PDA

Виж пълна версия : помощ GLOBUL Q1 SE се развали

djmarti13
04.04.11., 15:58
така проблема е че сложих фроио 2,2 с описанието как става но телефона се скапа не ме чуват и аз не чувам при разговор и не се чува музиката като се пусне явно сам за сервиз но незнаех как да направя бек уп и не си направих но имам един приател с оргиналният рум та вапросамие как мога да копирам оргиналният рум от неговиа телефон и да го сложа на моят така че да не си личи че съм го пипал апроблема е и че не разбирам много от андроит та ако има ниакои желаещ да помогне и да опи6е подробно как става номера ще сам много благодарен а и ще помогне и на следващите да могат да си ползват гаранцията може тук или на скаипа ми djmarti133 моляви помогнете???????????

mazy™
04.04.11., 16:42
значи ти зарежда ОС? проблемът е само със звука? от къде си свали 2.2?

djmarti13
04.04.11., 17:00
значи ти зарежда ОС? проблемът е само със звука? от къде си свали 2.2?

от тук http://www.*********.com/forum/topic5055-rom-huawei-u8100u8110u8120-eclair-the-celestial-teapot-rls3.html но всичко си работеше изведнъш отказа за това искам да върна всичко от начало както е закупен за да ниама проблем с гаранцията да не разберат че съм го барникал просто незнам какво да правиа четох и нищо не намерих за този модел телефон

mazy™
04.04.11., 18:11
ако приятелят ти има root да си направи еди бекъп през рикавъри на оригиналния Ром и ти вземи този бекъп и си го флашни пак през рикавъри. или потърси в xda

djmarti13
04.04.11., 18:42
ако приятелят ти има root да си направи еди бекъп през рикавъри на оригиналния Ром и ти вземи този бекъп и си го флашни пак през рикавъри. или потърси в xda

значи търсих навсякаде но намерих инфо. а незнам англиски за това молиа за помощ а ми казаха че този телефон не се рутвал за да му се сложи рома а и аз само сложих рековарито и направо качих рума това значили че не е рутнат ниамали ниакои дето разбира от този модел щото вече савсем се обурках ?????????????????

mazy™
04.04.11., 19:25
няма как да сложиш неофициален 2.2 и да не ти е рутнат телефона
кажи от къде си си купил телефона - какъв беше оригоналния ром и каква версия е - TFT или OLED

djmarti13
04.04.11., 21:02
няма как да сложиш неофициален 2.2 и да не ти е рутнат телефона
кажи от къде си си купил телефона - какъв беше оригоналния ром и каква версия е - TFT или OLED

ами от германос глобал версиата незнам 2,1 ама нататак незнам не разбирам за това питам как с този фаил сам го рутнал и как да го анрутна като вътре съм натиснал само това install-recovery-windows и после съм сложил фаила с новиа рум

djmarti13
04.04.11., 21:13
ами от германос глобал версиата незнам 2,1 ама нататак незнам не разбирам за това питам как с този фаил сам го рутнал и как да го анрутна като вътре съм натиснал само това install-recovery-windows и после съм сложил фаила с новиа рум всущност направил сам това

Къстам Ром за Huawei U8110 (Globul Q1 Second Edition) (Mtel A100)

Рековари.

Първо изключвате телефона.

Свързвате го с USB към компютъра и натискате: power button и задържате 'Volume Down' и 'End (Red)' бутоните. Докато изпише ANDROID.

Теглите това:

http://download922.mediafire.com/72idoc … covery.zip

и активирате install-recovery-windows.bat от архива. става за секунди след това вадите батерията на телефона и вече е с recovery image.

Партишан на картата памет.

Всичко на SD картата ще ти се изтрие най-вероятно затова си направи архив.

1.) Стартираш в recovery mode с натискане на "green call button" и "volume up" заедно и после натискаш power on.

2.) Избираш "partitioning" и маркираш 0 MB за Swap. Препоръчва се да си направиш 256 или 512 MB Ext2.

3.) Като си готов направи wipe of data и dalvik cache и после power off.

4.) Сваляш custom rom който си решиш: 2.1, 2.2 Froyo

karloson
23.04.11., 17:30
Ако нещо от тук може да помогне: http://www.cellphone-tutorial.com/2011/01/huawei-android-smartphone-u8110.html