PDA

Виж пълна версия : Ъпдейт 2.2

SanDRo
11.05.11., 13:27
Здравейте,
някой има ли информация за ъпдейт 2.2 ? Гледам вече е излезнал, ама го няма за България.... то по принцип като гледам моя телефон сигурно е гръцки (има Гръцки и Английски). Взех си го от ВИВАКОМ, но може би ги внасят от Гърция - нямам идея. Така че сигурно този ъпдейт ще върши работа, но как да го ъпдейтна... от менюто на телефона не става, всеки път като дам check for updates ми дава checking for updates is not currently available.. тоест не че няма ъпдейт, ами че не мога да проверя!? Това го дава и като съм с 3G, и като съм с Wi-Fi, така че няма да е от връзката.. Има ли начин да го сваля от интернет някъде или не знам и аз... Софтуера на телефона ми в about phone е следният:
System Version: Moto_Version.2.34.1.MB525.Retail.en.SEA
Baseband Version: EPU93ST2_U_03.04.00
Build Number: JRDNEM_U3_2.34.1
п.п. току що свалих някаква програма Motorola_software_updater от сайта на моторола и то май от там ще се види всичко... ще си поправя поста като завърша да кажа как е минало :) (ако изобщо стане нещо)

Hooligan
11.05.11., 17:10
Днес от моторола европа пуснаха новина, че го пускали за европа...
не следя много точно тоя модел, но ми направи впечатление ;)

SanDRo
11.05.11., 18:40
Е, едва ли е точно от днес?! Аз от няколко седмици знам, че има 2.2 за Америка, но не ми се занимаваше да го ъпдейтвам.. И днес викам да го пробвам. Програмката тръгна и взе да сваля ъпдейта, но ми каза, че трябва телефона ми да е зареден на 100% пък имах работа и трябваше да излизам.. ей сега ще го дозаредя и ще пробвам отново.

п.п. хм.. много интересно.. приключи ъпдейта, ама на firmware пак си пише версия 2.1.. и сега го пуснах наново и ми дава, че няма по-нов ъпдейт?! Явно за моя телефон не става... ?!

JosifBG
13.05.11., 10:01
А може да е бил някакъв ъпдейт за 2.1 това което ти се е появило?
Или изрично е писало, че е ъпдейт към 2.2?

Hooligan
14.05.11., 03:25
А може да съм видял и новината от моторола us, но съм сигурен, че мернах 2.2 и defy... както и да е, явно ще има и за еропа но по късно, както беше с камъка :)

SanDRo
16.05.11., 12:24
Ами то изобщо не ми изписа какъв е бил ъпдейта, но явно си е бил за 2.1 просто, защото ми се промени System версията, но не и тази на firmware-a. Ама щото уж за Европа щеше да има 2.2 ъпдейт през 2Q на 2011.. но май е само за UK, FR, GER версии разни с Motoblur. Пък тя България изобщо я няма в списъка, явно официално не са го пуснали телефона в България, а нашите си продавачи и оператори го внасят от Гърция. Иначе ето една яка снимка на моето Defy в една река :)) може да няма ъпдейт за софтуера, ама той и със стария си плува :))
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224254_1972350599420_1562697772_2098613_3134871_n. jpg

Hooligan
16.05.11., 19:58
Не е така, съвсем официално си е тук, внася се от официалния представител...
А с това плуване внимавай, имаше два в сервиза точно с такова плуване :)
Ще ти го сменят/оправят, ама ще чакаш ;)

SanDRo
18.05.11., 14:57
Ами не знам, аз съвсем често го мокря и го мия под душа даже.. естествено преди това проверявам дали всичко е затворено добре. После малко време трябва да мине да се изсуши говорителя, но иначе няма проблеми, дано и занапред е така. А пък щом се внася официално защо го няма в страницата с ъпдейтите? Там има Англия, Германия, Франция даже и Гърция, но България няма - или не плануват ъпдейт за нас? Аз си мисля, че моя е гръцки, защото менюто с езиците има 2 опции - английски и гръцки.

Hooligan
19.05.11., 15:04
От къде си го взел? Мисля, че проблемът с ъпдейта идва от това, че е с мотоблър, който не се поддържа в БГ.
А за мокренето - умната ;) твой си е, ти си знаеш, но в сервиза имаше 5-6 мокрени :)

powercepyman
23.06.11., 13:23
Относно Froyo 2.2 - току що получих съобщение на моето Defy , че е наличен update 2.2 :-) - направо не повярвах :-). Телефона не е закупен от оператор. От партидата за Vodafone с Blur 2.51.1..Vodafone., Firmware 2.1-update-1.

ObserverBG
02.09.11., 16:52
Преди малко, с помощта на Motorola Software Update и избор на MOTODEFY Retail UK на
http://direct.motorola.com/ENG/SoftwareUpdateSummary.asp?country=GBR&language=ENG&web_page_name=SUPPORT&strCarrierId=&strPhone=MOTODEFY%20Retail%20UK&strCable=Micro%20USB%20Data%20Cable&strURL=https://rsddownload.motorola.com/download/Blur_Version_34.177.3.MB525.Retail.GB.pdf
успешно се ъпгрейднах до 2.2.

Скоро (надявам се) ще се кача на 2.3.4, 10х2
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=852