PDA

Виж пълна версия : wirless tethering

ctoicho
01.01.10., 15:04
Даите едно пояснение за какво може да послужи Wirless Tethering.Въобще за принципа му на деиствие и каква мрежа ползва?:)

Dex
03.01.10., 12:03
Tethering is the use of a mobile device such as a mobile phone to supply Internet access for another device which is otherwise unconnected, using the mobile device as a modem.[1] This can be done through Bluetooth wireless technology or cables (such as USB).
Tethering has been used to gain access to the Internet since mobile devices started using their networks to give users Internet access, but has increased in prevalence due to Internet connectivity in modern cell phones and laptops.
Или накратко "да пуснеш" интернет на дадено устройсво, посредством друго, като второто играе ролята на модем/безжичен рутет.
Ето (http://code.google.com/p/android-wifi-tether/) tethering приложение за Android OS.

ctoicho
04.01.10., 22:35
чудесно-сиреч могда си пусна нет на телефона от компа със тая програмка и юесби кабел,така ли?

JosifBG
05.01.10., 08:43
Обратното.. можеш да пуснеш по USB или WiFi интернет на компютера.
Телефона реално го ползваш като рутер... и компютера се закача за него и ползва интернета на телефона тоест 3G-то ти.

nuralt
05.01.10., 12:50
.............. тоест 3G-то ти.
И не само. Може да ползваш (като мен) на комшията WiFi'а.))

JosifBG
05.01.10., 18:40
И не само. Може да ползваш (като мен) на комшията WiFi'а.))

Ъъъ What? :-??

Merconite
06.01.10., 11:03
А сега комшията ако чете хахА ?
Posted via Mobile Device

BeNeZ1n0
14.01.10., 16:17
Доста интересно и полезно ... а колкото до комшията се предполага че щом не си е заключил мрежата неможе да чете :))

DMXOnline
31.03.10., 13:18
crossing fingers :-ss

h4x0r
31.07.10., 12:44
а задължително ли трябва да е root-nat телефона

janko
31.07.10., 12:52
USB Tethering-a изисква за момента root заради това, че фигурира единствено в custom ROM-овете с Froyo. Но при появата на официален ОТА ъпдейт към Froyo няма да изисква root, а просто ще се появи в менюто с USB Coonection type :) И както казва JosifBG, се ползва да си пускате нет на у-ва, които са вързани към телефона. Защото се предполага, че телефона ви ще има нет винаги заради GSM мрежата му, дори и бавен да е той :)

h4x0r
04.08.10., 13:45
а това въжи ли че ако примерно съм свързан към WIFI с телефона мога да прехвърля нет на компютъра чрез WIFI или само 3g може да се прехвърля т.е. ( нет-а на оператора) ?

janko
04.08.10., 16:29
Portable wi-fi hotspot се ползва само за прехвърляне на мобилен нет към други у-ва наоколо. Няма как обикновеното wifi и hotspot-a да са пуснати едновременно. :) Това е защото wi-fi чипа работи или като AP или като receiver.

h4x0r
04.08.10., 16:53
Portable wi-fi hotspot се ползва само за прехвърляне на мобилен нет към други у-ва наоколо. Няма как обикновеното wifi и hotspot-a да са пуснати едновременно. :) Това е защото wi-fi чипа работи или като AP или като receiver.

Аха мерси за инфо :)

Sent from my HTC Legend

Vesu
08.08.10., 21:08
Моето впечателние от Android WiFi Tether ( http://code.google.com/p/android-wifi-tether/ ) е доста добро. Има някои чудесни екстри като да те пита преди устройство да се connect-не, да показва трафикът както и повече настройчици. За него трябва root - пробвал съм го само на HTC Dream.

Tethering-ът на FroYo си работи безпроблемно, но има по-малко настройки и работи в backgroung като service (за другият не съм сигурен).

Не слагай отворени мрежи с tethering-ът на FroYo за повече от няколко минути. Веднъж във един влак за 2-3 минути отворена мрежа и веднага някакъв iPod се опита да се конектне т.е. шансът някой да се върже не е малък. А ако оставя отворена мрежа от FroYo няма и да разбера, че някой се връзва.

piiz69
30.09.10., 12:47
Аз съм с Wildfire с 2.1 и това си го има като включа юсб кабела и има за шерване на нета към компютера - направих 5гб трафик :d :bb: дали ще може да се направи и хотспот, знаете ли?