PDA

Виж пълна версия : Настройки на приложението ''Mail''

BeNeZ1n0
08.12.09., 18:02
Здравейте,

Някой може ли да предложи подробни инструкции стъпка по стъпка как се настройва ''Mail'' приложението така че да работи с акаунт, по-специално за мен АБВ, както е ''GMail'' приложението за гугъл акаунти

Не съм го правил досега и ми отбягва точно откъде да си набавя необходимата информация, така че ако може някой да ми помогне ще съм му признателен а и смятам доста други потребители който по една или друга причина все още не са го сторили

Благодаря !

Поздрави

JosifBG
08.12.09., 18:46
Здравейте,

Някой може ли да предложи подробни инструкции стъпка по стъпка как се настройва ''Mail'' приложението така че да работи с акаунт, по-специално за мен АБВ, както е ''GMail'' приложението за гугъл акаунти

Не съм го правил досега и ми отбягва точно откъде да си набавя необходимата информация, така че ако може някой да ми помогне ще съм му признателен а и смятам доста други потребители който по една или друга причина все още не са го сторили

Благодаря !

Поздрави

Здрасти,
1во трябва да разбереш какъв протокол използва абв.бг и по кой наличен протокол ще си проверяваш пощата.
- Протоколите са 2: POP3 и IMAP (Това е важна информация за да може да се конфигурира мейл клиента)
2ро утре ще ти направя набързо един гайд със снимков материал стъпка по стъпка в зависимост от протокола който ще използваш.
Да не забравиш да провериш и да ми кажеш дали POP3 или IMAP

;)

BeNeZ1n0
08.12.09., 23:14
Привет

Прочетох малко за 2-та протокола.. колкото да се ориентирам за какво става въпрос

АБВ работи под РОР3, това което ми направи впечателение е цитирам:

Чрез изпращане на SMS до специален номер ще получите код, с който можете да активирате POP3 и SMTP за 6 месеца (yслугата е валидна за всички мобилни оператори).

копирал съм текс от раздел услуги в АБВ и това което разбирам от текста е че услугата се заплаща.

При другите пощенски акаунти така ли е ?

Не че 5 лв на година са проблем но може би има значение за настроиките

Поздрави

JosifBG
08.12.09., 23:21
Привет

Прочетох малко за 2-та протокола.. колкото да се ориентирам за какво става въпрос

АБВ работи под РОР3, това което ми направи впечателение е цитирам:

Чрез изпращане на SMS до специален номер ще получите код, с който можете да активирате POP3 и SMTP за 6 месеца (yслугата е валидна за всички мобилни оператори).

копирал съм текс от раздел услуги в АБВ и това което разбирам от текста е че услугата се заплаща.

При другите пощенски акаунти така ли е ?

Не че 5 лв на година са проблем но може би има значение за настроиките

Поздрави

а защо изобщо искаш да плащаш за нещо което по-принцип е безплатно>? имаш си гмейл който си поддържа и 2та протокола без проблем и си работи като пушка и не струва и 1 стотинка... това са грешни пари според мен но ти си преценяваш все пак ;)

BeNeZ1n0
09.12.09., 12:38
Привет

Истината е че срамно или не за признаване макар да ползвам всеки ден услугите на гугъл като търсачка, преводач и карта в лицето на гугъл мапс нямах създаден гугъл акаунт дори не знаех за съществуването му. Преоткрих го непопосредствено след като си закупих андроида.

Имам няколко майл акунта чрез които разпръсквам спам-а от всички регистрации които съм правил по всевъзможни поводи и съм ги посочвал за връзка и един акаунт в АБВ който съм оставил ''неопетнен'' така че да минава през него потока ''чиста'' кореспонденция. Имам смесени лични и бизнес контакти и организацията ми е коствала усилия които струват повече от 4.80 за 12 месеца или 40 ст. месечно. Определено са грешни пари и е трябвало преди доста време да открия Джи майл, но към онзи даден момент съм имал други виждания явно които не са включвали амбициите на Гугъл групата да ''влезе'' във всеки един компютър а не отдавна и телефон, за което ние нямаме нищо против :-bd

Засега ми се струва рисково и не чак толкова наложащо да настроивам фирмения майл, който използвам през Аутлук в офиса, на телефона си след като АБВ акаунта би ми свършил доголяма част и тази работа.

Поздрави и честита коледна украса във форума

JosifBG
09.12.09., 12:45
Привет

Истината е че срамно или не за признаване макар да ползвам всеки ден услугите на гугъл като търсачка, преводач и карта в лицето на гугъл мапс нямах създаден гугъл акаунт дори не знаех за съществуването му. Преоткрих го непопосредствено след като си закупих андроида.

