PDA

Виж пълна версия : 3G проблем

delerium82
26.01.11., 20:48
Здравейте, притежател съм на този хубав телефон и още го разучавам. Направих нещо което явно не е трябвало да го правя. Тъй като реших че няма да ползвам паметта на сим картата за да записвам номера на нея, и да запазвам смс-и, реших и премахнах приложенията - SimManager.apk, SimManager.odex и Stk.apk, Stk.odex. Така изкарах повече от седмица, като не ми се е налагало да ползвам 3G, но вчера ми се наложи, тъй като нямаше свободна Wi-Fi точка на близо и установих, че не мога да активирам ползването на 3G от Data manager-а. Опитах се отново да инсталирам посочените приложения, тъй като ми стана ясно, че причината е в тях, но получавам репорт - Application is not installed. Реших, че ако премахна Data manager-а поне ще ми освободи 3G връзката и проблемът ще се оправи, но уви не е така. Сега не мога да възстановя нито Data menager, нито SimManager-а - Application is not installed. Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете да оправя грешката си без да се налага форматиране на телефона и връщане на заводски настройки.

mooncalf
26.01.11., 21:04
Да разбирам ли, че след като си ги махнал, тези въпросните, то имаш root?
Ако е така, не се опитвай да ги инсталираш, а си свали RootExplorer, стартирай го придвижи се до - \System\app\ натисни бутончето отгоре mount RW, за да имащ прав за писане в тази дириктория. И после копирай всички премахнати по-рано приложения.
Рестарт и виж как е!

delerium82
27.01.11., 17:30
Да имам руут и първото нещо което направих е да върна файловете на мястото им, след което рестартирах, но не се възстановиха, затова опитах да ги преинсталирам, но ми казва, че не се е инсталирало.

dir2
28.01.11., 10:19
Трябва да се проверят и правата за достъп /Premissions/ да се разреши на потребителя да ги чете. Ако файловете са копирани от System в картата през телефона или ADB-то то не е проблем, но ако са минавали през компютър е задължително почти винаги се орязва достъпа на потребителя до тях и от там не се четат.