PDA

Виж пълна версия : Ndrive VS Sygic

Kastoraky
05.11.09., 15:16
Здравейте приятели,
Какво ще кажете да сравниме тези две навигационни программки за дроида.
Аз ги имам и двете и съм много доволен и от двете.

Kastoraky
05.11.09., 15:18
Аз лично симпатизирам на Sygic, защото има по-хубава графика.

redspace
05.11.09., 16:12
И аз съм май за Sygic, въпреки че и двете не са много точни.

Merconite
05.11.09., 16:50
Ndrive ! Работи идеално и винаги ме води на точното място за минимално време.

nuralt
05.11.09., 18:07
Аз несъм доволен и от двете. Указанията заемат много място на малкия екран. Няма и опции за изключване на тези показатели. Изкам си IGO...
Posted via Mobile Device

dessyteneva
05.11.09., 19:33
И аз си искам igo-то,ама за сега повече ми харесва ndrive.

JosifBG
05.11.09., 21:52
Според мен Гармин си е класика.. :) но кога ще излезе .... никой не смее да предвиди :)

Kastoraky
06.11.09., 10:55
Аз лично предпочитам Sygic защото съм фен на 3D-то и защото има повече опции.
Вярно,че и две програмки са еднакво не точни заради старите карти (все пак са от 2003 а знаеме бат Бойко колко промени направи от тогава по София), но когато си на път и пътуваш са точни до около 80%, което е супер.
За Гармин не искам да коментирам ( тя просто е номер едно )
Скоро ще излиза и томтом за андроида, която също е добра.

nuralt
06.11.09., 11:38
оффтипик: има ли карта която показва дупките по улиците на София. )))

redspace
06.11.09., 14:32
оффтипик: има ли карта която показва дупките по улиците на София. )))

Няма, ама има за камерите :P

Merconite
06.11.09., 15:28
То за София ти трябва книжка за Луноход както и добър Джип с окачване за офф роуд.

Верно има ли Карта на камерите в софия???? дайте линк !!

praychev
07.11.09., 17:49
Аз ползвам Sygic от много време и съм много доволен от нея. Но с каквато и навигация да сте е добре преди път да се провери маршрута, всички дават грешки и отклонения.

ciki
10.12.09., 06:37
При гармин грешки няма ;)
Posted via Mobile Device

praychev
11.12.09., 22:53
При гармин грешки няма ;)
Posted via Mobile Device

Ама ти сериозно ползвал ли си Гармин извън щатите, или може би не си ползвал нещо друго. Със Сигик онзи ден ходих до Горна Баня а Гармин не се справи добре, макар че картата е му е много по подробна. Всеки да си мисли каквото ще, или сигик или томтом но като направщт карти за Бг. Мое мнение.:-bd

pesho00
12.12.09., 12:19
Ама ти сериозно ползвал ли си Гармин извън щатите, или може би не си ползвал нещо друго. Със Сигик онзи ден ходих до Горна Баня а Гармин не се справи добре, макар че картата е му е много по подробна. Всеки да си мисли каквото ще, или сигик или томтом но като направщт карти за Бг. Мое мнение.:-bd

Аз съм ползвал Гармин из Цяла Европа и в България, освен че Софтуера за сега им е НАЙ-Добър (макар и доста бъгав:(), картите им са много добри, за България ОСОБЕНО МНОГО;)
Така, че и аз Чакам Гармин за Андроид, дано да е скоро.
А от Сиджик и НДрайв, предпочитем Ндрайв ;) макар и двата да са доста постни от към функции:(

FMJ
15.04.10., 21:02
Според мен по добро от igo8/amigo със карти на Теле атлас няма!!!На PNA съм си направил 4 в 1 като имам най новите карти на NDrive,iGo8,Amigo,Garmin.Най лека и ефектна е Amigo лесна и интуитивна.iGo8 рутира по същия начин но е за хора които обичат да човъркат и променят скинове и схеми.Изненадан съм приятно от NDrive ползва същите карти от телеатлас семпъл интерфейс но ако свалите 3д снимки на Гърция или Франция ще се насладите на офлайн рутиране по снимка.Но за България е неприложимо.Гармин добра карта 5.11 офроут но само толкова кирилизираната във Варна е неприложима излизат маймуни вместо букви и това е в един отрязък от картата около Варна. На латиница отвратително търсене по адрес насича и няма нищо общо със AMIGO/IGO8

Относно кирилизираната карта на Гармин явно съм попаднал на бъгава.защото вече намерих работеща

shtirkov83
16.04.10., 22:56
здравеите искам да попитам за NDRIVE сношти си го сложих от маркета и как да го подкарам и на всичкото отгоре ми каза че бил само за 7 дена даите обяснение или от каде да си го друпна и само да го инсталирам и да работи:)моляви

