PDA

Виж пълна версия : Igo за андроид :) !

Страници : [1] 2

sashom
19.12.09., 19:20
http://www.igomyway.com/android/en/

Честит да ни е :) ...

Mega
21.12.09., 20:48
Супер, сега остава и да го намерим ... ;)

Svetlinsem
21.12.09., 22:04
Още го няма никъде, бях намерил едно ама то не тръгва!

dessyteneva
27.01.10., 08:29
Eто работещо igo
Mod Edit
sd content
Mod Edit
инсталирах арк-то,сложих папка igo в същата карта и като пуснах програмата тя си се инсталира и направих настройки,нямам бг език ,само гласове,сложила съм и карта и пои,но явно липсва някакъв лиценз закартата,защото е недостъпна,а и може нещо да трябва да се промени,защото си търси в унгарската карта,която изтрих.При уиндоуса се променя sys.txt,но тук не го откривам-по форумите пишат,че е проблем с лиценза-всякакви идеи са добре дошли,повече глави мислят по-добре.Иначе е много красива на моя дисплей,дано го накараме да заработи!

dessyteneva
28.01.10., 06:56
Ето нов архив-вътре си има всичко и арк и самата папка igo,която се слага на картата,направила съм го с бг,има си и карти и всичко,ако някой иска друга карта-те са fbl формат и стават от igo-то за уиндоус.Изпробвано на галакси и работи.
Mod Edit

JosifBG
28.01.10., 08:21
Ето нов архив-вътре си има всичко и арк и самата папка igo,която се слага на картата,направила съм го с бг,има си и карти и всичко,ако някой иска друга карта-те са fbl формат и стават от igo-то за уиндоус.Изпробвано на галакси и работи.
Mod Edit

Деси Президент :)
:-bd

ЕДИТ: Гадното е, че на X10i все още не са го направили изглежда защото ми показва екрана на 1/4 от реалния размер...

dessyteneva
28.01.10., 08:35
Ами има начин да се конвертира data.gro,ама май е за руутнати телефони,а моя не е,така че ще чакаме JetMouse,ако го направи за някой,не мога да извлека този файл просто,за да конвертирам и на мен ми трябва резолюция за лендскейп мод,ама уви.

botilia
28.01.10., 10:20
Работи на 2.1 браво мерси много!

OXYGEN
28.01.10., 10:29
Според мен е много бъгава все още тази навигация.
Сложих архива от Деси на Hero, преди стартирането ми дава, че имам 92 mb ram свободни, но е много зле. Трудно възприема натискането на бутоните из менютата, а извън програмата нямам подобен проблем.
Също така не намира номера или пресечки на улици, които същата карта на HTC с Windows Mobile ги показва :/

dessyteneva
29.01.10., 07:07
Снощи я тествах в движение,мога да кажа,че си е супер,наистина има забавяне при натискане на бутоните,но после като я пуснах вече по маршрут всичко си беше точно и все още си е най-добрата навигация.За телефони с по-голяма резолюция,но които излиза на 1/4 от екрана мога да се опитам да събера едно сборка motonav,която била като igo,но брандирана-евентуално ако има желаещи мога да опитам събота и неделя,но няма къде да тествам.За съжаление за тату все още няма решение на проблема с резолюцията.

JosifBG
29.01.10., 07:24
Снощи я тествах в движение,мога да кажа,че си е супер,наистина има забавяне при натискане на бутоните,но после като я пуснах вече по маршрут всичко си беше точно и все още си е най-добрата навигация.За телефони с по-голяма резолюция,но които излиза на 1/4 от екрана мога да се опитам да събера едно сборка motonav,която била като igo,но брандирана-евентуално ако има желаещи мога да опитам събота и неделя,но няма къде да тествам.За съжаление за тату все още няма решение на проблема с резолюцията.

Идеята е добра.. дай насам като успееш да го сглобиш и аз ще давам feedback :)

dessyteneva
29.01.10., 08:26
Така,на бързо сглобих това-виж дали ще тръгне и какво ти дава евентуално,ако не тръгне
аз съм на работа,довечера ще видя какво е станало-инсталира се по същия начин-папка motonav и арк-то на картата и инсталваш арк-то,стискам палци да проходи!

JosifBG
29.01.10., 10:54
Така,на бързо сглобих това-виж дали ще тръгне и какво ти дава евентуално,ако не тръгне
аз съм на работа,довечера ще видя какво е станало-инсталира се по същия начин-папка motonav и арк-то на картата и инсталваш арк-то,стискам палци да проходи!

Аз като разправям, че Деси е президент не е случайно :))

Върви като пушка на цял екран на SE X10 Деска.. супер много ти Благодаря!

Прави ми обаче впечатление, че когато се разцъква из менюто и въобще цялата работа с програмата малко като, че ли се влачи.. с някакво забавяне реагира... и това няма как да е от телефона със сигурност... може би самата програма все още не е ъпдейтната или може би е някаква тестова версия...

botilia
29.01.10., 11:09
По вероятно е тестова Иго винаги е била най - добрата, така че се съмнявам да не я оправят в бъдеще!

dessyteneva
29.01.10., 11:38
И моето igo е малко бавно с бутоните,но като навигира е супер точно и бързо-явно при кракването нищо куца,но там не съм компетентна.Споко,ще имаш възможност да си върнеш жеста когато руутваме моя звяр-навигациите са ми хоби,ама това с ровенето в телефона ми е тъмна Индия.
Posted via Mobile Device

JosifBG
29.01.10., 12:27
Нямаш грижи :)
Posted via Mobile Device

OXYGEN
29.01.10., 12:30
...навигациите са ми хоби...
Posted via Mobile Device

Само така от любопитство да те питам, щом са ти хоби навигациите, би ли направила сравнение на това Amigo с Garmin?

dessyteneva
29.01.10., 16:58
Мисля,чя няма гармин за нас,но едно време когато бяхме на уиндоус гармин и то с оригинално устройство,а не за телефон жестоко загуби битката,трябва да видя евентуално на някой от телефоните на мъжа ми да го кача и ще сравня.
Posted via Mobile Device
Едит:Може ли някой с руутнат телефон да ми извлече data.gro файла,за да пробвам нещо?

ivo_9
02.02.10., 15:58
Здравейте! Имам ХТЦ Меджик от няколко месеца, преди това съм ползвал само Симбиан.

Инсталирах навигацията от линка, който Деси е посочила и когато я стартирам, първото нещо, което гласът ми казва е: ''прекъсване на връзката с ГПС''. Отделно вчера си намерих някакъв торент с карти, свалих си картата на Германия (понеже там живея), но ми дава следната грешка, когато се опитам да създам маршрут:

Can't find path, maps are isolated...

Честно казано, идея си нямам от какво може да е, притеснявам се да не би ГПС-модулът в телефона да не е наред нещо? Другото, което може да е - да не би да не съм копирал картата на Германия, където трябва? ФВЛ-файлът го сложих на картата с памет\iGo\content\maps. В папката poi сложих 3 fаила: Germany1.poi, germany2.poi и Germany3.poi

Както си бяха в торента, така ги сложих и аз.

Като е страртирана навигацията, индикаторчето за сатeлитната връзка е празно... Отделно и в Гугъл Мапс не можах да активирам Стрийт Режим...

Сигурно изобщо не съм успял да обясня проблема ясно, но съм абсолютен начинаещ и само толкова мога да кажа от това, което виждам. Моля, ако някой има идеи от какво може да е това - да драсне няколко реда. Мерси предварително!

JosifBG
02.02.10., 16:06
Здравейте! Имам ХТЦ Меджик от няколко месеца, преди това съм ползвал само Симбиан.

Инсталирах навигацията от линка, който Деси е посочила и когато я стартирам, първото нещо, което гласът ми казва е: ''прекъсване на връзката с ГПС''. Отделно вчера си намерих някакъв торент с карти, свалих си картата на Германия (понеже там живея), но ми дава следната грешка, когато се опитам да създам маршрут:

Can't find path, maps are isolated...

Честно казано, идея си нямам от какво може да е, притеснявам се да не би ГПС-модулът в телефона да не е наред нещо? Другото, което може да е - да не би да не съм копирал картата на Германия, където трябва? ФВЛ-файлът го сложих на картата с памет\iGo\content\maps. В папката poi сложих 3 fаила: Germany1.poi, germany2.poi и Germany3.poi

Както си бяха в торента, така ги сложих и аз.

Като е страртирана навигацията, индикаторчето за сатeлитната връзка е празно... Отделно и в Гугъл Мапс не можах да активирам Стрийт Режим...

Сигурно изобщо не съм успял да обясня проблема ясно, но съм абсолютен начинаещ и само толкова мога да кажа от това, което виждам. Моля, ако някой има идеи от какво може да е това - да драсне няколко реда. Мерси предварително!

По първия въпрос за ГПС-а виж дали работи правилно на гугъл мапс и правилно те локализира...

