PDA

Виж пълна версия : Смяна на икони в app drawer

mazy™
21.05.11., 22:46
мога ли и ако да, как да си сменя иконите в app drawer? :bn::bn:
ползвам лаунчъра на Arc, ако е от значение.

mooncalf
22.05.11., 12:14
Make a Custom Shortcut.
Choose Open App Drawer as the Activity.
Choose the icon you want.
Drag it to the middle of the Dockbar.

Нямам как да пробвам.

mazy™
22.05.11., 12:55
явно трябва някаква програма :(

mooncalf
22.05.11., 12:59
Ето още един метод, но за него ти трябва NinjaMorph.

How to change icons in your app drawer (http://www.droidxforums.com/forum/droid-x-themes/17089-how-change-icons-your-app-drawer.html)

Simacid
22.05.11., 19:14
Така...ето един метод без велики сложни програми (освен SDK за да вкараш в телефона вече променените с нови икони апликации). На пръв поглед изглежда малко трудно но всъщност е доста простичък начин.

1. Инсталиране на 7zip програмата (ако не я имаш вече) и наличие на zip файла на рома с който си.
2. Създай "работна папка" някъде на компютъра.
3. Използвай 7zip за да отвориш zip файла на рома, чиито икони искаш да смениш. Навигирай в system/app папката, отбележи всички .apk файлове (задържаш Ctrl + десен бутон на mouse) и ги "завлечи" в "работна папка".
4. Избираш чия икона искаш да промениш. За пример ще дам browser.apk
5. Използвай отново 7zip за да отвориш Browser.apk. След това потърси res/drawable-hdpi папката в апликацията.
6. В папката намери .png файла с име ic_launcher_browser.png. Това е иконата, която се използва от въпросната апликация.
7. Приготви си новата икона. Трябва да бъде с размери 72x72 и формат .png. Увери се, че е именувана ic_launcher_browser.png.
8. "Завлечи" новата икона в отворен прозорец на 7zip който показва res/drawable-hdpi папката, замени иконата вътре с твоята нова и затвори 7zip.

Апликацията на brawser-а вече е променена и ще показва новата икона в app drawer и homescreen също. Извърши същата операция за всяка друга апликация на която искаш да смениш иконата. Иконите на всички ще са винаги в папка res/drawable-hdpi и именувани ic_launcher_името на апликацията.png

След като вече са променени всички икони които искаш, остава да сложиш апликациите в телефона. Начините са два, единия чрез SDK терминала, а другия е да си създадеш свой update.zip.

Примера който ще дам е чрез SDK, защото според мен е по-лесно.

1. В Android SDK/tools папката направи една наречена icons.
2. Копирай променения Browser.apk файл в папката която създаде.
3. Отвори windows command prompt и отиди в Android SDK/tools папката, но не в тази която създаде.
4. Сложи следните команди по една на ред:
adb remount
adb push \icons\Browser.apk /system/app/Browser.apk
5. Направи същото с всички променени апликации, естествено променяйки втората команда със съответното име на апликацията, която слагаш в телефона в момента.
6. Рестартирай телефона and you're done :bf:

mazy™
22.05.11., 21:46
в момента, в който напиша adb remount и получавам следното "'adb' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file."
под windows 7 съм

Simacid
23.05.11., 01:40
Явно пътя до SDK не е верен. Десен клик на My Computer след това Properties, после Advanced System Settings и Environment Variables. Под System Variables има Path кликни на edit. Ще видиш нещо като %SystemRoot%\system32;c:\ накрая след "c:\" добави пътя до Android SDK tools папката. Пример:c:\Android\android-sdk_r3-windows\android-sdk-windows\tools\ и след това потвърди с OK.

Направи следния тест подавайки тази команда като отвориш command prompt:

adb devices

Ако се появи нещо от рода на TA7777U55 device значи всичко е наред.

mazy™
23.05.11., 10:13
да, точно това направих! и повярвай ми пътят е верен, защото нарочно направих да е C:\android\tools , за да не се бъркам. и накрая се добавя ;C:\android\tools\ ;) със ; отпред. и рестартирах и свалих на ново sdk и..не става :@
ddms ми работи, когато реша да направя скрийншот

1во - при windows 7 пътят е - C:\android\platform-tools
2ро - промененият апк файл се слага директно в тази папка
3то - командата е
adb remount
adb push името на файла.apk /system/app/името на файла.apk

mooncalf
23.05.11., 11:11
Пътя за adb.exe не зависи от Windows, а от версията на Android SDK.
След SDK v.7 папката където е adb.exe е C:\android_sdk\platform-tools, но в същото време fastboot.exe си остава в C:\android_sdk\tools.
Във версия 7 на SDK и по-старите, adb.exe и fastboot.exe са в папка tools.

П.П.
В последния пост на темата Всичко за гугълското sdk (http://www.all4android.com/forum/showthread.php/64-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%B3%D1%8A%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D 1%82%D0%BE-sdk) съм го обяснил.

mazy™
23.05.11., 11:25
btw отдавна за windows има installer_r11-windows.exe (Recommended) ;) и няма нужда от zip, което за потребители като мен, е много улесняващо, защото всичко, което завършва на zip ме плаши леееко :-P

GH0STFACE
27.05.11., 13:40
Нямам как да пробвам.

Това като гледам е начин да си смениш иконката за app drawer-a на самия докбар, а на да смениш икони на приложения в app drawer. :)