PDA

Виж пълна версия : turn-up

sashomasho
09.11.09., 16:48
Наскоро мой приятел спомена, че му липсвало постепенното усилване при андроид-а, и така и аз се подсетих, че винаги съм го ползвал на предишните си телефони, а да си правя мелодия, която да се усилва ми се строи мързелива работа, най-малкото защото утре ще я сменя и пак така... За това и седнах и написах нещичко, което ако е включено при входящо обаждане започва постепенно да усилва звука докато не стигне предварително зададена от юзъра граница. Началната сила на звука е текущата която е зададена на телфона.

Добавих и същото нещо за алармата, като там се започва от съвсем най-ниското ниво на звука и пак поетапно нагоре до нивото което юзъра е задал.

Искам да помоля, хората които ги интересува подобна функционалност, и разполагат HTC Sense (HERO) или друг имидж различен от гугълския да пробват въпросната програма, и в частност алармата, и да споделят тук дали работи. Предварително благодаря.

Линка на програмата е този:
http://turn-up.googlecode.com/files/turn-up-0.9.1.apk
Страницата е тази: http://turn-up.googlecode.com/

а.

p.s. както стана ясно - за да използвате тази програма, трябва да сте с версия на андроид 1.6 или по-нова.

redspace
09.11.09., 16:50
Много интересно :)
Ще го пробвам като имам време.

П.П. Като service ли го правиш?

sashomasho
09.11.09., 16:53
не, с intent, първо пробвах със service, но ми се строи ненадеждно и като цяло неправилно.. после намерих и по-правилен начин :)

p.s. пак има service, но той живее съвсем за малко..

JosifBG
09.11.09., 16:55
Ихууууу ето това "чукане" чаках - както му се вика #-o

Svetlinsem
09.11.09., 16:56
Браво звучи много добре!

redspace
09.11.09., 16:58
не, с intent, първо пробвах със service, но ми се строи ненадеждно и като цяло неправилно.. после намерих и по-правилен начин :)

Само така. Значи определено ще пробвам :P Със service ще хаби много батерията.

П.П. Ако искаш направи втора тема в този раздел със същото име но с добавен текст след заглавието "turn-up (код)", в която може да споделиш какви техники си използвал и от къде си научил за тях. Мисля, че ще е много интересно на другите програмисти да разберат. Аз вече се редя на опашката :P

Нека тази тема да е официалната за всички потребители, а другата е за тези, които се интересуват от самата работа на програмата и в часност от кода й :P

sashomasho
09.11.09., 17:06
Нека тази тема да е официалната за всички потребители, а другата е за тези, които се интересуват от самата работа на програмата и в часност от кода й :P

Кода го има на страницата, наистина мисля, че на който му е интересно може да го провери там (или да си го изтегли), кода съвсем не е кой знае колко, а ако някой му е интересно, има други идеи и иска да се включи - за мен ще е голяма радост и тогава можем да направим още една тема.

redspace
09.11.09., 17:08
а ако някой му е интересно, има други идеи и иска да се включи - за мен ще е голяма радост и тогава можем да направим още една тема.

За това говоря :) Не за самия код, а за коментари по него.

nuralt
09.11.09., 19:34
Пробвах с HTC Hero но нещо не усещам голяма разлика. и алармата и звъненето ми се струват еднакви без да се променят с времето. ще се пробвам пак в къщи на по безшумно място.)
Браво за идеята.

JosifBG
09.11.09., 21:14
Дам на Hero не работи така като гледам....никаква разлика..

sashomasho
09.11.09., 22:48
Hero-то било 1.5, а аз си мислех че си имате 1.6 там.. ОК, значи просто трябва да си оправя програмата да не позволява да се инсталира на 1.5, понеже това с уведомлението за входящ разговор го има явно само от 1.6 нататък, грешката е моя че ползвам сдк 1.6 заради по-симпатичния емулатор. А колкото за алармата, там не вярвам да има промяна и при 1.6, просто аз прихващам само оригиналното приложение. Благодаря на всички за обратната връзка, и извинявайте ако съм ви загубил времето...

nuralt
10.11.09., 04:04
Моля моля. Ти пиши пък тестъри много ;)
Posted via Mobile Device

Svetlinsem
10.11.09., 10:03
При Г1 с последния Циоген няма проблеми. Всичко си работи!

J`E`K`O
11.06.10., 21:18
Не ми се зарежда страницата - Forbidden. Някой може ли да пробва и да каже, че ми стана интересно да видя кода.

sashomasho
12.06.10., 00:18
Не ми се зарежда страницата - Forbidden. Някой може ли да пробва и да каже, че ми стана интересно да видя кода.
преместено е тук (http://bit.ly/btwcMc)