Предполагам не е нужно да казвам, че преди да пуснеш гул мапс трябва да пуснеш и гпс-а :), че имаше един приятел който обяви, че гпс-а му не работи даже в сервиз ходи и се оказа накрая, че просто не е знаел, че трябва да си пусне гпс-а от уйджета :)

ivo_9
02.02.10., 16:23
хахах аз като казвам, че съм пълен новак ...

Дотук добре! Установихме, че съм пълен индианец и че ГПС работи, понеже ме намира къде съм на картата в малкото прозорче в главното меню на навигацията. Опитах пак да дам адрес в Германия, но пак ми изкара съобщението

Can't find path, maps are isolated

Значи - интересното е че ми дава да напиша адреса в Германия, като разпознава улиците и градовете и даже като тръгна да пиша в полетата ми дава auto complete и ми довършва имената вместо мен.

Може би картите, които съм свалил не са добри? Можеш ли да ми дадеш някой link, на който има карти за Германия и стъпка-по-стъпка указания къде точно да се копират в телефона и кои файлове?

JosifBG
02.02.10., 17:05
хахах аз като казвам, че съм пълен новак ...

Дотук добре! Установихме, че съм пълен индианец и че ГПС работи, понеже ме намира къде съм на картата в малкото прозорче в главното меню на навигацията. Опитах пак да дам адрес в Германия, но пак ми изкара съобщението

Can't find path, maps are isolated

Значи - интересното е че ми дава да напиша адреса в Германия, като разпознава улиците и градовете и даже като тръгна да пиша в полетата ми дава auto complete и ми довършва имената вместо мен.

Може би картите, които съм свалил не са добри? Можеш ли да ми дадеш някой link, на който има карти за Германия и стъпка-по-стъпка указания къде точно да се копират в телефона и кои файлове?

Деси ги чатка повече нещата и тя ще знае според мен но като цяло това което виждам при мен е, че всички неща си имат отделни папки в който се предполага, че трябва да се сложат съответните карти, ПОИ и т.н.

виж този линк дали ще ти свърши работа.... ->

Уж това са последните карти за съответните страни...

ivo_9
02.02.10., 17:10
Деси ги чатка повече нещата и тя ще знае според мен но като цяло това което виждам при мен е, че всички неща си имат отделни папки в който се предполага, че трябва да се сложат съответните карти, ПОИ и т.н.

виж този линк дали ще ти свърши работа.... -

Много благодаря! Ще сваля картите от сайта, ще опитам пак и ще пиша дали е имало резултат. Още веднъж - много благодаря за отделеното време!

dessyteneva
02.02.10., 18:57
Нямам опит с карти извън бг,защото не ми се е налагало,но предполагам,че всичко е по същия начин-правилно си ги сложил,картата трябва да е fbl файл и да е в мапс,можеш първоначално да поизтриеш поите да не би те нещо да се бъркат,защото са доста.Може нещо картата да не е за това айго,защото явно проблема е в нея.Виж с някоя карта от линка на Йосиф и пиши пак да видим.Сега поразгледах-ти нали слагаш всичко на картата памет?-че така е настроена програмата да търси там.

cokcok54
03.02.10., 03:11
Здравей,ivo_9!Изтегли си базовата карта,картата на западна и картата на източна Европа,както и всички POI за тях.Сложи ги (разархивирай ги,ако са архиви) в съответните папки и сподели резулата!

Поздрави!

ivo_9
03.02.10., 18:08
Стана с линка, който JosifBG ми даде! Мерси много! Значи на линка има няколко карти/файла/линка за Гемания, аз пробвах с един от тях и стана, за това ще пиша само за него. Значи, първо свалих един рар-файл, който е от три части. В сайта са отбелязани като D1 D2 D3. Като го разархивирам, се окаъва, че това е папка content, в която има папки за poi, map, bulding. Една по една ги отварях и копирах всички файлчета в съответните папки на телефона ми:
Memory Card/iGo/content/map
Memory Card/iGo/content/poi
Memory Card/iGo/content/bulding

Копирах си всичко, както си е - 1 файл за карта ,3 файла poi, 3 файла building. Ето точните линкове, които аз използвах (защото имаше и други опции за Германия):

Предполагам предипните ми проблеми са били, понеже файловете, които съм използвал не са били правилни или е имало дефекти при тях. Сайтът, който JosifBG даде изглежда много надежден и сигурно няма да има проблеми и при картите на други държави, ако на някой му се наложи. Предполагам, че и процедурата по качването им в телефона ще е същат,както при мен. С две думи - каквото намерите си го качвате в телефона както си е и абсолютно всички файлове. Още веднъж мерси за помощта на всички отзовали се и успех, ако ви се наложи да пътувате другаде :)

radi78231
05.02.10., 23:26
Моля, дайте някой линк, който да не е в Megaupload, защото имам страхотен проблем с него.

JosifBG
05.02.10., 23:52
Моля, дайте някой линк, който да не е в Megaupload, защото имам страхотен проблем с него.

на кое по-точно?

radi78231
06.02.10., 10:17
На основната програма, карти за БГ и т.н. Просто нямам достъп до Megaupload.

JosifBG
06.02.10., 10:37
На основната програма, карти за БГ и т.н. Просто нямам достъп до Megaupload.

Качил съм ти ги в ФТП сървера.. свали си ги от там..

did89
19.02.10., 22:53
искам да ви попитам igo става ли за htc tattoo да знам дали да го инсталирам

dessyteneva
20.02.10., 07:15
Не,все още не става,няма подходяща резолюция.До колкото знам за тату става само sigyc за сега.

mateas
24.02.10., 15:47
здравейте.
Аз си сложих iGO на г1-то и ми направи добро впечатление.
Единственото,което не ми харесва е,че в моето малко градче има само две улички на картата :-? но какво да се прави,така ще карам.
Всъщност щах да питам няма ли някоя по-подробна карта.

dessyteneva
24.02.10., 18:37
Стават всички карти за уиндоуската версия 8.3,можеш да пробваш-слага се в igo-content-map и са във формат fbl

mateas
24.02.10., 23:33
Пробвах,но нещо нестана.Макар ,че картата бе по-стара от моята и осезаемо по-малка като кб реших да пробвам,защото неможах да намеря по-нова " иго8 август"
нот респондинг
И после
форс клоуз
Сложих си старата карта и веднага запали.
Някъкви идей. :-?

dessyteneva
25.02.10., 06:49
Ето ти моите карти-ползват се една basemap и някаоя друга,аз ползвам тази на ТА,ама има и на ММСМ и някаква друга-пробвай ги да видиш дали са по-добре

mateas
25.02.10., 14:04
Благодаря ти Деси,едната е малко по-подробна върши работа.
:-bd

dessyteneva
25.02.10., 18:48
Радвам се,че свършихме работа-ще следя,ако излезе още нещо ново ще го пусна тук.

sa6peto
27.02.10., 13:54
здравейте имам един вапрос качих си IGO как какво да направя че да ми показва камерите по патищата

rosku
12.03.10., 11:59
[quote=dessyteneva;3390]Ето нов архив-вътре си има всичко и арк и самата папка igo,която се слага на картата,направила съм го с бг,има си и карти и всичко,ако някой иска друга карта-те са fbl формат и стават от igo-то за уиндоус.Изпробвано на галакси и работи.

Здравей, разбрах,че си най-знаещата :-bd
защо не тръгва на HTS-Tattoo?
излиза съобщение please insert your SD card containing IGO content files
обаче имам такава папка content , тя си е вътре в SD/IGO/ content и т.н.
но не тръгва:((
Моля те, помагай.

Предварително ти благодаря

dessyteneva
12.03.10., 19:01
Не се имам за най-знаеща,още повече,че тату е по-различен от галакси,не мога да се сетя защо ти дава тази грешка-имаш ли папка лицинз,защото това се появява когато е инсталирана официалната версия,а не кракнатата?А иначе и да тръгне няма да ти хареса,защото няма резолюция за този телефон в програмата-трябва да го руутнеш и после да замениш data.gro файла със специално преправен за тату и пак нещата не са съвсем ок.

Xander
30.03.10., 08:55
здравейте имам един вапрос качих си IGO как какво да направя че да ми показва камерите по патищата

Това е много добър въпрос... :))! Имам приятел с HTC HD. Той е с Igo8 и там му излизат камерите, а и му показва доста повече местоположения/обеките и тн. Това от картата ли е или просто заради различните версии ?? :-?

JosifBG
30.03.10., 08:58
Това е много добър въпрос... :))! Имам приятел с HTC HD. Той е с Igo8 и там му излизат камерите, а и му показва доста повече местоположения/обеките и тн. Това от картата ли е или просто заради различните версии ?? :-?

Картата е тази която ти показва къде какво има.. колкото е по пълна и актуална толкова по добре. Мисля, че за Иго имаше камери някъде но нека колегите да кажат по точно...

