PDA

Виж пълна версия : [Ъпдейт] 30/04/2010 v0.4 - BG SMS Sender

redspace
01.11.09., 23:21
Здравейте,

Кратко описание: С програмата можете лесно и бързо да изпращате sms съобщения до абонати на М-Тел, Globul и Vivacom напълно безплатно. Нужно е само да имате регистрация на сайта на www.mtel.bg и интернет връзка. Програмата върши всичко вместо вас и не е нужно да влизате в тежкия сайт на www.mtel.bg и да губите време и излишен трафик. Тази програма ползва в пъти по-малко трафик, ако изпращате смс от нея, а не от сайта на М-Тел. С програмата може да изпращате аналогично sms съобщения и до абонати на Globul и Vivacom.

Ето я и новата версия, която вече придобива завършен вид и функционалност.

Новости във версия 0.4:
- Поддръжка на Globul
- Автоматично логване
- Нова навигация между операторите чрез Menu бутона :)
- По-надеждно изпращане на sms-и (правят се повече проверки дали sms-ът е изпратен и какъв отговор е върнал сайта на оператора)
- Възможност за приключване на дадена сесия (logout)

2D Баркод: http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=276&stc=1&d=1265920832

Или просто потърсете BG SMS Sender в Market-а :)

Картинки от програмата
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=373&stc=1&d=1272657968 http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=374&stc=1&d=1272657972 http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=375&stc=1&d=1272657976

Стари версии и обща информация за програмата

Новости във версия 0.3.5:
- Поддръжка на устройства с малки екрани (Tattoo и други)
- Подобрен интерфейс
- Много малки подобрения

Новости във версия 0.2.5:
- Вече се поддържат двата режима portrait и landscape
- Програмата проверява дали сте въвели коректни данни в логин формата
- Показва се броят на оставащите смс-и за деня
- Показва оставащия брой символи за текста на смс-а и не позволява пращането на невалиден смс (с повече от 100 символа, това е лимита от М-Тел)
- Направени са много подобрения в кода и главно в частта, която се връзва към сайта на М-Тел, което ще помогне за разширяването на програмата и добавянето на повече възможности в бъдещите версии

Новости във версия 0.2:
На началния екран може да изберете оператор, НО за сега работи само М-Тел. В бъдеще програмата ще поддържа и трите оператора.

Вече може да посочите да се запазят вашите данни, за да не ги въвеждате всеки път и така опасност от грешно потребителско име и парола почти няма.

При изпращането на съобщение, програмата запомня вашия последен прякор за удобство.

Дизайнът на програмата е изцяло преработен Надявам се така да ви харесва много повече.

Програмата не показва дали смсът е получен. Това може да видите на сайта на М-Тел.

Надявам се новата версия да ви харесва и да ви улесни ежедневието и да намали сметката ви :">

П.П. При пускането на програмата задължително трябва да имате интернет връзка.

Архив
Версия: 0.1

Здравейте,

Най-накрая ми остана малко свободно време и започнах да пиша програма, която има за цел да улесни пращането на смс-и от сайта на Мтел.
Някой интересува ли се да тества алфа версията, когато я завърша и да си каже мнението?

Ето инфо за текущата версия:

Успях да завърша версия 0.1 Алфа. Програмата е в много начален стадии и има много работа по нея, но мисля, че ще е най-добре да ви представям версия по версия, защото сегашната работи, просто има спартански интерфейс и няма никакви екстри. Просто праща смси към Мтел и това е :">