Имам няколко майл акунта чрез които разпръсквам спам-а от всички регистрации които съм правил по всевъзможни поводи и съм ги посочвал за връзка и един акаунт в АБВ който съм оставил ''неопетнен'' така че да минава през него потока ''чиста'' кореспонденция. Имам смесени лични и бизнес контакти и организацията ми е коствала усилия които струват повече от 4.80 за 12 месеца или 40 ст. месечно. Определено са грешни пари и е трябвало преди доста време да открия Джи майл, но към онзи даден момент съм имал други виждания явно които не са включвали амбициите на Гугъл групата да ''влезе'' във всеки един компютър а не отдавна и телефон, за което ние нямаме нищо против :-bd

Засега ми се струва рисково и не чак толкова наложащо да настроивам фирмения майл, който използвам през Аутлук в офиса, на телефона си след като АБВ акаунта би ми свършил доголяма част и тази работа.

Поздрави

:)

Решения за организиране на служебната поща, личната поща, аутлук или който и да е било мейл сървер както и организация на десетки мейли през гмейл-а колкото искаш... въпрос а избор...
А що се отнася до сигурността и дума неможе да става за пропуски или недомислени неща... ;)

Както и да е ;) кажи ми конкретните настройки примерно:

POP3: mail.abv.bg
SMTP: smtp.abv.bg

и т.н.

Не ми трябват паролите ти за достъп b-) а настройките който ги пише в абв...за да мога да ти покажа как конкретно да си настройш телефона :)

BeNeZ1n0
09.12.09., 16:36
Здравей

Това което каза ме накара да се разровя и да помисля

Цитирам:
''Решения за организиране на служебната поща, личната поща, аутлук или който и да е било мейл сървер както и организация на десетки мейли през гмейл-а колкото искаш... въпрос а избор...''

Влязох в АБВ никаде не намерих исканата от теб информация
(смятам за логично след като услугата е платена и информацията да не е достъпна преди активиране)

Запознах се с условията които предлага по-подробно Гмайл относно това което спомена и ти ... и идеята за консoлидация ми се стори най-удачна. Защо да организирам наново акаунта си в Гмайл и да използвам от телефона 2 икони за достъп до 2 акаунта след като хората са го измислили.. освен това настройките са повече от ясни и достъпно направени като за хора без опит като мен :-bd

информация в подобен вид и ред не открих в АБВ (както споменах)
POP3: mail.abv.bg
SMTP: smtp.abv.bg
в насройките на Mail Fetcher на Гмейл не ми е искало подобна... поиска ми само адрес на пощата и парола както е по инструкции (сложих и няколко отметки за последващи опции с които се запознах предварително от помощ менюто)

след като попълних гореспоменатата информация се сблъсках с текста
Server denied POP3 access for the given username and password.
което си превеждам като - плати си 5 лева и опитай пак

Прав ли съм ?

Благодаря за дотук оказаната помощ

Поздрави

Svetlinsem
09.12.09., 16:39
Да прав си! Плащаш и си готов!

JosifBG
09.12.09., 17:49
Това което се случва (поне така го разбирам аз) е, че си задал на гмейл акаунта си да тегли пощата от абв и ти директно през POP3 на гмейл-а да теглиш всичко.
Ако правилно съм те разбрал то това няма как да стане ако не си платиш 5лв или колкото е там таксата... защо?

Защото на практика се получава следното:

1. През интервал от време гмейл-а пита абв.бг (ако си си платил разбра се):
- АБВ имаш ли поща за мене?
АБВ отговор: имам .... ето я....
2. гмейл получава пощата от абв и си я съхранява като нов мейл
3. ти питаш гмейл има ли нова поща
гмейл отговор... да има освен пощата ти в гмейл има и поща от всички допълнителни пощенски кутии който са зададени за проверка.

Така се случва на практика.. но единсвено и само при положение, че ти си платил на абв.бг 5лв. и те са дали права на твоя профил да може да получава или изпраща мейли по POP3 или IMAP.

Тъпото от цялата работа е, че абв като типично БЪЛГАРСКА фирма гледа да изцоца възможно от всяка услуга която предлага .... услуга която сама по себе си е безплатна и като функционалност е добавена във всеки мейл сървър те искат пари за нея... за мен това е обидно.

Освен всичко останало... можеш да използваш и да настройш гмейл като служебен сървер и да го ползваш за мейл сървър за всичките ти служители като улесниш всички максимално...