Xander
30.03.10., 09:39
А някой знае/има ли такава карта ... Между другото преди малко си сложих Trapster там камерите поне ги има :)

cokcok54
30.03.10., 09:47
Ето тук можете да изтеглите камерите: http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939
Обяснено е къде се поставят!

logmax
31.03.10., 09:08
Ами не че нещо ама доколкото се сещам това HTC е с windows mobile. Имай в предвид че iGO беш достъпна само и единствено именно за тази платформа и интеграцията и интерфейса са със WM е доста по добре направен отколкото във версията за Андроид. Що се отнася до повечето детайли това е най вероятно каратат на MMCMкоято показва исградитеоедостапо еточнаот карите na TELEATLAS

robinhood
04.04.10., 09:19
Христос Воскресе! Много попътен вятър и всеки да намери най - добрата навигация да продължи напред! :) Привет на всички! От скоро имам HTC HERO и дойде време да му сложа навигация. Изчетох какво е написано, но явно нещо пропускам и заради това питам. Изтеглих IGO от линка предоставен от dessyteneva (подкрепям идеята за Президент) ;) разархивирах всички архиви вътре и така го сложих на SD Card-тата и след това го инсталирах, но нещо ми иска лиценз и след това да извадя картата ?! Каде е грешката ... Приятен ден!

dessyteneva
04.04.10., 09:29
Може би не си разархивирал със 7zip,в такъв случай дава грешки,сега ще видя,че си преинсталирах скоро компютъра и го нямам архива на него,ще го дръпна и ще видя точно кое как беше.
Така-сега го разархивирах,става и без 7zip-в получената папка има още една папка igo,отваряш я и вътре пак има папка igo и арк файл,тези двете последните както са ги копираш направо в картата памет на телефона,после влизаш през файлов мениджър,аз ползвам астро и инсталираш арк-то.Програмата се стартира през съответната иконка в програми,като преди това си включил gps-а и вече си правиш настройките.Важно е папката и арк-то да са направо така пейстнати,без да ги слагаш в друга папка.Успех и пиши,ако има нещо друго.

robinhood
04.04.10., 10:05
Сега това което дръпнах е архив IGO (120 Mb) разархивирах го на компа (не в телефона) и се получи една папка IGO в нея друга папка IGO а в нея папка с файлче. Вътре кадето намерих архив съм го разархивирал (има една папка CAR и в нея имаше архиви). И сега на телефона имам ЛИНДА ФАЙЛ МЕНАДЖЕР с него намерих каде съм го копнал инсталирах го но най напред се оплаква за някаква лицензия а след това иска да извадя картата ?!

dessyteneva
04.04.10., 11:22
Не разархивирай всичко-само първоначалния архив,който си дръпнал.От него се получава папка igo,вътре има още една със същото име-отваряш я и вече вътре има трета папка с това име и един друг файл-арк-тези две неща ги копираш на картата памет на телефона,без да ги пипаш повече,след това през астро намираш арк-файла и го инсталираш-това е,не повреждай всички архиви.

robinhood
04.04.10., 12:23
A инсталaтора след инстал изтрива ли се от картата или програмата си дърпа от там информацията ?!

robinhood
04.04.10., 12:42
"Missing or incomplete folder: IGO/license" това е при пускането. След това: "Please insert your SD card containning iGO content files" ?!

dessyteneva
04.04.10., 12:53
Няма нужда да го триеш,не ти пречи,но по-интересно е,защо не ти вижда лиценза,той се намира в папка license,сега проверих-там си е.Нали не слагаш имахаш нищо-само копираш най-вътрешната папка igo на картата памет и арк-то при нея,не вътре?Инсталирала съм го на галаксито,когато беше с 1,5,после като го ъпдейтнах до 1,6 пак нямаше проблеми,също така и на хирото...направо не знам какво да ти кажа

robinhood
04.04.10., 15:27
Нищо не съм махал. Разархивирах зипа и сложих папка IGO в основната директория на картата. В тази папка IGO се намира друга папка IGO и файл IGOMyWay_8.4.2. Стартирам тоя файл и след като се инсталира започва да ми дава тия съобщения. Да не би лиценза да триабва да се отвори или да се премести някъде другаде както е при краковете на Windows приложенията ?!

dessyteneva
04.04.10., 15:37
Значи без папката-слагаш направо тази другата папка дето е вътре и файла IGOMyWay_8.4.2,без външната папка,сто пъти написах вече,че не трябва да са в друга папка.

robinhood
04.04.10., 15:44
ок, пробвам пак ;)

robinhood
04.04.10., 15:54
Кога да следващите избори ?! :) Печатай бюлетини и раздавай :) Тръгна.

robinhood
04.04.10., 16:25
А допълнителните карти евентуално каде се слагат. в тая папка която я копнахме на картата ли ?

dessyteneva
04.04.10., 16:43
Да,вътре има папка content,а в нея-map,там се слагат картите.

robinhood
04.04.10., 19:51
Само че до преди малко се рових из официалния сайт на iGO но там не немрих нищо интересно ?! Поне в раздела за Андроид?!

dessyteneva
04.04.10., 20:19
Картите стават от уиндоуската версия 8.3 но в официалния сайт няма да ги намериш или поне ще са платени.
Posted via Mobile Device

robinhood
06.04.10., 20:04
Отново много благодаря че нещата тръгнаха. Добре е човек да има кого да пита :) Само не мога да избера номер на улицата (например улица ХХХ номер 13) ?! Но това е явно от програмата

enzoferarri1
07.04.10., 08:44
Здравейте. Мисля да си инсталирам програмата днес. Дали ще имам проблем понеже телефона ми е HTC Legend и не е руутнат.

dessyteneva
07.04.10., 08:48
Не вярвам да имаш проблеми-сваляш архива на компютъра,разархивираш,вътре има папка igo-вътре в нея има още една със същото име и арк-файл-копираш тази последната,най-вътрешната папка и арк-то на картата памет,без да ги слагаш в някаква папка и после през файлов мениджър инсталираш арк-то и си готов.

enzoferarri1
07.04.10., 09:07
Мерси ще пробвам по късно.

enzoferarri1
08.04.10., 07:46
Навигацията е супер. Работи нормално на HTC Legend. Мерси.

oranjevmorkov
08.04.10., 20:09
работи идеално на motorola dext! мерси :-bd

rosen268
11.04.10., 12:49
Инсталирах си IGO на HTC legend. Работи добре, но не мога да избера номер на улицата. Има ли решение на проблема?

cokcok54
11.04.10., 20:51
Смени програмния език на английски и ще ти позволи да въведеш номер на улица.

Поздрави!

rosen268
12.04.10., 15:30
Смени програмния език на английски и ще ти позволи да въведеш номер на улица.

Поздрави!

Смених програмния език на английски. След рестарта IGO-то отказва да се зареди! Зарежда само на български! Изглежда проблемът е друг.

logmax
12.04.10., 20:09
Потвърждавам че след смяна на езика на Английски може да се ъвежда и номер на улицита.

FMJ
15.04.10., 17:42
Здравейте.logmax търси файла на бг за езиците аз го смених и сега е функционално колкото PNA ми.скайпа ми е dimitar.m.marinov може да пратя на който желае.По принцип няма нищо сложно.Трябва повече да се чете по форумите.

FMJ
15.04.10., 17:46
В момента повече ме занимава въпроса със пипването на ДАТА.ГРО понеже не ми харесва руската подредба на кирилицата от 2 дни съм с андроида и до сега не съм се сблъсквал с това отроче на техниката.Някакви идеи?

logmax
15.04.10., 19:49
[quote=FMJ;5672]Здравейте.logmax търси файла на бг за езиците аз го смених и сега е функционално колкото PNA ми.скайпа ми е dimitar.m.marinov може да пратя на който желае.По принцип няма нищо сложно.Трябва повече да се чете по форумите.
ще може ли да го пратиш на logmax@gmail.com

leon
17.04.10., 12:35
някои може ли да ми каже защо когато стартирам инсталирането на igo на G1 всеки път ми дава съобщение че нямам достатъчно място,а не е така ?!

logmax
17.04.10., 16:49
Може на картата с памет да имаш но тази в телефона да е на превършване.

FMJ
17.04.10., 19:31
Памет на телефона

leon
19.04.10., 09:32
имам 1BG в картата и 28MB в телефона и пак ми изписва да освободя още място и да опитам пак :(

nuralt
19.04.10., 10:00
имам 1BG в картата и 28MB в телефона и пак ми изписва да освободя още място и да опитам пак :(

Доколкото си спомням трябва около 32 мб да са ти свободни на телефона. >-)

eenchev
19.04.10., 21:52
Здравейте! Пробвах и двете версии, посочени в темата(за голям и малък екран), като версията за малък екран ми излиза на 1/4 от екрана на моя root-нат Acer Liquid с Android 2.1, a версията за голям екран в лендскейп моуд "стърчи" с по-малко от сантиметър вдясно, а в нормална ориентация - със същото разстояние, но отдолу. Иначе и двата варианта се инсталират безпроблемно по дадения начин. Поздравления на dessyteneva! И все пак, ако някой има идеи за оптимизиране или за друга навигация, която би "паснала" точно на моя екран, ще се радвам да ги сподели! :)

dessyteneva
20.04.10., 07:08
Ами до колкото знам трябва да се преправи data.gro файла,ти като имаш руут пробвай да го намериш къде е и го копни да видим какво точно има вътре,аз никога не съм го виждала,защото нямам руут,но там някъде е резолюцията.

petyo.tsanov
20.04.10., 18:08
имам малак проблем смених си microSD картата с клас 6 след това тръгнах да слагам Иго-то от архива на Деси и изникна следния проблем. За да ми се инсталира Иго-то ми иска да uninstall-на motonav-а които ми е качен от базисните програми като му цъкна uninstall ми пише, че неможе да се uninstall-не :) после намерих в един друг форум този линк :)

Пробвай това
само името му е различно и би трябвало до работи при теб.

