PDA

Виж пълна версия : Въпрос за смартфони с вграден GPS и A-GPS едновременно ?

voto
30.05.12., 03:30
Добро утро на всички!

Интересувам се , съществуват ли смартфони работещи едновременно с вграден GPS приемник и A-GPS система , под ОС Андроид и кои са точните модели ?

Благодаря предварително на отзовалите се !

Horror
30.05.12., 21:10
На практика - всички андроиди с GPS, са и с A-GPS. И за да не съм голословен, това е резултата от търсенето в gsmarena, по критериите - Android, GPS, A-GPS

http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&idAvailability=0&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=11&nminCPUMHz=0&nCPUCores=0&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=0&fmaxDisplaySize=0&nPixelDensity=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=0&idAccelerometer=0&idGyro=0&idCompass=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=0&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=1&bWLAN=0&idNFC=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=A-GPS

voto
03.06.12., 02:28
Благодаря за отговора ,но точно такива описания ме притесняват.
пример : GPS

Yes, with A-GPS support

как да разбера ,че съответния модел има вграден SIRF 3 или 4 .
Иначе ясно е написано за A-GPS
Това неясно описание е масово в линка който ми предлагате и в доста други.
В ревютата се пише какво ли не за видеото ,аудиото и т.н. ,но за GPS подробнисти малко.
Много е кофти да идеш ,да речем на Рибните езера и да видиш ,че нямаш обхват,което значи - нямаш и GPS.
Нали целта на смартфна е да ми спести носенето на фотоапарат , телефон ,лабтоп и GPS едновременно!

voto
03.06.12., 02:44
П.С.
Именно за това питах за точно определени модели ,за които се знае със сигурност ,че работят с двата вида GPS.
Аз знам с за DELL Streak 5 , но не ми се иска като говоря по него ,околните да си мислят ,че се крия от някого:af:

Horror
03.06.12., 20:47
Ако идеята ти е да имаш обхват, където няма мобилна мрежа, всъщност трябва да проверяваш дали телефона ти е с чист GPS, а не примерно само с A-GPS, защото идеята на A-GPS-a е да подпомага бързото позициониране, като използва информация именно от мрежата.

бтв Xperia S е с GPS и с GLOSNAS, т.е. при нея със сигурност ще се позиционираш.