Ето и инструкции как да работите с нея:
1. Изтегляте apk пакета и го инсталирате както си инсталирате всички програми под формата на apk дистрибуции.
2. Пускате интернет - WiFi, 3G/2G все тая, просто трябва да има интернет връзка преди да пуснете програмата.
3. Пускате програмата и чакате. Понеже много от нещата трябва да са в отделни асинхронни нишки, а нямах време за това, ако ви даде "Force close" прозорец - просто дайте "wait".
4. След като се стартира програмата, ще видите, че всички форми са наблъскани в един прозорец (това ще се промени в следващата версия). Последователността е следната:
4.1. Попълвате полетата "User" и "Pass" с вашето потребителско име и парола за Мтел.
4.2. Поглеждате в долния ляв ъгъл и виждате, че има един статус текст, който пише "Fetching security image..."
4.3. Виждате 4те цифри точно както изглеждат и на сайта на Мтел и ги въвеждате в полето "Code".
4.4. Давате "Login" и чакате.
4.5. Поглеждате отново в долния ляв ъгъл, когато там се изпише "Login done...", значи вече може да ползвате втората форма, която е под бутона "Login".
4.6. Много ВАЖНО!!! Програмата още не проверява дали сте се логнали или не. Ако сте въвели всичко правилно, вие може да изпратите смси, но ако сте сбъркали нещо, няма да можете да пращате смси, но програмата не знае това. Тя при всички положения ще ви позволи да пратите смс след като натиснете бутона "Login", за това внимавайте какво въвеждате. (В следващи версии ще се сложи и проверка за логин.)
4.7. Попълвате полетата "From", "To" и "Body" като внимавате да не превишите 100 символа, защото съобщението ще бъде отрязано. Полето "To" трябва да започва с 3598.
4.8. Натискате бутона "Send" и чаката статус текста да се промени на "SMS Sent..."
4.9. Много ВАЖНО!!! Отново програмата няма как да знае дали смс-ът е изпратен успешно. Това може да проверите от "История" на сайта в Мтел.
5. При всяко стартиране на програмата, трябва да повтаряте стъпките отначало независимо дали сте я затворили и стартирали след 5 секунди (това ще го промена в бъдещите версии). Просто всеки път се стартира нова инстанция на програмата с нова картинка за код от Мтел и трябва да се логвате отначало.

В 100% от всички тествани случаи, програмата праща СМС ако е въведена правилно логин информацията разбира се.

Приятно тестване!

Ще се радвам да напишете коментари!

П.П. Такава програма за Глобул ще се направи още по-трудно, защото сайтът на Глобул използва HTTPS, което е криптирана връзка и трябва да променя начина на работа на сегашната програма, а и трябва да разуча сайта на Глобул, за да мога да симулирам браузера успешно, както е сега при Мтел. Като приведа програмата в по-приличен вид, ще започна работа и по Глобул.

Svetlinsem
02.11.09., 09:17
Давам заявка и за Вивател!

Merconite
02.11.09., 21:34
Аз пък ще тествам пращаите !

Svetlinsem
09.11.09., 13:22
На мен ми дава постоянно force close, с последния Сиоген съм. При завъртане на завъртане на екрана се бави много и когато се използва хардуерната клавиатура е изрязан бутона вход!

redspace
09.11.09., 13:52
При какви ситуации ти дава force close? Програмата още не е пригодена да се ползва в landscape режим. Бави при сменянето на режима, защото отново зарежда данните от сайта.

П.П. Вече има версия 0.2 забравих да пингна след като промених поста :P

Svetlinsem
09.11.09., 14:21
Вече няма force close! Програмта е супер браво!

Merconite
10.11.09., 22:00
УНИКАЛНА!

nuralt
10.11.09., 22:07
Присъединявам се към тестърите.
Първи впечатления, утре.
Posted via Mobile Device

Svetlinsem
16.11.09., 13:10
Предложения:
1. Възможно ли е да се прибави, някъде с коя версия си в момента, винаги забравям. Примерно: Menu>About>Version или някъде долу в ъгъла, нещо такова!
2. И една идея има един много хубав сайт, от който изпраща смс навсякъде по света: www.wadja.com (http://www.wadja.com) - Дали и той може да се прибави?
3. Възможно ли е да си избираме контакти от указателя, най вероятно няма да може от самия сайт?

Седя си и ми идва някакви гениални идейки и викам да ги споделя!

redspace
08.12.09., 05:15
Здравейте,

Има нова версия на програмата с важни добавки :))))
Може да видите повече за тях от първото мнение.

@svetlinsem
Точка 1 от твоите предложения е изпълнена.

За втората точка не мога да кажа, защото има още много неща да се направят, но в бъдеще ще го имам в предвид.