обаче като тръгна да инсталирам ми казва, че няма лиценз... понеже този мотонав от линка е май 1/1 с това Иго сложих лиценза от него обаче пак нестава излиза ми error program application database cannot be found :) и съм до тук :) ще съм много благодарен ако някой ми обясни как да оправа motonav-a от линка на Деси или да го разкарам и да сложа Иго-то :)

kebibg
21.04.10., 08:53
Ами до колкото знам трябва да се преправи data.gro файла,ти като имаш руут пробвай да го намериш къде е и го копни да видим какво точно има вътре,аз никога не съм го виждала,защото нямам руут,но там някъде е резолюцията.

Деси, имаш ли идея какво трябва да се напражи с GRO файла за да тръгне
IGo на Н1.моя е рутнат и не е проблем да копна файла но аз го оразгледах и не видях нещо което да може ми помогне.

FMJ
22.04.10., 15:45
kebibg има конвертор от гро в зип и си пипаш в файла после го връщащ пак в гро и си го заменяш в програмата

nioivanov
26.04.10., 17:41
Проблема с оригиналния Motonav е сложен. Когато телефона е нов, Motonav не е инсталиран. При мен това го постигнах, като направих хард ресет. След това изтрих папката Motonav от картата. После инсталирах Igo без проблем, но е с валидност още 42 дни/толкова ми бяха останали преди хард ресета/ и не приема други карти освен оригиналните. Явно проблем с лиценза. Пробвах да го сменя, но дава грешка, ако е с друг лиценз. Някъде в телефона има файл, който указва валидноста на лиценза, но къде е и кой?...?
Може да ми пратите data.gro в zip формат, имам идея какво да пипна вътре.
nioivanov@mail.bg

gomax
29.04.10., 18:57
Имам sony ericsson X10 и изтеглих igo но не знам как да го инсталирам

dessyteneva
29.04.10., 20:12
Ами прочети малко в темата и ще разбереш,в общи линии има един инсталационен файл арк,за да го намериш ти трябва някакъв файлов мениджър-примерно ASTRO от маркета.Файла трябва да е направо в картата,без да се слага в папка,а отделно има още една папка с име igo,където са картите,гласовете и т.н.,тя трябва да е на същото място като арк-то,т.е. на картата.

gomax
03.05.10., 18:53
А има ли Igo за x10 -ka не motonav?

nuralt: Пиши на кирилица.

dessyteneva
03.05.10., 18:56
Все още не-никой не е направил подходяща резолюция.

gomax
03.05.10., 19:24
Ето инфо за резолюцията 480x320.

nuralt: Пиши на кирилица.

petyo.tsanov
03.05.10., 21:28
eto info za rezoluciqta 480x320

(SE X10 DISPLAY Size 480 x 854 pixels) това е по приемливо ;) motonav е точно за твоя display ;)

biodesign
11.05.10., 23:09
Бихте ли качили файловете необходими за инсталиране на iGO на някое друго място, защото в MEGAUPLOAD ми дава за линковете "Unfortunately, the link you have clicked is not available."?

hadgi
12.05.10., 14:30
Инсталирах я на моя HTC Legend и всичко тръгна нормално, но като отида на <Намери адрес> не ми дава възможност да пиша. Някой може ли да каже защо е така. Може би въпросът ми е лаишки, но за първи път ползвам навигация.

dessyteneva
14.05.10., 19:07
По-нова версия на igo
http://www.megaupload.com/?d=JLESYALY

logmax
14.05.10., 20:21
Би ли качила файла някъде другаде защото ми дава "The file you are trying to access is temporarily unavailable"

DMXOnline
14.05.10., 20:23
аз в момента го свалям ! ? незнам за какво ти дава това съобщение изчакай да го сваля и пробвай пак аз ще кажа като съм го свалил

готово

logmax
14.05.10., 20:27
И при мен току що стана явно проблема е бил временно. Сори за алармата

dessyteneva
14.05.10., 20:28
Аз нямам акаунт на друго място,ако иска някой да го прехвърли,за да е по-удобно.А иначе го пуснах и в нашата папка в дропбокса.Пропуснала съм бг глас в архива-ето го отделно,слага се в igo/content/voice без да се разархивира
http://www.megaupload.com/?d=V4TXTR1A

ppankov
15.05.10., 01:10
Новото е по-добре от предното. Благодаря. Само ако можете да ми кажете от къде да си дръпна карти ще ви бъда много благодарен

dessyteneva
15.05.10., 05:47
Всички карти за уиндоуската версия 8,3 стават и за това,виж тук
http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=27215

logmax
15.05.10., 08:45
Мерси за програмката наистина тази версия ра
боти доста по добре (по бързо,няма лаг в менюто) но карата е направо кошмар за Бургас. Може Владо някой да каже коя карта да избера Мария телеатлас или на MNCN
Posted via Mobile Device

freeeee
15.05.10., 22:56
И аз си сложих новия Igo , доколкото разбрах има проблем с резолюцията на Тату, аз съм с Дизаер и виждам Igo в горния ляв ъгъл, заемайки 1/4 от екрана. Имали начин да го фиксна, при положение,че телефона ми не е рутнат.
Мерси предварително.

dessyteneva
16.05.10., 07:00
Няма начин,трябва да се промени един файл,който се вижда,ако е руутнат телефона.Потърси Motonav-тя е за по-висока резолюция.

freeeee
16.05.10., 11:02
Хмм. ще се чака явно по-нова версия.

azeizal
21.05.10., 09:12
А дали това ИГО става за Motorola milestone

dessyteneva
21.05.10., 09:26
Не-все още поддържа само стандартната резолюция 320 x 480.

pirlo
21.05.10., 10:53
А дали това ИГО става за Motorola milestone

Пробвай този

CynepMEH
21.05.10., 12:42
Здравейте,

относно файлчето, което трябва да се редактира, за да се смени резолюцията на iGO - аз съм с HTC Touch Diamond и android 2.1 ОС 480x640. Понеже съм с вътрешна памет - мисля, че е руутната. Можете ли да ми кажете кое е файлчето и какво да се направи, за да тествам дали ще стане нещо.

Благодаря!

dessyteneva
21.05.10., 13:34
Файла е data.gro,но какво трябва да се прави нямам идея,защото никога не съм го виждала,най-вероятно трябва да се разархивира и да се променят картинките вътре,после с gro convertor-а да се направи пак в разширение gro,но това са само предположения.

oranjevmorkov
22.05.10., 09:24
По-нова версия на igo
http://www.megaupload.com/?d=JLESYALY

трябва ли да махна старата версия, преди да кача тази? или просто инсталирам отгоре?

dessyteneva
22.05.10., 10:18
Разинсталирай старата версия и махни папката ,после сложи новата папка и инсталирай новото арк.

adi55
22.05.10., 14:12
мноооооого ми беше полезна тази тема и благодаря на всички ви и най вече на деси тенева мнооо хитра кака -пак БЛАГОДАРЯ.

logmax
22.05.10., 16:45
Коя е последната карта за България на Телеатлас и коя е за MMCN. Ще бъда благодарен и ако споделите линкове. Ако може да споделите и карти на други разработчици. Видях примерно че във една от сборките на dessyteneva е с карта на Навитек (надявам се не гриша името :) )

FMJ
22.05.10., 17:44
http://hotfile.com/dl/38666094/08475c3/Bulgaria83MMCN_2009.12_100208.rar.html
http://rapidshare.com/files/376681290/BulgariaTA2009.12__100312_.rar
Чичко Гугъл всичко знае научете се да търсите

reaper22
22.05.10., 17:49
Коя е последната карта за България на Телеатлас и коя е за MMCN. Ще бъда благодарен и ако споделите линкове. Ако може да споделите и карти на други разработчици. Видях примерно че във една от сборките на dessyteneva е с карта на Навитек (надявам се не гриша името :) )

Ето едно линкче с последните версии на картите на Телеатлас, MMCN и Навитек за които аз знам (може и да има и по-нови) Maps for iGo (http://dox.bg/files/dw?a=8bb9925e03)
Остава ти да пробваш и да си харесаш ;)
П.П. Я някой ме е изпреварил :P

FMJ
22.05.10., 17:51
100312 е на ТА и е по добрата карта
reaper22 браво това на MMCN е по нова, сега ще я тествм макар ,че ме съмнява да има ъпдейти .Но съм длъжен да проверя.

