PDA

Виж пълна версия : USB debugging проблем?

PoisonIvy
05.03.11., 11:05
Здравейте,

от няколко дни се опитвам да си свържа телефона с компютъра чрез debugging-a, но не става и не става. Инсталирала съм SDK-то и драйверите, просто не мога да разбера къде бъркам. Когато дам да се обновят драйверите windows-а ми дава съобщение, че всичко е актуално.
USB storage си ми работи нормално, USB debugging-a е разрешен от телефона и нямам идея вече какво да направя. :emo_im_wtf:

mooncalf
05.03.11., 15:43
Какво точно не работи?
Като напишеш, adb devices в командния промпт, какво ти връща?

PoisonIvy
05.03.11., 17:22
Не намира нищо :/ пробвах и в recovery mode, деинсталирах драйверите, после и на windows xp пробвах, adb-то пак не разпознава телефона..
върнах се към фабрични настройки, форматирах картата да не би проблема да е някъде там, остава само да преинсталирам PC-то, но на Samsung Galaxy S не прави проблеми, само с нексуса ..

mooncalf
05.03.11., 17:35
Как ти разпознава телефона в device manadver-а?
Ако ти го показва с жълто и пише Android 1.0 или нещо такова значи нямаш инсталиран драйвер.
Отвори Device manadger и направи една снимка, и я качи тук да видя как ти се показва устройството.

Също прочети тук ---> Всичко за гугълското sdk (http://www.all4android.com/forum/showthread.php/64-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%B3%D1%8A%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D 1%82%D0%BE-sdk)

PoisonIvy
05.03.11., 18:01
Никъде не мога да видя, това за което ми пишеш, телефона се появява само като дисково устройство.

mooncalf
05.03.11., 20:22
Трябва да се вижда ето така:

http://1.bp.blogspot.com/_Kv2gffQlVw8/TJgQJudAmmI/AAAAAAAAAKM/cei1KqGytkc/s1600/Device+Manager.png

Най вероятно имаш проблем с Windows-а.
Ако искаш да правиш нещо еднократно през ADB ползвай друг компютър.
Но по-скоро преинсталирай.

PoisonIvy
05.03.11., 21:14
Не е в windows-а проблема, пробвах го върху няколко вече. Като съм в bootloader mode, adb interface успява да направи връзка и разпознава android bootloader, но връзка със самия телефон не прави. Какво трябва да направя за да ми разпознае телефона ?