PDA

Виж пълна версия : Оставащи безплатни минути

nuralt
06.12.09., 14:14
Здравейте девелопъри.) днес се огледах в сайта на Mtel и забелязах, че под потребителското ми меню има раздел от който може да си проверя оставащите ми безплатни минути от тарифния ми план.
Та въпроса ми е има ли нячин да се направи уйджет който да актуализира информацията след приключване на разговора. (в зависимост от това как се актуализира на сайта)
За съжеление няма как да се видят оставащите МБ но за това си имаме 3G WATCHDOG.

Картата на менюто е долу:

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=228&stc=1&d=1260101500

Merconite
06.12.09., 15:00
Бате докато го разчета тоя скрееншот ми зе здравето...
Мисля, че ще е доста полезно за хората който имат пакети с много минути но едно вметване ако е възможно да се направи тази джаджа може ли да се добави таймер с кой колко си изговорил?

redspace
06.12.09., 15:07
Възможно е да се направи такова нещо. Много пъти съм си го мислел. Единствения проблем е, че от мтел искат да ти пратят смс с код, който да въведеш преди да имаш достъп до тази информация, което ще направи програмата доста тромава, защото ще трябва да получава смс-и, когато сесията е изтекла, за да я поднови, но ако се намерят много хора, които да пишат на мтел да се махне тъпата смс валидация, може да направя такава програма :)

Merconite
06.12.09., 15:09
Еми какво чакаме някой да даде примерно писмо и имейл и да почваме Спама :D

nuralt
06.12.09., 15:17
Бате докато го разчета тоя скрееншот
е сега претенции.)

Възможно е да се направи такова нещо.... Ако направят накаква настройка примерно, хора с определен ос да могат без да пращат СМС да влизат. мисля, че проблема ще бъде отстранен.??

...зи джаджа може ли да се добави таймер с кой колко си изговорил?

има няколко програми които върсхта тази работа. примерно "Phonalyzr" (http://www.androlib.com/android.application.com-phonalyzr-CiD.aspx)

nuralt
06.12.09., 15:25
...зи джаджа може ли да се добави таймер с кой колко си изговорил?

има няколко програми които върсхта тази работа. примерно "Phonalyzr" (http://www.androlib.com/android.application.com-phonalyzr-CiD.aspx)

Merconite
06.12.09., 15:30

Минавам в тест Режим!

redspace
06.12.09., 20:51
Сега отново проверих сайта и видях, че за определени услуги не се изисква ауторизация с смс. Това са услугите, които показват колко минути сте изразходвали от включения пакет и колко е вашата сума. Мога да направя такава програмка, но ще ми трябва вашата помощ. Ако сте съгласни, всеки който иска да помогне и има мтел абонаментен план да пише тук :)

nuralt
06.12.09., 22:21
Аз като requester съм готов.) Ама дай на лични саобщения, че няма да е много приятно да ми видят лични данни и т.н.

Всъщност все тая... казвай какво конкретно те интересува.
Posted via Mobile Device

redspace
06.12.09., 22:46
Трябва да знам как се форматира самата страница. Предполагам, че при различните абонаментни програми е различен текста. Кажи каква е твоята програма и покажи два скрийншота на две страници - едната е за текущата ти сметка, а другата за оставащи минути от пакет промоции. Може да изтриеш номера и друга лична информация.

dimitar_kolev
06.12.09., 23:01
Идеята е доста яка :) Дано се получи нещо... ето от мен screenshots

redspace
06.12.09., 23:13
Не забравяйте да пишете и абонаментната програмата, на която сте :)

Имам и един друг върпос. Ако някой има два номера към един акаунт. Изобщо това възможно ли е?

dimitar_kolev
06.12.09., 23:15
Surf & Talk 250 :) Сори за пропуска. Иначе мисля, че няма как да имаш 2 номера на един акаунт. Аз реално имам 3 на мое име, но всеки е отделно регистриран в сайта с отделен юзър и пас.

redspace
06.12.09., 23:19
Surf & Talk 250 :) Сори за пропуска. Иначе мисля, че няма как да имаш 2 номера на един акаунт. Аз реално имам 3 на мое име, но всеки е отделно регистриран в сайта с отделен юзър и пас.

Това е добре, защото не усложнява допълнително нещата.
Тогава съвсем сериозно ви казвам, че ще направя такава програма. В началото ще е доста проста, но ще върши това, за което ще е предназначена :) Пречката, която виждам е, че ако някой е с програма, която е по-специфична, може да не му показва оставащите минути. За това е хубаво всеки, който има различна програма от споменатите да покаже какво му се показва на сайта :)

Merconite
06.12.09., 23:25
Искам и аз да помагам ! Имам абонаментен план :)

redspace
06.12.09., 23:38
Искам и аз да помагам ! Имам абонаментен план :)

Кажи каква е твоята програма и покажи два скрийншота на две страници - едната е за текущата ти сметка, а другата за оставащи минути от пакет промоции. Може да изтриеш номера и друга лична информация.