logmax
22.05.10., 18:19
Ще тествам и ще кажа. Благодаря и на двамата за отговорите.
П.П
Не ме мързи да питам дядо гугъл за имфо аз и за това попитах кой са последните версий като имена просто написах ако може да ми датете линкчета че ще стане по бързо. Благодарско още веднъж за инфото и линковете :)

logmax
23.05.10., 15:25
Днес пробвах картите на TA и ММCN ТА е по подробната и доста по точна. При картата на ММCN липсвше ограничението на скоростта което е голям минус. Сезирам че в ж.к. ъсм се движел със 60 км при ограничение 40 speedlimit ми стоеше на n/a и нямаше никакво предупреждение за превишена скорост.

janko
23.05.10., 20:39
TA въобще не е по-подробната карта, дори напротив. Тя е доста по-точна, що се отнася до позициониране на пътя, затворени улици, еднопосочни такива, избиране на маршрут и тн, но при нея липсват цели градове, които никак не са малки. :) При Motonav картата на ТА има един бъг, който много дразни - при много улици не може да се търси по номер :-?

logmax
24.05.10., 00:17
Можеш ли да дадеш пример за такъв град ? Питам просто от интерес :)

HAMMER_T
24.05.10., 08:36
От моя опит с MMCN мода да кажа че не ми хареса липсата на търсене по номера дори на булеварди в Пловдив.

janko
24.05.10., 08:46
Можеш ли да дадеш пример за такъв град ? Питам просто от интерес :)

малките градчета от типа Берковица, Симитли, Чирпан, Раковски, Стамболийски, повечето ни морки курорти също са покрити само с по една, максимум две улици на картата на ТА, докато MMCN има покритие над 80% от държавата, не помня точно колко беше. b-)

reaper22
24.05.10., 10:27
Найстина картата на ТА няма улиците в по-малките градчета (моя град също), но пък е доста по точна в големите градове, което е доста голямо преимущество. Все пак няма как да се изгубиш в малък град :))

mita6ki1912
24.05.10., 13:42
С Milestone съм. Качвам си цялата папка Иго на телефона,но незнам как да отвора самия файл и да го инсталирам... Помогнете :-"

reaper22
24.05.10., 14:40
С Milestone съм. Качвам си цялата папка Иго на телефона,но незнам как да отвора самия файл и да го инсталирам... Помогнете :-"

За Milestone ще трябва да свалиш Motonav, защото iGo-то е за по ниска резолюция (то и Motonav си е iGo но с грозен интерфейс). Проблема е че трябва да деинсталираш вградения Motonav, за което обаче трябва руут на телефона. Така че, или трябва да си руутнеш тела, или да се насочиш към друга навигация (аз препоръчвам Sygic) .

А иначе за да стартираш апк-то първо трябва да свалиш от маркета някакъв файл менаджер (аз ползвам ES File Explorer, Astro също е добър) и през него да намериш апк файла на iGo-то и да го стартираш. И много важно е папката iGo да е директно на картата а да не е в друга папка.

rooibos
31.05.10., 21:18
Привет,
Искам да попитам да ли ще тръгне iGO-то на Андроид 1.5 и LG GW620?
Благодаря.

dimmar
02.06.10., 06:41
....

Мод Едит:

Пиши на Български!

vasil
02.06.10., 08:26
ЗДРАВЕЙТЕ А СТАВА ЛИ ЗА HTC LEGEND ИЛИ СПОДЕЛЕТЕ С КОЯ ДА СЛЕЖА НА БАЩА МИ

Мод едит:
Не виждам смисъл да пишеш във всички теми!
Оправи си поста.
svetlinsem

FMJ
02.06.10., 11:19
Слагайте карти на ТА защото гугъл мапса е с нея,а MMCN е с привидно по добро покритие на БГ но с измислени пътища неточна в позиционирането дава рут през полето по черен път и куп глупости които обезмислят ползването на MMCN.Пример в неточността на позиционирането е когато картата няма нищо общто с действителните координати и ако не е отметката на софта винаги да сте на пътя тогава ще видите как си ходите в полето а реално сте на пътя.Е питам когато сте на някоя детелина какво прави софта?Пита за преизчисляване на маршрута и ако няма табели да стъпите на правилния път ще се мотаете докато го направите.Така че мерси от такава подробна карта в кавички.

gruh
03.06.10., 10:52
неиска да ми тръгва на татото :( защо така

pirlo
03.06.10., 13:36
неиска да ми тръгва на татото :( защо така

Защото е за резолюция 320 x 480

FMJ
03.06.10., 16:56
Да така е, тату е с друга рeзолюция.На игоу8 можеше да се пипа чрез сис файла ,който с текстовия редактор на компа може да редактира резолюцията.Необходим е и съответния ДАТА файл или ГРО .На амиго ядрото пак чете сис файла макар че в оригинала няма такъв. В андроид ти трябва рут на телефона.За да пипаш там.Нямам рут на моя леджънт защото е Гаранционен.Любопитно дали ще може да си играеш с програмата..Така че, някой с рут да каже.Има много теми в [ и http://forum.pocketbulgaria.com/

dessyteneva
03.06.10., 18:37
Защото не е за твоята резолюция.Добра алтернатива е sygic.

rooibos
06.06.10., 20:23
Привет,
Искам да попитам да ли ще тръгне iGO-то на Андроид 1.5 и LG GW620?
Благодаря.

Някой има ли отговор за мен?
Благодаря.

dessyteneva
06.06.10., 21:58
Не е ли по-лесно да пробваш отколкото да чакаш? Твоя телефон не е много разпространен и явно няма човек,който да е опитал -давай смело, най-много да не твъгне, няма опасност за телефона.
Posted via Mobile Device

pirlo
07.06.10., 16:15
Искам да питам някой знае ли как да спра мобилния интернет при търсенето на саталитите?

едит: Става въпрос за Legend със сток ром за сега.

Svetlinsem
07.06.10., 16:27
Не ползва трафик, като търси сателити.

pirlo
07.06.10., 16:33
Не ползва трафик, като търси сателити.

Ми не знам от време на време като стартирам iGO се стартира и мобилния интернет без да съм го пускал ,и затова питах

logmax
07.06.10., 19:04
Settings > Location & Security > и махаш отметката на Use Wireless networks

pirlo
07.06.10., 19:38
Settings > Location & Security > и махаш отметката на Use Wireless networks

Пак се включва.А като влезна в Wireless & Networks я няма отметката.А горе си седи че съм вързан в нета и не мога да разбера от какво го прави тоя номер x-(

едит: Свалих си една програма Data On Demand с която спирам тотално мобилния интернет и вече всичко е на 6 :)

janko
07.06.10., 20:40
А защо спираш мобилния нет, когато ползваш IGO. Чрез него се ползва функцията aGPS, която е нужна за по-бързо позициониране, особено след студен старт на IGO :-? Toва ти "хаби" някакви стотинки от сметката, а ако си на тарифен план нищо 8->

pirlo
07.06.10., 20:43
А защо спираш мобилния нет, когато ползваш IGO. Чрез него се ползва функцията aGPS, която е нужна за по-бързо позициониране, особено след студен старт на IGO :-? Toва ти "хаби" някакви стотинки от сметката, а ако си на тарифен план нищо 8->

Принципно го ползвам по често iGO за пътуване извън БГ и затова

janko
07.06.10., 20:55
Едно свързване ти отнема около 5-10kb, каквито и зловещи тарифи да има интернета в роуминг едва ли ще ти срине бюджета толкова, но пък удобството от бързото закачане е несравнимо. Пробвал съм не е един път доста навигации с изключен aGPS без да са били пускани с дни и мъката е голяма. Понякога се чака по 4-5 мин докато се покаже нещо...Но ти си знаеш, няма да се бъркам...

pirlo
07.06.10., 21:03
Едно свързване ти отнема около 5-10kb, каквито и зловещи тарифи да има интернета в роуминг едва ли ще ти срине бюджета толкова, но пък удобството от бързото закачане е несравнимо. Пробвал съм не е един път доста навигации с изключен aGPS без да са били пускани с дни и мъката е голяма. Понякога се чака по 4-5 мин докато се покаже нещо...Но ти си знаеш, няма да се бъркам...

Преди да взема Legend-a ползвах HD и никога не съм се ползвал АГПС-а.
И се връзваше много бързо но там имаше quickGPS който сваляше инфото за саталитите и никога не съм чакал повече от 1мин. Трябва да проверя какви са цените за роминг.

janko
07.06.10., 21:14
quickgps прави точно това, което прави agps-a :)) Само че едното е автоматично, а другото трябва да му задаваш кога да сваля, освен това инфото му трябва да се ъпдейтва на всеки 6 дни...

pirlo
07.06.10., 21:18
quickgps прави точно това, което прави agps-a :))

Аха ясно .Мерси за отговорите :-bd .Остава да проверя сега как седят нещата на мтел за чужбина :)
Или там ще изключвам мобилния интернет :)

Едит: Eurotariff 100кб е 1,30лв :D

Пример: Ако абонат се намира в Препоръчителна мрежа и направи сесия с големина 80 KB, то цената на тази сесия ще бъде 1.29 лв. (т.е. сесията ще бъде закръглена на 100 КВ)
Ако абонат се намира в Препоръчителна мрежа и направи сесия с големина 135 KB, то цената на тази сесия ще бъде 2.58 лв. (т.е. сесията ще бъде закръглена на 200 КВ).

dessyteneva
08.06.10., 06:20
Ами щом ти е такъв проблем нета сложи си APNdroid и го изключвай,когато не искаш да го ползваш.

pirlo
08.06.10., 06:36
Ами щом ти е такъв проблем нета сложи си APNdroid и го изключвай,когато не искаш да го ползваш.