FMJ
17.04.10., 19:36
Предполагам ако е рутнат тела ще можеш с кийгена да го подкараш също и да откл.картите. C PNA нямах проблем но тук с андроида не стоят така нещата. Слагай Амиго......аз го качих NDRIVE но не сетих да изключа интернета и да пробвам дали ще мога да го отключа. Просто не ми даде възможност за въвеждане на ключа а ме пращаше на страницата за покупка.Знаех що за стока е ,а го имам на друго място и се отказах от това да си усложнявам живота.;)

logmax
25.04.10., 14:28
Чесно казано Sygic повече ми допадна но картат на места (говоря за Бургас )e направо смешна. Пример слизате от Меден Рудник посока към околовръстен път и след светофара ви дава ограничение 90 :0. NDrive е малко по добре но докато и двете навигаций не започнат да им се правят ъпдейти на картите(сезирам iGO която в България е доста по пополярна и за нея има доста повече излезли карти) положението с тях няма да е розово. И за обобщение щекажа Sygic предлага повече опций и е на пълен екран а NDrive навигира дста по добре.

FMJ
27.04.10., 18:06
NDrive с карта на Navteq е супер.Navteq бяха ме разочаровали за iGo но в NDrive са се постарали и имат по добра карта от ТА

janko
28.04.10., 10:09
Аз съм ползвал Гармин из Цяла Европа и в България, освен че Софтуера за сега им е НАЙ-Добър (макар и доста бъгав:(), картите им са много добри, за България ОСОБЕНО МНОГО;)
Така, че и аз Чакам Гармин за Андроид, дано да е скоро.
А от Сиджик и НДрайв, предпочитем Ндрайв ;) макар и двата да са доста постни от към функции:(

тук си прав на 90%. Единствено не съм съгласен с теб относно софтуера на Гармин. Като интерфейс и user-friendly дизайн е пълна скръб, освен това понякога дава доста сериозни отклонения от порядъка на 10-15м. Пример - редовно ми даваше, че се намирам в лявата половина на бул България, а аз съм в дясната, сами си правете извода колко е разстоянието по широчина. :)) Иначе картите на OFRM нямат грешка наистина. Толкова подробни карти няма нито една друга навигация за момента. Тъй че Garmin+Android ще бъде много добра комбинация, особено ако подобрят софтуера поне като визия.
Сиджика ми харесва като визия, но все още не знам как е картата, за 2 дни нямам още впечатления :-?

pnv
28.06.10., 11:10
В Сиджика картата е далеч от нивото на Гармин, най-малкото липсва огромното количество POI, които ги има в Гармин - кеф ти хотели, ресторанти, бензиностанции, забележителности и т.н., както и offroad данните, също налични в Гармина. Аз си сложих пълната версия на Sygic (като под пълна имам предвид наистина пълна - 3.5 GB), но 2 години бях с тел. с WinMobile и ползвах Гармин, така че не съм очарован от Sygic-a, мисля да го разкарам и да си ползвам Google Maps, докато се появи Гармин за Андроид :) А това най-вероятно ще стане съвсем скоро - https://www.garminasus.com/en_US/phones/garminfone/index.html

taipan
05.09.10., 20:10
От Ндрайв съм доволен защото гоползвам на УйнМобайл и си е вграден,върши ми работа но още по-доволен ще бъда ако пуснат Гармин за Андроид защото съм свикнал с него от този в колата,по-подробен е и за малките градове ги има всичките улици.

Galactico
09.12.10., 09:28
Ако ще ги сравняваме, Sygic-a изглежда по-доброто решение.

И нещо друго - аз лично не препоръчвам да ползвате толкова активно мобилния си телефон като устройство за навигация. Въпреки, че телефонът е добър, не може да се сравнява с читавите навигации от Гармин, дори най-евтините. Та хем не можете да разчитате на читава навигация за даден период от време (имам предвид поне 1 час активна работа), хем оставате без телефон. Вариант е да се оборудвате със зарядни, резервни батерии, но тва не е работа. Когато ми се е налагало да разчитам на навигация на телефон за сериозни неща, никога не е свършвало добре :) Иначе ако се омотаеш някъде в града и търсиш някакъв адрес, върши идеална работа.

tomny
14.12.10., 17:04
Аз не съм съгласен. Обиколил съм половината Европа с Igo под Win mobile. За съжаление не успях да го подкарам под Андроид на моята резолюция. Проблем със зарядни и батерии няма, така или иначе го използваш в колата, където се зарежда постоянно, а функцията "телефон" е на един бутон разстояние. Просто мъкнеш едно устройство по-малко :)

aradoslavov
15.12.10., 21:29
Аура е супер изтеглих си последната карта на БГ като интерфейс и 3D режима са ОК.