PDA

Виж пълна версия : Пронлем с 3G мрежа на Globul

stensyto
22.07.11., 14:38
Здравейте. Искам да разбера ако е възможно като напишете *#*#4636#*#* на Вашия nexus s и Ви се отвори менюто, изберете първото "Информация за телефон" какво Ви пише на "Задаване на предпочитан тип мрежа". При мене е GSM/CDMA auto (PRL). Има възможност да избера от падащо меню:
-WCDMA preferred
-GSM only
-WCDMA only
-GSM auto
-CDMA auto
-GSM/CDMA auto (PRL).
Проблема е, че искам да задам WCDMA preferred но не го приема. Приема понякога WCDMA only но тогава е само 3G (доста по бърза) и когато нямам обхват на 3G и губя мрежа. Жена ми е с htc desire z пак на Globul, но при нея като напиша кода се вижда, че мрежата е зададена WCDMA preferred и отварянето на страниците е доста по бързо от моя. До колкото прочетох из нета WCDMA е широколентова 3G мрежа и по добра според мене от CDMA. Какво е Вашето мнение?
Аз съм със Samsung nexus s 2.3.4 GRJ22 и не съм рутвал нищо. Възможно ли е да е от SIM картата защото е от доста години и затова да не може да се избере WCDMA preferred. От Globul на 123 не можаха да помогнат, затова се надявам някой от форума да съдейства. Връщал съм заводските настройки няколко пъти, пробвал съм с прокси и порт и без тях, но без резултат. Благодаря предварително!