover v3.0.apk и rootexplorer v2.12.4 ,ама пише ,че не може да ги отвори.После за проба свалих една програма от маркета която е специално за root-нати и като се опита да я инсталира ми изкара съобщение ,че моето делче ,не е рутнато. Стартирах отново Z4root да пробвам с перманентен рут ,ама програмата нещеше да тръгне и ми предложи force close. Процесора все така на 998 Mhz. Изключих го и пак го включих ,процесора вече си играеше с честотата от 200 до 998. Сега пробвах с перманентен рут ,Z4root се стартира нормално ,но след като си "свърши работата" резултата беше 100% същия както преди.
2.Мога ли да "убия" всяка вибрация в делчето ,дори и като му е изключен звука ( в сайлънсмод)
3. ще има и още скоро
Мерси предварително!

Anbuch
12.12.10., 22:39
Ей, рутнах го , честно казано и аз неразбрах как ама след опити с SuperOneClick v1.5.5 по едно време ми се появи програмата superuser
Поне едно нещо разбрах ,че за 318 програмата Z4root нестава (не съм единственият)

Anbuch
17.12.10., 14:48
Направих една беля!
Исках да си инсталирам новия маркет , но не ми даваше и реших ,че проблема е в това ,че трябва първо да изтрия стария. Бекъпнах го и го имам на файл с име Market_2.09.apk (1.46 mb e), видях ,че в системната директория се води Vending.apk и го изтрих и сега немога да го инсталирам (нито новия-нито стария ми от бекъпа). По точно този от бекъпа се инсталирва ,но като тръгна да свалям нещо от маркета ми изписва : process com.android.vending е спрян и Force close. Погледнах в системната директория и видях ,че файловете Vending.apk и Vending.odex ги няма . Ако някой ми ги изпрати и ги сложа дали ще се оправят нещата? Също така видях и ,че маркета вече не ми е към системните програми и мога да си го трия както си искам

плс хелп , обещавам повече няма да пипам в системната директория

mooncalf
17.12.10., 16:32
Значи, ако нямаш terminal emulator си смъкни.
После стартираш го и изпълняваш командите по долу, за да ънинсталираш текущия маркет:

su
mount -o rw,remount /system
rm -f /system/app/Vending.apk
pm uninstall com.android.vending
mount -o ro,remount /system

След това пробвай да инсталираш новия маркет, ако не стане в смисъл да работи както трябва, го ънинстални и инсталирай стария, който имаш.

Anbuch
18.12.10., 15:39
Тъкмо инсталирах terminal emulator и пробвах за пореден път маркета ,и той взе ,че тръгна нормално! Явно проблема е бил в това ,че след инсталацията не рестартирах делчо. Благодаря все пак ,че се отзова mooncalf !
После без проблем си упгрейтнах Android Market! v2.2.6
Аз бях провал с версия 2.2.7 - тя нестава

Gaspar
19.12.10., 14:45
Анбуш написа -2.Мога ли да "убия" всяка вибрация в делчето ,дори и като му е изключен звука ( в сайлънсмод)

Мисля че е една задоволителна позиция Settings-Haptic feedback с премахната отметка.

Anbuch
19.12.10., 22:41
:emo_im_embarrassed: Мерси , стана!
Е , вече ме засрамихте , то било толкова просто......ама кой да види,добре че съм озаглавил темата с подходящо име!
В интерес на истината ,съм сигурен ,че тази опция я нямах като бях с версията 1.6 (те тогава бяха и мъките да я махна тази вибрация). Явно с Froyo са я въвели ,но не съм я забелязал тази отметка!

Anbuch
06.01.11., 11:06
Ако си unroot-та делчо, ще получавам ли бъдещи упдейти от Dell (ако има изобщо) или не е проблем това ,че е руутнат,както и ако се упдейтне дали ще остане руутнат?
Целта на рутването ми беше да премахна някои ненужни за мен приложения и сега вече не ми е нужен. Колкото повече чета ,толкова повече ме хваща страх да "бараникам" повече
п.п. а какъв е този упдейт 319? Аз съм с 318

mooncalf
06.01.11., 11:40
Root-a, е желателно да го махнеш, ако искаш да получаваш бъдещи ъпдейти.
Ако ти е root-aт, и стартираш ъпдейта, може да прецакаш нещо, или просто няма да мине инсталацията.

Anbuch
06.01.11., 12:47
Бях го руутнал със SuperOneClick-v1.5.5
Сега пробвах ънруута. Изчезна ми инконката Superuser ,но след като рестартирах телефона се появи отново. Стартирах я и забелязах ,че вече в нея нефигурират програмите изискващи руут. Пробвах да я деинсталирам и успях ,(по спомен преди неможех). Ънруутнах ли го в крайна сметка? Как да проверя?

mooncalf
06.01.11., 13:03
Смъкни си terminal emulator, някакъв.
Отвори го и в него напиши 'su', ако маркера от $ се промени на #, значи все още си имаш root.

Anbuch
08.01.11., 00:13
"Излекувал" съм го , не се променя на #
Мерси!

DoNko
08.10.11., 18:51
На някои да му се е случвало да му мигат без причина основните три бутона?