В някоя от следващите версии ще има възможност за избиране на номер от адресната книга. Все пак програмата е да ни улеснява. Това е добавка с висок приоритет.

Svetlinsem
08.12.09., 07:54
Мерси много сега имам и причина да пращам и много смс от от Мтел. Мога да кажа само браво и продължавай все така!

Merconite
08.12.09., 14:07
За пореден път много приятно изненадан. Едно голямо БРАВО!

trustika
10.12.09., 15:44
Голямо Благодаря и от мен! идеално работи!

офф: на screenshot-овете, които са приложени има горе в бар-чете една батерийка с цифричка отгоре май за нивото? това коя програмка е?

redspace
10.12.09., 16:36
Голямо Благодаря и от мен! идеално работи!

офф: на screenshot-овете, които са приложени има горе в бар-чете една батерийка с цифричка отгоре май за нивото? това коя програмка е?

Battery Status - Free е програмката :)
Радвам се, че ти харесва BG SMS Sender :)

redspace
11.02.10., 22:47
Има нова версия на програмата, която вече се намира в Market-а :)

До няколко дни очаквайте нова версия с поддръжка и на Vivatel.

dessyteneva
12.02.10., 08:12
Пробвах я,имам само едно питане-как се излиза след като пратиш смс?Не трябва ли да има опция exit примерно?

JosifBG
12.02.10., 10:22
Добро предложение...
Posted via Mobile Device

redspace
14.02.10., 23:17
Пробвах я,имам само едно питане-как се излиза след като пратиш смс?Не трябва ли да има опция exit примерно?

Идеята на програмата е да си стоиш логнат и да пращаш sms-и, но все още тази функция не се поддържа напълно и при всяко стартиране трябва да се логваш отново, но след време програмата ще прави проверка дали не си се логнала преди и дали сесията е активна и ако това е така, направо ще те пусне да пишеш sms-а, което ще е още по-бързо. По принцип програмата използва локална сесия и ти си логната в сайта само през твоя андроид.

Май доста завъртяно го написах :">

С няколко думи: не е нужно да "излизаш" от сайта.

JosifBG
15.02.10., 01:03
Идеята на програмата е да си стоиш логнат и да пращаш sms-и, но все още тази функция не се поддържа напълно и при всяко стартиране трябва да се логваш отново, но след време програмата ще прави проверка дали не си се логнала преди и дали сесията е активна и ако това е така, направо ще те пусне да пишеш sms-а, което ще е още по-бързо. По принцип програмата използва локална сесия и ти си логната в сайта само през твоя андроид.

Май доста завъртяно го написах :">

С няколко думи: не е нужно да "излизаш" от сайта.

Мисля, че Деси имаше предвид дали има начин да се затваря програмата когато не се ползва така, че да не седи резистентна в памета на телефона като другите програми който повечето свикнахме да ги killв-ваме с Такс Килър или подобна програма :)

dessyteneva
15.02.10., 07:59
Да,точно това имах предвид,защото примерно хора като мен,които предпочитат да говорят,вместо да пишат само от време на време им се налага да пращат sms-и,а през другото време програмката да си спи спокойно,без да хаби батерия.

BeNeZ1n0
16.02.10., 11:35
Здравейте,

Трябва да призная, че като човек който не изпраща смс-и съм много приятно очарован от програмата и от както я качих на телефона си я използвам ежедневно.

Аз съм с ТАТТОО и единствения дисконфорт който се усеща, предвид по-ниската резолюция е частичното визуализиране на бутона за изпращане.

Много ще се раздвам ако разработчикът, който поздравявам за отличната работа :-bd ''благослови'' и по-малките телефони

П.С Нямам и достъп до програмата през маркет-а за последващите обновявания (с версия 0.2.8 съм)

Поздрави

Merconite
16.02.10., 14:38
още по добра е Евала!

redspace
17.02.10., 16:43
Да,точно това имах предвид,защото примерно хора като мен,които предпочитат да говорят,вместо да пишат само от време на време им се налага да пращат sms-и,а през другото време програмката да си спи спокойно,без да хаби батерия.

