PDA

Виж пълна версия : Проблем с GPS на Samsung Galaxy Gio

blastedcow
03.09.12., 10:07
Здравейте! Скоро си купих такъв телефон и до сега не бях ползвал въпросната навивигация. Преди няколко седмици тръгнах към морето и си инсталирах Sygic. Тръгнах, пуснах gps-а, програмата-както си му е редът. Чаках, чаках но не можах да получа валиден gps сигнал. Хваща между 2 и 5 сателита, но всичко прикючва с това. Просто не се връзва. Свалих си и приложението Endomondo Sport, но уви и там нямам успех. Прочетох в нета за програмките GPS AIds и GPS Sitter. Инсталирах ги и докато бях във Варна стана работата. Сиджика тръгваше и ме позиционираше за минута. Всички програми показваха че хващат сигнал от между 6 и 10 сателита. След ден обаче отново спря :( Вчера се прибрах в София и проверих за ъпдейти. Версията на андроида се вдигна от 2.3.3 до 2.3.6. Сега опитах пак, но никакъв успех. Чакам около 15 минс и показва че има 2-3 сателита но не се връзва с тях. Моля дайте ми съвет какво да правя! Проблема хардуерен ли е или софт? Аз лично мисля, че щом веднъж работеше не би трябвало да имам повреда в GPS чипа или антената. Моля за съвет. Благодаря!