nuralt
06.12.09., 23:40
Аз съм също с surf and talk 250. А и до сряда няма да имам настолен комп.(
Posted via Mobile Device

redspace
07.12.09., 00:55
Аз съм също с surf and talk 250. А и до сряда няма да имам настолен комп.(
Posted via Mobile Device

Спокойно, аз съм с тази програма и колегата по-горе и извадих инфото от нея. Някой ако е на различна програма да пише, защото тази вече е разгадана :)

dessyteneva
07.12.09., 08:22
Аз съм на комфорт 500,в момента имам 1000 минути към 12 номера,сега ще пробвам да кача скрииншоти.Не можах да се вместя в изискванията за размер и ги качих тук
http://www.bgphoto.net/photos/31761/o633957707437446979.bmp
http://www.bgphoto.net/photos/31761/o633957708344165729.bmp
Дано съм полезна.

Merconite
07.12.09., 11:00
http://prikachi.com/files/1205646A.jpg
http://prikachi.com/files/1205648B.jpg

blue loop 100 безплатни към всички 250 сърф пакет

Извинявам се за формата

nuralt
13.12.09., 11:11
има ли развитие с проекта? нещо още да помагаме?

redspace
13.12.09., 16:17
има ли развитие с проекта? нещо още да помагаме?

Има развитие по проекта. Библиотеката, която симулира уеб браузер вече работи без никакви проблеми. Трябваше да си я модифицирам, защото от М-Тел са направили един бъгав сайт, който не се държи според стандартите, но няма значение. Сега най-важната част от програмата, т.е. тази библиотека работи без никакви проблеми. Първата версия на програмата ще показва текущата сметка. Надявам се като за начало да ви стига :)

nuralt
13.12.09., 16:50
:eek: как да не стига. пу да съм първи тестър....

freeze
13.12.09., 23:20
Мислел съм си за просто приложение, което парсва call log-ът, групира разговорите по оператор, сумира изходящите минути, евентуално филтрира тези, предварително вкарани в групи (семейство и приятели и т.н.) и изплюва статистика. Нещо като Phonalyzr за нашите условия на няколко оператора с различни групи и т.н.
Недостатък е, че, подоно на Phonalyzr, ще прави статистика само на настоящия Call Log, тоест при wipe ще се секне статистиката.

След Коледа - Нова Година бих се захванал с нещо такова.

dessyteneva
27.12.09., 09:11
Ако ще е полезно да добавя,че има промяна в страницата на мтел -при проверка на "моите отстъпки" освен изразходваните и оставащите минути се появяват и мегабайтите от пакета за данни-при мен има несъответствие с показанията на 3G Watchdog с около 6мв в полза на мтел,но все пак е нещо.

JackRock
02.01.10., 09:46
Е добре де защо само за Мтел ???

freeze
02.01.10., 12:17
Промяна няма. Аз мегабайтите си гледам на "Оставащи отстъпки" от много месеци. Може би от самото начало на интернет абонамента ми (02.2009). Но и други хора са се оплаквали, че не си виждат трафика там, не знам на какъв принцип се е определяло. Аз съм с Mtel Surf.

redspace
03.01.10., 23:30
Преди няколко месеца нямах мгбайти, а само минути. Сега и аз мога да си проверявам мегабайтите. Най-късно февруари ще напиша първата версия на програмата. Сега съм в сесия и е малко напечено :)

dessyteneva
04.01.10., 08:29
А съвпадат ли ви изразходваните мегабайти, отчетени на страницата с данните от 3GWathdog-при мен има разминаване от около 10 мв в полза на мтел разбира се на галаксито,а при мъжа ми на хирото са точно,та да знам да се разправям ли с мтелците или бъга е при мен?

redspace
04.01.10., 08:50
А съвпадат ли ви изразходваните мегабайти, отчетени на страницата с данните от 3GWathdog-при мен има разминаване от около 10 мв в полза на мтел разбира се на галаксито,а при мъжа ми на хирото са точно,та да знам да се разправям ли с мтелците или бъга е при мен?

Не са М-Тел. Просто отчитането на тези програми не е 100% точно и при мен има отклонение, но аз ползвам NetCounter.

dessyteneva
04.01.10., 08:53
Може би зависи от телефона-при хирото абсолютно съвпадат показанията,а при моето галакси постоянно има проблем и се налага да рестартирам програмата,особено в началото на нов месец-моя период на отчитане е до 6то число,а като свърши месеца започва да ми показва само за деня и за седмицата и като я рестартирам отново се появява цялото количество изразходвани мегабайти-3GWatchdog.Като се появи на бял свят програмката за оставащи минути с удоволствие ще ползвам нея,вместо кучето!

nuralt
04.01.10., 12:55
Абе мисля че пак ще го ползваш. Дори и планираната програма да отчита то аз не знам информацията на мтел на колко време се обновява. А аз съм настроил кучето да ми се нулира всеки ден и да ми сигнализира когато приближа дневния си лимит от 8 мб. ))))

freeze
04.01.10., 13:59
Отчитането трябва да е напълно точно, защото следят мрежовото устройство (/dev/rmmon0 ли беше на андроида...).
По-скоро може да има разминаване между това кога кучето е почнало да отчита новия месец и кога Мтел. При мен разминаването е от 16МБ.