Мерси за предложението ,но вече си свалих Data On Demand и върши чудесна работа

dessyteneva
08.06.10., 19:38
Не съм я пробвала,аз реших проблема генерално-пуснах си 1гб пакет на телефона и вече не ми пука за трафика,в чужбина скоро не се очертава да ходя,така че съм спокойна,даже виждам зор да си изразходя всичко.

frederiko777
11.06.10., 09:48
Деси,ще ме извиниш че ти говоря на ти,но съм сигорен че ти ще ми помогнеш.
Свалих си motonav и си трагна перфектно,но имам проблем,в менюто където трябва да напиша улицата и града до които искам да отида не мога да напиша нищо,излизами прозореца,но нито ми се включва клавиатурата нито ми дава да влезна в полето.
С se xpiria x10 съм

dessyteneva
11.06.10., 14:45
Надявам се да се включи някой с експерия или поне някой с мотонав, защото нямам идея на какво може да се дължи проблема, при мен на айгото прави номера да не излизат номерата при търсене на адрес,който се оправя с минаване на английски като програмен език, но мотонав не съм пробвала, а и нямам телефон с такава резолюция.
Posted via Mobile Device

frederiko777
15.06.10., 09:25
А някаква друга навигация можеш ли да ми препорачаш която да става на моята разделителна способност?

reaper22
15.06.10., 09:50
А някаква друга навигация можеш ли да ми препорачаш която да става на моята разделителна способност?

Можеш да пробваш Sygic Mobile Maps 10.

Относно motonav пробва ли да настроиш от Regional/Keyboard/Cyrilic.

benzm,aniak
15.06.10., 15:01

Здравейте,не ти трябва друга навигация,просто като стартираш програмата влизаш в "ОЩЕ..",регионални настройки,после на KEYBOARD му задаваш cyrilic и ....после си въвеждаш всичко на нашенски,ще ти се показва клавиатурата.И аз съм с експерия и няма проблеми!:-bd

frederiko777
15.06.10., 18:20
е супер много благодаря,а да ми кажеш някои други полезни програмки за телефона,че съм новак в андроит системата

reaper22
15.06.10., 18:33
е супер много благодаря,а да ми кажеш някои други полезни програмки за телефона,че съм новак в андроит системата

Не му е точно тук мястото на този въпрос, задай го в раздела Общ софтуер подраздел Търся програма (въпреки че и там няма да е на място, защото не тъсиш нещо конкретно ама нищо).
Можеш да си помислиш и за какво примерно ти трябва програмка ;)

frederiko777
15.06.10., 18:53
Ок ще си взема белешка

benzm,aniak
16.06.10., 11:31

ако заместиш сегашната си карта с тази на Телеатлас ще можеш да въвеждаш и имената на кварталите с номерата на блоковете без проблем!b-)

frederiko777
16.06.10., 12:59
а от каде мога да я намеря тази карта

reaper22
16.06.10., 13:18
а от каде мога да я намеря тази карта

В раздела за Igo има тема Карти за Европа на Телеатлас 2009.12.100312 от там си я дръпни.

dessyteneva
16.06.10., 18:15
При мен нестава с тази карта,по-точно не става с никоя карто да се въвеждат номера при търсене,единствено ,ако програмния език е английски дава клавиатура за номерата.

andreevstef
17.06.10., 15:36
От къде да си взема карти за iGO8/

pirlo
17.06.10., 15:52
От къде да си взема карти за iGO8/

Ако беше погледнал последната тема в раздела щеше да видиш http://www.all4android.com/forum/showthread.php?t=1337

benzm,aniak
17.06.10., 16:55
При мен нестава с тази карта,по-точно не става с никоя карто да се въвеждат номера при търсене,единствено ,ако програмния език е английски дава клавиатура за номерата.

това с номерата е вариант,когато си с Мотонов,ти като си с по-малък дисплией не ползваш ли "истинското" Igo?При него не съм пробвал дали минава номера.:-?

pirlo
17.06.10., 18:15

При мене на БГ клавиетура мога да въведа номер на улицата.Аз ползвам картата на Теле Атлас

dessyteneva
17.06.10., 18:57
Да,ползвам оригиналното igo и картата на ТА,но клавиатурата ми е AnySoftKeyboard,може пък и за това да е,но ми е удобна и не си я сменям,ще минавам на английски като ми трябва номер и толкова.

jokoman
19.06.10., 08:31
много моля за малко помощ искам да си инсталирам иго на Майлстоуна но съм новак и още не сам много на ясно ще съм благодарен за малко съвети

zaketo
21.06.10., 20:27
Аз имам малък проблем - missing or incomplete folder:igo/ licenсe

lachezarnik
21.06.10., 21:34

Моля за помощ не мога да разархивирам igo то. С моторола съм имам фаил менажер програма но не става ПОМОЩ.

lachezarnik
21.06.10., 21:48
Как се инсталира този igo на андроид моторола майлстон. До сега съм бил с уиндоус и това направо ми идва на нагорно.

reaper22
22.06.10., 07:36
Как се инсталира този igo на андроид моторола майлстон. До сега съм бил с уиндоус и това направо ми идва на нагорно.

Няма смисъл да слагаш igo на майлстоун защото ще ти излиза на 1/4 от екрана (igo е за резолюция 320х480). За Майлстоуна се използва Motonav (пак е igo), но телефона трябва да е руутнат за да може да се изтрие вградения Motonav и да се сложи "работещ" такъв.

lachezarnik
22.06.10., 21:52
Благодаря, а от къде да изтегля работещ Motonav. Днес се опитвах да инстална Sygic но захапах дървото, първо не можах да го разархивирам от тела а от компа стана но после при старт тръгва и изчезва. Май без роот нема а стане.

FMJ
23.06.10., 07:16
Трябва само рут за друга резолюция .Тогава се сменят Дата и Гро файлове в корена на програмата иго а за Андроид трябва рут. Мотонав е за голямата резолюция, а И Го Май Уей за стандартна.Тату е с малка и за него мисля няма ,затова трябва рут.

slavin
03.07.10., 14:20
Моля за бърз отговор, че заминавам за Франция с автомобил и искам да пробвам навигацията на Х10 Мотонав. Пробвал съм я за Турция и България - никакъв проблем, но като се опитам да избера място от Италия Или Франция ми дава: "Cannot find path, maps are isolated". Има всичко на картата, но като го избера и му задам да навигира излиза това съобщение. Всики карти са от едно и също място и са в една папка.

dessyteneva
03.07.10., 14:53
Липсва нещо между картите,някоя се губи между сегашната дестинация и целта,затова не може да направи маршрута,качи карти на всички страни по линията.

slavin
03.07.10., 15:18
Липсва нещо между картите,някоя се губи между сегашната дестинация и целта,затова не може да направи маршрута,качи карти на всички страни по линията.

Благодаря,
Интересно обаче и за Гърция дава същото.

slavin
05.07.10., 07:18
Интересно, на границата с Гърция се губи връзката и на границата между Словения и Италия. До Словения няма проблеми, но посочиш ли 10м в Италианско и вече - картата е изолирана, а се виждат общите пътища. Надявам се като стъпя в Италия това да се промени.

Rust
05.07.10., 10:02
Благодаря, а от къде да изтегля работещ Motonav. Днес се опитвах да инстална Sygic но захапах дървото, първо не можах да го разархивирам от тела а от компа стана но после при старт тръгва и изчезва. Май без роот нема а стане.

Става и без Root. Пробвай докато не тръгне , нещо при теб е грешно.
Motonav е толкова грозно , че те отказва направо от живота. Комбинира най-лошото от 2те : калпавото навигиране на iGO + гаден интерфейс :)
Sygic-а поне добре навигира , макар да е по-неудобен от iGO.

slavin
05.07.10., 12:36
Интересно, на границата с Гърция се губи връзката и на границата между Словения и Италия. До Словения няма проблеми, но посочиш ли 10м в Италианско и вече - картата е изолирана, а се виждат общите пътища. Надявам се като стъпя в Италия това да се промени.

Както и предполагах грешката е в неграмотността ми. Изтеглил съм три различни карти. Не с ТА в името, а с N и сигурно не се разпознават една друга.

iziz
06.07.10., 12:59
Здравейте,

от вчера съм с Hero и бих искал да ми помогнете да си инсталирам IGO. Прочетох доста от темата но неможех да намеря линка за download в един от първите постове на Dessy. Може ли да ми даде някой линк и малко по-подробно обяснение(като за индианец) какво точно се прави. До сега съм използвал Symbian (Nokia) и ми е малко трудно да се оправя.