И аз не обичам, когато някоя програма пусне service и дори, когато не я ползвам, тя си работи и ми хаби батерията и то заради някаква допълнителна услуга, която не ползвам.

BG SMS Sender не пуска никакви услуги (services). Може да го проверите от всеки менъджер на програми :) Точно за това не е нужно да kill-вате програмата. В момента, в който не я ползвате, тя се запазва в РАМ паметта, но не хаби никакви други ресурси и консумира 0% от батерията на телефона. Ако РАМ паметта ви намалее, Андроид автоматично ще убие програмата :) "Убиването" на програми не помага много да не кажа хич. Услугите (services) са тези подпрограми, които работят напрекъснато.

Здравейте,

Трябва да призная, че като човек който не изпраща смс-и съм много приятно очарован от програмата и от както я качих на телефона си я използвам ежедневно.

Аз съм с ТАТТОО и единствения дисконфорт който се усеща, предвид по-ниската резолюция е частичното визуализиране на бутона за изпращане.

Много ще се раздвам ако разработчикът, който поздравявам за отличната работа :-bd ''благослови'' и по-малките телефони

П.С Нямам и достъп до програмата през маркет-а за последващите обновявания (с версия 0.2.8 съм)

Поздрави

Поддръжката за малки екрани е в моята ToDo листа от много време. Следващата версия ще поддържа и малки екрани и ще можете да я инсталирате от Market-а дори и с телефони с по-малки дисплеи.

Много се радвам, че ти е харесало приложението и че го ползваш всекидневно. Работя усилено върху поддръжката на всички Андроид устройства, но това е много трудна задача. Но с помощта на потребителите това може да се постигне :)

HAMMER_T
21.03.10., 12:30
Така и не разбирам защо не мога да я намеря в Market-a. С Tattoo съм, някакви идеи? Нито с баркода, нито с търсене я откривам

BeNeZ1n0
21.03.10., 14:42
Така и не разбирам защо не мога да я намеря в Market-a. С Tattoo съм, някакви идеи? Нито с баркода, нито с търсене я откривам

ТАТТОО е с по-малка резолюция от останалите телефони и се налaга всеки разработчик създал и поддържащ своето приложение тепърва да се съобразява с нас т.е да ни осигури поддръжка което е свързоно с не малко работа по продукта а щом едно приложение няма поддръжка няма да го видиш и в маркета. Това което ти се визуализира в маркета като програми далеч не е всичко.

От тук имаш 2 варианта...
А) чакаш (:|
Б) молиш се на някой любезен съфорумец да те снабди със съответното приложение което си харесал. Нямаш гаранция че ще тръгне но да кажем че по голямата част тръгват

redspace
21.03.10., 22:08
Здравейте,

Забавих се с пускането на нова версия, защото имам проблеми точно с поддръжката на Tattoo. Ако някой иска да тества новата версия за малък екран може да ми пише и ще му дам приложението.

Надявам се в скоро време да мога да го пусна и в маркета. Опитвам се да доизгладя интерфейса за малък екран, защото ако го пусна така сигурно много хора ще пуснат негативни оценки за програмата :( Но от последното обновление насам работя главно за поддръжката на малки екрани.

tprodanov
28.03.10., 18:52
Някой има ли последната версия на програмата, че в маркета я няма?

JosifBG
29.03.10., 16:45
Някой има ли последната версия на програмата, че в маркета я няма?

Последната версия на програмата е качена в първия пост на тази тема.

Ето ти линк за директно сваляне -> http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=347&stc=1&d=1269870285

tprodanov
30.03.10., 10:40
Благодаря ти. Гледах, гледах, взирах се - явно съм за очен преглед. Мерси още веднъж.

redspace
31.03.10., 15:01
Здравейте отново!

След много промени по дизайна на програмата, за да поддържа всички Андроид устройства, BG SMS Sender 0.3.5 е вече факт.

Програмата вече поддържа устройства и с малки екрани и може да се изтегли от всички устройства от Маркет-а.

Програмата има и други подобрения. Повече информация може да намерите в първия пост или просто като инсталирате програмата от Маркета.