Защото гмейл като функционалност е в пъти по-добро от абв.бг!!!

Виж тук има интересна презентация за гмейл на корпоративно ниво:

http://www.youtube.com/watch?v=9JJDugn4RoQ

+, че можеш да прочетеш още и това -> http://www.google.com/apps/intl/en/business/gmail.html, за да се ориентираш възможно най-добре в обстановката.

Всичко казано до тук не значи, че съм поклонник на гугъл или луд фанатичен фен... напротив просто не виждам грам смисъл да се плаща за нещо което го имаш в пъти по-добро и то напълно безплатно.

И като за край на поста :)) : въпрос на фирмена политика е всяка фирма да има собствен домейн и пощите и да са с домейна на фирмата....

Днес намерих в пощата във входа на блока реклама на някаква пицария..... ама направили един дизаин за чудо и приказ, ама цените убиец, поръчки по-домовете ала бала всички екстри... направо да грабнеш телефона и да поръчаш нещо за ядене... и гледам... дали домейн имат си страница собствена на която можеш да поръчаш и от долу... мейл... едикаквоси@абв.бг ....... направо ти иде да се плеснеш по челото или да се самоубиеш в крака и да изчезнеш безследно....

Не искам да ангажирам никого с моето мнение... не ме разбирайте погрешно ;)

BeNeZ1n0
10.12.09., 19:49
Здравей

Напълно те подкрепям

Това да сравняваш АБВ с Гмайл е като Москвич с Порше единсвеното общо е че в документацията им пише моторно превозно средство
Досега с регистрацията ми в АБВ бях на принципа нали се движе но в момента в който искаш да завиеш усещаш че нямаш серво - метафорично казано

За съжеление с 95% процента от народните ни софтуерни продукти (и не само) с които съм се сблъсквал (а те не са малко) е така и не защото няма кадърни специалисти а чисто и просто интегрирания балкански манталитет в тях е неизкореним често трябва да си платиш за базови и фундаментални неща и не рядко да почакаш, нали това да не става веднага ако изобщо стане

Фирма ми има собствен домейн със сайт и ел. поща към него и смятам че не е само въпрос на престиж а задължително условие що се отнася до короративни нужди а не акаунт услугите на който и да било сайт. Освен това държим да си плащаме компютърна поддръжка на специалист на който имам доверие и съм се освободил от всякакъв ангажимент. Единственото нещо за което съм взел инициатива е закупуването на мишка и клавиатура която да ми е удобна, тъй като това ми е основния инструмент.

Човек неможе да разбира от всичко затова трябва да се допитва до специалисти. За съжеление българина е тип - направи си сам, има и много кадърни но в повечето случаи работата се оплескава и ти излиза 2-3 пъти по скъпо от професионална помощ друг е въпроса както и ти спомена колко е професионална (професионално ти се вземат парите само) изобщо нивото на услугите билото ИТ или ресторантьорски е много дистанцирано от световното

Отплеснах се :)) така или иначе ще им платя 5-те лева рекет защото времето което ще загубя да разпращам известия за новата ми поща до контактите ми и риска от това кой колко разбрал и пак да ми пише на старата не си заслужава

Иначе не е нужно да си луд фен или поклонник за да видиш огромната разлика между 2 продукта както е АБВ и Гмайл и да предпочиташ силно един от 2-та стига да ги познаваш добре

Мерси че ми отвори още малко очите

Хубаво е да има такива форуми изобщо форуми с градивна цел където хора от различни сфери и с различен опит могат да споделят (в случая за хобита)

А за манията Андроид не искам да говоря ... наркомания :)) приятелката ми както и обкражението ми са му вдигнали мерника на тоя моя телефон (както и предния) изобщо покетите ми се оказаха голяма дрога усещам се как си крадвам и от работно време :)) което е до 18:00 а сега е почти 20:00 но аз продължавам да си седя сам в офиса.. айде чао и поздрави

П.П. Извинявам се за спам-а :)

JosifBG
10.12.09., 21:08
:)
Имаш и друг вариант ;)

Купуваш за 5лв. POP3 достъпа... и в настройките на абв му даваш forward към gmail
ако не се лъжа беше споменал, че 5лв. са за 6 месеца... в рамките на 6 месеца ако получаваш пощата си в абв а отговаряш от гмейла няма начин да не ти научат новия мейл ;)

много мой приятели направиха така и вече години основната им (лична, служебна) поща я търкалят през гмейл.
Разбира се всичко е въпрос на избор и предпочитания. Ползвах дълго време Yahoo и си плащах като поп за POP3 докато не минах изцяло на Gmail. И сега с интеграцията на Андроид с Гмейл е приказка... да не говорим, че можеш тотално да елиминираш Web интерфейса на абв при send/receive като запишеш абв-то в гмейл и цялата работа я правиш директно от гмейл.