KUDJO
06.07.10., 13:16
От доста време търся хубава карта на България за IGO, но моя град продължава да го няма..

dessyteneva
06.07.10., 19:05
До iziz:Ето линк
МОД Едит
сваляш,разархивираш вътре има папка igо,отваряш я и вътре пак има такава папка,която съдържа други две-content и license,копираш тая втората папка на карата памет в телефона,има и един арк файл при нея -iGOMyWay_8.4.2.139242_JMX,слагаш го и него на картата при папката,без да са в някаква друга папка и после през файлов мениджър,примерно астро от маркета ,го намираш и инсталираш.

Моля без линкове към карти!
Josifbg

Rust
07.07.10., 00:10
Ей този форум много примерен стана изведнъж :P
Поне имена на други , не дотам примерни форуми , може ли да си пишем ?

dessyteneva
07.07.10., 05:55
Не беше карта,а целия пакет на програмата,ама няма значение ще му я пратя на лични.

koill
07.07.10., 09:05
даи ми линка и на ме на лични :)

iziz
13.07.10., 10:11
Здравейте отново, инсталирах Igo както ми посочи Dessy но когато се опитам да го подкарам ми изписва "Please insert your SD card containing IGO content files". Имате ли идея какво да напрявя?

dessyteneva
13.07.10., 11:40
Явно папка igo е в някаква друга папка и програмата не може да си намери съдържанието-трябва папката igo,в която са content и license да е просто така сложена на картата,а не да е в друга папка.

iziz
13.07.10., 12:02
Възможно ли е инсталацията да слага IGO в друга папка?
И трябва ли да разархивирам всички zips. от content папката?
Ще пробвам да го деинсталирам и ще го инсталирам пак.
Мерси

dessyteneva
13.07.10., 12:34
Нищо няма да разархивираш във вътрешните папки,просто тази папка, в която са контент и лиценз я слагаш на картата,слагаш и арк-то при нея и го инсталираш през мениджъра.

JustNick
14.07.10., 21:36
Някой може ли да ме насочи към читава проверена гръцка карта. Може и само името на файла. Ако имате линк, може да го хвърлите на ЛС :)

BeNeZ1n0
15.07.10., 01:19
Аз искам да запитам на какъв режим на навигация (Бърз,Лесен и т.н.) е най-добре да се ползва Igo ?

Досега го оставях по подразбиране на Бърз но последния път доста глупаво ме издъни като на едно кръгово ме обърна в обратна посока ( много съм му ядосан :) толкова че не успях да анализирам ситуацията и да разбера защо го направи ) освен това ме дразни да ме тика по някви тесни улички особено за Варна и Пловдив където често се сменят посоката на движение към еднопосочно с цел облекчаване на трафика а актуални карти не излизат всеки ден

Някой имал ли е проблеми с изчисляването на маршрута ? (съжелявам ако някой е писал за това но темата стана много голяма и неуспявам да я обхвана цялата)

dessyteneva виждам че си специализирала навигациите - помагай :) или да се насочвам към друг продукт (ползвам и Сиджик тъй като мисля че е по точен но ми е тромав и с неприятен интерфейс а и друго ме смущава в него)

П.П. Искам Гармин :P

iziz
16.07.10., 09:35
Здравеите пак от мен. Отново се опитах да инсталирам IGO на Hero и отново същото съобщение. След като деинсталирах IGO и изтрих всички папк (content and lisens) изтрих и ark. file, се опитах да ги кача отново и инстлирах арк. file през ASTRO. Но когато се опитам да подкарам IGO отново се получава същото съобщение на екрана.
'' Please insert your SD card containing IGO content files''. Двете папки са копирани направо на SD картата и арк file също. Незнам какво става. Преди да ги копирам за посигурно форматирах картата.
Имал ли е някой същия проблем?

dessyteneva
16.07.10., 09:43
Пробвай двете папки content и license да са в папка IGO,но тя да не е в друга,а направо на картата при арк-то.

iziz
16.07.10., 10:51
Супер. Работи. Какво ли не пробвах. Мерси Много.

psy_bg
22.07.10., 10:52
Аз искам да запитам на какъв режим на навигация (Бърз,Лесен и т.н.) е най-добре да се ползва Igo ?

Досега го оставях по подразбиране на Бърз но последния път доста глупаво ме издъни като на едно кръгово ме обърна в обратна посока ( много съм му ядосан :) толкова че не успях да анализирам ситуацията и да разбера защо го направи ) освен това ме дразни да ме тика по някви тесни улички особено за Варна и Пловдив където често се сменят посоката на движение към еднопосочно с цел облекчаване на трафика а актуални карти не излизат всеки ден

Някой имал ли е проблеми с изчисляването на маршрута ? (съжелявам ако някой е писал за това но темата стана много голяма и неуспявам да я обхвана цялата)

dessyteneva виждам че си специализирала навигациите - помагай :) или да се насочвам към друг продукт (ползвам и Сиджик тъй като мисля че е по точен но ми е тромав и с неприятен интерфейс а и друго ме смущава в него)

П.П. Искам Гармин :P

И аз си правих доста експерименти, и установих, че икономичен режим работи най-добре за мен за София (т.е най често съвпада с пътя който бих избрал аз). Имай предвид, че това все пак е софтуер, който не винаги може да е точен. Огромно значение има и картата. С коя карта си ?

psy_bg
22.07.10., 11:30
Някой може ли да ме насочи към читава проверена гръцка карта. Може и само името на файла. Ако имате линк, може да го хвърлите на ЛС :)

Greece_83_TA_2010.03

много съм доволен.. има и най-малките градчета, не знам доколко е подробно търсенето на адреси в малки градчета, но пък е точна. Изтегли си и камерите, щото може да имаш проблеми :)

Sociopathic
23.07.10., 20:57
Здравейте,
Може ли някой да ми прати на лично линковете за IGO.
Мерси предварително :)

milenvz
27.07.10., 16:29
Може ли някой и на мен да ми прати на лично линковете за IGO, с Легендата съм, благодаря предварително!

Koksan
07.08.10., 18:15
Здравейте, нов съм тук и съм начинаещ с андроидите, приятелката ми има от няколко дена Xperia X10 Mini, и немога да подкарам iGo на него! Предполагам че е заради разделителната способност, защото го пускам до избор на език .. и там нищо нестава, предполагам, че просто не виждам бутончето за избор! Лично използвам iGo от година и половина вече на HTC HD, но там ми е някак си по-лесно боравенето с Windows-a!
Как мога да променя тук разделителната да е като за този телефон? 320x240

Благодаря предварително!

J`E`K`O
07.08.10., 18:49
Не можеш. Програмата трябва да бъде написана за такава резолюция.

feron
21.08.10., 11:51
Здравейте, искам да питам има ли начин да си преместя favourites (например от един телефон на друг) и възможно ли да се зададе различно звуково предупреждение за налични полицейски засади и стационарни камери, както и да се виждат част от POI, не само бензиностанциите?

kurvarina
22.08.10., 15:58
Eто работещо igo
Mod Edit
sd content
Mod Edit
инсталирах арк-то,сложих папка igo в същата карта и като пуснах програмата тя си се инсталира и направих настройки,нямам бг език ,само гласове,сложила съм и карта и пои,но явно липсва някакъв лиценз закартата,защото е недостъпна,а и може нещо да трябва да се промени,защото си търси в унгарската карта,която изтрих.При уиндоуса се променя sys.txt,но тук не го откривам-по форумите пишат,че е проблем с лиценза-всякакви идеи са добре дошли,повече глави мислят по-добре.Иначе е много красива на моя дисплей,дано го накараме да заработи!
здр. как си?
искам да те попитам нещо че го закъсах?
от каде мога да си намера ndrive да нее триал версия че много ме дразни това през 7 дена инстал да бачка как трябва?
и карта направо обурнах форомите и вече не виждам нищо от ровене на всякаде моляте ако имаш нещо да ми покажеш каде се намира?

pangarov
27.08.10., 14:41
здравейте, някои може ли да ми даде IGO за 320 240 мерси

dessyteneva
27.08.10., 16:09
здравейте, някои може ли да ми даде IGO за 320 240 мерси
Няма igo за тази резолюция
Posted via Mobile Device

za6to
29.08.10., 23:28
добър вечер и от мен :) към кого да се обърна за малко помощ , имам от днес самсунг галакси "С" и се нуждая от Иго... за почерпката ще говорим като го инсталирам и дадете адрес на който да донеса ..... :)))

bobo1273
27.09.10., 17:03
Здравейте,от днес сам горд притежател на HTC HERO, и искам да попитам защо не виждам линковете за сваляне на IGO?

dessyteneva
27.09.10., 17:54
Защото не е позволено вече във форума,ще ти пратя ЛС.

