PDA

Виж пълна версия : БГ карта за N-drive

bahkata
20.01.10., 16:19
здравейте!искам да попитам дали като си истегля N-drive навигация от маркета дали мога да сложа карта на БГ допълнително без да я закупувам.благодаря

Svetlinsem
20.01.10., 17:12
За съжаление не! Трябва да я закупиш, за което е необходимо да имаш роот!
Преместих ти темата в правилния раздел!

JosifBG
20.01.10., 17:57
+ това, че неможеш от БГ да я изтеглиш от маркета ;)

Svetlinsem
20.01.10., 17:58
И аз се сетих за това, но реших, че може да не живее в Бг и затова реших да се въздържа!

bahkata
21.01.10., 13:56
аз по принцип си истеглих от някъде карта на бг само че нз как да я сложа в програмата и да тръгне

botilia
26.01.10., 18:01
Във секция maps!

kebibg
01.04.10., 08:04
Здравейте,
Има ли някой който може да ми каже коя е последната и най-пълна
версия на картата за България.

FMJ
28.05.10., 10:16
Тая карта според мен е за v.10 в момента тегля едне от нета .Изтеглих от маркета НДрайв версия за 2010 но картите от 2.14 не стават предполагам следващите ще са 2.15 и кийгена който имам дали ще свърши работа също е под въпрос.

FMJ
28.05.10., 10:22
Май греша не е 2.15 както предполагах а би трябвало да е 2.18 погледнах една гръцка карта за 2010г

trustika
08.07.10., 11:19
Версия 10.1.15 на NDrive за Android е налична в Маркета за свободно сваляне от БГ и е напълно безплатна (програмата).

България картата струва 39 Euro, а отделно и цяла Източна Европа е 39 euro също, но има опция да си свалите и тествате Източна Европа всички карти за 7 дни.

Поне при мен това е една от най-гладко работещата програма и ме радва и интерфейса, защото наистина е съобразен с Андроид.

Смятам след 7 дена на Try, ако още така ми харесва, както при теста вчера, въпреки че никога в БГ не ползвам GPS може би ще си купя всичките източно европейски карти за 78лв.

barnie
08.07.10., 16:41
За Източноевропейските карти в момента ми иска Ж30 (само BG - 40 :-?). Цената не е лоша, но не виждам как мога да накарам имената на градовете да са на кирилица в българската карта.

dessyteneva
08.07.10., 19:14
Имам един тъп въпрос-като купуваш карта,дали по някакъв начин е предназначена само и единствено за твоя телефон или може да се копира и на други?Идеята ми е,че,ако може да се размножи може да съберем пари няколко човека,защото честно казано 80 лв за карта ми се виждат множко,а за по-високите цени пък съвсем.

JosifBG
08.07.10., 22:23
Имам един тъп въпрос-като купуваш карта,дали по някакъв начин е предназначена само и единствено за твоя телефон или може да се копира и на други?Идеята ми е,че,ако може да се размножи може да съберем пари няколко човека,защото честно казано 80 лв за карта ми се виждат множко,а за по-високите цени пък съвсем.

That`s what I am talking about :)

dessyteneva
09.07.10., 07:18
Само трябва да се намери някой,който е купил карта да я пробва на друг телефон,иначе предполагам,че доста хора ще се включат в събирането на паричките и ще излезе евтино,но пък от друга страна май никой не си пада по купуването на каквото и да е...а ако не може да се инсталира на друг телефон пък човека ще се набута с 39 евро,примерно за бг,което хич не е малко,не знам,май идеята не е много приложима.

debeliamark
10.07.10., 07:01

Във всички релийзи на версия 9 след добавянето на карта ( или набор от карти - напр. Източна Европа ) има процес на отключване на картата, който може да е автоматичен или ръчен ... в резултат на което картата се активира за съответния ID на устройството ( независимо дали е PDA / PNA / смартфон и т.н. ) ... не съм тествал версия 10, и не знам как стои въпроса ( все пак е достъпна от ден - два ) но днес, ако ми остане време ще го направя ... и ще пиша ...