Успех :)

nuralt
11.12.09., 12:43
Това с пренасочването не бях се сетил.) е сега оправям настройките. Благодаря и от мен.

Svetlinsem
11.12.09., 12:52
Аз също съм си пренасочил всичко да ми минава през Gmail - a, удобство е голямо, Но това може да ни коства много един ден! Да не изпадам в мисли за световната конспирация и да се радваме удобството създадено за нас и то без пари! Thanks Google!

nuralt
11.12.09., 12:54
а може ли да помоля да ме пренасочите кам how-to за пренасочване на маил от АБВ кам Gmail. понеже не намерих в помощните документи.

Svetlinsem
11.12.09., 13:02
Да дай ми 15 мин и го имаш :)

nuralt
11.12.09., 13:19
Yep
Posted via Mobile Device

Svetlinsem
11.12.09., 13:38
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=257&stc=1&d=1260531355
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=258&stc=1&d=1260531386
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=259&stc=1&d=1260531397
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=260&stc=1&d=1260531397
http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=261&stc=1&d=1260531397

Туко що си регнах пощата в abv.bg само си напиши паролата в прозорчето и дай да ти оставя писмо на сървъра! Това е :) Поздрави от мен и дано съм помогнал! Ако има въпроси питай!

nuralt
11.12.09., 16:20
златооооооооо си злато. мерси

edit: стана бе. при това много е готино. ))

Svetlinsem
11.12.09., 17:07
Хмм, и аз си мислех, че не става затова си купих абонамент за 6 месеца и го пробвах, няма да давам фълшиво инфо я! :)

cveteca
30.09.10., 19:33
Туко що си регнах пощата в abv.bg само си напиши паролата в прозорчето и дай да ти оставя писмо на сървъра! Това е :) Поздрави от мен и дано съм помогнал! Ако има въпроси питай!

Това вече не работи :emo_im_crying:

Svetlinsem
30.09.10., 22:05
Кое точно не работи?

cveteca
30.09.10., 22:12
Кое точно не работи?

Частта с добавянето на АБВ пощата ми към GMAIL профила ми.Правя стъпките както си сложил скрийншотите и на последният,където давам POP3 сървъра да е mail.abv.com ми дава че отнема твърде много време да се свърже с него и не го приема.

Svetlinsem
30.09.10., 22:12
А платил ли си на АБВ

cveteca
30.09.10., 23:20
А платил ли си на АБВ

X_X офф,ама то и това ли трябвало да напрявя...В такъв случай игнорирайте ми постовете в тази тема [-( .

flash4o
12.02.11., 10:39
Здравейте много се извинявам за глупавия въпрос , но някой може ли да напише сърварите на г-майла които трябва да въведа ,че не мога да ги открия никъде :)
Благодаря предварително :)

sas
12.02.11., 11:10
Standard instructions:

1. Enable POP in Gmail. Don't forget to click Save Changes when you're done.
2. Configure your client to match the settings below:
Incoming Mail (POP3) Server - requires SSL: pop.gmail.com
Use SSL: Yes
Port: 995
Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS or SSL: smtp.gmail.com (use authentication)
Use Authentication: Yes
Port for TLS/STARTTLS: 587
Port for SSL: 465
Account Name: your full email address (including @gmail.com or @your_domain.com)
Email Address: your email address (username@gmail.com or username@your_domain.com)
Password: your Gmail password

Копирано от тук (http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=13287).

Hope this helps :emo_im_cool:

flash4o
12.02.11., 19:30
Мерси за бързия отговор :) стана :)

karloson
21.02.11., 16:54
Ako за някой е полезно - мобилният акаунт в пощата на dir.bg е безплатен:

Пощата на Дир през mail клиент на мобилен телефон
Ако имате мобилен телефон с mail клиент (пощенска програма), това е подходящият избор.

Какво ви е необходимо?
Поща в Dir.bg
Настроена интернет връзка на мобилния ви телефон.
Информацията, която ви е нужна за да направите настройките е:
Входящ (POP3)* сървър: mail.dir.bg
Изходящ (SMTP) сървър: mail.dir.bg
Име: Името на пощенската ви кутия
Парола: паролата ви