PDA

Виж пълна версия : Интересна случка с HTC Tattoo и SD картата

blastedcow
09.03.11., 05:42
Здравейте отново! Имам следния проблем: телефона (htc tattoo) беше в комплект с 2gb карта. За коледа ми подариха SanDisk - 16gb. Поставих картата и започнах да си я ползвам. Това, което се случва обаче ми е доста странно-ползвам си картата нормално (приложения, музика, снимки) и в даден момент телефона ми казва, че нямам карта, или нямам снимки (а музиката си върви нормално в този момент), спира да ми записва правените снимки на картата, като твърди че има непозната файлова система. След няколко рестарта на апарата пак започва да работи нормално и след няколко дни-пак. На какво може да се дължи това? Правих ресет на телефона, трих data, cache и даже някакъв system update се инсталира, но проблема си го имам. Моля за съвет. Благодаря Ви предварително!

mooncalf
09.03.11., 09:09
И на мен веднъж ми се беше случило същото. Телефона ми казваше че картата е повредена, но като я сложех в картов четец си се разпознаваше както трябва. Затова копирах всичко което ми е важно, с MiniTool Partition Wizard изтрих всички дялове които имах на SD-то и ги създадох наново. Като забележи, всички манипулации по създаване и премахване на дялове, направих докато картата беше в картовия четец(card reader).
След това не съм имал повече проблем.
Можеш да пробваш.

blastedcow
09.03.11., 18:48
Ще бробвам. А възможно ли е да е станало нещо, тък като първо пробвах картата на един samsung, после я форматирах и я сложих на htc-то?

travelwels
04.03.21., 15:19
Thankyou for the information.

https://travelwels.com

Travelling gives you the opportunity to step away from the daily grind.
The new events and experiences help rewire your brain, hence boosting your mood and self-confidence.
For travelling or exploring the world please go through.