dessyteneva
10.07.10., 07:28
Версия 10 я има доста отдавна,само накрая цифричките се сменят с ъпдейтите,но никъде из нета не можах да намеря кейген,това ме навежда на мисълта,че има нещо по-специално при картите и не се знае дали ще може да се ползва една карта от няколко устройства,иначе,ако се съберем десетина човека ще ни излезе на нормална цена картата примерно на България.

debeliamark
10.07.10., 07:43
Версия 10 я има доста отдавна,само накрая цифричките се сменят с ъпдейтите,но никъде из нета не можах да намеря кейген,това ме навежда на мисълта,че има нещо по-специално при картите и не се знае дали ще може да се ползва една карта от няколко устройства,иначе,ако се съберем десетина човека ще ни излезе на нормална цена картата примерно на България.

Аз имам официално купено ПНА Ndrive и преди ден обърнах внимание , че производителите са ми пратили мейл с известие за вер 10 ъпдейт, така и така не бях го качвал на HTC-to ... днес ще тествам и към обед ще дам step by step инфо за инсталация на Magic-a ...

pnv
10.07.10., 11:01

Не съм съгласен, 80 лв. са нищо за толкова сложно приложение. И да сложно е, аз като човек, който се е занимавал с разработката на подобен тип софтуер, мога да кажа, че работата по него е наистина огромна. Така че 80 лв. си е направо без пари, тия дни ще го дръпна от Market-а и ще тествам картата на България (или по скоро на цяла Източна Европа). Ако интерфейса на NDrive ми хареса (а не ме отврати като Sygic-a) и картата е по-подробна от тази в MapDroyd, която ползвам в момента, ще си я купя :)

dessyteneva
10.07.10., 11:20
Разбирам позицията ти и не оспорвам труда на хората,но за нашите стандарти това не са малко пари за нещо,което не ползвам всеки ден,а и представи си ако всички програмки бяха по толкова,а не по 1-5 долара,какво правим тогава-1000лв за телефон и още толкова за софтуер,не мерси!Ако решиш да купуваш картата виж дали не става за няколко апарата,т.е. какъв е принципа на регистрация и ако искаш може да видим колко човека са съгласни и да ти съберем парите,в замяна на картата.Въпреки,че силно ме съмнява да е приложимо,защото все щеше да "изтече" в нета,ако имаше начин да се ползва на няколко телефона.

FMJ
11.07.10., 16:32
До сега всичките ми опити да отключа на версия 10 картите са безуспешни.Кийгенератора не върши работа.След плащане се получава ключ и май в база данни стой твоето ID и ключа който си приел ,след проверка отключва картата. Мултиплицирането ще е трудно.Имам Ндрайв на ПНА и картата е доста добра и подробна за БГ на НАВИТЕК.Но пълно щастие няма защото ми дава абсурдни маршрути.Така че нямам мотив да продължавам при положени че ми е толкова лесен Нав енд Гоу и достъпен.

barnie
11.07.10., 17:48
Момчета, за втори път: картата на Източна Европа (която включва и България), е Ж30, т.е. 60 лв. Стига сте ги повтаряли тия 80.

И да, 60 лв са фрапиращо ниска цена за GPS софтуер, ако си изпълнява основните функции добре.

trustika
12.07.10., 17:08
При цялото ми уважение, но не мога да разбера логиката понякога..
Всеки в един или друг момент е ползвал поне за малко софт, който не е закупил още. Но да се подтиква или стимулира в публично пространство леко ограбване на труда на някой автор за мен не е правилно и е недопустимо. Съжалявам, но просто това е позицията ми.
Ако аз бях автора на картата дори други думи бих използвал, доста по-груби ако трябва да съм честен.

