PDA

Виж пълна версия : Какъв ROM да сложа на Xperia Sola?

gunther
16.08.13., 16:20
Телефона взех преди около 2 седмици и съм доста разочарован. Апарата е много бавен и бъгав. Понякога след разговор трябва да чакам 10-ина секунди за ди ми се върне интерфейса след затваряне на обаждането. Има и купища други бъгове и случаи със забавяне. Не знам дали е от хардуера или софтуера (знам, че телефона не е от най-бързите), но иска ми се при възможност да пробвам друг ROM, с който телефона ще тръгне по-добре. Сега съм с официалния ICS 4.0.4. Пробвах неофициален порт на JB, но бях изправен пред още повече бъгове :be:. Върнах ICS. В xda developers съм намерил доста дълъг списък с ROM-ове, кернели и какво ли не. Понеже нямам време и нерви да ги пробвам всичките, пиша тук във форума с надеждата, че някой ще ме посъветва ROM, който ще работи добре на sola и ще подобри производителността (ако това е изобщо възможно).

gunther
16.08.13., 22:50
Ето пример на бъг, много забавно:
Звънят ми, наблюдавам телефона. Почва да мига синята лампичка и светва лампичката при надписа xperia. След няколко секунди се включва екрана - празен сив екран. Рингтон все още няма. Изписва номера на обаждащия се, след няколко секунди изписва името му. Появява се снимката. Чак сега почва да свири рингтона. След 2 секунди се появяват копчетата за вдигане или затваряне. Вдигам - няма звук. Преминават 2 секунди и вече мога да разговарям. FML

gunther
20.08.13., 18:32
Сложих си eXperience (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303405), базиран на JB port на munjeni. За сега нямам оплаквания.

fairshuru
19.12.15., 12:58
Пробвах неофициален порт на JB, но бях изправен пред още повече бъгове . Върнах ICS. В xda developers съм намерил доста дълъг списък с ROM-ове, кернели и какво ли не. Понеже нямам време и нерви да ги пробвам всичките, пиша тук във форума с надеждата, че някой ще ме посъветва ROM, който ще работи добре на sola и ще подобри производителността (ако това е изобщо възможно).