PDA

Виж пълна версия : ZTE Racer се оказа руутнат (не от мен обаче)

moony
22.12.10., 19:25
здравейте, попаднах на интересен факт. инсталирах си AVG Antivirus от маркета и естествено си сканирах телефона. въпреки че за 2то месеца от както имам телефона съм слагал и махал какви ли не аппс, не само от маркета оф корс, по отношение на приложенията нямаше "зловредни". интересното или "suspicious" според AVG е, че телефонът ми е рутнат, което е чудно, при положение, че аз не съм му правил руут. та въпросът ми е, някой друг с рейсър да е установявал подобно нещо и изобщо какъв е начина да проверя дали наистина е руутнат телефона, да не се окаже че е някакъв бъг на AVG-то

hellkiller
22.12.10., 20:33
Най-лесният начин да провериш е като пробваш да инсталираш някое приложение, което изисква root права.

moony
22.12.10., 20:37
Кажи някое приложение което изисква руут права да пробвам

todd
22.12.10., 20:51
Провери в менюто дали имаш икона Superuser ако я имаш значи ти е руутнат телефона.

hellkiller
22.12.10., 20:55
Примерно Titanium Backup (http://www.androlib.com/android.application.com-keramidas-titaniumbackup-xCzz.aspx)

todd
22.12.10., 21:00
да тя е за руутнати телефони

moony
22.12.10., 21:13
пробвах с едно приложение за скрийншот и ми каза че или телефона не е руутнат и нещо свързано с права, не го запомних. AVG обаче продължава да ми изписва "Your phone is rooted, a rooted phone means the user will have administrative rights and the ability to control the phone" (сори че написах цитата на английски). след руут принципно има ли нещо като активация на администраторските права (сори ако ми е тъп въпроса). в менюто не намирам superuser икона...

todd
22.12.10., 21:17
Значи не ти е руутнат телефона, щом я нямаш тази икона

moony
23.12.10., 09:25
Понеже четох из форума, че може да се прави ънруут, да не би от Глобул да са го правили за да сложат примерно български език и това което AVG засича да е някакъв лог, че телефона е бил с руут

Horror
23.12.10., 09:27
Не са.
Posted via Mobile Device

moony
23.12.10., 10:06
ще помоля някой друг от гордите притежатели на рейсъра без руут, ако има сложен AVG Antivirus или ако няма да го сложи от маркета и да сподели като сканира програмата телефона, дали по отношение на settings му изписва същото като на мен "Your phone is rooted, ..."

h4x0r
23.12.10., 11:21
антивирусни програми за Android няма :) защо си играете изобщо да сканирате ..

moony
23.12.10., 13:11
това (http://www.appbrain.com/app/avg-antivirus-free/com.antivirus) тогава какво е?

Horror
24.12.10., 00:08
За да може юзери наплашени от вируси по други платформи, да се чувстват добре и спят спокойно.

two-nine
26.12.10., 17:15
Има къстъм ром за ZTE-то! Мога да дам линк, но нямам време да преведа. При желание - свържете се с мен чрез ЛС.
П.С. само да отбележа, че телефона е кодиран като за начало и другото е, че нямам копие от ОС на глобул (все пак не е чист Андроид).

danchoy
29.03.11., 10:42
Аз когато реших да руут-на преди да инстална рековърито ми излезна, че ми е руут-нат вече (но не официялно явно ..) незнам