И E Class на Мерцедес (просто пример) ми идва леко скъпичка да Ви призная, но не я крада нали... бачкаш си и ако един ден я заслужиш ще я имаш....
Само защото Софтуер-а може да се копира, а автомобилите не, не значи че трябва да се краде труда на хората....

60лв са си 60лв. Всеки сам преценява, какво иска и кое ще си купи. Един ще иде на кръчма, друг ще си купи софт-а който обича.

Никъде не е гарантирано на никого, че ще притежава всичко и то безплатно, а и никой не му е длъжен да му го дава.

GSP навигацията си е екстра и НЕ Е конституционно право.
Ако можеш да си я позволиш ползваш....ако не..ползваш каквото има безплатно.

В магазина пробвал ли е някой да обясни, че рАкията му идва скъпо, ако може безплатно да му я дадат :)))))))

Тук има девелопери! да не създаваме среда на хора, които след време ще ограбват и Техния труд.

сорри. просто лично мнение.

dessyteneva
12.07.10., 19:52
Никой не предлага да се краде нещо,просто се чудехме дали не може да се ползва от няколко човека,като всеки плати съответната част от цената.Спорете си колкото искате,60лв са много за една карта,все пак не ми плащат по 2000 евро на месец.И ми е много интересно на вашите телефони няма ли поне едно приложение,за което не сте платили?Аз лично няма да си руутна телефона ,за да мога да плащам и ще си намирам това,което ми трябва,докато не ми предоставят удобен начин,по който да го закупувам,без риск да си прецакам апарата!

kpbchuka
12.07.10., 22:51
Да се плаща но не да определят цената по европейски стандарт.В БГ семейство кара с 60лв цяла седмица.То в големите страни с много по-големи възможности като Русия разбиват всичко което им попадне пък нас ще опрекват че не си плащаме но ползваме.

observer
16.09.10., 17:34
Случайно се зачетох в тази тема - в БГ семействата живеели с 60 лева седмично - а в Сомалия сигурно с 3 и затова си има пирати (истински). Ама като отвлекат моряци никой не си казва "е те хората са бедни, затова така правят - нека им платят X милиона и по живо по здраво". Повечето хора си казват "Що не пратят една флотилия там за 6 месеца и да приключат с въпроса силово".
Това че стандарта тук или някъде е нисък/висок не е причина да очакваме, че трябва да плащаме по-ниска/висока цена. То дето се вика това какво можеш да си позволиш да си купиш е част от стандарта и факта, че нещо ти се струва скъпо не е причина да го откраднеш.

Лично аз смятам да си купя IGO със съответния пакет карти в момента, в който официално започне да поддържа Desire, защото имам навигация за кола с този софтуер и ми харесва. Да - изкушението да си намериш софтуера в интернет хакнато/кракнато е голямо, но специално за мобилните приложения сумите не са главоломни и 60 лева за карта ми се струва съвсем ОК. Толкова е вечеря в смислена кръчма. Въпрос на приоритети.

мъро
18.11.10., 21:23
За какво плащаме обаче не се знае,колко упдейта ще има тази карта защото картата на Сабин за гармен струва 160 лв и е с три упдейта и според мен това си е пладнешки обир.В технополис продават още навигации с иго 6 и картата на бг в тях е само за София Пловдив и Варна и струва над 300 лв.Тези 60 лв за какво се плащат някой знае ли колко е подробна картата и колко правилно навигира.

Horror
18.11.10., 23:49
Картата на Събин е може би най-добрата за България и човека е положил достатъчно усилия тя да е такава. Като не ти изнася да плащаш, включи се в OpenStreet Map проекта. Там качваш собствени тракове и сам развиваш картата - безплатна е.

мъро
19.11.10., 01:00
труда му се обезмисля от гадния сотуер на гармен.И ти били давал на всеки 2 години по 160 лв за карта след като направиш 3 упдейта.Това на някой хора е половината заплата за месеца помислете реално къде живеем и колко пари вземат голяма част от хората