Благодаря на всички тестери!

logmax
01.04.10., 20:35
А дали има някаква вероятност да оррее и абонатите на Глобул ?

redspace
02.04.10., 16:52
А дали има някаква вероятност да оррее и абонатите на Глобул ?

Следващата версия ще поддържа и Глобул :)

Svetlinsem
30.04.10., 20:39
http://www.phonearena.bg/htmls/Izleze-programa-za-Android-za-bezplatni-SMS-i-kam-M-Tel-GLOBUL-i-VIVACOM-novina-a_11111.html - а така, честито :)

petyo.tsanov
30.04.10., 22:31
браво ! ще я пробвам само да се регистрирам в тъпите им сайтове :)

redspace
30.04.10., 23:09
Малко се забавих с обновяването на темата, но вече има версия 0.4 :))) Новостите можете да видите в първия пост, но като най-чакано е поддръжката на Глобул :)

Tiger VI
02.06.10., 22:15
1. Може ли да се въвеждат номера от контактите в теллфона?
2. (офф) Изчезна ми акаунта в БТК. Трябва ли периодично да се обновява или просто им е бъгава системата?

redspace
02.06.10., 23:18
1. Може ли да се въвеждат номера от контактите в теллфона?
2. (офф) Изчезна ми акаунта в БТК. Трябва ли периодично да се обновява или просто им е бъгава системата?

Може да въведеш номер от контактите като натиснеш бутона "Phones". Той ще ти покаже всички контакти от адресната ти книга.

Не знам какво имаш в предвид под автоматично обновяване, но не съм забелязал такава нужда. Поне и те не пишат за нещо такова. Сигурно е бъг. Може да им пишеш за проблема.

Tiger VI
03.06.10., 21:39
При натискане на бутона виждам черен екран. Това е проблема.

redspace
03.06.10., 21:57
При натискане на бутона виждам черен екран. Това е проблема.

Черен екран се показва, когато няма никакви контакти в адресната книга на телефона. С коя версия на Андроид си? Имаш ли контакти в адресната книга?

grafalex
03.06.10., 22:03
аз имах същият проблем и с помоща на redspace го реших, контактите трябва да ги имаш записани в google акаунта :)>-

appforce
03.06.10., 22:12
Черен екран се показва, когато няма никакви контакти в адресната книга на телефона. С коя версия на Андроид си? Имаш ли контакти в адресната книга?

Можеш да използваш Intent като от (линк) (http://www.androidsnippets.org/snippets/61/), вместо да пишеш цяло Activity за избор на контакт

redspace
03.06.10., 22:55
Можеш да използваш Intent като от (линк) (http://www.androidsnippets.org/snippets/61/), вместо да пишеш цяло Activity за избор на контакт

Добра идея, но искам в следващите версии да добавя екстри към това Activity, които ги няма в Contact Picker-a.

Tiger VI
03.06.10., 22:58
С коя версия на Андроид си? Имаш ли контакти в адресната книга?

v2.1 Почти всички контакти са там.

redspace
03.06.10., 23:08
v2.1 Почти всички контакти са там.

А колко гугълски акаунта имаш? Версия 2.0 нагоре позволява да синхронизираш по няколко гугълски акаунта. Колко акаунта си добавил?

Tiger VI
04.06.10., 13:20
Един акаунт без телефон.

lubka92
29.07.10., 18:53
Как мога да се сдобия с тази програма? Прерових Google, но не ми дава да я изтегля от никъде.. Някой може ли да ми даде директен линк за сваляне или да ми обясни как мога да си я изтегля и използвам :?

redspace
29.07.10., 19:04
Как мога да се сдобия с тази програма? Прерових Google, но не ми дава да я изтегля от никъде.. Някой може ли да ми даде директен линк за сваляне или да ми обясни как мога да си я изтегля и използвам :?

Потърси в Андроид Маркет и напиши bg sms sender и ще ти излезне програмата :)

mazy™
27.04.11., 13:56
Чакаме новия ъпдейт, който да позволи на програмата да работи с новия сайт на Мтел :)