aragorn
29.09.10., 19:27
tova igo za kva rezoluciq e?az sam s 500 galaxy 320 mi trqbva na mene!!i7

pirlo
01.10.10., 21:03
появи се в един форум видео на iGo My Way Pre Android at 480x800 resolution което работи на Dell Streak
http://www.youtube.com/watch?v=BxjKonfd5oE&feature=player_embedded
да се надяваме скоро да се появи :)

alex77777
03.10.10., 00:50
Здравейте, колеги, от днес съм със Wildfire, някой да е качвал IGO на Wildfire и дали има за него, благодаря предварително

prizraka81
03.10.10., 13:33
Здравейте от няколко дни съм с Оптимус те първа се запознавам с него. Един приятел ми даде да сложа сиджик gps но нещо не се справя много добре с маршрутите. Много ще съм благодарен ако някой ми прати линк за iGO за да го пробвам. Благодаря предвярително

fintara
04.10.10., 18:00
А вече върви реклама на iGO My way & Dell Streak (http://il.youtube.com/watch?v=BxjKonfd5oE&feature=related) ...
Някой виждал ли е това на живо - та това е 800х480, който върви на множество устройства с Андроид.
Сръбския сайт, където се предлага - http://i-go.sk/igo-my-way-2009/

stanikom
04.10.10., 19:25

виж този линк дали ще ти свърши работа.... ->

Къде са тия линкове

pirlo
05.10.10., 18:54
Излезе дата.гро за резолюция 800х480 но изисква да е рутнат телефона :emo_im_cool:

fintara
05.10.10., 19:33
800x480 Data for iGO My way for Android - v8.4.2.139242

Mod edit:
Без нелегален софтуер. Моля прочети правилата.
Svetlinsem

mmecho
06.10.10., 12:00
Извинявам се за невежеството но какво се прави с този файл??? Замества някой друг,преименува ли се ...... сподели !!!!

rijiq
06.10.10., 13:01
Ето инсталация само трябва да допълните папките от "обикновенният iGo :emo_im_cool:

Инсталирах го на Х10-ката :P .. работи\:D/ .. само дето още не съм го пробвал в релани условия .. ще е след работа ;)

Mod edit:
Без нелегален софтуер. Прочети правилата.
Svetlinsem

todd
06.10.10., 17:35
някои може ли да ми прати на ЛС фаила за новото IGO

janko
07.10.10., 09:13
На Desire работи идеално, само че пак леко лагва, както беше с Мотонав. Но като цяло добре се справя програмката :-P

zenzile
09.10.10., 23:31
Здравейте,

Прочетох подробно форума, но не намерих никъде работещ линк от който да си смъкна IGO
Ако някой качи нещо ще съм много благодарен

dessyteneva
10.10.10., 07:15
Забранено е да се дават линкове към нелегален софтуер,кажи с какъв телефон си да ти пратя на лични.

vekatatd
16.10.10., 11:59
Здравейте, от вчера съм собственик на samsung i5500 и се опитвам да му кача iGo, но не успявам. Ето какво правя:
1 Копирам iGOMyWay_8.4.2.139242_JMX.apk в SD картата
2 ИИнсталвам го през appInstaller
3 Копирам папка iGo( с подпаки content и license) в SD картата

ако стартирам приложението, казва да сложа sd card с карти, какво да гоправя
?
много благодаря

dessyteneva
16.10.10., 12:03
По принцип се получава така,когато папката igo с останалите две папки в нея е поставена в друга папка,а не направо на картат и програмата не я "вижда".А ко не е това-пробвай да разинсталираш арк-то и пак да го инсталираш,без да триеш папката.

vekatatd
16.10.10., 12:29
оффффф нов проблем, IGo се стартира, но на EULA-та не мога да скролна надясно за да приема лиценза, някакви идеи?
пс
картата Bulgaria83TA_2009.06_090722.fbl я вмъквам в SD->content->map , но трябва ли да изтрия базовата или я оставям

Сори за ламерските въпроси

dessyteneva
16.10.10., 12:33
Проблема ти е в резолюцията-това айго е за стандартната 320*480 резолюция.А иначе не трии базовата карта-не ти пречи.
Имаш ЛС.

vekatatd
16.10.10., 13:03
Мда явно резолюцията му е проблем, Деси, много благодаря. Инстална се, тръгна, но работи мудно и някои икони се застъпват, явно ще се рови още в нета ;)

janko
16.10.10., 13:08
По принцип програмата е малко лагава, но пък и ти не си с особено мощен процесор. Така че това е нормално. :)

victorht
18.10.10., 22:47
Забранено е да се дават линкове към нелегален софтуер,кажи с какъв телефон си да ти пратя на лични.
Може ли и на мен -> HTC Wildfire
Мерси!

username333
19.10.10., 12:20
Някой може ли да ми прати и на мен?! HTC Wildfire
Благодаря!!!

krasi_500
20.10.10., 22:18
Айде и аз на опашката за ЛС

dessyteneva
21.10.10., 07:32
Айде,като искате нещо,поне казвайте с каква резолюция ви е телефона,че нещо кристалното кълбо не ми работи тия дни!И да помоля колегите,на които вече съм изпратила линкове-не се стискайте,помагайте и на останалите,че не мога да насмогна на всички!

JosifBG
21.10.10., 10:43
Темата е почистена от излишни коментари!

Моля придържайте се към темата!

sarnaudkin
21.10.10., 14:11
Привет на всички!
Ползвам iGO My way for Android v8.4.2.139242 на HTC Legend, отчасти благодарение на постовете на колегите тук. Вчера си сложих новата карта на БГ на Navteq, NQ_2010_Q2, и в момента я тествам. Покритието е чудесно, рутирането прилично. Картата има Driver Alerts (DA), но те не вървят на този софтуер.
Та конкретният ми въпрос е - има ли нещо по-ново на iGo за Android, за резолюция 320х480, което би могло да включва и тези екстри?
Благодаря предварително!

myankov
22.10.10., 00:21
Принципно, за да ползваш Driver Alerts (DA) трябва да имаш и лиценз файла.

sarnaudkin
22.10.10., 14:27
Принципно, за да ползваш Driver Alerts (DA) трябва да имаш и лиценз файла.

Благодаря за инфото, наистина бях пропуснал този момент. Сложих GENERIC_iGO8@0809_AddOns.lic, но отново не става - не зная дали този лиценз файл е коректен, или проблемът наистина е в софтуера. Ако някой знае, нека сподели, моля.

myankov
22.10.10., 14:34
Това е лиценза, но най-вероятно проблема е в софтуера.

oteca
25.10.10., 13:35
Здравейте. Мисля да си заръчам телефона ZTE GLOBUL Q1. Качвал ли е някои iGO на такъв телефон? Има ли iGO с резолюция 240x320??

andriann
25.10.10., 13:55
Здравейте. Мисля да си заръчам телефона ZTE GLOBUL Q1. Качвал ли е някои iGO на такъв телефон? Има ли iGO с резолюция 240x320??

Че той май няма GPS.

oteca
25.10.10., 18:17
Че той май няма GPS.

Според характеристиките има. ;-)

todio
27.10.10., 20:54
Айде,като искате нещо,поне казвайте с каква резолюция ви е телефона,че нещо кристалното кълбо не ми работи тия дни!И да помоля колегите,на които вече съм изпратила линкове-не се стискайте,помагайте и на останалите,че не мога да насмогна на всички!

Деси моля те прати ми ИГО за HTC Wildfire 320Х240

tache
28.10.10., 18:31
как да си сложа на LG Optimus андроид 1.6 навигация Igo

perfecta
28.10.10., 22:00
Колеги, моля за ЛС с линк на Igo за HTC Wildfire 320Х240. Благодаря ви предвартелно! >:D<

siromah
02.11.10., 06:16
И аз да помоля за същото - ЛС с линк на Igo за HTC Wildfire 320Х240. Благодаря ви предвартелно!

И по точно за инструкция как да го инсталирам, защото в залива го има, но незнам какво да го правя 8-|

Volkos
05.11.10., 10:55
И аз бих искал линк за HTC Desire

popotest
05.11.10., 14:31
Може ли някой да ми даде линк и инструкции за IGO за HTC Desire HD.

Мерси много

Petya_G
06.11.10., 10:36
Здравейте и от мен ,с HTC Desire съм и съм много доволна...:) Дойде време и за GPS software ,моля пратете линк за IGO за Desire и на мен ....Благодаря предварително!

moony
06.11.10., 12:54
Здравейте, аз съм с Globul Q1 (ZTE Racer) и моля за линк за iGo с карти и т.н.

Rosenirs
06.11.10., 19:08
Здравейте може ли да ми дадете линк за резолюция 320x480.Благодаря ви предварително.

Pe6o_85
07.11.10., 17:57
И аз да помоля за същото - ЛС с линк на Igo за HTC Wildfire 320Х240. Благодаря ви предвартелно!

И за инструкция как да го инсталирам.

madman
07.11.10., 18:22
И аз искам да помоля за същото като колегата пешо85 , ако може и на мен линк на IGO за HTC Wildfire 320x240 и инстукция ще бъда много благодарен.