dessyteneva
04.01.10., 20:08
Аз съм си го настроила кога ме засичат и колко ми е месечния пакет,но нещо не е наред напоследък-започна да показвадневния и седмичния разход след 1во число и трявбва да го рестартирам,за да покаже всичко за зададения период,а при хирото е точно до мв.При мтел мисля,че с 24ч се забавя отчитането или поне така ми беше казал оператор,но пък те всичси говорят ралично,та не знам-оня ден една ми каза,че се отчитало на 100кб и от там идвала разликата,но пък вчера като им обърнах внимание,че на страницата пише таксуване на 1 кб ме препратиха да питам на*88/9/1-тия дни ке звънна да видя какво ще ми кажат,че трябва от друг телефон да е.
Posted via Mobile Device

freeze
05.01.10., 02:29
Има опция да се добавят изразходвани мегабайти в кучето, изравних с показанията на Мтел, ще видим утре как ще е.
Дори да има 24 часа забавяне, аз 16мб не съм направил от вчера, коклото ми е разликата.

dessyteneva
05.01.10., 08:16
Къде е тая опция и по-точно как се казва,защото не я откривам-моята разлика се увеличава-вече е 10мв.

freeze
05.01.10., 15:57
Menu->More->Set quota Ctrs

freeze
09.01.10., 13:11
Вече 40МБ, откакто изравних показанията на Мтел и кучето и няма отклонение.

dessyteneva
09.01.10., 17:13
Мен на 06 ме засякоха и в новите показания веченяма разминаване,ще видим при прехода от месец в месец,явно там започва да ми прави номера,то от самото начало си имах проблем с това,даже писах на разработчика и той прави промени специално за галакси.
P.S.Снощи порових повечко в нета и днес гледам,че вече има разминаване около 1,3мб с показанията на страницата.Явно при моя телефон кучето се излага и това е.

redspace
03.06.10., 21:59
Надявам се да не ми се сърдят, но ще издам, че съвсем скоро ще има такава програма, която проверява сметката ви, оставащите минути от отстъпки и пакет данни :) Програмата работи доста добре. Бета тестер съм и вече си премахнах всякакви програми, които ми следят трафика и ми точеха от батерията :)

NRG
04.06.10., 10:02
Надявам се да не ми се сърдят, но ще издам, че съвсем скоро ще има такава програма, която проверява сметката ви, оставащите минути от отстъпки и пакет данни :) Програмата работи доста добре. Бета тестер съм и вече си премахнах всякакви програми, които ми следят трафика и ми точеха от батерията :)

E хайде де скръндзи, дайте ако трябва сметка да направим някакво дарение за труда който полагате.

JosifBG
04.06.10., 11:04
E хайде де скръндзи, дайте ако трябва сметка да направим някакво дарение за труда който полагате.

BTW това е добра идея

Horror
04.06.10., 12:50
Някой се е сетил да направи програма, която ползва USSD кодовете?

redspace
04.06.10., 13:09
Някой се е сетил да направи програма, която ползва USSD кодовете?

Доколкото знам програмата проверява в страницата на М-Тел. Трябва да имаш интернет и регистриран номер в mtel.bg.

NRG
04.06.10., 17:51
Мога да подскажа, че от менюто Мтел+ на сим картата пак става безплатно да се проверява. Може ако е по лесно и в тази посока да се работи.

redspace
04.06.10., 17:55
Мога да подскажа, че от менюто Мтел+ на сим картата пак става безплатно да се проверява. Може ако е по лесно и в тази посока да се работи.

За жалост API-то на андроид не позволява да се ползват съответните кодове от това меню, а и дори да можеше, щеше да е тромаво, защото съответния код трябва да се набере от телефона все едно набираш обикновен номер.

За сега приложението върви супер. Единствено иска интернет и регистрация в М-Тел :)

NRG
04.06.10., 20:05
За жалост API-то на андроид не позволява да се ползват съответните кодове от това меню, а и дори да можеше, щеше да е тромаво, защото съответния код трябва да се набере от телефона все едно набираш обикновен номер.

За сега приложението върви супер. Единствено иска интернет и регистрация в М-Тел :)

Лоша работа, няма да може да е ползваме.

redspace
04.06.10., 20:43
Лоша работа, няма да може да е ползваме.

Кое няма :)?

NRG
05.06.10., 00:56
Кое няма :)?
Това същото дето само говорите за него, ама то всъщност е сигурно нещо секретно. А кое няма май нищо няма X_X

redspace
05.06.10., 12:39
Това същото дето само говорите за него, ама то всъщност е сигурно нещо секретно. А кое няма май нищо няма X_X

Не е супер секретно. Просто тествам програмата, а още не е излезнала официално. До няколко дни и това ще стане :)

redspace
10.06.10., 15:49
Програмата излезна официално и се казва M-Tel Bill :)

Ето линк към темата на новината: http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1429